KRC Genk
2:2 (1:1)
Standard Liége
cz Nedeľa 13.04.2014, 18:00Belgická Jupiler Pro League

Je konec dnešního zápasu a ani jeden z týmů neodchází jako vítěz. Hosté sice hráli od 38. minuty v deseti, ale i tak se nebáli hrát dopředu a svého soupeře mockrát drželi zavřeného na jejich polovině. I do druhé půle vstoupil Standard lépe, v 50 minutě se trefil Batshuayi. Domácí se ale po chvíli probrali a v 59. minutě srovnal na 2:2 Schrijvers. Zbytek zápasu se hra hodně kouskovala, ale i tak byl lepším týmem Genk, ale gól již nevstřelil. Remíza je tedy zasloužená. Dnes je to ode mě vše, někdy zase na shledanou. (19:56:49)

90+2
    Mboyo fauluje a Kawashima posílá dlouhý pas na polovinu soupeře.

90
    Masika se dral dopředu a byl faulovaný, domácí v útoku ještě zůstanou.

87
    Masikův centr hlavou stečoval Mboyo, Kawashima se pěkně proletěl, ale naštěstí pro něj balón do brány nesměřoval.

86
    Mujangi Bia přenechal Ben Haimovi, který ale střílel už pod velkým úhlem a bránu se mu zasáhnout nepodařilo.

84
    Jako poslední předčasně končí Schrijvers a na závěr utkání nastupuje Masika.

81
    Mujangi Bia se dostal ke střele levačkou a vysunutého Kotelese se snažil přehodit, jeho pokus skončil na břevně.

79
    Schrijvers se snažil vybojovat míč, ale ve výskoku neměl proti dvěma bránícím Lutyšanům šanci.

75
    Domácí podruhé střídají, na hřišti už není Camus, ale Mboyo.

75
    Koulibaly dával Gerkensovi, ten si dokázal obehrát svého soupeře a dopředu rozběhl Schrijverse, který byl bohužel pro domácí v ofsajdu.

73
    Kombinace mezi Vossenem a Schrijversem skončila faulem druhého jmenovaného, rozehrávají tak hosté.

70
    Máme tu poslední změnu na lavičce hostů, ze hřiště odchází Bulot a do hry se zapojí Mujangi Bia.

68
    Vossenova střela skončila v náruči gólmana Standardu.

65
    Na změnu v sestavé odpovídají i hosté, dolů míří Ezekiel, na jehož místo nastoupí Cissé

64
    Domácí střídají, hřiště opustil Buffel a nahradil ho Cissé.

59
    Genk právě vstřelil branku!
    Koulibaly dostal míč na pravou stranu, hlavou ho posunul do středu vápna, kde stál SIEBE SCHRIJVERS, který hlavou dokázal Kawashimu překonat.

57
    Domácí se z inkasované branky jen ztěží vzpamatovávají, hosté jim moc příležitostí k útoku nedávají.

52
    Opare je zraněný, na nosítkách opouští hřiště a místo něj nastupuje Ben Haim.

51
    Standard právě vstřelil branku!
    MICHY BATSHUAYI si ohlídal ofsajdovou hranici, dostal se do průniku sám přímo na Kotelese, kterému nedal šanci a poslal Lutych do vedení 2:1.

49
    Zatím jsou aktivnější hosté, ale ani oni se do větších šancí nepouštějí.

47
    Schrijvers ve výskoku fauloval, hosté rozehrávají ze své poloviny.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:04.

Je za námi konec prvního poločasu, který probíhal docela dramaticky. Domácí byli lepším týmem a hned v osmé minutě šli do vedení zásluhou Vossena. Hra nadále vypadala stejně a když ve 38. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Buyens, většina si myslela, že domácí Genk má k výhře hodně blízko. Omyl byl pravdou a hned čtyři minuty na to srovnal Bulot. Stav je tedy 1:1, hosté hrají v deseti a vše důležité se rozhodne v druhém poločase, kde také uvidíme, zda-li budou hosté bránit nebo útočit i v deseti lidech.

45+2

45+2
    Tshimanga se napřáhl na hranici šestnáctky a pořádně tak vyděsil Kawashimu.

44
    Batshuayi doběhl míč, udělal dva rychlé kroky a tvrdě vypálil do míst, kde se nacházel gólman Genku.

42
    Batshuayi svým lobem přehodil celou obranu a našel přesně nabíhajícího FREDERICA BULOTA, který už Kotelese bez větších potíží překonal.

38
    Buyens přišlápl Vossena, vidí za to dnes již druhou žlutou kartu a zbytek utkání budou hosté dohrávat o deseti.

36
    Standard si sice vybojoval roh, ale výhodu jeho rozehrání brzy ztratil.

34
    Schrijvers nalít do M'Poka a je obdarován žlutou kartou.

31
    Domácí se vysunuli dopředu, ale Batshuayi byl na pravé straně vytlačen s míčem ze hřiště.

29
    Lutyšští to zkoušeli rychlým protiútokem, bohužel pr ně si Ezekiel neohlídal ofsajdovou hranici.

27
    Buffel udělal rychlou kličku do strany a rychle vystřelil, jeho nepřesný pokus však Kawashimu nevylekal.

26
    Rozběhnutý Schrijvers dal na paty Camusovi, který se následně s míčem otáčel a jeho tah na branku tak rychle skončil.

23
    Gerkens našel Buffela, ale ten už nikoho dalšího svým centrem nenašel.

21
    Schrijvers dostal nabídku od Tshimangy, ale v pasti tří hráčů v červeném balón ztratil a domácí měli po šanci.

18
    Buyens obdržel žlutou kartu.

18
    Buffel se dostal k odraženému míči a zkusil střelu z voleje, ta se vynesla jen pár centimetrů nad horní tyč.

17
    Ten odhlavičkoval z první Buyens.

16
    Batshuayi v osobním průniku na levé straně míč ztratil, vybojoval tak aspoň rohový kop.

14
    Buffel zůstává po boji s Van Dammem na zemi a odchází za postranní čáru na ošetření.

12
    Schrijvers sešlápl Opara, který se dlouho zvedal ze země, nakonec ale sudí Verbist kartu neudělil.

8
    Camus si v běhu zpracoval míč a z pravé strany ho po zemi naservíroval JELLEMU VOSSENOVI, který překvapil Kawashimu střelou do protipohybu.

8
    Do míče se opřel Tshimanga, ale centr byl odvrácen.

7
    Buffel si řekl o faul a domácí tak budou rozehrávat přímý kop z třiceti metrů.

5
    Gerkens našel ulicí nabíhajícího Vossena, který v osobním souboji nestačil na Van Damma.

3
    Vossen to zkoušel s menší pomocí spoluhráčů sám po levé straně, o balón ho obránci Standardu připravili.

1
    Domácí nastupují v modrých dresech, hosté jsou v bíločervených.

1

KRC Genk: Koteles – Simaeys, Tshimanga, Mbodji, Koulibaly – Gorius, Camus, Gerkens, Buffel, Schrijvers – Vossen
    Náhradníci: Hyland, Hamalainen, Cissé, Van Hout, Masika, Walsh, Mboyo

Standard Lutych: Kawashima – Van Damme, Ciman, Opare, Arslanagic – Vainqueur, Buyens, Bulot, M'Poku – Batshuayi, Ezekiel
    Náhradníci: de Camargo, De Sart, Kanu, Ben Haim, Hubert, Cissé, Mujangi Bia

Rozhodčí: Verbist – Hermans, Vanyzere.

Dobrý den, vítejte u online reportáže zápasu nadstavbové části nejvyšší belgické fotbalové soutěže mezi týmy KRC Genk a Standard Lutych. Jedná se o zápas elitní skupiny, v níž jsou domácí poslední, tedy šestí, zatímco Standard tabulku se svými 37 body vede. V základní části dopadly vzájemné zápasy vždy ve prospěch Standardu, vyhráli 2:0 a 3:1. Dnešním favoritem jsou hráči Lutychu, kteří to ale na hřišti Genku nebudou mít nejlehčí. Hlavní sudí Johan Verbist zahájí utkání v 18:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.