0:5 (0:1, 0:1, 0:3)
1. SC TEMPISH Vítkovice
cz Nedeľa 13.04.2014, 13:05 • O2 Arena • ČEZ Extraliga žen (CZ)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Hezký den, všem sportovním fanouškům. Florbalový svátek je tady. Máme před sebou poslední zápas extraligy žen – Superfinále. Jeden zápas, který rozhodne o tom kdo získá florbalový titul.

Trofej pro vítěze Superfinále žen – pohár Flora florbal.

Loňský vítěz Superfinále žen získal jako první novou trofej pro mistra ČR – Pohár Flóra florbal, který svým designem přináší zcela nový koncept spojení putovního poháru a klubové trofeje. Má podobu nerozvitého květu, čímž naplňuje svůj název a zároveň skládá poctu ženskému florbalu.

Do letošního Superfinále extraligy žen se probojovali úplně stejní soupeři jako v loškém roce. Jako první to byly tygřice Herbadentu Praha. Jejich vyzývatelky budou i v letošním roce rytířky z Vítkovic .

Herbadent Praha

Cesta Herbadentu do Superfinále? Dalo by se říct, že to bylo jak procházka růžovým sadem. Co se týče Čtvrtfinále, tak tam si jako vítěz základní části vybrali Tygřice pražské Střešovice. 51 vstřelených branek hovoří za vše. Herbadent tak docela hladce postoupil do semifinále po vítězství 4:0 (18:2, 12:1,11:0, 10:0)

V semifinále narazily na další pražský tým – FbŠ „pipni.cz“ Bohemians. Tady to už nebylo tak jednoznačné jak ve čtvrfinále. Hráčky Bohemians byly Herbadentu vyrovnanějším soupeřem, dokázaly si dokonce připsat i jedno vítězství v prvním zápase. Herbadent ale pak zabral, vyhrál následující čtyři zápasy a po vítězství 4:1 ( 6:8, 4:3, 7:1, 6:1, 6:5p) na zápasy postoupil do Superfinále.

1. SC WOOW Vítkovice

Cesta rytířek do Supefinále. Tady už to nebylo tak snadné jak v případě Herbadentu. Co se týče čtvrtfinále, tak si vybraly jako soupeře pražské ELITE. Vítkovické ženy propluly čtvrtfinálem bez jediné porážky a po zásluze tak postoupily po vítězství 4:0 (5:2,5:1, 6:4 a 7:2) do semifinále, kde je čekal pražský Chodov.

Chodovské bojovnice byly vítkovickým ženám rovnocenným soupeřem. Zápas byl po dvou domácích zápasech obou celků vyrovnaný 2:2 a série se znovu stěhovala do Prahy. Zde dokázaly rytířky vybojovat velice cenné vítězství 4:2. Vítkovice se tak stěhovaly domů do Ostravy s vedením 3:2 v sérii. V šestém zápase byly v první polovině lepším týmem hráčky Chodova. V druhé půli ovšem probudila střelecký apetit Hana Sládečková, která svým hattrickem otočila vývoj zápasu a poslala tak svůj tým do Superfinále.

Historická bilance utkání v základní části:
    11utkání; 3 vítězství Vítkovic v základní části; 1 vítězství v prodloužení Vítkovic; 0 remíz; 2 vítězství Herbadentu v prodloužení; 5 vítězství Herbadentu; skóre: 39:60

Superfinále se i letos odehraje v O2 Areně

Pražská O2 Arena bude také letos pořádat svátek florbalu – Superfinále. Nejprve se odehraje finálové utkání dorostenecké soutěže ISOline Cupu, následně přijde na scénu ženské a poté taktéž mužské Superfinále.

V roce 2012, kdy se uskutečnilo vůbec první Superfinále florbalu v Česku, dorazilo do pražské Areny, která pojme až 17 000 diváků, celkem 7 877 fanoušků (na ženské Superfinále to bylo přesně 5 097).

Rok 2013 posunul laťku ještě výš. Do O2 Areny dorazilo 10 451 fanoušků a pokořil tak rekord švédské nejvyšší soutěže (na ženské Superfinále dorazilo 6 295 fanoušků).

Překoná se i letos divácký rekord? Pokud nemůžete osobně dorazit na Superfinále, vše se dozvíte v této online reportáži!

Časový program Superfinále :

11:00
    ISOLINE Cup (U-17): Praha VS. Moravskoslezský kraj

13:00
    Superfinále žen: Herbadent VS. Vítkovice

16:00
    Superfinále mužů: Tatran VS. Vítkovice (19:15:52)

Hezký den už přímo z O2 arény. Náš přenos začne zhruba za 30 minut.

Herbadent Praha 11 SJM: Horňáková (Velčická) – Ferencová, Hašová, Horejšová, Jarolímová, Kleinová, Klímová, Krupnová, Kubišová, Nordínová, Pilíková, Rozumová, Sádková, Skořepová, Šrámková, Theodosisová, Urbánková
    Trenérky: Markéta Šteglová a Karolína Šatalíková

1. SC WOOW Vítkovice: Kubíčková (Ranochová) – Enenkelová, Ferenčíková, Halfarová, Klapitová, Kociánová, Léblová, Mahdalová, Mandátová, Niemcová, Novakovská, Paloncyová, Pastušková, Quittková, Ratajová, Sládečková, Šponiárová, Šupáková, Vobořilová
    Trenéři: Jiří Velecký a Tomáš Martiník

Rozhodčí: Lucie Hejnová a Jitka Romančáková.

Nyní nám probíhá slavnostní nástup hráček na hrací plochu.

Začátek zápasu se nám určitě o pár minut opozdí.

Zahajovací sestavy:

Herbadent Praha 11 SJM: Horňáková – Krupnová, Skořepová – Pilíková, Kumová, Jarolímová

1. SC WOOW Vítkovice: Kubíčková – Mandátová, Klapitová – Paloncyová, Sládečková, Ratajová

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhrály hráčky Herbadentu.

00:15
    Herbadent měl hned v úvodu několik příležitostí, ale branku Kubíčkové vážněji neohrozil.

00:55
    Tygřice jsou teď stále u míčku a snaží se kombinační hrou dostat dopředu.

01:50
    Rozumová to zkusila z levé strany brankoviště. Branku Vítkovic ale netrefila. Míček skončil v rohu hřiště.

02:40
    Na druhé straně teď prověřila pozornost Horňákové Ferenčíková. S její střelou si ovšem brankářka Herbadentu dokázala porazit.

03:20
    Herbadent to teď zkouší postupným útokem.

03:50
    Nepřesnou přihrávkou ovšem přichází o míček.

04:45
    Ferenčíková teď hledala před bránou Šupákovou. Míček ovšem adresáta před bránou nenašel. Zmocnily se ho hráčky Herbadentu.

05:30
    Vítkovické hráčky nepřesnou přihrávkou přišly o míček. Herbadent to zkouší okamžitě dopředu.

06:35
    Útočný faul Vítkovic. Míček pro Herbadent, který teď bude rozehrávat od vlastní branky.

07:08
    Volný úder pro Herbadent.

07:10
    Míček ovšem končí v náručí Kubíčkové.

07:35
    Halfarová to teď zkusila z dálky. Střílela ovšem nepřesně.

08:20
    Volný úder pro Vítkovice.

08:35
    Rytířky ovšem nepřesně rozehrály a tak musí s míčkem zpět před vlastní bránu.

09:25
    Sládečková to zkusila z otočky. Trefila ovšem pouze hruď Horňákové.

10:20
    V obrovské příležitosti před bránou Niemcová. Měla před sebou jen odkrytou klec. Nedokázala ovšem ji trefit.

11:10
    Ferenčíková teď vyzkoušela pozornost Horňákové. Ta míček vyrazila a jen tak tak, že neskončil v brance. Dopadl totiž na horní síť.

12:00
    Vítkovické hráčky jsou teď u míčku. Herbadent ovšem dobře napadá a tak musí začít znovu od vlastní branky.

13:30
    Nyní sledujeme několik nepřesností na obou stranách.

14:20
    Jílková trefuje pouze Kubíčkovou.

15:00
    Volný úder pro Vítkovice. Nepřesnou přhrávkou ale přicházejí o mč.

15:30
    Nyní se nám hraje převážně ve středu hřiště.

16:20
    Stále je to spíše než florbal takové čekání na to kdo udělá první chybu.

17:30
    Herbadent je teď u míčku a snaží se kombinační hrou dostat do zakončení.

18:20
    Tygřice stále drží míček a snaží se vymyslet kombinační hrou nějakou zajímavou akci.

18:59
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovické rytířky se ujímají vedení. Na levé straně si udělala více prostoru MICHAELA ŠPONIAROVÁ, která se dokázala prosadit přesnou střelou z dálky k levé tyči. Bez asistence.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:25
    Vítkovické hráčky teď po vstřelené brance ožily.

19:55
    Nic dalšího se nám v první třetině nestane. Třetina končí.

20:00

Skončila nám první třetina ženského Superfinále, ve kterém po prvních dvaceti minutách vedou florbalistky Vítkovic nad florbalistkami Herbadentu 1:0. O jedinou branku se nám minutu před koncem postarala Monika Šponiárová. Druhá třetina začne přibližně v 13:47.

Střely na bránu v první třetině: 4-9.

Přestávka je u konce. Zápas nám bude za pár okamžiků pokračovat. Čeká se jen na ČT Sport.

20:01

20:01
    I buly v druhé třetině vyhrály hráčky Herbadentu.

20:40
    Vítkovické hráčky teď dělaly hodně problému Herbadentu při rozehrávce.

21:20
    Vítkovické hráčky jsou teď u míčku a snaží se kombinační hrou něco vymyslet.

21:35
    Rafajové střílí z levé strany nepřesně.

22:16

22:25
    Tygřice ovšem díky nepřesné přihrávce o míček přišly.

22:50
    Hana Sládečková mohla být znovu slavná. Z vyložené příležitosti z hranice velkého brankoviště střílí vysoko nad.

23:45
    Vítkovice se teď usadily na polovině Herbadentu.

24:00
    Sládečkovou teď napodobila Paloncyová. Její střela byla ovšem tečována, Vítkovice tak zůstanou u míčku.

24:45
    Ratajová vyzkoušela pozornost Horňákové.

25:42
    Volný úder pro hráčky Herbadentu.

26:02
    Ty ovšem znovu nepřesně rozehrály.

26:13
    Další volný úder pro Herbadent a další nepřesná přihrávka.

26:55
    Před Pilíkovou byla odkrytá brána. Ta ovšem míček nedokázala o milimetry trefit.

28:20
    A další střela vítkovických hráček ze vnitřku brankoviště, která končí vysoko nad. Tohle by je mohlo v závěru mrzet.

30:01
    Zápas se nám dostal do své druhé půle.

30:50
    Jarolímová teď vyzkoušela pozornost Kubíčkové. Ta se ovšem nachytat nenechala.

31:55
    Další nepřesná střela Jarolímové.

32:22
    Útočný faul vítkovických hráček je připravuje o míček.

32:50
    Nepřesná rozehrávka Sládečkové. Míček pro Herbadent.

33:40
    Jarolímová teď mohla vyrovnat. Čekala před vítkovickou bránou úplně osamocena. V rozhodující chvíli ovšem nedokázala trefit míček.

34:20
    Vítkovické ženy jsou teď u míčku a snaží se kombinační hrou dostat dopředu.

35:29
    Vítkovické hráčky odskakují v zápase do dvoubrankového vedení. Ve velkém brankovišti si na dorážku počkala nehlídaná ANDREA PASTUŠKOVÁ, která se dokázala prosadit střelou pod horní tyč. Asistence: Ivana Šupáková.

37:00
    Vítkovické hráčky teď stejně jak po prvním gólu ožily a nebezpečně zatápí Herbadentu.

38:30
    Herbadent je teď u míčku a snaží se něco vymyslet. Vítkovické hráčky ovšem dobře brání a nepouští je do zakončení.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Skončila nám druhá třetina ženského Superfinále, ve kterém po 40. minutách vedou rytířky Vítkovic proti tygřicím Herbadentu už 2:0 a mají tak nakročeno k odplatě za loňské Superfinále. Herbadent je ale hodně zkušený tým, v jehož silách je zápas ještě otočit. Jak tohle vše nakonec dopadne budeme vědět zhruba za 35 minut. Druhá třetina začne přibližně v 14:30.

Střely na bránu v druhé třetině: 5-7.

Přestávka je u konce. Čeká se jen opět na ČT Sport.

40:01

40:01
    I buly ve třetí třetině vyhrály hráčky Herbadentu.

40:55
    Enenkelová střílí nepřesně.

41:26
    Vítkovické hráčky přidávají další branku. Přesnou nečekanou střelou se prosadit dokázala KATARINA KLAPITOVÁ. Asistence: Hana Sládečková.

42:30
    Rytířky Vítkovic jsou teď v utkání jasně lepším týmem. Mají více ze hry.

44:00
    Bylo nařízeno trestné střílení proti Herbadentu!

44:00
    Horňáková teď ale dokázala Kamilu Paloncyovou vychytat a podržela tak svůj tým.

44:00
    Vyloučena Alexandra Ferencová (Herbadent) na dvě minuty za sekání.

44:20
    Herbadent teď dokázal vybojovat míček a zkouší se dostat dopředu kombinační hrou i v oslabení.

44:40
    Vítkovické hráčky ho ale hned vzápětí získaly zpět .

44:58
    Míček pro Herbadent, který se snaží něco vymyslet od vlastní branky.

46:00
    Herbadent v plném počtu.

47:20
    Kubíčková teď podržela svůj tým.

48:10
    Herbadent je teď u míčku a snaží se něco vymyslet kombinační hrou.

49:15
    Útočný faul teď připravuje Herbadent o míček.

50:01
    Začalo nám běžet posledních deset minut.

50:20
    Sládečková střílí nad.

50:49
    Dnešní utkání sleduje 6413 diváků. Je to o 198 diváků více než minulý rok.

51:40
    Herbadent je u míčku a snaží se kombinační hrou dostat do zakončení.,

52:15
    Herbadentu se už čas krátí a začíná být nervozní. Je to znát při rozehrávkách.

53:20
    Herbadent se ale nevzdává a snaží se ještě něco vymyslet. Musí začít ale od vlastní brány.

53:58
    Hra je přerušena. Jarolímová po předcházejícím zákroku otřesená a potřebuje ošetření.

54:47
    Kubíčková teď znovu podržela svůj tým.

55:00
    Nepřesná rozehrávka Vítkovic.

55:01
    Do konce základní hrací doby nám zbývá posledních pět minut.

56:10
    Herbadent teď drží míč za bránou Vítkovic.

57:01
    Probíhají poslední tři minuty základní hrací doby.

57:20
    Opět dnes výtečná Kubíčková.

57:58
    Bylo nařízeno trestné střílení pro Vítkovic.

57:58
    Rozehrávat ho bude vítkovická hrdinka ze semifinále Hana Sládečková.

57:58
    Hana Sládečková ovšem branku míjí!

57:58

58:32
    Vítkovice ještě v závěru upravují stav a ukončují kralování Herbadentu po sedmi letech. Prosadit se dokázala DENISA FERENČÍKOVÁ. Asistence: Veronika Enenkelová.

59:06
    Do prázdné brány se ještě prosazuje HANA SLÁDEČKOVÁ. Bez asistence.

59:37
    Českým ženským mistrem pro rok 2013/2014 se stávají hráčky 1. SC WOOW Vítkovice ! Ukončují tak nadvládu Herbadentu po 7 letech.

59:37
    Oddechový čas pro Vítkovice.

60:00

Hráčky Herbadentu právě dostávají stříbrné medaile.

Nyní budou korunovaný nové šampiónky – statečné rytířky – ženy 1. SC WOOW Vítkovice.

S konstatováním, že novými šampionkami ženské extraligy se staly ženy Vítkovic se s Vámi loučím. Nezapomeňte, že od 16:00 poběží vyvrcholení mužské soutěže. Server onlajny.com vám ho samozřejmě přinese v podrobné online reportáži. Kolega Dario Becci se na Vás už těší. (15:17:20)

MCh

Góly a asistencie: 19. Šponiarová, 36. Pastušková (Šupáková), 42. Klapitová (Sládečková), 59. Ferenčíková (Enenkelová), 60. Sládečková

Ne: Horňáková (Velčická) – Ferencová, Hašová, Horejšová, Jarolímová, Kleinová, Klímová, Krupnová, Kubišová, Nordínová, Pilíková, Rozumová, Sádková, Skořepová, Šrámková, Theodosisová, Urbánková

1. SC TEMPISH Vítkovice: Kubíčková (Ranochová) – Enenkelová, Ferenčíková, Halfarová, Klapitová, Kociánová, Léblová, Mahdalová, Mandátová, Niemcová, Novakovská, Paloncyová, Pastušková, Quittková, Ratajová, Sládečková, Šponiárová, Šupáková, Vobořilová

Rozhodca: Lucie Hejnová a Jitka Romančáková