Guimarães – Praia 1:3 (kon.)
Vitoria Guimarães
1:3 (1:1)
GD Estoril Praia
cz Piatok 04.04.2014, 21:00 • Estádio Dom Afonso Henriques, Guimarães • Primeira Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Dobrý večer u sledování předehrávky 26. kola portugalské Primeira Ligy mezi Vitória SC Guimarães a GD Estoril Praia. Utkání začne v 21 hodin středoevropského času.

Hosté jsou v tabulce na 4. místě se ziskem 43 bodů při skóre 36:24. Zatím se jim celkem daří, letošní účastník Evropské ligy znovu míří za poháry. Na venkovních stadionech získali 24 bodů, za což jim patří v této statistice 3. místo. Venku nastříleli svým soupeřům 19 branek a 11 jich obdrželi.

Vitória SC Guimarães

Domácí v minulém kole prohráli na hřišti Sportingu Lisabon a tím se prakticky připravili o boje o Evropské poháry, na které nyní ztrácí 7 bodů. Zatím nasbírali 31 bodů v 25 zápasech, při skóre 25:26. Na vlastním stadionu se jim moc nedaří, získali pouze 15 bodů při vyrovnaném skóre 12:12.

Guimaraes – Estoril 2:2

Vitória SC Guimarães: Douglas – Leonel Olimpio, Paulo Oliveira, Josué, Luís Rocha – André, André Santos – Alex, Tiago Rodrigues, Malonga – Tomané. Trenér: Rui Vitória.
    Náhradníci: Maazou, Nii Plange, Cafú, Barrientos, Crivellaro, David Addy, Assis.

GD Estoril Praia: Vagner – Mano, Yohan Tavares, Rúben Fernandes, Tiago Gomes – Diogo Amado, Gonçalo Santos – Balboa, Evandro, João Pedro Galvão – Bruno Lopes. Trenér: Marco Silva.
    Náhradníci: Luiz Phellype, Gerso, Ricardo Ribeiro, Babanco, Emídio Rafael, Filipe Gonçalves, Bruno Miguel.

Rozhodčí: Pedro Proença – Bertino Miranda, André Campos.

1

1
    Hosté ve žlutém zahájili první půli. Domácí nastoupili v bílé barvě. Hosté ihned získali první rohový kop.

1
    Diogo Amado hlavou protáhl Douglase, který míč padající pod jeho horní tyč vytlačil na další roh.

2
    Tomu se již domácí tým ubránil. Navíc hosté ještě faulovali, takže Vitória má dostatek času na rozehrávku.

3
    Málem přišla první chyba zápasu, bek Estorilu se ukopl, místo, aby míč poslal do bezpečí, tak jej poslal za sebe, Tomané měl k míči příliš daleko, než aby jej získal a ohrozil branku Vagnera.

4
    Hra se přemístila do středu hřiště, ani jeden z týmu se výrazněji neprosazuje.

5
    Domácí tým se usadil na vlastní polovině a v klidu kombinuje, hráči Estorilu mu k tomu dávají příležitost.

5
    Guimarães právě vstřelilo branku!
    Tak to bylo doslova uspávaní hadů a pak blesk z čistého nebe. Dlouhý pas od Luíse Rochi mířil za obranu, kam si naběhl ALEX, hosté jej nestačili křižovat a domácí hráč pak přehodil brankáře a získal pro své barvy vedení.

6
    Hosté se ihned vrhli zpět do útoku.

7
    Avšak domácí se zatím brání srdnatě.

8
    Navíc měli obrovské štěstí, Bruno Lopes sice obešel Douglase, ale z velkého úhlu nezakončil a raději nahrál pod sebe na Evandra, jehož ránu na brankové čáře vykopával Paulo Oliveira.

9
    Estoril má v těchto fázích doslova drtivý tlak. Balboa se prosmýkl přes obranu, ale centru chyběla přesnost, i tak budou hosté nadále u míče.

10
    Jenže ani tento rohový kop nebyl úspěšný.

11
    Yohan Tavares fauloval domácího hráče, ale hlavní sudí Perdo Proenca nechal pokračovat dále ve hře.

12
    Další problémy pro domácí střídačku, Pedro Galvão nechtělně skluzem zasáhl achylovku domácího kapitána Leonela Olimpia.

13
    Domácí si koledují o branku, v další šanci se ocitl Bruno Lopes, ale ani tentokrát míč do sítě neputoval, i přesto, že Douglas byl překonán. Jeho místo na chvíli zaujal Paulo Oliveira.

14
    Leonel Olimpio fauloval a za svůj zákrok skluzem vidí žlutou katu, hlavní rozhodčí se rozhodl za podobné zákroky raději udělovat žluté karty.

15
    I když teď byl podobným způsobem faulován André, ale nežlutilo se.

16
    Domácí tým brání své pokutové území, Estoril se nemůže dostat blíže k brance Douglase. Kombinace na vlastní polovině má za účel vylákat domácí obranu.

17
    Ofsajd Estorilu. Po rozehře míč mířil na Tomaného, ale k němu se míč nedostal, naopak si zahraje s míčem Vagner.

18
    Střelec branky se snažil presinkem získat míč, ale nevybojoval u pravé postranní čáry ani autové vhazování.

19
    Zase je tu hluché místo, hry kdy ani jeden tým nemá míč pod svoji kontrolou a následují souboje okolo půlící čáry.

20
    Už téměř 20 minut hry je za námi. Domácí tým od 5. minuty vede. Estoril se sice dostal do několika slibných šancí, ale zatím se žádná v síti Douglase netřepotala.

21
    André Santos tvrdě narazil na zeď jménem Evandro. Domácímu hráči byl písknut nedovolený zákrok.

23
    Tiago Gomes měl dostatek času na své levé straně, ale jeho centr se mu vůbec nepovedl a letěl příliš na branku Douglase, který si míč bez problému stáhl ze vzduchu.

24
    Hosté jsou neustále u míče, ale domácí tým brání své vápno velmi dobře.

25
    Balboa se vyhnul skluzu protihráče, nahrál na Bruna Lopese, který postupoval vpřed, ale asi deset metrů, pak raději zvolil přihrávku zpět.

26
    Vitória se v posledních minutách příliš s míčem nepotkala, a pokud ano, pak pouze na několik okamžiků.

27
    Další rohový kop Estorilu končí hlavičkou Rúbena Fernandese, jeho pokusu však chyběla razance a hlavně přesnost.

28
    Estoril právě vstřelilo branku!
    Tak přece jen se hosté dočkali vyrovnání! Balboa dostal míč za obranu na hranici ofsajdu, dostal se s míčem do vápna. Na penaltě viděl nabíhajícího BRUNA LOPESE, který měl snadnou práci a umístil míč do sítě.

30
    Už je vyrovnáno a konečně se k míči dostala i Vitória, která volí postupný útok od své obrany.

31
    João Pedro Galvão byl nachytán v ofsajdu a i kdyby to nebyla pravda, tak následně při zpracování zahrál rukou.

32
    Tiago Rodrigues od brankové čáry nedostal míč na Tomaného, který číhal na rohu malého vápna. Domácí hráč pak ještě ve skluzu zasáhl míč, který však Vagnera nemohl ohrozit, protože letěl mimo.

33
    João Pedro Galvão si opět nedal pozor na své postavení a opět Estorilu zkazil celou akci svým ofsajdem.

34
    Po vyrovnání se hra vyrovnala, ale držení míče je stále větší na straně hostujícího týmu.

35
    Vagner dostal míč, aby jej rozehrál, hostující brankář to udělal šikovně, když jej nikdo z domácích nenapadal, tak tahal čas. Tomané tomu udělal přítrž.

36
    Leonel Olimpio je dnes za otloukánka, teď si s něj udělal boxovací pytel Tiago Gomes.

37
    Chris Malonga zůstal ležet na zemi, dostal míčem od Bruna Lopese do choulostivých míst, okamžitě k němu spěchá masér Vitórie.

38
    Po ošetření hra pokračuje, Domácí zatím v deseti. Malonga musel za postranní čáru.

39
    Velmi dalekonosný pokus z kopačky Josuého se nesl dost metrů vedle levé tyče hostující branky. Vagnerovi nezbývalo než dojít za brankovou čáru pro míč.

40
    Balboa je velice agilní, dostal se až k centru a nebýt faulu Gonçala Santose, tak mohlo dojít i ohrožení Douglase.

42
    Znovu Balboa předával Bruno Lopesovi do malého čtverce. Paulo Oliveira přispěchal včas, aby míč odpálil do bezpečí.

43
    Tomané si zpracoval míč na hrudi, ovšem hlavní sudí to viděl jako ruku, tak to domácímu borcovi odpískal, Ten se tomuto výroku velmi diví.

44
    Pomaličku se nám blíží závěr první půle, už je to taktická vyčkávaná na závěrečný hvizd.

44
    Tak Vitória v posledních minutách snížila procento držení míče. nyní je to 49% ku 51%.

45
    Ani jeden tým už nechce hrát. Vypadá to, že pro obě mužstva bude závěrečný hvizd znamenající první půli vysvobozením.

45+1
    Tak ještě jednu minutu si zahrajeme.

45+1
    Balboa neuhlídal míč na hrací ploše, takže jeho rodící se útok byl zastaven.

45+2

První půle je za námi. Nejprve se prosadili domácí, když dlouhým pasem dostal míč do běhu Alex a krásným zakončením poslal Vitórii do vedení. Hosté vyrovnali až 28. minutě, kdy se do prázdné trefil Bruno Lopes. Míč mu na zlatém podnose předal rychlík Balboa.

Domácí jsou již na hrací ploše. Čeká se na hráče Estorilu.

46

46
    Domácí zahájili rychlým útokem druhou půli, ale Vagner včasným výběhem sebral míč před Tomaném.

46
    Domácí neponechávají nic náhodě a hned se předvedl střelou z dálky Malonga.

47
    Hosté se ve druhé půli zatím příliš s míčem nepotkali. Domácí se zřejmě pokusí rozhodnout hned na začátku tohoto poločasu.

48
    Ale málem si dali vlastní branku. Míč směřující na Bruna Lopese odkopl včas Josué, měl štěstí, že netrefil prázdnou branku Douglase, který se snažil k míči rovněž dostat.

49
    Gerso nahrazuje agilního Balbou, kterého vyřadilo pravděpodobně nějaké zranění.

50
    Roh na stran+ě hostů nepřinesl žádnou šanci, Stejnou standardní situaci měli i domácí. Ve vápně se opřel do míče volejem André, ale minul.

51
    Jako by ze šatny hostů nastoupilo jiné mužstvo, zatím je Estoril hodně pasivním týmem.

52
    Malonga se na půlící čáře neprobil přes Gersa, takže hosté mohou obrátit směr útoku na Douglase a také tak činí.

53
    Pozorná obrana Vitórie zatím nepouští hosty před své vápno. Estoril i přesto přebírá iniciativu, zřejmě původní záměre domácích zůstane nevyužit.

54
    S přízemní rohovým kopem si domácí dokázali poradit, i když tedy museli odkopávat několikrát než míč opustil jejich pokutové území.

55
    Bruno Lopes si nabíhal na přímý kop, ale než jej jeho spoluhráč rozehrál, tak stál v ofsajdu, čehož si všiml jeden z pomezních rozhodčích a tento prohřešek proti pravidlům odmával.

56
    Evadro na zemi po zásahu Paula Oliveiry, který vidí po zásluze žlutou kartu.

57
    Jenže hosté přímý kop z dobré pozice, asi 30 metrů před brankovou čárou nezvládli.

58
    Další z drobných faulů. Tiago Rodrigues zaškobrtl o nohy jednoho z hostujících hráčů, kterého tím poslal k zemi.

59
    Hlavní sudí vykázal na tribunu, resp. z lavičky trenéra Ruie Vitória.

60
    André André dostává další žlutou kartu pro domácí tým. To už se nelíbí ani domácím divákům a pískají.

61
    João Pedro Galvão měl na noze další gólovou příležitost, z hranice vápna mu stačilo trefit odražený míč, jenže branku mezi třemi tyčemi netrefil.

62
    Tiago Rodrigues trefil padajícího Tiaga Gomese, kterého míč trefil do ruky a změnil směr, jenže píšťalka hlavního sudího mlčí. Možná i správně.

64
    Tiago Rodrigues si postavil míč na přímý kop. Míč točil pod břevno, ale v dosah Vagnera, který míč vytěsnil nad horní tyč své branky.

65
    André André se ocitl na zemi, za stejný faul který provedl domácí hráč dostal žlutou kartu, v tomto případě tomu tak není.

66
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Malonga, přichází Maazou.

67
    V posledních minutách se spíše nehraje než hraje. Hosté budou z 35 metrů zahrávat další standardní situaci.

68
    João Pedro Galvão našel Bruna Lopese, ale jeho hlavičku pokryl Douglas.

69
    Máme za sebou téměř 70 minut hry. Stav je stále vyrovnaný, domácí tým měl na začátku druhé půle tlak, ze kterého nic nevytěžil. Estoril pak převzal iniciativu.

69
    BRUNO LOPES se podruhé zapsal mezi střelce. Po centru z levé strany se k hlavičce dostal Evandro, jeho pokus ještě domácí zablokovali, ale míč se vrátil k penaltě na Lopese, který ač tísněn převážil misky vah na stranu žlutých barev.

71
    Domácí to evidetně zaskočilo a teď neví co na hosty hrát.

72
    Střídání v týmu GD Estoril Praia: ze hřiště odchází Diogo Amado, přichází Filipe Gonçalves.

73
    Nepřesný pas na Tomaného končí u Vagnera, který nohou rozehrává na své spoluhráče, předtím však chvíli míč pozdržel u sebe.

74
    Hra se přelévá mezi oběma šestnáctkami, nakonec se ke střele odhodlal Tomané, ale Vagner ani v této situaci zasahovat nemusel.

75
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Luís Rocha, přichází Barrientos.

76
    Devátý roh hostů přinesl vzruch před Douglasem na malém čtverci zůstal úplně osamocen Evandro, ale minul levou tyč domácí branky.

76
    Střídání v týmu GD Estoril Praia: ze hřiště odchází João Pedro Galvão, přichází Babanco.

78
    Domácí se snaží o vyrovnání, dostali k tomu další šanci v podobně přímého kopu.

79
    Jenže Tiago Rodrigues tuto šanci zcela zahodil, jeho pokus mířil příliš nad branku.

80
    Tak ještě deset minut plus nastavení a dnešní střetnutí bude u konce. Guimarães prohrává, ale už se tlačí před branku Estorilu.

81
    Jenže hostující hráči se dostávají brzy do přečíslení, tentokrát to pro domácí ještě dopadlo dobře, když Josué zastavil postup Gersa.

82
    Nii Plange je posledním hráčem, který míří na hřiště. Ze hřiště byl stažen Tiago Rodrigues.

83
    Hosté již nikam nepospíchají, každé rozehrání míče prodlužují, jak mohou.

84
    Filipe Gonçalves zezadu popostrčil rukama Andrého, Za potlesku domácích diváků dostává žlutou kartu.

85
    Leonel Olimpio se dral za centrovaným míčem, Tiago Gomes mu nastavil stoličku, hostující hráč přes ni přepadl, ten hostující musí být ošetřen.

86
    Dokonce musely být povolána nosítka, aby Tiaga Gomese odnesly mimo hrací plochu.

87
    Držení míče 51% pro domácí, pro hosty zbývajících 49%.

88
    Čas domácím velmi utíká, naopak hostům se až příliš vleče, ale zatím drží ve své moci všechny body z tohoto zápasu.

89
    A hosté to dělají velmi dobře, drží míč daleko od své branky, takže nemůže dojít k nějaké nepředvidatelné situaci v jejich vápně.

90
    Barrientos šlápl zezadu na patu Tiagu Gomesovi. A opět je tu žlutá karta.

90+1
    Byly nastaveny ještě 4 minuty. V momentě, kdy fauloval Leonel Olimpio. Může být rád, že tento zápas může dohrát.

90+2
    Gonçalo Santos držel míč u vápna Vitórie, snažil se míč předat spoluhráčům do vápna, jenže obrana domácího celku pro to neměla pochopení.

90+3
    Žlutou kartu dostává Bruno Lopes (GD Estoril Praia).

90+3
    A zdá se, že je rozhodnuto. GERSO FERNANDES se dostal do brejku, Douglas mu vyběhl v ústrety, hostujícímu hráči míč v prvním momentě míč uskočil, čímž se dostal mimo střelecký úhel,ale i tak stihl vypálit do protipohybu Douglase a rozvlnil potřetí síť za domácím brankářem.

na začátku druhé půle chtěli domácí rychle rozhodnout. Záměr se jim nepovedl, navíc je v 69. minutě potrestal Bruno Lopes. Domácím prostřídali hráče a vrhli veškeré síly do útoku, Jenže v nastavení neuhlídali Gersa, který jim unikl a vstřelil třetí branku svého týmu a tím rozhodl o osudu utkání.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera. (22:56:06)