Toronto – Calgary 3:2 (kon.) | NY Islanders – Florida 4:2 (kon.) | Pittsburgh – Carolina 1:4 (kon.)
Columbus – Colorado 2:3 (po pr.) | Buffalo – NJ Devils 3:2 (3:2 po s.n.) | Washington – Dallas 0:5 (kon.)
Tampa Bay – Montreal 3:1 (kon.) | St. Louis – Philadelphia 1:0 (2:0 po s.n.) | Arizona – Winnipeg 1:2 (0:1 po s.n.)
Vancouver – NY Rangers 1:3 (kon.) | San Jose – Edmonton 5:4 (kon.)
Tampa Bay Lightning
3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Montreal Canadiens
cz Streda 02.04.2014, 01:40 • Tampa Bay Times Forum, Tampa • NHL

Vítejte u dalšího onlajnového přenosu z utkání kanadskoamerické NHL, kde se již pomalu blíží základní část ke svému konci. V tomto utkání se proti sobě postaví domácí Tampa Bay Lightning, jenž na svém ledě přivítá kanadský celek Montreal Canadiens. Utkání startuje ve 01:30, ale samotné úvodní buly bude vhozeno až kolem 01:40.

Montrealu zbývá do konce základní části odehrát už pouze šest utkání, když zatím drží třetí pozici v tabulce východní konference, kde se drží se ziskem 93 bodů. Canadiens se tak už mohou jistě připravovat na vyřazovací souboje a do konce základní části si už mohou jen načasovat správně svou formu a potvrdit třetí místo v tabulce, protože na druhé Penguins ztrácejí osm bodů.

Peter Budaj – 91,0 %

Oproti svém soupeři má Tampa na svém kontě pouze o jedno utkání méně, ale také o dva body méně v tabulce, které znamenají, že jsou Lightning pouze o jednu příčku pod svým soupeřem, a to tedy na čtvrtém místě východní konference. V posledních utkání floridského celku vždy padne minimálně pět branek, když Tampa vždy dokáže vstřelit minimálně dvě branky, ale také dvě inkasovat.

Tampa Bay Lightning – New York Islanders 3:2 po sn.
    Buffalo Sabres – Tampa Bay Lightning 3:4 po pp.

Československá stopa v utkání:

Na domácí straně budou hájit české barvy Ondřej Palát společně s Radkem Gudasem a Richardem Panikem. Naopak proti nim se zcela jistě postaví Tomáš Plekanec a Peter Budaj, ale slovenský brankář zřejmě bude sedět na střídačce.

Tampa Bay Lightning: Bishop (Lindback) – Gudas, Carle, Salo, Hedman, Kostka, Brewer – Purcell, Stamkos, Brown – Callahan, Filppula, Palát – Kučerov, Johnson, Killorn – Pánik, Thompson, Malone

Montreal Canadiens: Price (Budaj) – Jemelin, Markov, Subban, Bouillon, Murray, Weaver – Vanek, Desharnais, Pacioretty – Gallagher, Plekanec, Galchenyuk – Gionta, Briere, Eller – Bournival, White, Bourque

Rozhodčí: Lee, Pochmara – Lazarowich, Murphy.

00:01

0:20
    Hned zkraje utkání se do zakončení pokoušel natlačit Palát, ale nakonec branku Price neohrozil.

1:17
    Před brankou Price se dostal ke kotouči Purcell, který pohotovou střelou branku těsně minul.

1:45
    Tampa vstoupila do utkání velmi aktivně a tlačí se do útoku.

2:11
    Price si připisuje další úspěšný zákrok.

2:48
    První lajna Montrealu se dokázala udržet chvíli v útočném pásmu, ale domácí se poté ke kotouči dostali, takže Bishop byl bez práce.

3:03
    Z pravého kruhu nahodil kotouč na branku Malone, ale Price zasahovat nemusel.

3:54
    K další střele na branku Price se dostal Stamkos, jehož pokus byl sražen do ochranné sítě.

4:02
    Tampa vstoupila do utkání velmi aktivně. Od modré čáry vystřelil Hedman, ale Price chytil kotouč do lapačky.

4:08
    Montreal se dopouští zakázaného uvolnění.

4:36
    Čtvrtá lajna Tampy velmi aktivně napadala v útočném pásmu, ale hosté se nakonec z něj dokázali dostat.

5:30
    Mezi kruhy tečoval střelu od modré čáry Thompson, ale kotouč na branku nenasměroval.

6:02
    Domácí obraně ujel Bourque, který uháněl sám na Bishopa. Toho si sice po kličce do forhendu položil, ale poté vystřelil vedle branky.

6:40
    Tampa se provinila postavením mimo hru.

6:40
    Komerční přestávka.

7:00
    Od modré čáry pálil bez přípravy Markov, který trefil pouze zadní mantinel.

7:33
    Do útočného pásma se dostával Plekanec, který ale nakonec o kotouč přišel a nevystřelil z levého kruhu.

8:46
    Montrealu se podařilo v posledních střídáních hru vyrovnat. Hra se přelévá ze strany na stranu.

9:39
    Velký závar před brankou Price úvodní brankou nekončí. Velmi aktivní zde byl Palát, který snad třikrát vystřelil, ale brankář Montrealu dokázal všechny pokusy zneškodnit.

10:18
    Montreal právě vstřelil branku!
    Montreal se dostává do vedení. Před brankovištěm se dostal k odraženému kotouči BRENDAN CALLAGHER, který pohotově bekhendem dorazil kotouč do branky a otevírá skóre dnešního utkání. Asistence: Alex Galchenyuk, Mike Weaver.

11:15
    Tampa je inkasovanou branku zaskočena. Nedaří se jí dostat do útočného pásma.

11:19
    Domácí hráli v šesti a nyní je čeká 2 minutové oslabení. Navýší Montreal v přesilové hře své vedení?

12:02
    Subban od modré čáry trefil pouze Paláta, který se nyní zrovna neusmívá. Byla to velmi tvrdá rána, ale český útočník pokračuje ve hře.

12:54
    Montrealu se daří držet v útočném pásmu, ale zatím se nedostávají hosté do zakončení.

13:15
    Z levé strany střílel Bouillon, ale kotouč poslal přímo do Bishopa.

13:19

13:43
    Přesilovou hru si nyní zahraje Tampa. Za držení je vyloučen na 2 minuty Eller.

14:00
    Montreal se osvobozuje. Kotouč je u branky Bishopa.

15:00
    Tampa kombinuje v útočném pásmu, ale rovněž se jí nedaří vystřelit.

15:27
    Od modré čáry se ke střele dostal Hedman, ale jeho rána branku těsně minula.

15:43

15:57

16:47
    Ke střele přes obránce se dostal Desharnais, ale Bishop jeho pokus vyrazil do ochranné sítě.

17:48
    Tampa se snaží vyrovnat ještě před přestávkou, ale její přihrávky v útočném pásmu jsou velmi nepřesné.

18:15
    Montreal se velmi dobře brání.

19:25
    Palát hraje dnes velmi aktivně. Z pravého kruhu střílel po ledě, ale trefil pouze před sebou stojícího hráče.

20:00

Po první třetině vede Montreal nad Tampou 1:0, když prozatím jedinou branku utkání vstřelil v 11. Gallagher. Druhá třetina začne přibližně v 2:34.

Střely na branku: 10 – 10.

20:01

20:13
    Druhá třetina začíná zakázaným uvolněním Montrealu.

21:00
    Z levého kruhu se ke střele dostal Galchenyuk, ale trefil jen boční konstrukci branky.

21:35
    Po levé straně se dostal do útočného pásma Kučerov, ale vystřelit se mu nepodařilo.

22:52
    Z mezikruží vystřelil po ledě Callahan, ale Price byl na svém místě a kotouč zastavil.

23:22
    Před brankoviště si sjel od modré čáry Markov, ale bekhendem poslal kotouč do Bishopa.

24:45
    Hraje se ve vysokém tempu, ale mnoho pokusů o zakončení k vidění není.

25:25
    Těsně před brankou obdržel přihrávku Kučerov, který z první poslal kotouč vedle branky.

26:33
    Tampa je v posledních střídáních aktivnějším týmem, ale zatím se jí nedaří překonat Price, který je dnes velmi pozorný.

27:01
    Hra je přerušena. Komerční přestávka.

27:22
    Po střele Stamkose se kotouč dostal mimo hrací plochu.

28:43
    Tampa bude hrát přesilovou hru. Za podražení je vyloučen na 2 minuty Bouillon.

28:59
    Od modré čáry vystřelil pohotově Hedman, ale Price zasahuje.

29:19
    Tampa právě vstřelila branku!
    Tampa využívá přesilovou hru a vyrovnává. Palát prostrčil kotouč do jízdy RYANA CALLAHANA, který proti Priceovi zvolil kličku do bekhendu a z velkého úhlu poslal kotouč do branky. Asistence: Ondřej Palát, Victor Hedman.

29:51
    Za držení odchází na trestnou lavici na 2 minuty Gudas. Montreal bude hrát přesilovou hru.

30:02
    Tampa se hned v úvodu oslabení osvobozuje.

30:40
    Montreal se drží v útočném pásmu, ale zatím bez úspěchu.

31:09
    Bude se hrát ve čtyřech. Vanek se provinil proti Palátovi podražením a je vyloučen na 2 minuty.

31:51
    Začíná přesilová hra Tampy.

32:15
    Od modré čáry tvrdě vystřelil Hedman, ale branku trefit nedokázal.

33:09

34:24
    Montreal se dopouští zakázaného uvolnění. Tampa má po přesilové hře slušný tlak.

34:38
    Od modré čáry vystřelil Gudas, ale jeho rána branku těsně minula.

35:03

35:35
    Skvělý Price zachránil Montreal od inkasování. Nejprve při přečíslení dva na jednoho zneškodnil střelu Stamkose, aby následně vykopl betonem dorážku Purcella.

36:21
    Montreal bude hrát přesilovou hru. Za podražení putuje na trestnou lavici na 2 minuty Filppula.

36:21
    Následuje komerční přestávka.

36:50
    Tampě se dnes v oslabení daří úspěšně bránit.

37:12
    Montreal se dokázal usadit v útočném pásmu, tam ale hraje pouze okolo mantinelů.

37:36
    Z pravého kruhu vystřelil Pacioretty, ale trefil jen boční konstrukci branky.

38:00
    Kotouč je ve středním pásmu. Montrealu se tato přesilová hra vůbec nedaří.

38:21

38:54
    Od pravého mantinelu se dostal mezi kruhy Filppula, který střelou zápěstím Price nepřekonal.

39:48
    Tampa se radovala ze vstřelené branky, ale ta po dlouhé diskuzi u videa nebude uznána. Purcellova střela z levého kruhu skončila za Pricem, ale toho na brankovišti atakoval Brown a z tohoto důvodu branka není uznána.

40:00

Po druhé třetině je stav nerozhodný 1:1, když se podařilo ve 30. minutě vyrovnat Callahanovi. O osudu utkání tak rozhodne třetí třetina, která začne přibližně v 3:35.

Střely na branku: 21 – 20.

40:01

40:36
    Tampa vstoupila do třetí třetiny aktivněji, když se tlačí do útočného pásma.

41:20
    Ovšem obrana Montrealu hraje velmi opatrně a domácí to mají velmi těžké.

42:50
    Z pravého kruhu se pokoušel překvapit Price střelou k pravé tyči Purcell, ale brankář Montrealu nemusel zasahovat.

43:23
    Montreal se dlouho drží v útočném pásmu, ale hostům se nedaří dostat do zakončení.

44:32
    Přesilová hra pro Tampu! Za podražení je vyloučen na 2 minuty Eller.

45:34
    Na levém kruhu se uvolnil Stamkos, který po přihrávce vystřelil z první, ale branku těsně minul.

46:12
    Tampa se drží v útočném pásmu, ale hosté se velmi dobře a obětavě brání.

46:32

46:40
    Z levého kruhu se dostal ke střele Plekanec, ale Bishop dokázal jeho pokus vyrazit.

46:56
    Za hákování je vyloučen na 2 minuty Markov. Tampa si přesilovou hru zopakuje.

47:32
    Montrealu se podařilo osvobodit.

48:05
    Tampě se nedaří v přesilové hře prosadit. Obrana Montrealu brání velmi dobře.

48:48
    Montreal se zřejmě ubrání i v tomto oslabení.

48:56

49:10
    Po oslabení se do zakončení dostal Plekanec, ale z levého kruhu nezamířil přesně.

49:46
    Na druhé straně střelu Killorna zastavil Price.

50:22

51:47
    Ve třetí třetině aktivní Plekanec se dostal k další střele, ale i tentokrát dokázal Bishop kotouč zastavit.

52:14
    Za vražení na hrazení je vyloučen na 2 minuty Thompson. Přesilová hra pro Montreal.

52:41
    Tampa se v oslabení dostává do vedení! Hostující obraně ujel TYLER JOHNSON, který si položil Price a vystřelil k pravé tyči. Bez asistence.

53:00
    Následně se zbytečného podražení v útočném pásmu dopouští Markov. Bude se hrát čtyři na čtyři.

53:45
    Subban se v útočném pásmu pokoušel prosadit individuálně, ale až do zakončení se nedostal.

54:14
    Tampa hraje v plném počtu.

55:02
    Po návratu Markova na led se dostal do veliké šance Filppula, který obdržel přihrávku na pravý kruh a okamžitě vystřelil. Price se po kotouči natáhl na poslední chvíli lapačkou a kus černé gumy v ní nakonec skončil.

55:56
    Montreal začíná hrát velmi aktivně a tlačí se do útoku.

56:05
    Hostující obraně ale ujel Callahan, který byl na poslední chvíli faulován. Jemelin je vyloučen na 2 minuty za sekání.

56:25
    Z levého kruhu vystřelil nepřesně Stamkos.

57:23
    Tampa v přesilové hře zbytečně neriskuje.

57:47
    Murray poslal tvrdým hitem na hlavu k ledu Kostku, který zůstává ležet na ledové ploše.

57:47
    Na ledě jsou již nosítka. Z domácím hráčem to nevypadá dobře.

57:47
    Kostka se nakonec zvedá na vlastní nohy a odjíždí do kabiny za doprovodu Hedmana. Domácí fanoušci mu tleskají.

57:47
    Murray je vyloučen do konce utkání. Za následnou bitku obdrželi 5 minutové tresty Johnson s Weaverem.

58:05
    Montreal své krátké oslabení ve třech ubránil a již hraje ve čtyřech.

58:45
    Tampa se snaží držet v útočném pásmu.

58:54
    Do veliké šance se dostal Stamkos, který se dostal před brankovištěm ke kotouči, ale po kličce do bekhendu branku přestřelil.

59:10
    Montreal zkouší hru bez brankáře!

59:15
    Montrealu hra bez brankáře nevyšla, když se ve středním pásmu dostal kotouč na hůl ALEXE KILLORNA, jenž se dostal blíž k brance a střelou do odkryté branky pojišťuje vítězství svého celku. Asistence: Ondřej Palát, J.T. Brown.

59:52
    Montreal se drží v útočném pásmu, ale dnes už se nic nestane.

60:00

Dnešní utkání sledovalo 18 808 diváků.

Vítězem dnešního utkání se stává Tampa, která dokázala otočit vývoj utkání a vítězí 3:1. Montreal závěr utkání nezvládl, když hrál často v oslabení a také na to doplatil. Dva body tedy zůstávají v Tampě.

Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 3 střely, čas na ledě 18:39

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký středeční den. (04:28:37)

Jan Šlapáček

Góly a asistencie: 30. Callahan (Palát, Hedman), 53. Johnson, 60. Killorn (Palát, Brown) – 11. Callagher (Galchenyuk, Weaver)

Tampa Bay Lightning: Bishop (Lindback) – Gudas, Carle, Salo, Hedman, Kostka, Brewer – Purcell, Stamkos, Brown – Callahan, Filppula, Palát – Kučerov, Johnson, Killorn – Pyatt, Thompson, Malone

Rozhodca: Lee, Pochmara – Lazarowich, Murphy

Diváci: 18 808