Novosibirsk – Metallurg Magnitogorsk 1:2 (po pr.) | Ufa – Barys 5:2 (kon.) | Jaroslavľ – Petrohrad 1:6 (kon.)
Doneck – Lev 3:1 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
1:2 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Metallurg Magnitogorsk
Pondelok 24.03.2014, 13:00Play-off KHL

Je rozhodnuté! Sibir bol síce po väčšinu zápasu aktívnejším mužstvom, ale nakoniec to na víťazstvo nestačilo. V 3.minúte predĺženie rozhodol o víťazstve Magnitogorsku gól Platonova a tak budú v zajtrajšom štvrtom zápase domácim hrať s nožom na krku. Metallurg vedie v sérii 0:3 a zajtra môže rozhodnúť. (15:43:09)

62:11
    Metallurg Magnitogorsk dal gól!
    DENIS PLATONOV nastrelil z pravého kruhu brvno a potom sa po súboji s domácim obrancom odrazil puk od jeho tela do siete. Rozhodca Bulanov musel regulérnosť gólu konzultovať s videorozhodcom. Ten ho potvrdil a a tak sa hostia tešia z tretieho víťazstva v sérii.

61:18
    Strela hosťujúceho Pareho preletela len vedľa pravej tyče.

60:31
    Zakončenie Kutuzova nebolo presné, netrafil bránku.

60:10
    Úvodné buly predĺženie vyhrali domáci hokejisti.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V riadnom hracom čase sa nerozhodlo a tak nasleduje predĺženie. Za hostí v tretej tretine vyrovnal Chabarov.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:55
    Posledné prerušenie. Predĺženie je už na spadnutie.

59:01
    Začala sa posledná minúta tretej tretiny.

58:35
    Ani jeden z tímov už nechce spraviť chybu. Pravdepodobne sa dočkáme predĺženia.

58:01
    Posledné dve minúty do konca tretej tretiny.

57:16
    Pare sa dostal do obrovskej šance! Koskinen dokázal jeho bekhend zblízka pokryť.

55:50
    Novosibirsk je v tejto fáze dosť zaskočený, hostia majú prevahu.

54:36
    Metallurg tento gól nabudil a teraz neboli ďaleko od ďalšieho presného zásahu.

53:31
    JAROSLAV CHABAROV prevzal voľný puk na modrej čiare a tak skúsil okamžite vystreliť. Koskinen nič nevidel a tak je vyrovnané. Bez asistencie.

51:40
    Kovář sa naťahoval s Ožiganovom a obaja dostávajú 2 minúty za hrubosť.

51:09
    Kopejkin posiela puk na zakázané uvoľnenie.

50:03
    Hra bola po zákroku na Kvartalnova prerušená. Rozhodca sa rozhodol v tomto prípade nevylučovať.

49:05
    Domáci sa predovšetkým zamerali na vykrývanie stredného pásma.

48:40
    Metallurg s postupom času zvyšuje svoje obrátky. Sibir sa nikam neponáhľa.

47:51
    Kazionov z dobrej pozície prestrelil bránku Koskinena.

47:19
    Osala bola celkom sám pri ľavej tyčke Koskinenovej brány a pokúšal sa dorážať. Koskinen podržal svoj tím.

46:50
    Koskinen prerušil zákrokom črtajúci sa brejk Mozjakina s Kovářom.

46:27
    Hostia sú v plnom počte.

45:50
    Košečkin pokryl pokus Enlunda z medzikružia.

45:30
    Novosibirsk hrá v tejto presilovke rozvážne, nasilu sa do ofenzívy neženie.

44:26
    Timkin odchádza na 2 minúty za nedovolené bránenie.

44:10
    Koskinen nemusel proti nepresnej strele Potechina zakročiť.

43:18
    Enlund prekvapil Košečkina svojim zakončením spoza bránky.

42:40
    Strela Koskirantu z diaľky nepriniesla zmenu skóre.

42:33
    Domáci vstúpili do tretej tretiny aktívne a často sa držia pred Košečkinom.

41:30
    Košečkin chytil do svojej lapačky nahodenie z hokejky Martynova.

40:30
    Sibir vstúpil do tretej tretiny s najtesnejším vedenim. Podarí sa im ho udržať až do konca?

40:01

Hostia v druhej tretine predvádzali podstatne lepší hokej ako v tej prvej. Sibir sa sústredil na defenzívu a nedopustil vyrovnanie. Metallurg má ešte celu jednú tretinu na vyrovnanie.

40:00

39:01
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

38:40
    Hostia cítia v závere druhej tretiny šancu na vyrovnanie.

37:58
    Tentokrát si domáci gólman poradil s ďalšou strelou Ibragimova.

36:39
    Koskinen pokryl strelu Ibragimova z pravej strany.

35:47
    Sibir už hrá v plnom počte.

35:27
    Domáci sa v tomto oslabení veľmi dobre bránia.

34:58
    Novosibirsk šiel v oslabení do prečíslenia. Kutuzov však nedokázal doraziť svoju strelu.

34:13
    Koskinen pokryl strelu Leeho od modrej čiary napriek tomu, že vďaka cloneniu Kovářa toho veľa nevidel.

33:47
    Romanov odchádza po držaní protihráča na trestnú lavicu.

32:32
    Magnitogorsk je už v plnom počte. Ani v tejto presilovke sa domáci nedokázali dostať do tradičného tlaku.

31:29
    Domáci sa nevedia v útočnom pásme rozostaviť.

30:59
    Obetavý obranca hostí zblokoval strelu Martynova do stredného pásma.

30:15
    Lee dostáva 2 minúty za podrazenie, Sibir dostáva ďalšiu početnú výhodu.

30:01
    Za nami je polovica dnešného zápasu, teda aspoň riadnej hracej doby a Sibir stále vedie 1:0.

29:11
    Zaripov je na ľade. Táto presilovka Novosibirsku nebol nebezpečná.

28:09
    Chabarov berie puk Lehterovi a vyhadzuje ho do bezpečia.

27:11
    Zaripov je vylúčený za sekanie.

26:50
    Počas komerčnej prestávky si môžu oba tímy oddychnuť.

26:18
    Na druhej strane si Koskinen poradil so strelou Pareho.

25:29
    Brankár hostí riskoval s rozohrávkou spoza brány a Kugryšev sa takmer dostal s pukom pred prázdnu bránu.

24:30
    Magnitogorsk si v závere presilovky vypracoval dobré šance, ale Koskinen svoj tím podržal!

24:28
    Domáci sú v plnom počte.

23:49
    Sibir sa pri pokuse o protiútok dopustil ofsajdu.

23:18
    Prvá formácia Metallurgu je síce v pásme, ale do zakončenia sa nevie dostať.

22:49
    Sibir sa oslobodzuje vyhodením cez všetky čiary.

22:28
    Romanov dostáva 2 minúty za držanie a hostia môžu v presilovke vyrovnať.

22:04
    Koskinen mal veľké problémy s nahodením Junkova.

21:31
    Zaripov nemal dostatok priestoru na presné zakončenie.

21:00
    Hostia si zrejme v kabíne čo to povedali a v druhej tretine začali oveľa lepšie.

20:20
    Ako prví zakončili v druhej tretine hostia. Kovář preveril Koskinena po prihrávke od Mozjakina.

20:01

Prvá tretina je za nami. Sibir začal skutočne veľkou aktivitou a počas presilovky sa zásluhou Lekomceva dostal do vedenia 1:0.Hostia sa zatiaľ prevažne bránia. Verme, že druhá tretina nám prinesie viac gólov.

20:00

19:51
    V prvej časti sa už zrejme nič nestane.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:09
    Platonov a Junkov smerovali proti jednému obrancovi hostí! Prvý menovaný chcel prihrávať na lepšie postaveného Junkova, ale obranca Metallurgu jeho úmysel perfektne prečítal.

17:25
    Sibir sa po úspešnom oslabení opäť ženie do útoku, Magnitogorsk to bude mať v tomto zápase ťažké.

16:50
    Poriadne sa priostruje. Navrátilec Kvartalnov bol obťažovaný Osalom. Hneď mu to aj patrične vrátil.

16:03
    Domáci v plnom počte, Kvartalnov je už na ľade.

15:28
    Belov šetrí cenné sekundy vyhodením cez všetky čiary.

14:03
    Kvartlanov zastavil hráča Magnitogorsku nedovolene a dostáva 2 minúty za nedovolené bránenie.

13:30
    Novosibirsk sa dostal do vedenia zaslúžene, od začiatku zápasu prekypoval aktivitou.

12:50
    Novosibirsk dal gól!
    Domáci dobre zahranú presilovku nakoniec využívajú a ujímajú sa vedenia 1:0. Kutuzov prihral IVANOVI LEKOMCEVOVI na vzdialenejšiu tyč a ten presne zakončil. Asistencie: Alexander Kutuzov, Dmitrij Kugryšev.

12:14
    Novosibirsk sa usadil v útočnom pásme, Lehtera strieľal z kruhu len do pripraveného Košečkina.

11:35
    Danis Zaripov dostáva 2 minúty za krošček a Sibir si zahrá presilovku.

11:17
    Brankár hostí sa rozhodne nenudí, tvrdú strelu Kugryševa ukryl v lapačke.

10:25
    Sibir sa nadýchol k ďalšej aktivite. Košečkin sa včas presunul a strelu Romanova vyrazil do rohu.

09:44
    Sannikov nedosiahol pred Košečkinom na prihrávka od Gubina. Bolo to tesné.

08:30
    Tereščenko skúsene odstavil od puku prenikajúceho Kopejkina.

08:02
    Pareho strela minula Koskinenovu svätyňu.

07:28
    Metallurg sa stále viac dostáva pred Koskinena, úvodný tlak Sibiru zrejme pominul.

06:59
    Nasleduje komerčná prestávka.

06:27
    Timkin zakončoval po prihrávke od spoluhráča, Koskinen si po dlhom čase siahol na puk.

05:50
    Viac ako päť minút tretieho zápasu je už za nami. Hosťujúci Birjukov ukľudňuje hru a jeho spoluhráči môžu striedať.

04:40
    Magnitogorsk sa len bráni úvodnému náporu domácich, ktorých ženie vypredaný štadión.

03:30
    Sibir hrá s chuťou, chce spraviť všetko preto, aby dnes znížil stav série. Košečkin nemusel zasahovať po nepresnej strele Šumakova.

02:18
    Koskiranta neuspel z dorážky po strele Kutuzova, Košečkin si určite vydýchol. Zatiaľ je to skutočne zaujímavý hokej.

01:14
    Začalo sa v pomerne rýchlom tempe, ale ani jeden z tímov sa nevie na dlhšie usadiť v útočnom pásme.

00:35
    Košečkin musel zasahovať po nepríjemnej strele Belova od modrej čiary, svoj tím podržal. Dôležitý prvý zákrok.

00:08
    Prvá formácia Sibiru sa po úspešnom buly okamžite vydala do ofenzívy.

00:01

Všetko je už pripravené na úvodné buly tretieho zápasu tejto série.

Hráči sú už nastúpení na ľadovej ploche, nasleduje hymna Ruskej federácie.

HK Sibir Novosibirsk: Koskinen (Bespalov) – Belov, Martynov, Kutuzov, Lekomcev, Ožiganov, Alexejev, Karavajev – Monja, Lehtera, Enlund – Kugryšev, Kopejkin, Koskiranta – Šumakov, Gubin, Sannikov – Romanov, Kvartalnov, Ignatuškin, Butuzov.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Antipin, Birjukov, Tereščenko, Chabarov, Lee, Ibragimov, Malenkich – Mozjakin, Zaripov, Kovář – Pare, Kazionov, Potechin – Platonov, Kosov, Junkov – Timkin, Osala, Malinovskij, Grigorenko.

Rozhodca: Bulanov, Zacharov – Balodis, Dedulja..

Prajem príjemné popoludnie všetkým priaznivcom kvalitného hokeja. Štvrťfinálové série play – off KHL pokračujú ďalším zápasmi. Moje meno je Martin Platko a ja vás budem sprevádzať 3.zápasom série medzi HK Sibir Novosibirsk a Metallurgom Magnitogorsk. Hostia si vezú z domácich zápasov vedenie 0:2 a dnes môžu hrať pokojnešie. Úvodné buly je naplánované na 13:00 SEČ. Pred úvodom sa poďme obzrieť na prvé dva zápasy série.

1.zápas: Magnitogorsk – Novosibirsk 3:2pp

V prvom zápase štvrťfinále sa dostali domáci do vedenia už v 7.minúte gólom Kovářa z presilovky. Druhá tretina góly nepriniesla. V tej tretina už na začiatku pridal druhý gól domácich Zaripov a Metallurg viedol 2:0. Hostia zmobilizovali sily a v priebehu dvoch minút vyrovnali gólmi Alexejeva a Lekomceva na 2:2. Rozhodovalo sa tak až v predĺžení. Už v 7.minúte prvého predĺženie skóroval Mozjakin z presilovky a rozhodol o víťazstve Magnitogorsku.

2.zápas: Magnitogorsk – Novosibirsk 3:2

Druhý zápas začal pre domácich taktiež lepšie. Po chybe v rozohrávke hostí strelil v 7.minúte úvodný gól Kazionov v oslabení. V druhej tretine z presilovky vyrovnal Monja na 1:1. Avšak o necelé 2 minúty poslal Metallurg do vedenia 2:1 Francis Pare, rovnako z presilovky. Potrebný pokoj dal Magnitogorsku presilovkový gól Mozjakina v 16.minúte. Pred treťou tretinou tak viedli 3:1. V poslednej tretine dokázal Monja znížiť na 3:2, ale to bolo zo strany Sibiru všetko.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:00.

Martin Platko

Góly a asistencie: 13. Lekomcev (Kutuzov, Kugryšev) – 54. Chabarov, 63. Platonov

HC Sibir Novosibirsk: Koskinen (Bespalov) – Belov, Martynov, Kutuzov, Lekomcev, Ožiganov, Alexejev, Karavajev – Monja, Lehtera, Enlund – Kugryšev, Kopejkin, Koskiranta – Šumakov, Gubin, Sannikov – Romanov, Kvartalnov, Ignatuškin, Butuzov.

Rozhodca: Bulanov, Zacharov – Balodis, Dedulja.