NJ Devils – NY Rangers 0:2 (kon.) | Winnipeg – Carolina 2:3 (kon.) | Toronto – Montreal 3:4 (kon.)
Arizona – Boston 2:4 (kon.) | Edmonton – Calgary 1:8 (kon.) | San Jose – Washington 2:3 (1:2 po s.n.)
NY Islanders – Columbus 2:0 (kon.) | Pittsburgh – St. Louis 0:1 (kon.)
New Jersey Devils
0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
New York Rangers
cz Nedeľa 23.03.2014, 00:05 • Prudential Center, Newark • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji krásný nedělní den. (03:00:17)

Dnešní utkání sledovalo 17 829 diváků.

Omlouváme se za technické problémy v závěru utkání.

60:00

59:52
    Rangers právě vstřelili branku!
    Jezdci dnes zvítězí. Prázdnou branku dokázal trefit DEREK STEPAN, jenž tak potvrzuje vítězství svého celku. Asistence: Henrik Lundqvist, Ryan McDonagh.

52:42
    Jágr hledal Eliáše před brankou, ale ten po jeho prudké přihrávce nedokázal zakončit.

52:14
    Hosté si uvědomují, že jednobrankový náskok nemusí stačit a ještě aktivně útočí.

51:22
    Domácí změnili formace. Spolu s Jágrem nastupují i další dva Češi. Obránce Židlický a centr Eliáš.

50:26
    Hosté pouze vyvezli kotouč za červenou čáru a nahozením jej nabídli soupeři.

50:00
    Ďáblové v této fázi utkání jasně dominují!

49:19
    Domácí musí zakládat nový útok zpoza Brodeurovy branky.

48:38
    Jágr v obrovské šanci! Osamocen před Lundqvistem nedokázal dopravit kotouč do branky.

48:17
    Prudential aréna žene své svěřence za vyrovnávací brankou. Sledujeme skvělý hokej.

47:52
    Zajac vypálil po Eliášově zadovce, ale Lundqvist se překvapit nenechal.

47:42

47:01
    New Yorku se přesilová hra příliš nedaří. A pokud už dojde ke střele, zachraňuje situaci vynikající Brodeur.

46:21
    Následná střela nebyla tolik nebezpečná, ale Lundqvist raději přerušil hru.

46:08
    Stepan stál osamocen před Brodeurem, ale jeho kotouč na poslední chvíli vyrazil mimo dosah.

45:42
    Je to velmi diskutabilní, ale na trestnou lavici za krosček odchází Jaromír Jágr.

45:19
    Hosté se do ničeho příliš nedostávají a plně se soustředí na defenzivní činnost.

44:45
    O kotouč se bojuje v rohu útočné třetině Devils. Čas domácímu mužstvu utíká velmi rychle.

44:04
    Zuccarello v útočné třetině neváhal a vypálil bekhendem. Jeho střela z úhlu bekhendem neměla šanci na úspěch.

43:36
    Lundqvist po nahození raději přerušil hru.

43:22
    Broudeur pomohl s rozehrávkou až na útočnou modrou čáru.

42:50
    Domácí zatím aktivnější. Čím dříve vstřelí branku, tím větší šanci na vítěství budou mít.

42:17
    Židlický si s Greenem vyměnil kotouč na modré. Druhý jmenovaný vypálil těsně vedle.

41:56
    Hosté vyhazují pouze na zakázané uvolnění.

41:19
    Devils se usadili v útočném pásmu, ale ke střele se nedostali.

40:40
    Jágrovi ujel kotouč na modré čáře. Ve třetině už jej vybojovat nedokázal.

40:01

Druhá třetina je rovněž za námi. Prostřední část má jediného hrdinu, kterým je Rick Nash. Ten se poměrně se štěstím zasloužil o úvodní branku utkání a před poslední třetinou tak vede jeho tým 0:1 na ledě soupeře.
    New Jersey to bude mít ve třetí třetině velmi složité, jelikož neustále buší do velmi dobře připravené obrany soupeře, na jejímž konci je bezchybný Henrik Lundqvist.

Další třetina začne přibližně v 1:55.

40:00

39:46
    Hraje se ve středním pásmu. Ve druhé třetině už branka nepadne.

39:20
    Eliášova formace kombinuje v útočném pásmu. Ke střele se zatím nedostala.

39:01
    Vstupujeme do poslední minuty druhé třetiny.

38:43
    Jágr znovu střílel po Salvadorově přihrávce. Jeho pokus se zastavil o připraveného Lundqvista.

38:10
    Židlický obral Boylea a vyslal kupředu Jágra se Zubrusem.

37:40
    St. Louis byl v útočné třetině poslán k mantinelu, domácí u kotouče.

37:08
    Domácí výrazně zvýšili aktivitu svého forčekinku a před koncem třetiny dělají soupeři velké problémy při rozehrávce.

36:45
    Nash na Brodeura pouze nahodil, ten okamžitě rozehrál. Domácí postupují do útočné třetiny.

36:28
    Po Henriqueově přenechávce se ke střele dostal Ruutu, ale připraveného Lundqvista nenachytal.

36:00
    New Jersey se snaží co nejrychleji zvrátit vývoj utkání, ale hostující obrana je dnes velmi dobře připravena.

35:30
    Hraje se zase velmi dlouho bez přerušení. Sledujeme velmi atraktivní hokej.

35:00
    Jágr zavezl kotouč do útočné třetiny a ke střele a následné dorážce se dostal Zubrus – neuspěl.

34:17
    O kotouč se bojuje v rohu útočné třetiny domácího týmu. Hosté však svému soupeři toho nedovolují tolik, jako v prvním dějství.

33:50
    Zuccarello hledal na druhé straně Brassarda, ale ten si s jeho přihrávkou nedokázal poradit.

33:14
    O kotouč se chvíli bojovalo za Lundqvistem, nyní do útoku pokračují hosté.

32:55
    Nash mohl ještě navýšit skóre a přidat další branku. Tentokrát pálil z úhlu na druhé straně, ale Broudeurův přesun k tyči byl precizní.

32:35
    Greene měl před sebou prostor, a tak se odvážil vystřelit. Lundqvist stále stoprocentní.

32:24
    Ihned po vhazování ve třetí třetině vypálil Ruutu, ale pozorný Lundqvist znovu přerušil hru.

32:20
    Následnou střelu od modré čáry ukryl Lundqvist do lapačky a přerušil hru.

32:05
    Jágrova střela po přechodu do útočné třetiny zablokována.

31:41
    Po ofsajdu domácího týmu se bude vhazovat ve středním pásmu.

31:35
    Po úvodní brance má hra velmi rychlý spád. Hraje se velmi aktivně na obě strany.

30:58
    Hosté stále zatápějí svému soupeři. Situaci hasí až Eliáš, který vyvezl kotouč do útočného pásma.

30:33
    A druhá polovina utkání také přináší branku utkání. Poměrně šťastně se tomu tak stává, když se po nepřesné střele Stepana dostal ke kotouči RICK NASH a střelou z velkého úhlu a od mantinelu překonal Broudeura – 0:1! Asistence: Derek Stepan, Chris Kreider.

30:01
    Hrou v útočném pásmu hostujícího týmu vstupujeme do druhé poloviny utkání.

29:30
    Greene nezpracoval přihrávku na modré čáře, a tak se musí domácí vrátit a založit nový útok.

29:20
    Hra je velmi málo přerušována. Teď se tomu tak stalo. Nahození od modré chytil Broudeur do lapačky a rozehrávat nehodlal.

28:55
    Rangers znovu svému soupeři pořádně zavařili, ale žádná střela nemířila mezi tři tyče.

28:24
    Ryder vypálil z levého kruhu na vzdálenější tyč. Lundqvist jeho střelu na posledních chvíli vyrazil.

27:50
    Momentálně jsou více aktivnější hráči hostujícího týmu, ale jak Broudeur, tak i domácí obrana velmi dobře odolává.

27:27
    Broudeur se blýskl skvělým zákrokem! St. Louis při rychlém přechodu do útoku našel na druhé straně najíždějícího Zuccarella, který vypálil z první. Jeho střela našla položený beton za cestou do Broudeurovy branky. Okamžitě po střele byl Zuccarello okamžitě atakován a je z toho další potyčka.

27:09
    Po změti několika nepřesností na obou stranách se hraje spíše ve středním pásmu.

26:36
    A znovu se rychle do pásma dostal Nash, ale na Židlického nevyzrál. Domácí jdou do rychlého protiútoku.

26:11
    Do rychlého protiútoku se dostal Kryder, ale jeho střela těsně minula branku.

25:39
    Hagelin tvrdě vypálil a následovala dorážka Richardse. S oběma pokusy si domácí brankář poradil.

25:15
    Eliáš chytře přenechal kotouč za modrou čárou a poté se stavěl na přihrávku. Ta k němu nedoputovala.

24:42
    Kombinace v útočném pásmu se domácím nevydařila, ale kotouč mají stále na holích.

24:11
    Po delší době hry v obranném pásmu Rangers je hra přerušena. Zatím se hraje velmi aktivně a vidíme perfektní hokej jako v první třetině.

23:30
    Salvador mohl pálil, ale hledal ještě lépe postaveného Zubruse. Ten jeho přihrávku nečekal.

22:49
    Třetí útočná formace New Jersey kombinuje v útočné třetině, ale hostující brankář zatím nezasahoval.

22:16
    Hra se pomalu vyrovnává. Obě mužstva si stále zakládají na dokonalé defenzivní činnosti.

21:55
    Eliáš vypálil v levého kruhu, ale Lundqvist nakonec zasahovat nemusel.

21:20
    Do druhé třetiny vlétli lépe hosté, kteří zatím kombinují v útočné třetině.

20:01

Ano, dalo by se říct, že se jedná o nudný hokej, když jsme neviděli jedinou branku. Avšak opak je pravdou. Sledujeme jedno z nejlepších utkání tohoto ročníku. Obě mužstva jsou perfektně připravena na tohle střetnutí a obě si jsou vědoma, že potřebují z tohoto zápasu důležité body.
    Oba brankáři zůstali stoprocentní a za svá záda nepropustili jedinou střelu. Nechme se překvapit, jaké události přinese druhé dějství.

Další třetina začne přibližně v 1:05.

20:00

19:58
    Před hostujícím brankářem se ještě strhla mela, ale ta skóre první třetiny už neovlivní.

19:35
    Domácí se snaží ještě vstřelit branku soupeři do kabin, ale Lundqvist nejspíše zůstane stoprocentní v první třetině.

19:01
    Běží poslední minuta první třetiny. Utkání bezbrankové.

18:50
    A znovu to byl Jágr, který vystihl rozehrávku soupeře a vystřelil přes bránícího hráče. Jeho pokus skončil na ochranné plexisklu za brankou.

18:31
    Jágr si chytře počkal na rozehrávku soupeře, ten se zalekl a vyhodil na zakázané uvolnění.

18:10
    St. Louis nahrával Brassardovi na paty. Ke kotouč znovu Ďáblové.

17:50
    Broudeur si dokázal poradit se střelou i s několika dorážkami. Kotouč vyváží Eliáš.

17:31

17:04
    Hra přerušena. Dlouhý pas zpracovával Nash z ofsajdového postavení.

17:00
    O Lundqvistovy branky musí hosté zakládat nový útok.

16:40
    Přesilová hra se New Yorku vůbec nedaří. Domácí jsou velmi obezřetní a za dosavadní průběh přesilové hry svého soupeře k ničemu nepustili.

16:18
    Gionta zavezl kotouč do útoku a našetřil cenné sekundy pro svoje mužstvo.

15:45
    Ďáblům se podařilo vyhodit kotouč k Lundqvistovi. Hosté musí hledat cestu do útoku.

15:31
    Na trestnou lavici odchází znovu domácí kapitán Salvador. Svého soupeře zahákoval.

15:10
    Stepan se místo střely rozhodl pouze pro nahození, a tak se ke kotouči dostali znovu Ďáblové.

14:37
    Kotouč zamířil do hlediště, vhazovat se bude ve středním pásmu.

14:16
    I po vhazování zůstali Jezdci v útočné třetině. K další střele a ohrožení domácího brankáře se však nedostali.

14:04
    Broudeur musel proti Girardově střele zasahovat. Nenechal však svoji lapačku zahanbit a ukryl do ní kotouč.

13:35
    Hra je stále velmi aktivní. Hraje se nahoru dolů se šancemi na obou stranách. To vše s velmi tvrdou a kvalitní hrou. Slast pro oči.

13:15
    Ta okamžitě vlétla do útoku a nadělala soupeři velké problémy. Jezdci raději vyhazují před všechny čáry.

12:58
    První formace New Jersey pouze nahazuje do útočné třetiny a pouští do hry Eliášovu formaci.

12:46
    Na druhé straně zablokoval střelu Zuccarella Židlický.

12:04
    První útočná formace domácího týmu dělá soupeři velké problémy. Jágr režíruje další kombinaci poblíž Lundqvistově brance.

11:47
    Dlouhý pas na Jágra byl nepřesný. Odpískáno zakázané uvolnění, vhazování před Broudeurem.

11:40
    Vhazování před Broudeurem se bude po komerční přestávce opakovat.

11:25
    Eliáš střílel z levé strany, ale nastřelil pouze vnější stranu tyče.

11:10
    Zubrus hledal vhodného spoluhráče na přihrávku zpoza branky, nakonec zakončoval sám.

10:51
    Domácí mají stále o něco více ze hry. Následná střela Henriqua byla zablokována a skončila v ochranné síti na brankou.

10:22
    Hra je po delší době přerušena. Vhazovat se bude po Lundqvistově levici.

09:46
    Jaromír Jágr se po levé straně dostal do samostatného úniku a poradil si velmi dobře! Nalákal Lundqvista na bekhendový blafák a zakončoval forhandem. Švédský brankář nakonec nechal pravý beton na správném místě a zamezil tak úvodní brance utkání.

09:14
    Henrique přihrávku od Rydera nezpracoval, ale kotouč v útočné třetině vybojoval.

08:55
    Domácí mají mírnou převahu, ale hosté se pomalu, ale jistě dostávají do hry a začínají hrozit.

08:20
    Hraje se ve velmi vysokém tempu. Prudential aréna se ozývá a žene své svěřence za úvodní brankou tohoto střetnutí.

07:41
    Ani Ďáblové se v útoku příliš neohřáli. Na druhé straně pálil McDonagh, ale Broudeur se za ránou pouze ohlídl.

07:19
    Do útoku se dostali také hosté, ale jejich pobyt před Brodeurem netrval příliš dlouho.

06:52
    Jágr se prodral mezi dva obránce, a dokonce se dostal i ke střele. Ta však mezi tři tyče nezamířila.

06:39

06:19
    Domácí stále kombinují v útočné třetině, ale poslední střela byla od Marka Židlického.

05:16
    Po kombinaci všech tří českých hráčů se ke střele dostal Židlický. Lundqvist si musel připsat zákrok.

05:09
    Carcillo se Salvadore na hřišti. Hraje se přesilová hra pět proti čtyřem.

04:53
    Eliáš zavezl kotouč do útočné třetiny, přesilovková kombinace New Jersey může začít.

04:39
    Do další šarvátky se pustil Zuccarello s Eliášem, ale jejich potyčka byla velmi rychle přerušena strážci těchto dvou střelců.
    Hostující hráč je nakonec vyloučen na dvě minuty za sekání.

04:07
    Hra čtyři na čtyři více vyhovuje Jezdcům, kteří se častěji ocitají s kotoučem na holi.

03:53
    Na druhé straně tvrdě vypálil Stralman, ale domácí ikona nenechala nic náhodě a přerušila hru.

03:47
    Jágr si vyměnil kotouč se Zajacem, ale ani jeden z nich nezakončil.

03:22
    Cestu do útočné třetiny hledají hosté. Domácí mužstvo zatím dobře střeží modrou čáru.

03:09
    Salvador poslal Carcilla k zemi po odpískání a hned se mu dostala odplata od samotného postiženého. Aby toho nebylo málo, přijel si účty vyřizovat i Boyle. První dva zmiňovaní odchází na trestnou lavici.

02:55
    O kotouč se bojuje v rohu útočné třetiny domácího týmu.

02:16
    Na druhé straně zavezl kotouč do útočné třetiny Giona, ale následná střela Greenea mezi tři tyče nezamířila.

01:48
    Hagelin přenechával kotouč po přechodu modré čáry, ale se spoluhráčem si nerozuměl.

01:17
    Richards vypálil od modré. Broudeur jeho střelu chytil a okamžitě rozehrál.

00:45
    Rangers se snaží usadit v útočném pásmu, ale domácí získali kotouč pod svoji kontrolu.

00:17
    Úvodní vhazování vyhráli domácí, ale v útoku se příliš dlouhou neohřáli. Na druhé straně odpískán ofsajd.

00:01

Obě mužstva už krouží na hrací ploše. Utkání začne za malý okamžik.

New Jersey Devils: Brodeur (Schneider) – Fayne, Greene, Židlický, Merrill, Volčenkov, Salvador – Jágr, Zajac, Ruutu – Ryder, Eliáš, Henrique – Zubrus, Josefson, Clowe – Bernier, Gionta, Carter

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – Girardi, McDonagh, Staal, Stralman, Klein, Moore – Nash, Stepan, Kreider – St. Louis, Brassard, Zuccarello – Pouliot, Richards, Hagelin – Carcillo, Moore, Boyle

Rozhodčí: Rehman, Sutherland – Cameron, Miller.

Vážení sportovní diváci, vítejte u dalšího pokračování nejprestižnější hokejové soutěže světa. Dnes jsou na programu další utkání a my budeme znovu u toho. Krátce po půlnoci se o velmi důležité body utkání dva sousedi. Do stánku New Jersey Devils, kde dominují hlavně čeští hokejisté, zavítá velmi nepříjemný soupeř New York Rangers. Odhaduje se, že by utkání mělo být velmi vyrovnané, tak se nechme překvapit, jaké přinese rozuzlení.

Utkání začíná v 00:05 SEČ. Podrobným komentářem Vás provede Marek Indruch.

Pokud máte nějaké dotazy ohledně tohoto utkání, ptejte se na Twitteru. Stačí označit svůj příspěvek @MarekIndruch a já se Vám pokusím co nejrychleji odpovědět.

Vzájemné zápasy

Ačkoliv jsou utkání mezi těmito dvěma celky většinou velmi vyrovnané, tak po závěrečné siréně se většinou radují Ďáblové, kteří vybojovali z posledních pěti utkání čtyři vítězství. Z čehož jedno až na rámcem základní hrací doby. To hosté zvítězili v posledním odehraném utkání právě v Prudential Center vysoko 3:7.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:05.