Vladivostok – Metallurg Magnitogorsk 2:3 (po pr.) | Novosibirsk – Kazaň 3:6 (kon.) | Jekaterinburg – Barys 1:2 (kon.)
Novgorod – Ufa 2:4 (kon.)
Avtomobilist Jekaterinburg
1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Barys Nur-Sultan
Streda 12.03.2014, 14:00 • KrK Uralec • Play-off KHL

Je tu záver stretnutia. Barysu Astana sa podarilo v poslednej tretine si ustrážiť jednogólové vedenia a po výsledku 2:1 premenil prvý postupový mečbol a sú medzi osmičkou najlepšími. (16:19:41)

60:00

59:55
    Tréner hostí si vzávere vzal oddychový čas.

59:42
    Gavrilin trafil len žr´dku prázdnej domácej brány.

58:43
    Upper sa snažil vyhodiť puk. Podarilo sa m to však len za cenu zakázaného uvoľnenia.

58:17
    Domáci tréner si berie oodychový čas a brankára Kovářa necháva na hráčskej lavici.

58:12
    Hosťom sa podarilo vyhodiť puka ž ku Kovářovi. Domáci tlak zatiaľ nič nepriniesol.

57:00
    Domáci majú pred sebou tri minpty ak sa im nepodarí aspoň vyrovnať sezóna pre nich končí.

55:12
    Antropov sa prekľučkoval pred Kovářa a chcel rozhodnúť. Lenže český brankár si veľmi dobre dal pozor.

54:12
    Strelu Viklunda Jeremejev vyrazil pred seba, kde bol pohotový Lazarev, lenže ani on bekhendom nedokázal prekonať brankára Astane.

53:02
    Po nepríjemnej strele Rudenka mal plné ruky práce Kovář.

51:00
    Jelemejev neprekonáva strelou od modrej čiary Jeremejeva.

50:00
    Domáci majú desať minút aspoň na vyrovnanie nepriaznivého stavu.

49:19
    Malychin našiel Lazareva, ten však neprekonáva spoľahlivého Jeremejeva.

48:50
    Golyšev šiel na bránu, ale v dobre pozícii nepochopil jeho zámer spoluhráč.

48:01
    Hotia hrajú v plnom počte.

47:33
    Domáci zakončujú, ale ich pokusy sú zblokované.

46:42
    Po Lepistö strele nemusel Jeremejev zaahovať.

46:18
    Barkerovi sa podarilo vyhodiť puk.

46:01
    Presilovku si vyhodení puku Gavrilina zahrá a domáce mužstvo.

45:28
    A je po presilovej hre. Hosťom sa nepodarilo nič vyťažiť.

44:18
    Astana je v presilovkovom postavení v útočnom pásme.

43:28
    Malychin navyše fauluje a dostáva dve minúty za držanie.

43:28
    Ďalšia strela Astane. Zakončuje Barker, ale Kovář si hravo poradil.

42:45
    Zatiaľ sa hrá pred bránou Kovář, čo vyhovuje hosťom.

42:10
    Tento raz KOvář zasahuje po strele zo stredného páma.

41:08
    Po trele Litvinenka nevedel Kovář, kde má puk. Pre štastie domácich sa všetko skončilo dobre.

40:01

Máme za sebou druhú tretinu stretnutia, v ktorej sme vudeli tri góly. Hosťom sa podarilo dostať do vedenia v 23. min. po góle Savčekova a druhý presný zásah pridal 28. min. Romanov. Domáci znížili po využitej presilovke 5 na 3 gólom z 35. min., keď sa presadil Malychin.

40:00

39:40
    Domáci sa dostali do tlaku. Jeremejev sa musí mať na pozore.

38:57
    Oba celky hrajú v plnom počte.

38:18
    Strela Bochenskeho k žrdi natiahla Kovářa, ale stav sa nemení.

36:57
    Bude sa hrať opäť 4 na 4. Deveaux dostáva dve minúty za hrubosť a hosťujúci Romanov za napadnutie.

35:45
    Následnú presilovku 5 na 4 už domáci nevyužili a Barker sa vrátil na ľad.

34:01
    Jekaterinburg dal gól!

Domácim sa podarilo dostať do stretnutia, keď sa presadili v presilov 5 na 3. Individuýlne sa presadil FJODOR MALYCHIN, keď jeho strelu si do brány tečoval obranca hostí Litvinenko.

33:45
    Ďalšie vylúčenie Astany. Barker dostáva dve minúty. Presilovka pre domáci minútu a pol 5 na 3.

33:20
    Semjonov za Krošček dotáva 2+10. min.

33:20
    Po faule Semjonova na Rybnikova sa strhlamela.

32:36
    Domáci sa ubránili a sú v plnom počte.

32:10
    Starčenkomohol zvýšiť vedenie, ale ležiaceho Kovářa neprekonáva.

31:30
    Astana v presilovke stratila pásmo.

30:36
    Domáci budú hrať v oslabení. Alexej Jefimov hral vysokou hokejkou za čo dostal dve minúty.

29:30
    Domáca obrana sa nespamätala z druhého gólu a mohla inkasovať tretí. Antropov šiel sám na Kovářa, ale český branár si poradil som samostatným únikom.

27:56
    Barys Astana dala gól!

Prečíslenie hostí sa skončilo úspešne. Žajlauov našiel pred poloprázdnou bránou KONSTANTINA ROMANOV, ktorý nemal problém sa netrafil a zvýšiť vedenie hostí.
    Asistencia: Talgat Žajlauov.

27:45
    Opäť Vyglazov zakončuje. Tento raz trafil betón Jeremejeva.

27:00
    Strela domáceho Vyglazova skončila len na ochranej sieti.

26:29
    Malychin sa ocitol pred Jeremejenko, ale ani tento raz sa mu nepodarilo skórovať.

25:40
    Prečíslenie domáceho celku sa nepodarilo, keď Malychinovi ušiel puk z hokejky.

24:38

22:38
    Bude sa hrať 4 na 4 Černov dostáva dve minúty za podrazenie a Bochenski za hru vysokou hokejkou.

22:28

Máme tu prvý gól stretnutia. ROMAN SAVČENKO prepálil všetko, čo mu stálo v ceste a aj Kovářa. Astana tak má aj dnesné stretnutie veľmi dobre rozbehnuté.
    Asistencia: Fjodor Poliščuk.

22:13
    Strela Rachmanova skončila na ochrannej sieti za Kovářom.

22:04
    Hosťujúci Antropov sa ocitol v postavení mimo hry.

21:32
    Hostia sú v plnom počte.

20:45
    Hosťom sa darí veľmi dobtre brániť obrané pásmo a nedovoľuje sa súperovi usadiť.

20:10
    Domáco celo pokračuje v presilovej hre s konca prvej tretiny.

20:01

Máme za sebou prvú bezgólovú tretinu. V úvode mali jasne navrh hostia, ale v domácej bráne všetko zneškodnil skvelý brankár Jakub Kovář. V závere sa dostali do šance aj domáci, ale Jeremejeva neprekonávajú.

20:00

19:32
    Krátka presilovka domácich 4 na 3 a následne bude 5 na 4 pre Jekaterinburg za zlé striedanie.

17:42
    Rozhodcovia vylučujú na oboch stranách. Domáci hráč dostáva trest za hákovanie a hráč hostí za oplácanie faulu.

17:00
    Pekná kombinácia domácich. Lazarev však premeškal v hodný moment na zakončenie.

15:57
    Domáci celok hrá v plnom počte.

15:32
    Kovář spolu so spoluhráčmi veľmi dobre zneškodňujú pokusy hostí.

13:57
    Za zlé striedanie je domáce mužstvo potrestané dvojminútovým trestom.

13:49
    Domáci sa dostali do prečíslenie, ktoré mohol využiť gólovo Lewandowski, ale netrafil priestor brány.

13:05
    Pekný hokejový moment predviedol Alexaj Simakov, keď sa prekľučkoval cez obran súpera, ale bekhendové zakončenie pomedzi betóny Jeremejeva sa gólovo neskončilo.

12:00
    Astana zamstnáva Kovářa. Boyd si veľmi dobre nakoršuľoval pred českého brankára, ale v dôležitom okamihu sa ako zľakol.

11:10
    Proti strele Romanova vytiahol Kovář skvele lapačku.

10:15
    Osamotený Rudenko netrafil puk pred poloprázdnou bránou.

08:43
    Domáci sa previnili voči pravidlám postavením mimo hry.

07:26
    Hrá sa v domácom obrannom páme, ale Kovář nemusel zasahovať.

06:30
    Hostia s Bochenskeho útokom sa usadili v útočnom pásme, ale nič nedokázali využiť.

04:00
    Ani strela Barkera nič nezmenila na bezgólovom stave. Kovář puk videl a nemal problém zneškodniť.

02:59
    Na druhej strane Kovářa vyskúšal z diaľky Gavrilin.

02:47
    Deveaux sa pokúšal prekonať Jeremenka, ale ten si s pukom poradil.

01:49
    Jelemejev sa pustil proti presili hosťujúcich hráčov, ale sám nič nevyprodukoval v útočnom páme.

00:59
    Privá minúta priniesla jedno zakázané uvoľnenie domáceho celku. Následne po vhadzovaní sa puk dostal na hokejku Litvinenka, ale Kovář sa nenechal zaskočiť.

00:01

Diváci si vypočujú kazašskú a ruskú hymnu.

Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář (Lobanov)- Gusev, Žuravljov, Viklund, Lepistö, Megalinskij, Rybnickij, Postnikov, Trjamkin- Lewandowski, Jefimov, Jemelejev- Malychin, Černov, Lazarev- Fjodorov, Simakov, Vyglazov- Golyšev, Deveaux, Strelcov

HC Barys Astana: Jeremejev (Malgin)- Lundin, Barker, Savčenko, Litvinenko, Semjonov, Kudroč, Grebenščikov- Dawes, Bochenski, Boyd- Starčenko, Antropov, Rudenko- Upper, Romanov, Žajlauov- Poliščuk, Sagadejev, Gavrilin, Rachmanov

Rozhodca: Gašilov, Ravodin – Gordenko, Tomilov..

Prajem príjemné popoludnie všetkým fanúšikom kvalitného hokeja, ktorý nám ponúka Kontinentálna hokejová liga. Súťaž pokračuje osemfinálovými súbojmi a pohárom nádeje. Dnes sa hrá štvrté stretnutie série medzi Avtomobilistom Jekaterinburg a Barysom Astana. Moje meno je Marek Antalík a ja Vás budem sprevádzať týmto zápasom. Začiatok zápasu je naplánovaný na 14:00 SEČ. Pred začiatkom si poďme predstaviť aktérov tohto stretnutia.

Stav série pred tretím stretnutím týchto dvoch mužstiev je 0:3. V prvých dvoch stretnutiach vyhral Barys v predĺžení na domácom ľade 3:2 a 5:4. Včera si v Jekaterinburgu vybojovala Astana prvý postupový mečbol, keď vyhrala opäť tesne. Tentoraz to bolo 2:1.
    Rozhodne sa už najkratšom možnom čase o postupujúcom, alebo Jekaterinburg zníži a udrží si ešte šancu v boji o Gagarinov pohár?

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Marek Antalík

Góly a asistencie: 35. Malychin – 23. Savčenko (Poliščuk), 28. Romanov (Žajlauov)

Barys Nur-Sultan: Jeremejev (Malgin)- Lundin, Barker, Savčenko, Litvinenko, Semjonov, Kudroč, Grebenščikov- Dawes, Bochenski, Boyd- Starčenko, Antropov, Rudenko- Upper, Romanov, Žajlauov- Poliščuk, Sagadejev, Gavrilin, Rachmanov

Rozhodca: Gašilov, Ravodin – Gordenko, Tomilov.