Perm – N.Novgorod 5:1 (kon.) | Lok. Moskva – Samara 2:1 (kon.) | Rostov – Kubaň Krasnodar 0:0 (kon.)
FK Rostov
0:0 (0:0)
FK Kubaň Krasnodar
cz Pondelok 10.03.2014, 16:00 • Olimp-2 Stadion, Rostov na Donu • Ruská Premier Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Ruská nejvyšší fotbalová soutěž je po dlouhé zimní přestávce zpět a dnes má na svém programu celkem tři zápasy. My se zde v podrobném online přenosu budeme věnovat zápasu mezi Rostovem a Krasnodarem.

Tento zápas je duel týmů, které jsou po devatenácti kolech vzácně vyrovnané. Jak Kubaň Krasnodar tak FK Rostov mají na svém kontě šest výher, šest remíz a dalších sedm porážek.

Další věc, ve které jsou tyto dva týmy vyrovnané je skóre vstřelených a inkasovaných branek. Zatímco Krasnodar vstřelil 25 a inkasoval 26 branek, tak soupeř z Rostova rozvlnil síť jen dvakrát méně a dvakrát méně také branku dostal.

Hned čtyři týmy Premier Ligy mají na svém kontě 24 bodů, a právě tyto dva celky mezi tuto čtveřici mužstev patří. Lépe je na tom Krasondar, který je o skóre před soupeřem z Rostova.

Vzájemné zápasy

V právě probíhající sezóně se tyto dva celky poprvé střetly na začátku října minulého roku a duel, který se hrál v Krasnodaru svého vítěze nenašel. Rostov se sice dvakrát dostal do vedení, domácí tým z Krasnodaru ale dvakrát dokázal vyrovnat a utkání tedy skončilo remízou 2:2. Za Krasnodar se střelecky prosadil Balde a Cissé, naopak na druhé straně se o oba góly postaral Dzjuba, který už má v této sezóně na svém kontě 12 vstřelených gólů.

FK Rostov: Pletikosa – Logašov, Bastos, Djakov, Milić – Fatullajev, Gaţcan, Ananidze, Kalačev, Kanga – Dzjuba
    Náhradníci: Amelčenko – Chudobjak, Gabulov, Sinama-Pongolle, Kulišev, Xulu, Margasov, Poloz, Byung-Soo

FK Kubaň Krasnodar: Belenov – Melgarejo, Dealbert, Xandão, Žavnerčik – Tlisov, Sosnin, Bezlichotnov, Chubulov Popov – Bucur
    Náhradníci: Baichora – Armaș, Lobkarjov, Jakuba, Bueno, Ureña

Rozhodčí: Karasev – Mosjakin, Nazarov.

Oba týmy již za doprovodu rozhodčích vstupují na hrací plochu stadionu, který je zatím zaplněný zhruba z poloviny.

1

1
    Úvodní výkop obstarali hostující hráči, kteří hrají v zelených dresech, domácí tým ve žlutém.

1
    V první minutě si oba týmy vyměnili míč, který se zatím pohybuje pouze okolo půlící čáry.

2
    Domácí vedli útok po levé straně, kde ovšem narazili na velký počet soupeřů, kteří zabrzdili útok Rostova.

3
    První rohový kop měli na starosti domácí, kterým se ovšem rozehrávka rohu příliš nezdařila a hosté se ubránili.

4
    Míč se ocitá až v rukavicích Belenova, který bez potíží sebral centr z levé strany.

5
    Poprvé zahrozili také hosté, Chabulov se dostal až do vápna, kde ovšem střelou trefil jen skluzujícího protihráče, kterým byl Vitalij Djakov.

6
    Opět útočí domácí, kteří kombinují asi 30 metrů od branky Belenova, který zatím může být v klidu.

7
    Po faulu rozehrával standartní situaci Ananidze, který přetaženým centrem našel své spoluhráče u levé postranní čáry, tam ovšem hosté vybojovali míč.

8
    Slalom jak přes kužely předvedl u levé postranní čáry Melgarejo, který obešel několik soupeřů a poté také odcentroval. Balón si ale před soupeřem schoval do rukavic Belenov.

9
    Sasnin se na ose hřiště vydal přímo do vápna, při snaze prodrat se přes soupeře bohužel pro hosty fauloval a rozehrávat tak může Rostov.

9
    Dlouhý nákop končí až u Pletikosy, který z klidu může odkopnout míč zpátky hluboko do pole.

10
    První střelu na branku předvedli hosté, Pletikosa ovšem výborně zasáhl a vyrazil pokus jednoho z hostů na rohový kop, ze kterého si Krasnodar žádnou šanci nevybojoval.

11
    Na druhé straně se po kličce dostával ke střele Dzjuba, který ale měl před sebou hned několik soupeřů, přes které balón k Belenovovi neprošel.

12
    Opět zahrozili hosté, kterým ale dvakrát v dobré pozici odskočil míč, který se tak zjevil až u brankáře hostujícího týmu.

13
    Po srážcce Dzjuby a Xandãa zůstává hostující hráč ležet na hřišti, podle sudího to byl ale právě brazilský obránce, který se provinil faulu.

14
    Obránci Krasnodaru výborně zahušťují prostor těsně před pokutovým územím a tak mají hráči Rostova velký problém prodrat se ke střelecké příležitosti.

14
    Přeci jen musel zasahovat Belenov, který nepříliš razantní střelu Kalačeva bez potíží chytil do svých rukou.

15
    Gaţcan se snažil ukořistit míč při sebe, při této snaze se ale spíše snažil neupadnout a tak míč skončil v autu, který mají k dispozici hráči Kubaně.

16
    Milić nedovolil Chabulovovi projít přes jeho osobu a tak obránce Rostova nechal projít míč až za brankovou čáru, následuje odkop od brány Pletikosy.

17
    Na dlouhý centr k vápnu žádný hráč Rostova neměl šanci doběhnout a tak se míče ujal brankář Krasnodaru Alexandr Belenov.

17
    O hodně ambiciózní pokus se pokusil Arsen Chabulov, jehož střele z velké dálky chyběla přesnost.

18
    Rostovu se dlouze snažil překonat obranu soupeře, což se sice povedlo, akce domácích ale končí po odmávaném ofsajdu.

19
    Bocur se chtěl ujmout míče po krásné kolmici spoluhráče, těsně před ním ale odkopl míč jeden z obránců Rostova.

20
    S bolestivou grimasou zůstává na trávníku ležet Arsenij Logašov, který si sám ublížil při pokusu o skluz.

21
    Kalečevovi se to sice hrubě nelíbí, přesto však musí odevzdat míč soupeři, který bude podle výroku rozhodčích vhazovat.

22
    Sosnin musel taktickým faulem zastavit unikajícího soupeře, rozhodčí tento zákrok ohodnotil žlutým kartónkem.

23
    Jeden z nebezpečných útočných výpadů nyní předvedli hráči Rostova, kteří se ale k žádné střele nedostali.

23
    Hra se rychle přesunula na druhou stranu hřiště, kde z voleje vypálil Nikita Bezlichotnov, jehož střela skončila hodně nad horní tyči Pletikosovy brány.

24
    Sledujeme poměrně rychlý fotbal, oba týmy se snaží co nejrychleji ohrozit branku soupeře a tak se hra přelévá ze strany na stranu.

25
    Ani nyní nebyla k vidění žádná střela na branku, centr z pravé strany odehrál Xandão do náruči Belenova.

26
    Tečovaný centr Rostova neskončí ani rohovým kopem, od své branky může rozehrát Alexandr Belenov.

27
    Krasnodar má výhodu přímého kopu z pravé strany hřiště..

28
    ...Tato standartní situace žádné nebezpečí nepřinesla, obránci Rostova si poradili.

28
    Balón se ale vrátil před Pletikosu. Krasnodar rozehrával rohový kop, po kterém z velké dálky vystřelil Žavnerčik, jehož střela ale byla hodně nepřesná.

29
    Kubaň začal velice aktivně napadat, což pochopitelně dělá rozehrávajícím hráčům Rostova velké potíže.

30
    Dealbert odhlavičkoval míč pouze na nabíhajícího Fatullajeva, který naštěstí pro Krasnodar střelou z voleje branku netrefil.

31
    Útok domácích končí kvůli útočnému faulu Dzjuby velice záhy, rozehrávat tedy může brankář Krasnodaru Belenov, jenž pošle míč až před branku soupeře.

32
    Opět byla k vidění nepřesná střela, o kterou se postaral z hranice vápna Melgarejov.

33
    Hosté jsou v posledních minutách aktivnější, nyní mají výhodu dalšího rohového kopu.

33
    Přímo z rohu hosté nezahrozili, o pár vteřin později ale musel po tečované střele zasahovat Pletikosa, který lehce chytil odražený balón.

34
    Chabulov napálil míč do útoku, kde se snažil míč doběhnout Tlisov, kterému se tento úkol ale nepodařil a vhazovat můžou domácí.

35
    Následující útočnou snahu Rostova rázným odkopem zastavil španělský obránce hostů Dealbert.

36
    Melgarejo šikovně zachytil přihrávku domácích, poté se sám vydal do útoku, kde ale o míč přišel.

37
    Všechny centry na obou stranách zatím dokázali odhlavičkovat bránící hráči, kteří vládnou vzdušnému prostoru v obou vápnech.

37
    Ve středu hřiště se odehrává velký boj o balón, i proto je k vidění poměrně velký počet faulů, kterými se hra kouskuje.

38
    Sosnin sice akrobatickým zákrokem získal míč na kopačky hostů, těm se ovšem nepovedlo alespoň se přiblížit pokutovému území soupeře.

39
    Belenov lehce zasáhl po střele z dálky Gaţcana, který svou střelu poslal jen do středu branky, kde stal připravený brankář Kubaně.

40
    Hlavní rozhodčí Karasev se dnes rozhodně nenudí, v průměru dvakrát za minutu píská buď faul anebo jiné provinění proti pravidlům.

41
    Pět minut před koncem poločasu můžou zahrozit domácí z rohového kopu.

41
    Stejně jako ve všech předchozích případech si poradila obrana Krasnodaru, nejprve odhlavičkoval míč Xandão a poté chytil míč do svých rukavic Belenov.

42
    Útok domácího mužstva končí kvůli útočnému faulu Kalačeva, který se až příliš snažil dostat se k balónu.

43
    Pomalu ale jistě se nám blíží konec prvního poločasu, který s největší pravděpodobností skončí bez jediné vstřelené branky.

44
    Obě mužstva nám příliš fotbalové krásy nenabízí, většina útoků totiž končí už ve svém zárodku.

45
    Další jednoduchá práce pro Belenova, který si vyběhl z branky a zachytil letící centr z levé strany.

45
    V prvním poločase se už nic nestane, rozhodčí nebudou nastavovat ani jednu minutu.

45+1

Úvodní půle zápasu přinesla poměrně vyrovnanou podívanou, míč na svých kopačkách drží více domácí, větší počet střeleckých pokusů ale zaznamenali hráči Krasnodaru. Doufejme, že ve druhém poločase uvidíme více větších šancí a dočkáme se i nějaké té branky. Druhý poločas začne zhruba v 17:00

Všech 22 hráčů na hřišti už je připraveno odstartovat poslední poločas dvacátého kola Premier Ligy.

46

46
    Melgarejo při snaze uvolnit se trefil nohu soupeře, Kubaň bude rozehrávat první rohový kop druhého poločasu.

47
    Po rozehrání Chabulova se k odraženému míči za hranicí pokutového území dostal Žavnerčik, který ale minul branku o několik metrů.

48
    Domácí hráči obléhají vápno soupeře, který se bez potíží brání a nedovoluje Rostovu dostat se ke střeleckému pokusu.

49
    Rychlý protiútok Rostova stejně rychle skončil, centr z levé strany z vápna odvrátil precizní hlavičkou Ángel Dealbert.

50
    Krasnodar přišel o balón hned po přechodu půlící čáry, domácí se rozhodli vrátit míč až k brankáři Pletikosovi.

51
    Milić se ocitl proti dvojnásobné přesile, proti které neměl příliš šancí udržet míč. Tlisov a Bezlichotnov si proti krajnímu obránci Rostova poradili.

52
    Úvod druhé půle se nese ve stejném duchu jako celý první poločas, balón se ve většině času pohybuje mezi oběma vápny, ve velké vzdálenosti od obou brankářů.

53
    Fatullajev nevyřešil tento brejk nejlépe, svou přihrávkou do středu hřiště nenašel nikoho ve stejném dresu jako je on sám.

53
    Chvíli poté už domácí zahrozili více, na centrovaný míč na vzdálenější tyč ale Ananidze nedosáhl.

54
    Pletikosa si vyběhl z branky a snadným zákrokem před soupeřem se ujal míče.

55
    Popov přihrávkou z první ve vápně hledal Bucura, který byl ale obsazen hráčskou přesilou soupeře, který získal míč zpátky na své kopačky.

56
    Belenov při vyběhnutí nezasáhl letící míč, a to hlavně kvůli útočnému faulu Rostova, který tak přichází o balón.

57
    Domácí mužstvo stále kombinuje kolem pokutového území, do kterého se ale nemůžou dostat. Soupeř z Krasnodaru je zatažený ve velkém počtu hráčů, přes které nemůžou Rostovští projít.

58
    Kalačevův centr nebezpečný nebyl, to samé se dá říct o následné střele Guélora Kangy, který si zpracoval míč hrudí a poté poslal balón vysoko nad branku Belenova.

59
    Právě neúspěšný střelec Kanga se snažil vymodlit u sudích faul, když ale zjistil že rozhodčí neodpískal, tak se zázračně vrátil na nohy.

60
    Centr Bezlichotnova byl odhlavičkován na nohy Chabulova, který zamotal hlavy soupeřů, kteří ho následně faulovali. Je z toho volný přímý kop zhruba dvacet metrů od branky.

61
    Rozehrání standartní situace na sebe vzal Lorenzo Melgarejo, který svou kroucenou střelou asi o metr netrefil branku Pletikosy! Tato příležitost se dá označit za největší šanci celého zápasu.

62
    Nyní už se Melgarejo do statitsik zapsal, dostává totiž od sudího žlutou kartu.

63
    Rohové kopy dnes jsou spíše nevýhodou pro útočící tým, důkazem je i rozehrání Kalačeva, jenž našel jen hlavu Dealberta.

64
    Artjon Dzjuba se pokusil patičkou ve vzduchu zpracovat míč, což se mu pochopitelně nezdařilo. Balón se dokutálel až do rukavic Alexanda Belenova.

65
    Nikita Bezlichotnov se vrhl po míči a získal pro svůj tým rohový kop, za tohle si blonďatý záložník zaslouží pochvalu.

66
    Roh rozehrál kdo jiný než Chabulov, po jehož centru zablokoval jeden z obránců střelu Tlisova, poté se míč ocitl až u Pletikosy.

67
    Ananidze hledal ve vápně osamoceného spoluhráče, kterému těsně před ním sebral míč zasahující brankář Kubaně Belenov.

68
    Již po několikáté se na trávníku ocitl Kanga, kterého nyní u půlky hřiště fauloval Anton Sosnin.

69
    Dvakrát nyní musel zasahovat hostující gólman Belenov, který nejprve vyrazil slabou střelu Dzjuby a poté chytil do svých rukou centr z levé strany.

70
    Hrvoje Milić u postranní čáry nabral slušnou rychlost, u rohového praporku ho ale zastavil protihráč, který odehrál na roh.

71
    Stále čekáme na první střelecký pokus přímo po rohovém kopu, také v tomto případě si poradila obrana Krasnodaru.

72
    Utkání se pomalu blíží ke svému konci a my stále čekáme na první střídání jednoho, či druhého týmu, trenéři si asi nechávají změny až na samotnou koncovku zápasu.

73
    Po delší době se na útočný výlet podívali také hosté, kteří mají výhodu autového vhazování v blízkosti pokutového území.

73
    To žádný vzruch před brankou nepřineslo, kousek u rohového praporku Krasnodar o míč přišel.

74
    Obvyklý obrázek dnešního mače se opakuje, po faulu na Kangu můžou rozehrávat hráči domácího Rostova.

75
    Největší šance domácích a v ní Timofei Kalačev, který svou střelou z hranice vápna asi o půl metru netrefil ze svého pohledu levou tyč branky Belenova.

76
    Centrovaný balón Xandãa proletěl všechny hráče v pokutovém území a tak od své branky může z klidu rozehrávat Stipe Pletikosa.

76
    Centr byl k vidění také na druhé straně, opět si ovšem bez potíží poradil Belenov, který ztlumil míč ve svých rukou.

77
    Xandão odehrál před rychlonohým Kangou alespoň do autu, útok Rostova ale pokračuje.

77
    Dzjuba až moc dlouho otálel se střelou, při průniku se dostal už do velkého úhlu a tak zkoušel alespoň přízemním pasem najít někoho před brankou, to se mu nakonec nepovedlo.

78
    Tak tahle dlouhá přihrávka se Sosninovi nepovedla, z půlícího kruhu poslal míč až k rohovému praporku, kde široko daleko nikdo nebyl.

79
    Před námi je posledních pár minut zápasu, do jehož konce zbývá už jen něco málo přes deset minut.

80
    Rostov si zdlouhavě přihrává ve středu hřiště, až po několika vteřinách přišla střela Kalačeva, která byla zablokovaná.

81
    Střídání v týmu FK Rostov: ze hřiště odchází Ananidze, přichází Poloz.

81
    Jinak to dopadnout snad nemohlo, po rohovém kopu žádný vzruch u Belenova nenastal.

82
    Z obrovské dálky vystřelil Djakov a jeho pumelice hodně vyděsila Belenova, který stihl prapodivným zákrokem jen vyrazit míč na roh.

83
    Útok Rostova je zbytečný, rozhodčí viděli ofsajd domácího hráče.

83
    Střídání v týmu FK Kubaň Krasnodar: ze hřiště odchází Bucur, přichází Lobkarev.

84
    Nápor Rostova je na chvíli přerušen, hostům se několikrát podařilo odkopnout balón aspoň na půli soupeře.

85
    Jeden z nejviditelnějších hráčů na hřišti se provinil faulem, tím hráčem je domácí hráč s číslem 2 Kalačev.

86
    Střídání v týmu FK Rostov: ze hřiště odchází Kanga, přichází Sinama-Pongolle.

86
    Rychlý protiútok Rostova doslova ztroskotal na trestuhodné přihrávce jednoho z domácích borců. U míče se tak na chvíli můžou ohrát Krasnodarští.

87
    Žádný závěrečný tlak Rostova zatím k vidění není, hráči Krasnodaru si hlídají balón na svých kopačkách.

88
    Stále stejný obrázek, balón se pochybuje u půlící čáry, oba brankáři tak můžou být naprosto v klidu.

89
    Až v této chvíli jsou u míče domácí, kterým se ale nedaří dostat se do střelecké pozice, Krasnodar brání po celý zápas výborně.

90
    Pravděpodobně se hrají poslední vteřiny zápasu, moc důvodů nastavovat další minuty rozhodně není.

90
    Milić povalil na zem soupeře, Kubaň má k dispozici přímý kop z pravé strany hřiště.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje dvě minuty.

90+1
    Pletikosa po hlavičce Dealberta zasahovat nemusel, hlavička španělského obránce skončila jen na boční síti.

90+1
    Střídání v týmu FK Kubaň Krasnodar: ze hřiště odchází Chabulov, přichází Armaş.

90+2
    Do jedné z posledních střel se dostal Dzjuba, jehož hlavička ale neměla gólové parametry.

90+2
    Teatrální pád Poloze rozhodčí správně neodpískal, domácí hráč doslova do pokutového území vletěl.

90+3
    Hraje se už přesčas, utkání co nevidět skončí.

90+3
    Jedno z nejzbytečnějších vyloučení co jsem kdy viděl, Melgarejo se dostal u střídaček do menšího křížku se Sinama-Pongollem a vidí od sudího druhou žlutou kartu v zápase.

90+3
    Stejně jak Melgarejo tak i střídající Sinama-Pongolle dostal žlutou kartu.

90+4

Poslední zápas dvacátého kola Premier Ligy žádnou vstřelenou branku nepřinesl . Kromě závěrečných minut, kdy hrozili především domácí bylo utkání naprosto vyrovnané.

Obě mužstva v tabulce na tom před tímto kolem byli hodně podobně, a tak to také vypadalo na hřišti. Oba týmy si zaslouženě z tohoto zápasu vybojovali jeden bod.