Juventus – Fiorentina 1:0 (kon.) | Inter – Turín 1:0 (kon.) | Lazio – Bergamo 0:1 (kon.)
Chievo – CFC Janov 2:1 (kon.) | Parma – Hellas Verona 2:0 (kon.) | Sampdoria – Livorno 4:2 (kon.)
Bologna – Sassuolo 0:0 (kon.) | Neapol – AS Rím 1:0 (kon.)
FC Parma
2:0 (1:0)
Hellas Verona
cz Nedeľa 09.03.2014, 15:00 • Stadio Ennio Tardini, Parma • Talianska Seria A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Hosté jsou na tom v tabulce Seria A úplně stejně, jako jejich dnešní hostitel. V šestadvaceti zápasech nasbírali také čtyřicet bodů za dvanáct výher a čtyři remízy a aktuálně jsou na výborném sedmém místě. Navíc, stejně jako Parma, s pouze bodovou ztrátou na první pohárovou příčku, kterou zatím "drží" pátý Inter Milán.

Parma FC
    Domácí vstupují do dnešního utkání z šesté pozice, když doposud nasbírali čtyřicet bodů za deset výhěr a deset remíz. Hlavně páté místo Interu Milán, které jako poslední zajišťuje účast v pohárové Evropě, je doslova "na dostřel" – Parma ztrácí pouze bod!

26.01.2014 / Parma FC – Udinese Calcio 1:0
    02.02.2014 / AS Řím – Parma FC 0:0 n
    09.02.2014 / Parma FC – Calcio Catania 0:0
    16.02.2014 / Atalanta – Parma FC 0:4
    24.02.2014 / Parma FC – ACF Fiorentina 2:2
    02.03.2014 / US Sassuolo – Parma FC 0:1

Vítejte u onlajn přenosu utkání sedmadvacátého kola italské Serie A, v němž domácí PARMA FC přivítá HELLAS VERONU. Utkání se odehraje na Stadio Ennio Tardini v Parmě a provede jím trojice italských rozhodčích, jako hlavní Andrea De Marco a asistenti Maurizio Liberti a Giuseppe Stallone.

Parma FC: Mirante – Cassani, Paletta, Lucarelli – Gobbi, Gargano, Parolo, Biabiany – Palladino, Marchionni, Cassano.
    Náhradníci: Pavarini, Bajza – Molinaro, Felipe, Rossini, Galloppa, Obi, Schelotto, Munari, Acquah, Cerri, Amauri.

Hellas Verona FC: Rafael – Cacciatore, Moras, Maietta, Agostini – Rômulo, Cirigliano, Marquinho – Iturbe, Toni, Janković.
    Náhradníci: Andrade, Mihajlov – Albertazzi, Pillud, Donati, Hallfreðsson, Sala, Donadel, Cacia, Rabušic, Gomes.

Rozhodčí: De Marco – Liberti, Stallone.

Oba týmy právě nastupují na hrací plochu.

1

2
    Marchionni fauluje na polovině soupeře, Verona získává míč.

3
    Před aktivním Cassanem musí zasahovat obrana Verony.

4
    Ale přesto se domácí dostali k míči, Marchionni pálí z hranice vápna a donutil Rafaela k zákroku.

4
    Parma si rohový kop zopakuje, znovu domácí rozehrají z levé strany.

5
    Domácí se neprosazují, hosté odehrají od vlastní branky.

6
    Luca Toni se nechal Pelettou odstavit od míče.

7
    Ale tentokrát se již Toni dostává k míči v pokutovém území, tak jak ho známe, pohotová hlavička, míč však prolétl pouze vedle branky.

8
    Mirante vykopává až na polovinu soupeře.

9
    Hosté se nyní musí bránit, domácí podnikají nebezpečné brejky.

10
    Rafael odkopává až na půli soupeře, ale domácí se hned řítí po levé straně k pokutovému území Verony.

11
    Nepřesný nákop hostů, domácí získávají míč.

12
    Cassano spěchá s míčem na pravé straně, Palladino však nedokázal lépe jeho přihrávku usměrnit.

14
    Toni se provinil v pokutovém území soupeře, rozhodčí píská faul.

15
    Biabiany měl k míči daleko, ten končí v rukavicích Rafaela.

17
    Rychlý protiútok Verony, Cacciatore s míčem na pravé straně.

18
    A Iturbe měl na kopačce první gól, jeho střela uvnitř vápna však končí pouze vedle branky.

19
    Na druhé straně vybojoval domácí Palladino rohový kop pro Parmu.

20
    Parma právě vstřelila branku!
    Rafael špatně odhadl směr míče po střele JONATHANA BIABIANYHO, který se odráží od tyče do branky!

21
    Žlutou kartu dostává Massimo Gobbi (Parma FC) za faul zezadu na Iturbeho.

22
    Hosté rozehráli volný kop z velké dálky, přímá střela na branku, s níž neměl Mirante žádné velké problémy.

24
    Rohový kop Parmy, znovu z levé strany.

25
    Celá akce Parmy však končí odpískaným ofsajdem Palladina.

27
    Paletta fauluje na vlastní polovině Jankoviće, hosté budou mít k dispozici volný kop.

28
    Tak nakonec žádný volný kop, hosté sportovně vrací míč soupeři.

30
    Je za námi první půl hodina hry, domácí vedou díky brance Biabianyho 1:0.

31
    Parolo vybojoval míč ve středu hřiště, domácí mohou zaútočit.

32
    Cacciatore faulován na půli soupeře bránícím Gobbin, rozhodčí pískají faul.

35
    Rafael zasahuje proti střele domácích z pravé strany.

36
    Výkop až na polovinu Parmy, kde však míč získávají domácí.

37
    Rômulo faulován na půlící čáře domácím Palladinem.

37
    Faulů nám přibývá, hraje se hodně "nečistě" na obou stranách.

38
    Maietta posílá nákop na polovinu soupeře.

39
    Hosté zůstávají u míče, ale domácí obrana je nepouští k vlastnímu vápnu.

40
    Je před námi závěrečná pětiminutovka, hosté stále prohrávají o gól.

40
    Ale to již nemuselo platit, Luca Toni se dostal do zakončení z levé strany, Mirante vytěsnil na roh!

41
    Rohový kop rozehráli hosté z levé strany, ale míč získal Cassano, který s ním spěchá až ke středovému kruhu.

41
    Marchionni pálí téměř z každé pozice, nyní jeho střela z velké dálky míří nad branku Verony.

42
    Rafael nikam nespěchal s rozehrávkou od vlastní branky.

43
    Hosté to zkouší po pravém křídle. Rômulo centruje do vápna, kde se snaží vybojovat dobrou pozici Toni, ale je to zbytečně, přetažený centr.

44
    Janković vhazuje z levé strany, na polovině soupeře.

45
    Hosté stále zůstávají na polovině Parmy, Marquinho centruje z levé strany, ale pro míč si "došel" Mirante.

45
    Je tu poslední minuta prvního poločasu.

45

Rozhodčí nenastavil ani vteřinu a poté, co se Toni nedostal k míči, ukončil první poločas, který končí vítězstvím 1:0 domácího týmu. Jedinou branku zápasu vstřelil ve 20. minutě domácí Biabiany, když hosté neubránili rohový kop domácích.

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně v 16:01 hodin.

46

47
    Rômulo centruje do vápna z pravé strany, ale Mirante v pohodě chytá.

48
    Toni měl nyní k míči dál, než gólman Parmy.

49
    Cassano vybojoval rohový kop pro Parmu, domácí rozehrají z levé strany.

49
    Tentokrát domácí rozehráli "na krátko" a nedostali se do vápna.

50
    Gargano zastavil Jankoviće, který se ho snažil obejít, potlesk tribun.

52
    Palladino ztroskotal ve vápně Verony na bránícím Morasovi.

53
    Nakonec je z toho střela Parola, z nějakých třiceti metrů, žádný problém pro gólmana Rafaela.

54
    Znovu domácí rozehrají rohový kop, tentokrát z pravé strany.

55
    Ale ve končí střelou z velké dálky, vysoko nad branku Verony.

55
    A vidíme, že hosté připravují první změnu v sestavě.

55
    Žlutou kartu dostává Ezequiel Cirigliano (Hellas Verona FC).

56
    Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Ezequiel Cirigliano, přichází Marco Donadel.

56
    Hned poté, co Cirigliano obdržel žlutou kartu, odešel také ze hřiště, prvním střídajícím hráčem je hostující Donadel.

57
    Žlutou kartu dostává Alessandro Lucarelli (Parma FC), který v souboji o míč ostře atakuje Iturbeho na půli soupeře.

58
    Moras se dostává k hlavičce, ale netrefuje branku, Mirante vykopává.

59
    Donadel vyhrál hlavičkový souboj ve středu hřiště, ale nakonec míč získávají domácí.

60
    Je za námi hodina hry, hosté stále marně dohání jednobrankovou ztrátu.

61
    Cassano s míčem u pokutového území soupeře.

62
    Od Cacciatoreho se odráží míč do autu.

63
    Střídání v týmu Parma FC: ze hřiště odchází Raffaele Palladino, přichází Ezequiel Schelotto.

64
    Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Bosko Janković, přichází Jacopo Sala.

65
    Hosté budou mít k dispozici rohový kop.

66
    Cassani se těžce zvedá z trávníku, ale již je připraven.

67
    Rômulo rozehrál z pravé strany, vše končí hlavičkou Toniho, kdy míč směřuje nad branku soupeře.

68
    Hosté mají k dispozici volný kop na půli Parmy, je to z pravé strany, z nějakých pětatřiceti metrů od branky.

68
    Rômulo rozehrává, ale trefuje prvního bránícího hráče, kterým je Cassano, od něhož se míč odráží na roh.

69
    Rômulo posílá míč do vápna, ale obrana Parmy pracuje zatím výborně.

70
    Střídání v týmu Parma FC: ze hřiště odchází Massimo Gobbi, přichází Cristian Molinaro.

71
    Žlutou kartu dostává Gabriel Paletta (Parma FC) za faul na Iturbeho.

71
    Volný kop pro Parmu, z levé strany.

72
    Přetažený centr Donadela, domácí získávají míč.

73
    Na hranici ofsajdu přebírá nákop domácí Marchionni, ale neprosadil se na pravé straně a domácí míč ztrácí.

74
    Luca Toni ve velmi dobrém obranném zákroku ve vlastním vápnu.

74
    Karetní "hody" pokračují, žlutou kartu dostává Jacopo Sala (Hellas Verona FC) za faul na Cassana.

75
    Obrana Verony odkopává do bezpečí.

76
    Biabiany přišel o míč a z publika se ozývá pískot, bylo to ale "čisté" odebrání míče.

77
    Nákop na Schelotta nepřesný, Rafael bude vykopávat od vlastní branky.

78
    Donadel plní v kádru Verony roli "špílmachra", bohužel, protože zatím sledujeme jen nepřesné přihrávky nebo fauly...

79
    Právě Donadel nyní fauluje domácího Cassaniho.

80
    Parádní přihrávka Parola do vápna, kde si míč "rovná" Biabiany, který ale nakonec v souboji s přesilou padá.

80
    Toni se ve vzduchu vyšponoval k hlavičce, ale míč končí mimo branku Parmy.

81
    Hosté budou naposledy střídat.

82
    Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Marquinho, přichází Taleb Gomes.

83
    Iturbe vybojoval rohový kop, hosté rozehrají z levé strany.

84
    Střídání v týmu Parma FC: ze hřiště odchází Marco Marchionni, přichází Afriyie Acquah.

84
    Hosté se z pokutového rohu prosadit nedokázali, hrají domácí, odkop od branky.

86
    Biabiany ve vyložené šanci, rychlý protiútok Parmy do rozevřené obrany soupeře, Cacciatore se však stihl vrátit a nakonec skvělým bráněním donutil soupeře k chybě.

88
    Jsme v samém závěru dnešního utkání, domácí jsou velmi blízko třem bodům

90
    Je tu devadesátá minuta, rozhodně ještě šance hostů na vyrovnání žije.

90+1
    Rozhodčí De Marco se rozhodl nastavit ještě tři minuty, hraje se na polovině Verony.

90+2
    Rafael neskutečně chyboval při rozehrávce od vlastní branky, Cassano získal míč a parádním obloučkem zkusil dát gól, jenže míč se ještě odrazil od břevna, přímo však před EZEQUIEL SCHELOTTA, který zakončil do odkryté branky a je rozhodnuto!

90+3
    Poslední vteřiny dnešního utkání.

Je dobojováno, domácí dnešní důležitý zápas zvládli, ve druhém poločase nepustili soupeře do výraznějších šancí a nakonec sami své vítězství pojistili ve druhé minutě nastaveného času, to se prosadil Schelotto. Domácí tak "odskakují" svému dnešnímu soupeři na rozdíl tří bodů.

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (16:50:07)