Lipt. Mikuláš – HC Slovan 2:6 (kon.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
2:6 (0:2, 0:2, 2:2)
HC Slovan Bratislava
Štvrtok 06.03.2014, 14:00 • ZŠ Liptovský Mikuláš • Hokejová extraliga juniorov play-off

Ďakujem vám za pozornosť, čítame sa pri ďalších prenosoch. (16:32:40)

Po tretinách 0:2, 0:2 a 2:2 sa štvrtý duel štvrťfinálovej série končí výsledkom 2:6. Stav série je 2:2, o všetkom sa tak rozhodne v nedeľu dopoludnia v hlavnom meste.

Víťazstvo hráčov Slovana v dnešnom stretnutí je zaslúžene, na rozdiel od domáceho celku sa hráči hostí dokázali presadiť aj strelecky.

60:00

59:35
    Za napadnutie inskasuje aj desať minútový osobný trest Halama.

59:01
    Do konca stretnutia nám zostáva minútka, už je isté, že o osude tejto série sa rozhodne v hlavnom meste.

57:55
    Hostia sú už na ľade v plnom počte.

57:33
    Števuliakovu strelu sa do siete snažil doraziť Janček, no jeho snaha nebola korunovaná gólom.

56:33
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Domáci hráči upravujú skóre.

55:55
    Po ozaj dlhej prestávke spôsobenej bitkou a následnými vylúčeniami sa konečne opäť hrá...

55:52
    Šesť vylúčení na strane hostí päť na domácej strane... Hrať sa bude päť na tri.

55:52
    Stále sa nehrá...

55:52
    Rozhodca si teraz tresty zapisuje na papier, udeliť by ich mal viac.

55:52
    Diváci "výkon" domácich odmenili potleskom.

55:52
    Teraz na ľade tri pästné duely...

55:42
    Domáci sú už v plnom počte.

55:25
    Moravčík pekne vyviedol v oslabení puk z vlastného pásma, dostal sa až k zakončeniu, vhadzuje sa v pásme Slovana.

54:41
    Valjentovi skĺzol puk a zo strely bola len prihrávka.

53:34
    Vylúčenie na domácej strane. Filip Danko si posedí za napadnutie.

51:37
    Janček v peknom nájazde, ale bez gólového zakončenia.

50:06
    Slovan Bratislava dal gól!
    Hostia opäť triafajú do čierneho. PATRICK BRODEK nenahral spoluhráčovi, rozhodol sa prekvapiť gólmana domáceho celku a vyšlo mu to.

48:17
    Hostia sú v plnom počte.

46:15
    Za podrazenie inkasuje trest Petráš.

45:21
    Môcikovu strelu Kelčík vyráža pred seba.

45:01
    Jakub Sukeľ našiel Pidu, ten mieril nad.

42:41
    Tak aj domáci sa predsa len dočkali gólu. Jeho autorom je MATEJ BAČA, ktorý z prvej umiestnil puk do siete.

42:21
    Opäť dvojnásobné vylúčenie: Bačik a Filip Danko za údery.

41:54
    Môcik ide na trestnú za seknutie.

41:47
    Na strane hostí je vylúčený za údery Gula a na domácej strane Matúš Sukeľ tiež za údery.

40:45
    Teraz už je všetko v rámci pravidIel a Slovan vedie už päťgólovým rozdielom. Autorom gólu je PATRIK MAIER.

40:38
    Hostia sa tešia z gólu, ale zbytočne – rozhodca avizuje hru vysokou hokejkou.

40:20
    Domáci v plnom počte.

40:01

Hostia vyhrávajú na ľade Liptovského Mikuláša už 0:4 a zrejme je o osude stretnutia rozhodnuté...

K dvom gólom v prvej tretine pridali v prostrednej časti hry ďalšie dva. Po štvrtom zásahu došlo k zmene v domácej bránke.

Posledná tretina začne približne o 15:43 hod.

40:00

39:50
    V závere tečovaná strela Lukáčika.

39:12
    Desaťminútový osobný trest inkasoval hráč Slovana Bratislava Trenčan za nešportové správanie.

39:00
    Minúta do konca prostrednej tretiny.

38:15
    Domáci Furdek dostal dve minúty za hákovanie.

37:20
    Dobrý obranný zákrok Šalku, ktorý vystihol prihrávku domácich a nedal im šancu na šancu.

36:33
    Domáci nevyužili dvojnásobnú presilovku, Slovan hrá v plnom počte.

36:26
    Dobrá šanca Laca, no výborný zákrok v bránkovisku ukázal gólman Bratislavy.

35:54
    Ďalšia strela Baču a lapačka Baroša v bránke Slovana.

35:25
    Bačova strela míňa bránku.

35:08
    Hostia vyhadzujú puk cez všetky čiary.

34:33
    Za hákovanie si ide oddýchnuť aj Novák, Liptáci majú veľkú šancu.

34:18
    Bednarič inkasuje dve minúty za seknutie.

34:18
    Pekná akcia domácich končí faulom, domáci budú hrať presilovku.

33:59
    Lacov puk z boku išiel popred bránku, no nikto sa ho neujal.

31:37
    Zmena na brankárskom poste v bránke Liptovského Mikuláša, Púteca strieda Kelčík.

31:37
    Toto si domáci za klobúk nedajú, brankár si puk vrazil do svojej siete. Rozhodcovia gól pripisujú FILIPOVI MLYNČÁROVI.

30:00
    Laco sa dobre zmocnil puku, no v nájazde mu odskočil na modrej čiare.

29:37
    Faul v tesnej blízkosti hlavného arbitra: dve minúty za nedovolené bránenie inkasuje Filip Danko.

28:52
    Halama teraz ohrozil Púteca, ten svoj mančaft podržal.

28:28
    Hrá sa ďalej, vyzerá, že domáci gólman neutrpel žiadne zranenie.

28:26
    Pútec v dobrom zákroku, no zvíja sa na ľade po kontakte s hráčom hostí.

27:50
    Hostia stále v pásme MHK 32, strela Bílika nemala potrebnú razanciu.

27:22
    Tlak hostí počas početnej výhody zatiaľ gólom nekončí.

27:01
    Môcikovu strelu z boku Pútec vyrazil vyrážačkou.

26:28
    Domáci sa budú musieť brániť. Dve minúty inkasuje Bača za držanie hokejky protihráča.

24:39
    Hostia v pásme domácich, no bez šance.

22:37
    Hráči bratislavského celku sa opäť tešia z gólu. OLIVER MIKŠÍK do siete dorazil strelu, ktorú vyslal na Púteca Lukáčik.

21:05
    Strelu Baču gólman bratislavského celku vyrazil pred seba, k ďalšiemu ohrozeniu už neprišlo.

20:35
    Domáci v pásme súpera, pokračujú v početnej výhode.

20:01

Druhá časť hry začne o dve minúty.

Úvodná tretina je za nami, hostia vyhrávajú v Liptovskom Mikuláši dvojgólovým rozdielom.

Úvodný gól zaznamenal v 4. minúte Danišovský, druhý pridal počas početnej výhody v 18. minúte Mikšík.

Druhá časť hry sa začne približne o 14:48 hod.

20:00

19:34
    Danišovský inkasuje dvojminútový trest za krošček.

19:34
    Domáci natlačení pred bránkou súpera, vydolovali aspoň faul.

19:00
    Do konca úvodnej tretiny zostáva minúta.

17:22
    Presilovka využitá tak, ako sa patrí... Hoci sa najviac na ľade tešil Lukáčik, jeho strela v sieti nekončí, ale dorážka, ktorej autorom bol OLIVER MIKŠÍK, áno.

16:40
    Prvé vylúčenie na strane Liptovského Mikuláša. Filip Danko inkasuje dve minúty za podrazenie.

14:40
    Janček sa dobre pred bránku, vystrelil, no gólman hostí bol pozorný.

14:01
    Strela Kučeru veľké ohrozenie pre Baroša neznamenala.

13:04
    Za držanie hokejky inkasuje dve minúty hráč Slovana Trenčan.

10:35
    Veľké šťastie na strane domáceho gólmana! Nevedel, kde je puk, ten takmer skončil v sieti. Chýbalo ozaj len máličko a hostia mohli zaznamenať druhý presný zásah.

09:43
    Hostia v plnom počte.

09:29
    Brezniak teraz zbytočne namieril k dvom hráčom súpera, končí bez puku.

08:59
    Janček sa dostal k puku, z ľavej strany trafil dobre postaveného Baroša v bránke Slovana.

07:40
    Prvé vylúčenie v dnešnom stretnutí zaznamenávame na strane hostí. Strelec úvodného gólu Danišovský bude pykať za nedovolené bránenie.

06:52
    Hostia sa teraz oslobodili len za cenu zakázaného uvoľnenia.

05:26
    Jakub Sukeľ zachytil rozohrávku v pásme Slovana, puk mu skĺzol a tak sa tento talentovaný útočník k zakončeniu nedostal.

03:37
    Biliardová akcia hráčov Slovana v pásme domáceho MHK 32 končí gólom. K puku sa ako posledný dostal PATRIK DANIŠOVSKÝ, ktorý zblízka namieril presne.

02:44
    Prvým zákrokom sa prezentuje aj gólman Liptovského Mikuláša.

02:01
    Števuliak v pásme hostí zachytil puk, dostal sa k zakončeniu, no brankár jeho úmysly vystihol.

00:30
    Domáci v pásme súpera, no bez šance.

00:01

Na plochu prichádzajú už aj hráči bratislavského celku.

Na ľade ako prví hráči domáceho celku.

Na ľade už rozhodcovská trojica.

Vo štvrtom zápase štvrťfinálovej série nastúpia celky v týchto zostavách:

MHK 32: Pútec – Bača, F. Danko, Moravčík, S. Danko, Kučera, Pida, Škandera – J. Sukeľ, M. Sukeľ, Števuliak, Brezniak, Furdek, Janček, Kabáč, Laco, Marcinko, Potocký.

HC Slovan: Baroš – Gula, Valjent, Lukáčik, Maier, Bačik, Bílik, Černák, Jurkovič – Mlynčár, Šalka, Bednarič, Trenčan, Môcik, Mikšík, Danišovský, Novák, Petráš, Brodek, Tibenský, Halama.

V zostavách oproti včerajšiemu duelu evidujeme zmenu na brankárskom poste v bránke MHK 32 Liptovský Mikulš: namiesto Kelčíka dnes dostal dôveru Pútec.

Príjemné popoludnie zo zimného štadióna v Liptovskom Mikuláši, na ktorom sa momentálne obidva celky pripravujú na dnešný dôležitý duel. Ten začína s úderom 14:00 hodiny.

Štvrťfinálová séria napíše už svoj štvrtý zápas. Domáci hráči v sérii, ktorá sa hrá na tri víťazstvá, vedú 2:1, všetko tak majú vo svojich rukách. V tomto stretnutí môžu rozhodnúť o postupe.

Po víkendových dueloch v hlavnom meste bol stav série 1:1. V sobotu Slovan podľahol Liptovskému Mikulášu 2:3, v nedeľu Bratislavčania vyhrali presvedčivo 7:2.

V stredajšom zápase na ľade Liptovského Mikuláša išli v 8. minúte po góle Valjenta do vedenia hostia. Matúš Sukeľ vyrovnal v 24. minúte. O všetkom sa rozhodlo v rozpätí 48. a 49. minúty, keď Liptáci dvoma gólmi Jančeka a Kabáča rozhodli o výhre 3:1.

Stredajší duel sledovalo 1150 divákov a minimálne taká istá návšteva sa dá očakávať aj v tomto stretnutí. Domáci fans v stredu vytvorili hráčom MHK 32 výbornú atmosféru, tá by ich mala hnať dopredu aj v tomto zápase.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Michal Paška

Hľadáme spravodajcu pre tím HK 32 Liptovský Mikuláš. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 43. Bača (Števuliak, Moravčík), 57. Laco (Moravčík, Marcinko) – 4. Danišovský (Mlynčár, Šalka), 18. Mikšík (Lukáčik, Trenčan), 23. Mikšík (Lukáčik), 32. Mlynčár, 41. Maier (Novák), 51. Brodek (Černák)

HK 32 Liptovský Mikuláš: Pútec (32. Kelčík) – Bača, F. Danko, Moravčík, S. Danko, Kučera, Pida, Škandera – J. Sukeľ, M. Sukeľ, Števuliak, Brezniak, Furdek, Janček, Kabáč, Laco, Marcinko, Potocký.
    HC Slovan Bratislava: Baroš – Gula, Valjent, Lukáčik, Maier, Bačik, Bílik, Černák, Jurkovič – Mlynčár, Šalka, Bednarič, Trenčan, Môcik, Mikšík, Danišovský, Novák, Petráš, Brodek, Tibenský, Halama.

Rozhodca: Snášel – Bednár, Holienka.

Diváci: 1250.