Rusko – Arménsko 2:0 (kon.) | Bulharsko – Bielorusko 2:1 (kon.) | Južná Afrika – Brazília 0:5 (kon.)
Alžírsko – Slovinsko 2:0 (kon.) | Grécko – J. Kórea 0:2 (kon.) | Maďarsko – Fínsko 1:2 (kon.)
Čierna Hora – Ghana 1:0 (kon.) | Česko – Nórsko 2:2 (kon.) | Izrael – Slovensko 1:3 (kon.)
Bosna – Egypt 0:2 (kon.) | Kolumbia – Tunisko 1:1 (kon.) | Cyprus – Sev. Írsko 0:0 (kon.)
Turecko – Švédsko 2:1 (kon.) | Rumunsko – Argentína 0:0 (kon.) | Ukrajina – USA 2:0 (kon.)
Rakúsko – Uruguaj 1:1 (kon.) | Švajčiarsko – Chorvátsko 2:2 (kon.) | Nemecko – Čile 1:0 (kon.)
Írsko – Srbsko 1:2 (kon.) | Belgicko – Pobr. Slonoviny 2:2 (kon.) | Poľsko – Škótsko 0:1 (kon.)
Wales – Island 3:1 (kon.) | Francúzsko – Holandsko 2:0 (kon.) | Anglicko – Dánsko 1:0 (kon.)
Portugalsko – Kamerun 5:1 (kon.) | Španielsko – Taliansko 1:0 (kon.)
Rakúsko
1:1 (1:0)
Uruguaj
cz Streda 05.03.2014, 20:30 • Wörthersee Stadion, Klagenfurt (kapacita 30000 míst) • Medzinárodné zápasy

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek večer a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (22:31:55)

Dnešní přátelský zápas mezi Rakouskem a Uruguayí se nesl v duchu dvou rozdílných poločasů. V tom prvním jasně dominovali domácí, kteří ve 14. minutě po pohledné akci otevřeli skóre utkání zásluhou Marca Janka.

David Alaba pak nastřelil z přímého volného kopu břevno, stejně tak si vedl na druhé straně Luis Suárez. Do druhé půle jakoby na straně hostů nastoupilo úplně jiné mužstvo.

Uruguayci byli po většinu druhého poločasu jasně aktivnějším týmem, což se jim také vyplatilo. V 66. minutě po rohovém kopu vznikl závar, ve kterém se nejlépe zorientoval Christian Stuani, který tak stanovil konečnou podobu skóre dnešního zápasu na 1:1!

90+2
    Přeci jen se ještě do pokutového území prohnal Suárez, jeho centr ale nikoho v modrém nenašel.

90+2
    Oběma týmům se už moct nechce hrát, s největší pravděpodobností skončí dnešní přátelský zápas remízou.

90+1
    Hlavní rozhodčí v dnešním zápase nastaví 2 minuty!

90
    Alabův hrůzostrašný trestný kop hosté rychle odvrátili, Lodeiro s Garganem pak vybojovali míč, ale špatně si přihráli.

89
    Walter Gargano vypálil z hranice šestnáctky, branku ale přestřelil.

87
    Další žluté napomínání za další tvrdý zákrok inkasuje Lukas Hinterseer. Na to, že jde o přípravné utkání, dnes vidíme hodně tvrdý fotbal, rozhodčí, ač tomu není tak moc zvykem, musel rozdat několik žlutých karet.

86
    Po dlouhé době v útoku také Uruguay, která bude mít možnost rozehrávky rohového kopu.

85
    Další žlutou kartu dostává Marcus Suttner.

84
    Uruguayci v závěru zápasu přenechávají iniciativu spíše Rakušanům, Alabův přímý kop nebyl dobře zahraný, domácí ale zůstanou u míče.

82
    Po úžasné akci Rakušanů se míč dostal k Ivanschitzovi, který ale trochu zazmatkoval a jen lehce poslal míč na Musleru, který se zákrokem neměl žádný problém.

81
    Střídání na obou stranách, u domácích dohrál Arnautović, kterého nahradil Sabitzer. Na straně Uruguaye už hraje Gonzalez místo Arevala.

80
    Hinterseer si nevybral ideální cestu do pokutového území, Álvaro Pereira jej obral o míč.

79
    Rakušané přeci jen v posledních minutách trochu vyrovnali hru.

77
    Arnautović se pokusil přelobovat vyběhnutého Musleru, uruguayský brankář se ale stihl do své svatyně vrátit a míč zachytit.

75
    Suarez tentokrát z přímého volného kopu nemířil tak přesně jako v prvním poločase, kdy trefil břevno, nyní netrefil branku vůbec.

75
    Andreas Ivanschitz inkasoval žlutou kartu za faul před pokutovým územím.

74
    Ramirez už nestihl míč na hrací ploše, míč pro Rakušany.

73
    Ve druhém poločase jsou domácí hráči absolutně vymazaní ze hry.

71
    Další střídání na straně Rakouska, Kavlak nahrazuje Leitgeba.

70
    Další centrovaný míč z levé strany proskotačil pokutovým územím Rakouska.

69
    S úžasným centrem Luise Suáreze z levé strany měli domácí obránci obrovské problémy, nakonec i s velkou dávkou štěstí odklidli míč do bezpečí!

67
    Zlatko Junuzović končí dnešní představení, místo něj si zahraje Lukas Hinterseer.

66
    Uruguay právě vstřelila branku!
    Nyní už se ale Jihoameričané mohou radovat! Po rohovém kopu vznikl v pokutovém území závar, ze kterého hosté dokázali dokopat míč do branky, poslední se míče dotkl CHRISTIAN STUANI!

65
    Luis Suárez mířil sám na branku, nastřelil ale pouze brankáře!

64
    Dvojité střídání na straně Uruguaye, ze hry odešli Maxi Pereira a Cristian Rodriguez, poslední půl hodinu si zahrají Nicolas Lodeiro a Álvaro Pereira.

63
    Ramirez si skvěle vyměnil míč se Suárezem, jeho střela pak trefila jednoho z bránících hráčů zřejmě do ruky, pokutový kop se ale nepíská.

62
    Gaston Ramirez rozehraje další rohový kop Uruguaye.

60
    Ve druhém poločase aktivní obránce Suttner doběhl dlouhý míč a nakonec získal rohový kop pro své barvy.

58
    Suárez se svou dravostí vybojoval rohový kop.

56
    Na hřišti se trochu přitvrdilo. Žlutou kartu za faul na Leitgeba uviděl Fucile, poté ještě přišla menší roztržka mezi Alabou a Arevalem.

55
    Suttner se pokusil překvapit Musleru lobem, míč skončil nad brankou.

53
    Uruguayci do druhé půle opravdu změnili styl hry, hosté se snaží hodně napadat a dostávat domácí hráče pod tlak.

52
    Další útok Suáreze zastavil dobrým obranným zákrokem Florian Klein.

50
    Hostující hráči opět vybojovali puk a mohou postupovat dopředu.

49
    Uruguayci nastoupili do druhé půle jako vyměnění, jejich další akci zastavil ofsajd.

47
    Luis Suárez dostal dobrý míč do pokutového území, sám se ale neprosadil.

46
    Domácí o poločasové přestávce dvakrát vystřídali, v kabině zůstali Martin Harnik a brankář Almer, jež nahradili Andreas Ivanschitz a brankář Lindner.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:36.

První poločas možná trochu překvapivě patřil domácím fotbalistům, kteří se také po zásluze dostali ve 14. minutě zásluhou branky kapitána Marca Janka do vedení! Poté ještě Alaba nastřelil z trestného kopu břevno, stejně si vedl i na druhé straně Suárez. Po prvních čtyřiceti pěti minutách tak vede Rakousko nad Uruguayí 1:0!

45+1

45+1
    Další pokus Arnautoviće končí mimo tři tyče.

45
    David Alaba spíše hledal Janka na zadní tyči, míč se ale málem snesl až za Muslerova záda, hostující brankář musel předvést zákrok, kterým vytáhl míč na rohový kop.

44
    Rakouský útok zastavil praporek asistenta rozhodčího.

43
    Závěr prvního poločasu nepřináší zrovna pohledný fotbal, míč létá vzduchem z jedné strany na druhou.

41
    Arnautović vystřelil ve velké rychlosti, nastřelil ale bránícího protihráče.

40
    Janko sklepl míč pro Harnika, který vypálil mimo branku.

39
    Nyní se pokouší Uruguayci najít cestu k Almerově brance, zatím se jim to ale nedaří.

38
    Aktivní hra Rakušanů se v posledních minutách trochu vytratila.

36
    Janko se opět dral do pokutového území, kapitán Rakouska si ale v souboji s Gimenézem pomohl faulem.

35
    Muslerův odkop nebyl povedený, naštěstí pro něj domácí hráči neměli čas ani prostor na to rychle poslat míč do opuštěné branky.

34
    Ačkoliv se to Alabovi vůbec nelíbí, jeho faul na Pereze byl očividný.

33
    Rakušané opět kombinují na útočné polovině.

31
    Obrovská šance Uruguaye! Po Forlánově trestném kopu Suárez prodloužil míč za sebe a právě Gimenez, který před malou chvilkou nastoupil na hrací plochu, mohl skórovat. Z malého vápna ale trestuhodně přestřelil!

30
    V prvním poločase střídají také hosté, ze hry odešel Diego Lugano, nastoupil José María Giménez.

29
    Luis Suárez sebral míč na vlastní polovině hřiště a rychle s ním mířil směrem k Almerově brance než byl zezadu sundán Leitgebem.

26
    Uruguayští hráči mají stále velký problém s rozehrávkou, více ze hry mají stále domácí hráči.

24
    Cristian Rodriguez zbytečně nalétl do souboje s brankářem Almerem a dostává žlutou kartu.

23
    Luis Suárez se sám postavil k exekuci volného přímého kopu a podobně jako Alaba nastřelil horní konstrukci branky!

22
    Suárez byl faulován v zajímavé pozici od rakouské branky, z podobného místa před malou chvíli nastřelil Alaba na druhé straně břevno.

21
    Sami uruguayští hráči jsou aktivním pojetí hry v podání Rakušanů určitě zaskočeni.

20
    Rodriguez byl rozhodčím vykázán ze hřiště, protože mu krvácí tvář.

18
    Další obrovská šance domácího Rakouska! Alabův parádně zahraný přímý kop vytlačil Muslera na břevno a Arnautović při dorážce do prázdné brány selhal a zamířil vedle!

17
    Domácí poprvé střídají, zřejmě kvůli zranění odstoupil György Garics, na jeho místo naskočil Florian Klein.

17
    Dlouhé vhazování Uruguayců skončilo až na zadní tyči, kde míč odkopával jeden z domácích hráčů do bezpečí.

16
    A po rohu musel Muslera se Suárezem zasahovat na přední tyči před další pohromou!

15
    David Alaba míří rozehrát první rohový kop v dnešním zápase.

14
    Rakousko právě vstřelilo branku!
    Domácí jdou možná trochu překvapivě do vedení! Míč se po pohledné akci Leitgeba s Junuzovićem s přispěním štěstí dostal k MARCU JANKOVI, který z hranice pokutového území prostřelil Musleru!

12
    Uruguay se postupem času dostává více a více do hry.

11
    Martin Harnik se po pravé straně individuálně neprosadil.

9
    Hlavní rozhodčí musí uklidňovat Dragoviće, který nevybíravým zákrokem poslal k zemi Suáreze, vše se obejde bez karty.

7
    Arnautović nedokázal dostat do velkého vápna pořádný centr, míč odehrál první bránící hráč Uruguaye.

6
    Další rána Junuzoviće bez přípravy končí těsně nad břevnem.

5
    Hosté kombinovali na útočné polovině, Almer mohl být ale naprosto v klidu, protože se akce Uruguaye zdaleka nepřiblížila jeho šestnáctce.

4
    Forlán byl na polovině hřiště faulován Leitgebem, Uruguayci ale rychle přišli o míč.

2
    Domácí fotbalisté v samém úvodu drží míč na svých kopačkách.

1
    Rakušané začali pohlednou akcí, kterou zakončil pohotovou, ale hodně nepřesnou střelou Junuzović.

1

Zazní obě státní hymny.

Oba týmy už nastupují na precizně připravenou hrací plochu klagenfurtského stadionu, kde se v roce 2008 hrálo i mistrovství Evropy ve fotbale.

Rakousko: Almer – Alaba, Arnautović, Dragović, Garics, Harnik, Hinteregger, Janko, Junuzović, Leitgeb, Suttner
    Náhradníci: Fuchs, Hinterseer, Ilsanker, Ivanschitz, Kavlak, Klein, Lindner, Özcan, Pogatetz, Prödl, Sabitzer, Weimann

Uruguay: Muslera – Arevalo, Forlán, Fucile, Godín, Lugano, M. Pereira, Perez, Rodriguez, Stuani, Suárez
    Náhradníci: Gargano, Giménez, Gonzalez, Lodeiro, A. Pereira, Ramirez, A. Silva, M. Silva.

URUGUAY

Poslední semifinalista mistrovství světa v roce 2010 Uruguay zamířil na přátelské utkání do Rakouska. Kvalifikaci do Brazílie ale tým okolo Luise Suáreze nezvládli zrovna podle představ.

V kvalifikační skupině hrané bez pořadatele z Brazílie skončila Uruguay až na pátém místě a o postup na MS tak musela bojovat v následné mezikontinentální baráži s Jordánskem, se kterým si ale ve dvou zápasech poradila v celkovém skóre 5:0.

RAKOUSKO

Rakušané se na nadcházející mistrovství světa v Brazílii neprobojovali, dnešní přípravu tak budou spíše směřovat ke kvalifikační skupině na mistrovství Evropy v roce 2016.

Rakousku ale k postupu do baráže o MS nechybělo moc, ve skupině C ztratili 3 body na druhé Švédsko. V nadcházející kvalifikační skupině na ME ve Francii se náš jižní soused utká s Ruskem, Švédskem, Černou Horou, Moldávií a Lichtenštejnskem.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky dobrého mezinárodního fotbalu, tento týden je reprezentační přestávka, národní týmy mají jednu z posledních možností připravit se na MS v Brazílii, v zajímavém přátelském utkání střetnou síly týmy Rakouska a Uruguaye!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.