Most – Michalovce 26:31 (kon.) | Veselí n/M – Slavia 21:26 (kon.)
DHK Baník Most
26:31 (10:14)
Iuventa Michalovce
cz Streda 05.03.2014, 18:00 • Sportovní hala Most • Hádzanárska interliga ženy

Je dobojováno, mostecké hráčky si utkání prohrály sami, když v první půli nachvíli selhaly, dostaly 8 branek v řadě a náskok Michalovců už pak nedokázaly vyrovnat. (19:26:05)

60
    Konec zápasu. (26:31)

60
    Dvořáková utekla všem po levé straně a o pravou tyč snižuje kosmeticky stav. (26:31) (26:31)

60
    Poslední dnešní time-out míří na lavičku Michalovců, hráčky už se objímají,. vědí, že si dnes odvezou dva body, protože světelná tabule ukazuje čas 29:26. (25:31) (25:31)

60
    Růčková koriguje stav. (25:31) (25:31)

59
    hráčky Michalovců jsou stále při chuti! Szöllosiová z brejku o levou tyč prostřelila Bezpalcovou. (24:31) (24:31)

59
    Minutu a půl před koncem si půjde odsedět dvě minuty Horňáková. (24:30) (24:30)

58
    Na druhou stranu dostala rychlý pas Beňušková. (24:30) (24:30)

58
    Szöllosiová po rychlém brejku přidává třicátou branku Michalovců. (23:30) (23:30)

57
    Beňušková z levého křídla propálila vše co jí stálo v cestě. (23:29) (23:29)

56
    Borovská znovu velmi agilní před Gubikovou a je z toho další branka. (22:29) (22:29)

55
    Szöllosiová teď nikým nekrýtá na brankovišti prostřeluje mosteckou brankařku. (21:29) (21:29)

54
    Borovská z pravého křídla úspěšná. (21:28) (21:28)

54
    Rebičová prostřeluje z vellké dálky Evu Bezpalcovou, která se dnes poprvé objevuje mezi třemi tyčemi. (20:28) (20:28)

53
    Michalovce znovu kontrují a vypadá to, že náskok již bezpečně udrží až do závěrečné sirény. (20:27) (20:27)

53
    Na dvě minuty vyloučena Dvořáková, to je velká komplikace pro Most. (20:26) (20:26)

52
    Beňušková ze střední spojky úspěšná. (20:26) (20:26)

52
    Jeden ze sudích na zmíněnou hráčku Michalovců ihned vytáhl červenou kartu, což znamená, že už do zápasu nezasáhne. (19:26) (19:26)

51
    Trehubová dostává dvě minuty. (19:26) (19:26)

51
    Szöllosiová trestá další chybu mostecké defenzivy. (19:26) (19:26)

51
    Martinková to teď vzala na sebe, seběhla až na levou spojku a o zem vyslala nechytatelnou ránu. (19:25) (19:25)

50
    Nagyová prostřelila Müllnerovou. (18:25) (18:25)

49
    Růčková teď naprosto zbytečně zatáhla za dres hostující hráčku, která se skácela k zemi a půjde odsedět dvouminutový trest. (18:24) (18:24)

49
    Vítková na pivotu nezaváhala a o zem snižuje vedení Iuventy. (18:24) (18:24)

49
    Rebičová na dvě minuty, to je jedna z posledních šancí Mostu, jak se ještě vrátit do zápasu a něco udělat s výsledkem. (17:24) (17:24)

49
    Time-out pro Dušana Poloze. Michalovce teď dokázaly využít individuálních chyb v obraně Mostu a mírně tak navýšily svůj náskok. (17:24) (17:24)

48
    Horňáková znovu z velké dálky propálila Müllnerovou, která dnes nemá dobrý den, protože jí dnes jen lítají míče za záda. (17:24) (17:24)

46
    Trehubová ze střední spojky trestá chybu Růčkové, která jí nechala osamocenou vystřelit. (17:23) (17:23)

45
    Horňáková teď zůstala trestuhodně nikým nekrytá na brankovišti a dokázala toho patřičně využít, když svou šanci přetavila v branku. (17:22) (17:22)

45
    Borovská se prosazuje z levého křídla. Time-out ihned vybírá lavička Iuventy, neboť hostující trenér vycítil, že tlak Černých andělů s přibývajícím časem narůstá. (17:21) (17:21)

44
    Rebičová ze střední spojky vyslala tvrdý projektil, který se zastacvil až o síť. (16:21) (16:21)

43
    Janoušková úspěšná a branky teď padají jako na běžícím páse. (16:20) (16:20)

43
    Michalovce nedopouštějí zatím nějaký dramatický průběh druhé půle, tentokráte Horňáková s přehledem propálila brankařku Mostu. (15:20) (15:20)

42
    Beňušková velmi přesnou ranou trefila malou skulinu mezi nohama Gubikové. (15:19) (15:19)

42
    Rebičová prostřeluje Müllnerovou. (14:19) (14:19)

41
    Martinková trefila při pasivitě sice jen bloky hostujících hráček, ale šťastný odraz pomohl míči k doputování do sítě. (14:18) (14:18)

39
    Szöllosiová se jako první dostala k odraženému míči na levém křídle a propálila Müllnerovou. (13:18) (13:18)

38
    Trehubová se ze sedmičky nemýlí, Černým andělům se tak stále nedaří stahovat náskok Slovenského celku. (13:17) (13:17)

37
    Weisenbilderová teď byla na konci kombinace Černých andělů a trefila přesně pravý roh branky Michalovců. (13:16) (13:16)

35
    Trehubová dostává dvě minuty a hostující trenér ihned vyběhl ke stolku časoměřičů a důrazně teď rozmlouvá s delegátem utkání za pískotu domácího publika. (12:16) (12:16)

34
    Trehubová tentokráte z podstřelu uspěla při pasivitě, to byla laciná branka pro domácí hráčky, které měly střelu rozhodně zachytit. (12:16) (12:16)

33
    Beňušková teď ukázkově přešla přes bránící hráčku a střelou o zem koriguje stav utkání. (12:15) (12:15)

33
    Horňáková utekla po levém křídle všem a prostřeluje Müllnerovou. (11:15) (11:15)

32
    To na druhé straně Beňušková proměňuje sedmičku. (11:14) (11:14)

31
    Iuventa zahájila druhou polovinu utkání odpískanou pasivitou, míč pro Černé anděly. (10:14) (10:14)

31
    Začal druhý poločas. (10:14)

První půle je za námi a předvedla velmi zajímavou házenou, která však byla rozdělena do několika diametrálně odlišných úseků, ve kterých dominoval vždy jeden z celků. Nejlépe ale dokázaly skórem pohnout hráčky Iuventy, které během několika minut upravili z 4:4 na 4:12.

30
    První poločas skončil. (10:14)

30
    Růčková po rychlém přechodu Černých andělů do útoku z brankoviště snižuje. (10:14) (10:14)

29
    Szöllosiová ze střední spojky nezaváhala. (9:14) (9:14)

29
    Vítková se z pivota nemýlí a snižuje na rozdíl čtyř branek, teď naopak padla deka na hráčky Iuventy! (9:13) (9:13)

28
    Martinková ze střední spojky koriguje stav a Černí andělé se vracejí do zápasu, uvidíme, zda-li ještě skorigují stav do poločasu. (8:13) (8:13)

27
    Domácímu trenérovi se nejspíše nelíbil jeden z výroků sudích, a tak se slovně ohradil, načež byl rázem odměněn žlutou kartou. (7:13) (7:13)

26
    Janoušková z pravého křídla po rychlém kontru trestá ztrátu míče Iuventy. (7:13) (7:13)

26
    První time-out dnes míří také na lavičku hostujícího celku, který může být s dosavadním průběhem hry více než spokojen. (6:13) (6:13)

24
    Růčková z pivota prostřeluje brankařku Iuventy a domácí publikum znovu ožívá. (6:13) (6:13)

24
    Trenér Poloz neustále zvyšuje hlas na své hráčky na lavičce a točí se sestavou jak jen to jde, zatím to spíše vypadá, že Černí andělé dnes mohou prohrát klidně i rozdílem dvaceti branek. (5:13) (5:13)

22
    Na pivota si seběhla Trehubová a zvyšuje vedení Michalovců. (5:13) (5:13)

20
    Ve chvíli, kdy se z publika začínal ozývat pověstný pokřik "holky budíček" dokázala z pravé spojky prostřelit Weisenbilderová Gubikovou. (5:12) (5:12)

19
    Horňáková a znovu pivot. (4:12) (4:12)

18
    Tak nevím, jestli v posledních minutách běhají po hřišti hráčky Mostu, které po celou sezonu vévodí interligové tabulce. Horňáková z pivota přidává další branku a Černí andělé se teď sesypali na prvočinitele. (4:11) (4:11)

17
    Horňáková z pivota selhala a na druhé straně to byla zase Vysloužilová M., která nepřehodila Gubikovou. (4:10) (4:10)

16
    Další branka do sítě Černých andělů a z tribun se letos poprvé ozývá pískot na domácí hráčky! (4:10) (4:10)

15
    Tak to je veliká paráda co teď předvádějí hráčky Iuventy! Szöllosiová z levého křídla přehodila Müllnerovou. (4:9) (4:9)

14
    A brankostroj Iuventy se stále nezastavil, tentokráte to byla Horňáková, která běžela sama na bezmocnou Müllnerovou, ani ona neměla problém s koncovkou, hostující hráčky rázem vedou o čtyři branky. (4:8) (4:8)

13
    Neuvěřitelné! Mostecké hráčky teď dvakrát špatně rozehráli akci, když míč zachytily velmi agilní hráčky Michalovců a byli z toho tři velmi rychlé branky v rozmezí půl minuty. (4:7) (4:7)

12
    Horňáková ale rychle vrací vedení na stranu Iuventy. (4:5) (4:5)

12
    Borovská srovnává stav skóre z pivota a mostekcá hala, která je opět zaplněná do posledního místa se otřásá v základech. (4:4) (4:4)

11
    Domácí trenér Poloz zatím není moc spokojen s vývojem hry, a proto si vybírá oddechový čas. Černí andělé by měli zlepšit zejména statistiku ztráty míčů, která rozhodně není lichotivá. (3:4) (3:4)

11
    Beňušková z prakticky totožné pozice snižuje na rozdíl jediné branky. (3:4) (3:4)

10
    Rebičová napravila svůj prohřešek tím nejlepším možným způsobem – ze střední spojky prostřelila Müllnerovou. (2:4) (2:4)

9
    Rebičová dostává žlutou kartu za nevybíravý zákrok proti Martinkové. (2:3) (2:3)

8
    Na dvě minuty si půjde odpočinout Trehubová, Černí andělé si tak dnes vyzkouší svou první početní výhodu. (2:3) (2:3)

7
    Wollingerová při pasivitě pouze do břevna mostecké branky. (2:3) (2:3)

5
    Černí andělé teď znovu velmi rychle odevzdali míč do rukou soupeřek a je z toho i třetí branka v krátkém sledu, tentokráte z ruky Rebičové. (2:3) (2:3)

5
    Szöllosiová rychle srovnává z kontru. (2:2) (2:2)

4
    Na sedmičku se postavila Trehubová, která s přehledem prostřelila Müllnerovou. (2:1) (2:1)

4
    Dvořáková dostavá žlutou kartu a je nařízena také sedmička. (2:0) (2:0)

3
    Borovská proklouzla až na brankoviště a střelou o zem přidává další branku Mostu. (2:0) (2:0)

2
    Martinková teď při pasivitě nevyzrála na dobře postavené bloky Iuventy. (1:0) (1:0)

2
    Ihned na druhé straně hřiště se ale Matoušková provinila žlutou kartou. (1:0) (1:0)

1
    Matoušková teď odvedla dobrou práci na pivotu a Černí andělé tak otevírají skóre zápasu. (1:0) (1:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Zřejmě rozhodující zápas o celkové vítězství v Interlize svedou v dohrávce 18. kola WHIL hráčky DHK Baníku Mostu proti celku Iuventa Michalovce. Hráčky z východu Slovenska drží zatím v tabulce 1. místo za 29 získaných bodů. Na druhý Most mají jednobodový náskok. Iuventa z posledních třech utkání odešla vždy vítězně, naposledy zdolala doma Písek vysoko 34:12. Most letos doma také dokázala zdolat 26:24. Jedničkou v brance je Ruska Anastasija Zykova. Nejúspěšnější střelkyní týmu je Ukrajinka Tatiana Tregubovova, která je druhou nejlepší střelkyní letošní Interligy se 118 brankami. Michalovce mají v kádru hráčky hned šesti různých národností (Slovensko, Rusko, Ukrajina, Chorvatsko, Černá Hora a Slovinsko). K oporám patří rovněž slovenské reprezentantky Marianna Rebičová a Terézia Szöllösiová. Slovenkám by v Mostě stačilo uhrát bod, aby s největší pravděpodobností udržely vedení v soutěži až do samotného konce, což by vzhledem k příznivému losu pro ně nemusel být problém. Hlavním koučem mužstva je Ján Packa.

Pro domácí hráčky to bude jistě minimálně utkání jara. Jde jim o hodně, pokud budou chtít obhájit vítězství v Interlize z minulého roku, musí v každém případě Miichalovce doma porazit, aby se dostaly o bod před ně a potom už v posledních čtyřech kolech těsný náskok uhájily. Domácí kádr je na utkání nachystán v kompletním složení, tedy se všemi oporami jako např. Müllnerovou v brance nebo v poli s Martínkovou, Beňuškovou, Růčkovou a všemi ostatními hráčkami. Výhodou Mostu je jistě dostatečně široký a kvalitní kádr. Trenér Poloz je zároveň i koučem slovenské reprezentace, takže svoje klubové svěřenkyně jistě dokázal na největší opory Iuventy, které má pod sebou i v reprezentaci, řádně přichystat. Dá se očekávat výborná házená, která se bude zřejmě hrát před vyprodanou halou (1250 diváků). Diváci jsou dalším důležitým faktorem Černých andělů. I díky jim drží Mostečanky už takřka dva roky domácí neporazitelnost ve WHIL. Mostecké publikum je nejlepší v celé Interlize, hráčky je určitě v tomto primátu budou chtít napodobit.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.