HC Slovan – Lipt. Mikuláš 7:2 (kon.) | B. Bystrica – Topoľčany 4:0 (kon.) | Košice – Žilina 8:1 (kon.)
Trenčín – Skalica 5:3 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
HC Topoľčany
Nedeľa 02.03.2014, 11:30 • Zimný štadión Banská Bystrica • Hokejová extraliga juniorov play-off

57:40
    Banská Bystrica dala gól!
    Opäť ďalšia veľmi rýchlo využitá presilová hra domácich. RASTISLAV GAŠPAR po peknej prihrávke od Kovalíka zakončil do odkrytej časti brány. Asistencie: Matej Kovalík, Michal Macko.

57:31
    Záhorský – dve minúty za hrubosť.

52:40
    Domáci kapitán Róth dostáva menší trest za hákovanie.

50:28
    Z ľadu odchádza za pomoci zdravotníkov, držiac sa za tvár.

50:28
    Po súboji pred Sabolom zostal tentokrát na ľade ležať domáci hráč Marián Mikuš.

47:48
    Vylúčenie na obidvoch stranách. Topoľčany – Szalay dve minúty za hrubosť. Banská Bystrica – Výhonský dve minúty za seknutie. Hrať sa bude v pomere štyria na štyroch.

41:10
    Ondruška – dve minúty za podrazenie.

38:49
    Domáci bleskovo využívajú ďalšiu presilovú hru! MICHAL MACKO dostal krížnu prihrávku popred Pravdu od Kovalíka, po ktorej zakončoval do odkrytej brány. Asistencie: Matej Kovalík, Jakub Predajniansky.

38:39
    Mário Ramaj sa dostával do peknej útočnej šance, medzi kruhmi bol ale faulovaný. Na trestnú lavicu odchádza Belianksý za podrazenie.

34:59
    Domáci využívajú pomerne rýchlo svoju presilovú hru. Tentokrát si to domáci hráči vymenili, keď Gašpar prihral na MATEJA KOVALÍKA, ktorý bez väčších problémov prekonal Pravdu. Asistencie: Rastislav Gašpar, Michal Macko.

34:18
    Prvé vylúčenie na strane hostí. Peter Šťastný dostáva dve minúty za podrazenie.

22:50
    MARTIN PREDAJNIANSKY otvára skóre dnešného zápasu. Pravdu prekonal strelou z uhla, ktorá išla tesne ponad jeho rameno. Bez asistencie.

22:12
    Obrovská šanca, v ktorej bol opäť Mário Róth! Ten sa dostal do samostatného nájazdu, pekne si položil Pravdu na ľad, ale puk mu skĺzol z čepele a zostal pod betónom gólmana Topoľčian.

19:51
    Tarabíkovu strelu tečoval Dolník, strela zmenila smer a išla tesne ponad rameno Pravdu, ale ten zakročil včas.

13:02
    Ramaj – dve minúty za hákovanie.

12:42
    Pekná akcia aj od hostí. Najprv dorážal pred Sabolom Gašparovič, potom potiahol puk za bránu, odkiaľ prihrával na Szalaya. Ten trafil iba presne do hrude domáceho brankára.

12:10
    Opäť dlhšie prerušenie hry, kvôli odstráneniu krvi z hracej plochy, ktorá tam zostala po zákroku na Lašša.

08:20
    Hra je prerušená na dlhší čas kvôli úprave mantinelu v rohu klziska.

06:55
    Gašpar vybojoval puk v rohu klziska, prihral medzi kruhy na Kovalíka, ale ten mieril vysoko nad.

00:48
    Vo vlastnom oslabení to krásne urobil Róth, ktorý pred Sabol vybojoval puk a dostal sa až pred Pravdu. Puk do brány nepretlačil ale ani na dvakrát.

00:17
    Prvé vylúčenie zápasu, v útočnom pásme fauloval Kovalík – 2 minúty za napadnutie.

Radoslava Harvánková

Hľadáme spravodajcu pre tím HC Topoľčany. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 23. Predajniansky M., 35. Kovalík (Gašpar, Macko), 39. Macko (Kovalík, Predajniansky J.), 58. Gašpar (Kovalík, Macko)

HC´ 05 Banská Bystrica: Sabol (Donoval) – Predajniansky J., Jendroľ, Mikuš, Tarabík, Lunter, Janovský, Ramaj – Dolník, Macko (A), Ferleťák, Surový, Šeliga, Valent, Výhonský, Gašpar (A), Huňa, Róth, Predajniansky M., Kovalík, Hricko
    HC Topoľčany: Pravda (Halo) – Grman, Petrek, Belianský (C), Žitňanský, Ondruška (A) – Rufati, Ondruš, Šťastný, Gašparovič, Záhorský, Laššo (A), Vrťo, Szalay, Hudec

Rozhodca: Vojtek – Ondráček, Rojík