Arnhem – Alkmaar 0:2 (kon.) | Cambuur – Eindhoven 1:2 (kon.) | GA Eagles – Waalwijk 2:2 (kon.)
Nijmegen – Breda 1:1 (kon.) | Heerenveen – Twente 0:2 (kon.)
SC Heerenveen
0:2 (0:0)
FC Twente
cz Streda 05.02.2014, 20:45 • Abe Lenstra Stadion, Heerenveen • Holandská Eredivisie

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Půjde o souboj tabulkových sousedů – domácí jsou na pátém místě s bodovým ziskem třiatřiceti bodů. Hosté jsou na tom ještě o něco lépe, když z jedenadvaceti utkání nasbírali rovných 40 bodů a jsou na třetím místě za vedoucím duem Ajax a Vitesse Arnhem. Právě Vitesse ale ve včerejším utkání nestačilo na Alkmaar a pokud dnes Twente zvítězí, dostane se na druhé místo!

Vítejte u onlajn přenosu fotbalového utkání holandské Eredivision, kde se v rámci 22.kola utká SC HEERENVEEN a FC TWENTE.

SC Heerenveen: Nordfeldt – Marzo, Otigba, Kum, Dijks – de Roon, Ziyech, van den Berg – Lurling, Finnbogason, Basacikoglu
    Náhradníci: van La Parra, de Kamps, Slagveer, Vandenbussche, Sinkgraven, Warmolts, van Aken

FC Twente: Marsam – Rosales, Bengtsson, Bjelland, Koppers – Ebecilio, Eghan, Gutiérrez – Promes, Castaignos, Tadić
    Náhradníci: Schilder, Mochtar, Đorđević, Martina, Stevens, Tapia, Børven

Rozhodčí: Liesveld – Zeinstra, Olde Olthof.

Oba týmy právě přichází na hrací plochu.

1

2
    Basacikoglu nedostihl přihrávku na pravé straně, na polovině Twente.

2
    Následný nákop Twente míří na Castaignose, který je ale v ofsajdu.

3
    Nordfeldt musí pohotově odkopávat před nabíhajícím Castaignosem.

4
    Volný kop Twente, z levé strany rozehrává Bjelland.

4
    Hosté zůstávají na polovině soupeře.

5
    Promes střílí z pravé strany, uvnitř pokutového území, ale míč posílá hodně mimo branku.

6
    Autové vhazování domácího SC, které kombinuje na polovině soupeře.

7
    Dijks s míčem u levého rohového praporku, nakonec získal autové vhazování pro Heerenveen.

8
    Vůbec ne špatná střela domácího Ziyecha z nějakých pětadvaceti metrů, z levé strany, kterou dokázal Marsam vytěsnit.

9
    Domácí kouč, světová fotbalová ikona Marco van Basten, gestikuluje ve vymezeném prostotu a udílí taktické rady svému mužstvu.

10
    To se zatím do šancí ne a ne dostat.

10
    Tadić padá v pokutovém území Heerenveenu, ke kontaktu tam možná došlo, ale na faul to asi opravdu nebylo.

11
    Podrážděná reakce Tadiće, který může být nakonec rád, že to není karta za nemístné řeči.

13
    Tadić fauluje na vlastní polovině, domácí budou rozehrávat z blízkosti půlící čáry.

14
    Ani tentokrát však domácí branku soupeře neohrozí.

15
    Domácí vhazují, ale zatím mají s kombinací velké problémy.

16
    Ziyech pálí zpoza vápna, ale jeho střelu dokázal gólman Marsam zneškodnit.

18
    Ve statistice držení míčů mají převahu domácí – 54% : 46%.

19
    Zatím si ale musí domácí na větší šanci počkat, ani jedna střela, která mířila na branku, nebyla gólová.

20
    De Roon se ocitl po jednom ze soubojů na trávníku, domácí rozehrávají, ale vrací míč zpět do obrany.

21
    Hosté nyní rozehrávají, Tadić bojuje s bránícím Otigbou v pokutovém území.

22
    Nakonec úspěšnější domácí hráč, Tadić se z levé strany nedostal do zakončení.

25
    Odkop od branky Twente, míč letí až na polovinu soupeře, tam hrají domácí.

28
    Dlouhý nákop hostů, míč však směřuje do vápna, alespoň autové vhazování z pravé strany pro Twente.

29
    Tady hrozil rychlý protiútok domácích, zasáhnout musel taktickým faulem Eghan.

30
    Máme za sebou zatím první půl hodinu hry, nutno dodat, že zatím hodně nezáživné hry, věřme, že se to v dalším průběhu změní.

32
    Ve statistice střel vedou domácí 4:3, ve statistice střel na branku pak 4:0, ovšem bez gólového efektu.

33
    Basacikoglu zachytil nákop soupeře a může středem zaútočit.

34
    Jenže ztroskotal na bránícím Eghanovi.

35
    Ostřejší faul hostujícího kapitána Gutiéreze, sudí Liesveld musí krotit vášně.

36
    Volný kop pro Heerenveen z dvaatřiceti metrů, na polovině soupeře.

36
    To rozhodně nebylo špatně myšlený, ale zakončení ve vápně dnes domácím opravdu zatím nejde.

37
    Basacikoglu se hněvá, očekával odpískání faulu, ale rozhodčí dává jasný pokyn, že se hraje dál.

38
    Útočný faul odpískán Ziyechovi, hosté získávají míč na vlastní půli.

39
    Z rozehrání volného kopu si hosté dali "na čas", nakonec míč letí až k pokutovému území Heerenveenu, kde domácí obrana bleskově odehrála do bezpečí.

40
    Je před námi závěrečná pětiminutovka, je v silách obou týmů dnes vstřelit gól?

40
    Basacikoglu nedokázal zpracovat přihrávku na polovině soupeře, přesto domácí zůstávají u míče.

41
    Ale Rosales odkopává až na polovinu soupeře, i tato útočná akce končí neúspěchem.

42
    O míč se nyní bojuje hlavně ve středu hřiště.

42
    Nepřesný centr hostů z pravé strany, domácí obrana si může oddechnout.

43
    Ještě jednou Twente – Rosales opět centruje z pravé strany a jak je již tradicí, opět hodně nepřesně.

43
    Tadić tentokrát již faulován na polovině Heerenveenu, volný kop pro Twente z nějakých pětatřiceti metrů.

44
    Tadić napálil míč do bránícího hráče, od něhož se míč odráží nad branku, rohový kop pro Twente.

44
    Domácí obrana odvrací první rohový kop hostů, přesto se musí domácí stále bránit, míč má soupeř.

45
    V poslední minuta řádné hrací doby kombinují hosté na polovině Heerenveenu.

45
    Razantní odkop obránce SC řeší situaci v závěrečných vteřinách.

45

Rozhodčí Liseveld nenastavil ani vteřinu a ukončil první poločas po vypršení pětačtyřiceti minut. Dá se říci, že tím i ukončil trápení, které jsme v této části sledovali. Obě mužstva jako by spíše bojovala v Eredivisii o udržení, než o evropské poháry. Nikdo se příliš do útočení nepouští a když už přece, je k vidění spousta nepřesných centrů, přihrávek i střel. Věřme, že se to ve druhém poločase zlepší a dočkáme se i nějakých gólů!

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně ve 21:46 hodin.

Hráči se pomalu trousí na trávník, druhý poločas za několik desítek vteřin začne.

46

47
    K van den Bergovi se dostal odražený míč, který napálil z "první" a vystrašil obranu Twente, naštěstí pro hosty, míč šel přímo do míst, kde stál Marsam.

48
    Tadić zůstává po souboji s domácí Dijksem ležet na trávníku, v blízkosti střídaček a musí být ošetřován.

48
    Spíše to vypadalo, že Dijks do něho nechtěně vrazil zády, Tadić se svalil na zem, jako kdyby mi podtrhli nohy...

49
    Volný kop pro Twente, tentokrát v mnohem lepší pozici, necelých dvaadvacet metrů od branky SC!

50
    Rozehrál Tadić, ale opět napálil pouze do "zdi", ani napodruhé hradbu těl v modrobílých dresech neprostřelil.

50
    Je z toho alespoň rohový kop pro Heerenveen, domácí rozehrávají z levé strany, ale hosté se ubránili.

50
    Žlutou kartu dostává ze faul ve středu hřiště, taktický faul, Luc Castaignos (FC Twente).

51
    Z akce Twente nic není, Nodfeldt může vykopávat.

53
    Hosté vhazují, míč se však bleskově vrací až k Marsamovi, který rozehrává.

54
    Van den Berg neudržel míč, přesto o něho nepřišel a ještě stihl v nouzi přihrát.

55
    Tentokrát ale již pouze bezmocně sledoval, jak míč míří do autu.

56
    Rosales kombinuje na pravém křídle s Gutiérrezem.

57
    Ale hosté se nedostali ke střele.

58
    Basacikoglu fauluje na vlastní polovině a hosté tak rozehrají volný kop.

58
    Jenže nic nevymysleli a sami se nyní musí rychle vracet, domácí hrozí rychlým protiútokem.

60
    Je za námi hodina zápasu a stále lze konstatovat, že sledujeme velmi nudnou podívanou, utkání bez šancí.

61
    Třeba se blýská na lepší časy, rohový kop pro Heerenveen.

62
    Jenže to vypadá, že ještě před jeho rozehráním budou muset domácí střídat, Dijks, zřejmě špatně došlápl a sám si řekl o střídání.

62
    Rozhodčí ho vykázal za postranní čáru, hosté rozehráli z pravé strany, obrana odvrací.

63
    Střídání v týmu FC Twente: ze hřiště odchází Castaignos, přichází Mochtar.

63
    Střídání v týmu FC Twente: ze hřiště odchází Eghan, přichází Børven.

64
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Dijks, přichází de Kamps.

65
    Domácí ztrácí míč okamžitě po překonání půlící čáry, to se pak těžko dávají góly.

67
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Lurling, přichází van La Parra.

68
    Pozor, hostující Bjelland stáhl za dres pronikajícího van den Berga a dostává za tento zákrok žlutou kartu.

69
    Domácí pak rozehrávali volný kop z pravé strany, ale míč prolétl těsně nad brankou, zahrával Hakim Ziyech.

70
    Hosté rozehrají rohový kop z pravé strany.

71
    A rozehrávající Tadić nakonec vybojoval faul na bránícím de Kampsovi, rozhodčí píská faul.

73
    Twente právě vstřelilo branku!
    Aktivní DUŠAN TADIĆ dokázal obejít domácího Kuma a parádní střelou z pravé strany trefuje přesně k zadní tyči a hosté vedou.

74
    Závěrečná dvacetiminutovka nezačala zrovna ideálně pro domácí tým, který si ale svou aktivitou v posledních minutách o branku doslova říkal.

76
    Na hřišti začíná přibývat faulů a dalších nedovolených zákroků.

77
    Po jednom takovém dostává hostující Rosales žlutou kartu.

79
    Domácí mají volný kop, ale jako všechny předtím, i tenhle nedokázali nijak zužitkovat.

80
    Posledních deset minut dnešního zápasu a hosté hájí těsné vedení, dokáží domácí alespoň vyrovnat?

81
    Twente vybojovalo další rohový kop.

82
    Hosté rozehráli z levé strany, ale gólman Nodfeldt vyráží, přesto je pískán útočný faul.

83
    Lavička Heerenveenu připravuje poslední změnu v sestavě, na trávník se chystá Sinkgraven.

84
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Marzo, přichází Sinkgraven.

86
    Hosté, i když vedou, rozhodně nečekají na vlastní půli, naopak, sami se snaží útočit a daří se jim to.

87
    Volný kop Twente z pravé strany, rozehrává kdo jiný, než Dušan Tadić.

89
    A domácí gólman Nordfeldt podskočil centr, naštěstí pro domácí, se tam bleskově zorientoval obránce, který nedovolil soupeři zakončit do odkryté branky.

90
    Je hotovo! Po centru Tadiće, z pravé strany, si za obranu nabíhá TORGEIR BØRVEN, který dokázal překonat vyběhnuvšího Nordfeldta.

90+1
    Ještě tři minuty nastavil sudí Liesveld.

90+3
    Poslední vteřiny dnešního utkání.

Heerenveen dnešní utkání nezvládlo, naopak, hosté dokázali zvítězit a díky včerejšímu zaváhání Vitesse Arnhem se dostávají na druhé místo za vedoucí Ajax Amsterdam! Díky skvělému závěru zápasu, kdy místo bránění "bušili" hosté do domácí obrany, si vítězství zaslouží.

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (22:35:32)