Kerkrade – Feyenoord 1:2 (kon.) | Den Haag – Heracles 0:3 (kon.) | Arnhem – Alkmaar 0:2 (kon.)
SBV Vitesse Arnhem
0:2 (0:2)
AZ Alkmaar
cz Utorok 04.02.2014, 20:45 • Gelredome, Arnhem • Holandská Eredivisie

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

01.09.2013 / 5. kolo / Alkmaar – Vitesse 1:1

Dnes půjde o souboj druhého se šestým, když domácí Vitesse, pokud zvítězí, může dokonce zaútočit na vedoucí příčku Ajaxu Amsterdam, na nějž ztrácí pouze dva body. Hosté jsou šestí a zatím se tak drží na příčkách, zajištující účast v pohárové Evropě pro příští sezónu a z dnešního utkání by úspěchem byl i bod ze hřiště Vitesse.

Vítejte u onlajn přenosu utkání šlágru dvaadvacátého kola nizozemské Eredivisie, v němž domácí SBV Vitesse přivítá AZ Alkmaar.
    Utkání se odehraje na stadionu Gelredome v Arnhemu a provede jím trojice rozhodčích, jako hlavní Reinold Wiedemeijer, na čarách pak asistenti Peter Janson a Richard Brondijk.

SBV Vitesse Arnhem: Velthuizen – Leerdam, Kashia, van der Heijden, van Aanholt – Pröpper, Vejinović, Atsu – Ibarra, Havenaar, Piazon
    Náhradníci: Room, Mori, Francisco Junior, Đurđević, Qazaišvili, Labyad, B. Traoré

AZ Alkmaar: Alvarado – Reijnen, Gouweleeuw, Wuytens, Viergever – Gudelj, Ortiz, Elm – Berghuis, Jóhansson, Beerens
    Náhradníci: Johansson, Gorter, Gudmundsson, De Winter, Henriksen, Lewis, Avdić

Rozhodčí: Reinold Wiedemeijer – Peter Janson a Richard Brondijk.

Oba týmy právě nastupují na hrací plochu.

1

2
    Ibarra přešlapuje na pravé straně, u pokutového území Alkmaaru, ale obrana ho nepustila do zakončení.

3
    Povedená klička van der Heijdena, ne již tak nákop směrem k brance soupeře.

4
    A Havenaar se snaží ve vápně dostat ke střele, míč ale končí v náruči Alvarada.

5
    Zatím hodně opatrné utkání z obou stran.

6
    Nepřesná střela Beerense z levé strany.

7
    Domácí Velthuizen vykopává na polovinu Alkmaaru.

8
    Hraje se hlavně ve středu hřiště.

9
    Více mají míč na kopačkách hosté, ale Berghuis nyní ztrácí a hrát mohou domácí.

10
    Nyní faulují domácí v blízkosti středového kruhu, hosté mohou hrát.

11
    Elm rozehrává volný kop na polovině soupeře, z levé strany.

11
    A nakonec se míč dostává k Beerensovi, který střílí z nějakých třiceti metrů, výtečný zákrok Velthuizena, rohový kop Alkmaaru!

12
    Domácí se ubránili, přesto hosté předvedli, v čem je jejich síla – kvalitně zahrané standardky.

13
    Havenaar na druhé straně hlavičkuje po centru z pravé strany, ale míč končí nad brankou.

14
    Gouweleeuw hodně důrazný při bránění na vlastní polovině, je to faul a domácí rozehrají volný kop ze třiceti metrů.

15
    Míč však končí přímo v místě, kde je pozorný Alvarado.

17
    Odkop od branky Alkmaaru, o míč se bojuje ve středu hřiště.

18
    Domácí kombinují ve středu hřiště, stále čekáme na první vážnější akci.

19
    Lucas Piazon akrobaticky, ve vzduchu, zpracovává těžký centr z pravé strany, ale nevyšlo to.

20
    Alkmaar právě vstřelil branku!
    Ukázkový vlastní gól si nyní, po přihrávce Gudelje z levé strany, vstřelil PATRICK VAN AANHOLT, který před vlastní brankou nastavil nohu na teč a poslal míč do branky.

21
    No vida, branka konečně padla, navíc do sítě Vitesse, věřme, že se tím zvedne úroveň zápasu.

22
    Obrana Vitesse musí zasahovat a odkopávat nákop soupeře.

22
    Pröpper si počínal nedovoleně a fauluje ve vzdálenosti sedmadvaceti metrů od vlastní branky.

23
    Hosté rozehrávají volný kop, míč ale míří vysoko nad branku.

24
    Jeden z hostujících hráčů utrpěl nějaké zranění ve vlastní šestnáctce.

25
    Na hřišti je lékař Alkmaaru, vypadá to, že Viergever má problém dechem.

26
    Není se čemu divit, při odvracení nákopu soupeře se srazil s vlastním gólmanem, to byl tvrdý úder ramenem do oblasti hrudníku.

27
    Konečně se hraje, Virgever opustil hrací plochu a je otázkou, zda bude moci pokračovat v utkání.

29
    Před Havenaarem odehrává Reijnen do autu, to vše ve středu hřiště.

30
    Je za námi první půl hodina hry, hosté vedou po vlastním gólu van Aanholta 1:0 a domácí zatím marně hledají cestu k brance Alkmaaru.

30
    Ibarra se dostal z levé strany do dobré pozice, skvělý pas Atsua za obranu, ale Ibarrovi ztížil pozici včas vyběhnuvší Esteban Alvarado, který míč vytěsnil mimo branku!

31
    Z následného rohového kopu z levé strany s domácí neprosazují, hrát mohou hosté.

31
    Vejinović fauluje na vlastní polovině Berghuise, hosté mají volný kop.

32
    Z něho vytěžili rohový kop z pravé strany. Ale míč končí v náruči Velthuizena.

33
    Statistika držení míče: 53% : 47%.

34
    Je to rohový kop pro Vitesse, domácí rozehrají z levé strany.

34
    Rozehrává Piazon, na zadní tyči zkouší hlavičkovat Havenaar, ale má to hodně těžké, míč končí u Estebana Alvarada.

35
    Ani ze šance Atsua nic nebude, to by musel Ghaňan lépe míč zpracovat.

36
    Na branku AZ se ale valí jeden útok za druhým, domácí chtějí v závěru první půle alespoň vyrovnat.

36
    Pomoci jim k tomu může i další rohový kop, který rozehrají z pravé strany.

37
    Opět přetažený centr na zadní tyč, tam ale chybělo více klidu ke střele, míč má Alvarado.

39
    Proti zformované obraně to mají domácí zatím hodně těžké.

40
    Poslední pětiminutovka první půle, domácí mají v jejím závěru územní převahu, ale bez gólového efektu, alespoň zatím.

41
    Piazon v úniku po levé straně, ale Alvarado opět skvěle vyběhl a byl u míče dříve.

42
    Možná trochu úsměvná situace, ale s hořkým koncem pro domácí tým, když se dva bránící hráči Vitesse srazili na hranici pokutového území, z čehož těžil aktivní ARON JÓHANNSSON, jenž se dostal k míči a lobem překonal zkoprnělého Velthuizena.

44
    Hostům pískán útočný faul ve vápně Vitesse.

45+1
    Probíhá již první minuta nastaveného času, rozhodčí Wiedemeijer nastaví dvě minuty.

45+2

Je za námi úvodních pětačtyřicet minut a domácí příznivci, kteří pomýšlí na to, že by jejich tým mohl ohrozit vedoucí pozici Ajaxu, musí prožívat velmi nepříjemné okamžiky. Jejich tým totiž prohrává po pětačtyřiceti minutách 0:2 a nutno dodat, že zaslouženě, protože byť nejsou hosté výrazně lepší, ale oproti Vitesse dokáží trestat chyby! Před domácím týmem je ve druhé půli hodně náročná práce – smazat dvoubrankové manko a pokusit se alespoň o vyrovnání!

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně ve 21:49 hodin.

46

46
    Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Lucas Piazon, přichází Zakaria Labyad.
    Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Marko Vejinović, přichází Bertrand Isidore Traoré.

46
    Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Aron Jóhannsson, přichází Denni Robin Avdić.

47
    Střelec druhého gólu Alkmaaru tak již ve druhé půli nenastoupí.

48
    Vitesse vstoupilo do druhé půle aktivně, do vápna soupeře vletělo hned několik centrovaných míčů, bez úspěchu.

49
    Atsu vybojoval míč ve středu hřiště a domácí mohou zaútočit.

50
    B. Traoré padá na levé straně, ale není to faul, autové vhazování pro Alkmaar.

51
    Volný kop Vitesse z nějakých pětatřiceti metrů.

52
    Labyad to zkouší přímo na bránu, ale míč letí nějaké dva metry nad.

54
    Z další akce Vitesse také nic nebude, pouze odkop od branky AZ, publikum píská.

54
    Van Aanholt vlétl do protihráče, rozhodčí pískají faul, což se zrovna dvakrát domácímu obránci nezamlouvá.

55
    Leerdam nakopává míč směrem k vápnu soupeře, obrana AZ získává míč.

56
    Alvarado má míč a hraje tak na nervy domácím fotbalistům.

57
    Ibarra v ofsajdu, další domácí akce neúspěšná.

58
    Labyad se dostal do zakončení z hranice pokutového území, ale pak netrefuje branku.

60
    Je za námi hodina hry a hosté stále v pohodě brání své dvoubrankové vedení.

60
    Rohový kop Alkmaaru, třetí v tomto utkání.

61
    Pro míč si ale "došel" gólman Velthuizen, který bleskově rozehrává.

62
    Hodně je "vidět" od svého příchodu na hřiště domácí B. Traoré, podaří se jemu vstřelit kontaktní branku?

63
    Odkop od branky, na počet střel již domácí vedou 10:9.

64
    Volný kop pro Alkmaar, na polovině Vitesse, ale z velké dálky, v blízkosti středového kruhu.

65
    Obrana Vitesse neměla s tímto volným kopem žádné velké problémy.

67
    Domácí spěchají s rozehrávkou od vlastní branky, čas se jim povážlivě krátí.

68
    B. Traoré to možná až příliš často zkouší individuálně, což ale asi nebude ta správná volba.

70
    Je před námi závěrečná dvacetiminutovka, domácí ještě čas na zvrat v utkání mají, ale chce to vstřelit gól co nejdříve.

71
    Žlutou kartu dostává za faul ve středu hřiště Viktor Elm (AZ Alkmaar).

73
    Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Steven Berghuis, přichází Johann Berg Gudmundsson.

74
    Hosté mají autové vhazování na polovině Vitesse.

75
    Míč se dostal do vápna a v poslední chvíli tam odkopl míč do bezpečí bránící Pröpper.

75
    Aktivní Labyad vybojoval z protiútoku rohové kop pro Vitesse, domácí rozehrají z pravé strany.

75
    S jeho ubráněním ale hosté problémy žádné neměli.

76
    Statistika držení míče: 60% : 40%.

77
    Žlutou kartu dostává Kelvin Leerdam (SBV Vitesse Arnhem).

78
    Hosté rozehráli volný kop na polovině soupeře, z levé strany.

78
    Gudmundsson takticky drží míč v blízkosti pokutového území soupeře.

78
    Žlutou kartu dostává Johann Berg Gudmundsson (AZ Alkmaar), který musel stáhnout k zemi Atsua, jenž chtěl založit bleskový protiútok, taktický faul.

79
    Riskantně nyní odehrál "malou domů" domácí gólman Velthuizen před nabíhajícím Avdićem, to bylo doslova o centimetry.

80
    Poslední desetiminutovka a domácí střídají.

81
    Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Christian Twasam Atsu, přichází Valerij Quazaišvili.

83
    Hosté v deseti na vlastní polovině, cenné vítězství je velmi blízko!

84
    Navíc se o míč bojuje ve středu hřiště, to je to nejlepší, co se v tuto chvíli může na hřišti dít – z pohledu hostů, samozřejmě.

85
    Navíc domácí faulují a hosté získávají míč, ten se postupně vrací až k Alvaradovi.

85
    Ten vykopává na polovinu soupeře, ve vzduchu mají ale mírnou převahu domácí.

85
    Ve třech nyní hosté vysprintovali do rychlého kontru a mnoho nechybělo a šli by sami na gólmana!

87
    Nákop Havenaara z pravé strany, obrana AZ odvrací, ale domácí zůstávají u míče.

88
    Ibarra centruje z pravé strany, ve vápně hlavičkuje Quazaišvili a míč prolétl těsně vedle branky!

89
    Domácím jako by dnes nebylo souzeno vstřelit gól....

89
    Ibarra fauluje Wuytense a hosté v klidu rozehrávají na polovině Vitesse.

90
    Devadesátá minuta utkání, AZ má vše pod kontrolou a také domácí již vědí, že toto utkání prostě prohrají.

90+1
    Rozhodčí nastavil ještě čtyři minuty.

90+3
    Z necelých dvaadvaceti metrů ještě rozehrají volný kop domácí fotbalisté.

90+4
    B. Traoré to zkouší přímo na branku, ale přestřeluje.

Je dobojováno. Ze zaslouženého vítězství se radují fotbalisté Alkmaaru, kteří dnes předvedli velmi dobrý taktický výkon a díky dvěma gólům si odváží velmi cennou výhru v poměru 2:0. Vitesse dnes promarnilo možnost zaútočit na vedoucí pozici Ajaxu, Pro Alkmaar je dnešní výsledek posílením do bojů o pohárovou Evropu.

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (22:36:41)