79:81 (21:16, 38:41, 61:56)
Jenisej Krasnojarsk
cz Nedeľa 02.02.2014, 16:30 • Tipsport Aréna, Praha • VTB liga

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (18:15:10)

Nymburk dnes doplatil na několikaminutové výpadky, kdy nedokázal zakončit své útočné akce a navíc nedokázal úspěšně bránit akce hostů. Ti si trpělivou hrou vypracovávali náskok a byť se domácím podařilo v závěru srovnat, nakonec možná o všem rozhodla hloupá osobní chyba Iljevskiho téměř na půlící čáře, díky níž měli hosté dva trestné hody, z nichž rozhodli o vítězství 81:79.

Nymburk opět prohrává, opět těsně, ale prohrává. To je další komplikace pro postupové plány za základní skupiny A, naopak, hosté posílili tímto vítězstvím své šance na postup do další fáze VTB ligy.

40:00
    Konec zápasu. (79:81)

39:56
    Zoufalý tříbodový pokus domácího Simmonse není úspěšný pokus, je konec! (79:81) (79:81)

39:55
    Oddechový čas pro domácí. (79:81) (79:81)

39:55
    A to se dalo čekat – hosté zásluhou Fishera proměňují oba trestné hody a vedou právě o tyto dva body. (79:81) (79:81)

39:55
    Hloupá chyba domácího Iljevskiho, která dává hostům šanci zahrávat dva trestné hody! (79:79) (79:79)

39:54
    Oddechový čas pro hosty. (79:79) (79:79)

39:54
    A byť u toho prvního hodu se štěstím, ale přece, Simmons proměňuje oba trestné hody, to znamená, že skóre se vyrovnává, to vše šest vteřin před koncem čtvrté čtvrtiny! (79:79) (79:79)

39:54
    V koncovce čtvrté čtvrtiny zahrává domácí Simmons nesmírně důležité dva trestné hody! (77:79) (77:79)

39:40
    Vojtěch Hruban nedohraje dnešní utkání pro pět osobních chyb, navíc mají hosté výhodu dvou trestných hodů. Fisher nakonec proměňuje jeden z nich. (77:79) (77:79)

39:36
    To je hodně nepříjemné, Nymburk dal sice koš, ale ten pro faul neplatí! Domácí nejen, že nevyrovnávají, ale zároveň nabízí soupeři možnost rozhodnout zápas! (77:78) (77:78)

39:24
    Oba trestné hody proměnil hostující Renfroe a hosté se tak v dramatickém závěru dostávají do těsného vedení, do útoku však přechází domácí. (77:78) (77:78)

39:17
    Oddechový čas pro hosty. (77:76) (77:76)

39:17
    Díky dvěma proměněnými trestnými hody Dylana Page se Nymburk dostává do vedení! (77:76) (77:76)

39:05
    Fisher neúspěšný a Nymburští se mohou dostat do vedení. (75:76) (75:76)

38:41
    Nymburk zůstal v útoku a z levé strany se za dva body trefuje Rančík, hosté vedou již pouze o bod! (75:76) (75:76)

38:31
    Ten proměňuje hned ten první trestný hod, při druhém míč vyklouzl z obroučky. (73:76) (73:76)

38:31
    Dva trestné hody pro Nymburk, vše má v rukou Radoslav Rančík. (72:76) (72:76)

38:10
    Ale hosté nyní dokáží zakončovat téměř každou útočnou akci, jako nyní Renfroe. (72:76) (72:76)

37:53
    Naději Nymburku vrací dvěma body Chester Simmons. (72:74) (72:74)

37:35
    Technický koš, který zaznamenává hostující Kikanović. (70:74) (70:74)

37:15
    Důležité dva body Dylana Page, který snižuje na rozdíl dvou bodů. (70:72) (70:72)

37:00
    Az rychlého protiútoku se trefuje za dva body Kikanović. (68:72) (68:72)

36:31
    Jenže rozhodčí na druhé straně pískají útočný faul Hrubana. (68:70) (68:70)

36:31
    Ten, naštěstí pro Nymburk, Kikanović nedává. (68:70) (68:70)

36:31
    Kikanović dává za dva body, navíc byl při tom faulován a bude mít k dispozici jeden trestný hod. (68:70) (68:70)

35:24
    Page neudržitelný, skvělým doskokem získává míč a zároveň zakončuje, je vyrovnáno! (68:68) (68:68)

34:45
    A Page se na druhé straně trefuje za tři body! (66:68) (66:68)

34:28
    Již dlouho o sobě nedal slyšet hostující Burns, který se prosazuje až nyní, kdy dává z pod koše za dva body. (63:68) (63:68)

33:54
    Nymburk v útoku, již by to chtělo dát nějaký ten koš. (63:66) (63:66)

32:49
    Oddechový čas pro domácí. (63:66) (63:66)

32:47
    Jenže Nymburku se opět přestává dařit pod košem soupeře a ten si pohodlně vypracovává tříbodový náskok. (63:66) (63:66)

32:24
    Ze dvou trestných hodů proměňuje Zajcev alespoň jeden a hosté jsou právě o ten jeden bod ve vedení. (63:64) (63:64)

32:23
    Jenže Rančík nedává za dva body a následně Benda fauluje, dva trestné hody pro Jenisej. (63:63) (63:63)

32:15
    Skvělý doskok Hrubana, domácí jdou do útoku. (63:63) (63:63)

31:23
    Je vyrovnáno! Kikanović proměňuje trestný hod! (63:63) (63:63)

31:14
    A po dvou bodech Kikanoviće je to již o bod. (63:62) (63:62)

30:45
    Oba proměňuje, pevné nervy Anthony Fishera, hosté snižují na rozdíl tří bodů. (63:60) (63:60)

30:45
    Anthony Fisher má k dispozici dva trestné hody. (63:58) (63:58)

30:22
    Chester Simmons proměňuje na druhé straně také oba trestné hody, Nymburk drží pětibodový náskok. (63:58) (63:58)

30:13
    Hosté mají v úvodu poslední čtvrtiny dva trestné hody a oba zásluhou Kikanoviće využívají. (61:58) (61:58)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (61:56)

Nymburští dokázali ve třetí čtvrtině zvrátit nepříznivě se vyvíjející zápas a nejen, že smazali náskok soupeře, ale sami si pětibodový odstup vypracovali, jak bude utkání vypadat v závěrečné čtvrtině? Sledujte i dál náš onlajn přenos!

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (61:56)

30:00
    A se závěrečnou sirénou vystřelil Simmons, který, stejně jako na konci první čtvrtiny, dává za dva body a domácí vedou po třech čtvrtinách o pět bodů! (61:56) (61:56)

29:45
    Poslední vteřiny, hosté to zkouší neúspěšně z dálky. (59:56) (59:56)

29:07
    A právě Rančík nyní dvěma proměněnými trestnými hody navyšuje vedení domácích na rozdíl tří bodů. (59:56) (59:56)

28:48
    Ale "trojkou" se nyní blýskl také domácí Rančík a Nymburk opět vede. (57:56) (57:56)

27:56
    Hosté odpovídají úspěšnou "trojkou" Zajceva. (54:56) (54:56)

27:45
    Petr Benda se prosazuje pod košem a dostává Nymburk do vedení. (54:53) (54:53)

27:33
    Rančík proměňuje jeden ze dvou trestných hodů. (52:53) (52:53)

26:43
    Nymburk ztrácí míč po technické chybě a hosté mohou navýšit své vedení. (51:53) (51:53)

26:29
    Jen na chvíli, Nymburští neubránili rychlý protiútok soupeře, který končí úspěšným pokusem Zajceva. (51:53) (51:53)

26:11
    Nymburk zůstal v útoku a Iljevski dává za dva body, skóre se vyrovnává. (51:51) (51:51)

25:56
    Domácí Massamba dává jeden ze dvou trestných hodů. (49:51) (49:51)

25:49
    Zajcev již tentokrát za tři body úspěšný a hosté vedou o tři body. (48:51) (48:51)

25:04
    Fisher netrefuje za tři body a Nymburští se tak opět mohou ujmout vedení. (48:48) (48:48)

24:38
    Skóre se pohnulo na obou stranách, stav stále nerozhodný. (48:48) (48:48)

24:01
    Nepovedlo se, Iljevski fauluje a míč získávají hosté. (46:46) (46:46)

23:39
    Burns nedává za tři body, domácí mohou jít do vedení. (46:46) (46:46)

23:34
    Oddechový čas pro hosty. (46:46) (46:46)

23:16
    Iljevski se trefuje a Nymburk srovnává stav zápasu! (46:46) (46:46)

22:55
    Page dává za dva body! (44:46) (44:46)

22:20
    První osobní chyba hostujícího Burnse, domácí zůstávají v útoku. (42:46) (42:46)

22:01
    Simmons dává z pravé strany koš a domácí se zuby-nehty drží svého soupeře. (42:46) (42:46)

21:16
    Jenže z rychlého protiútoku se na druhé straně trefuje i hostující Perović. (40:46) (40:46)

20:56
    Domácí odpovídají za dva body Vojtěchem Hrubanem. (40:44) (40:44)

20:41
    Těžká, ale úspěšná "trojka" Anthony Fishera! (38:44) (38:44)

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (38:41)

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně v 17:21 hodin.

A první poločas končí. Nymburk promarnil pracně vybudovaný náskok a do šaten odchází s tříbodovou ztrátou na svého dnešního soupeře, který se dnes prezentuje výborným útokem, podpořený neskutečně zakončujícím Burnsem. Christian Burns zaznamenal již třiadvacet bodů a je tak jednoznačně nejlépe bodujícím hráčem zápasu!

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (38:41)

19:34
    Jenže hosté okamžitě kontrují zásluhou prvních dvou bodů Renfroeho. (38:41) (38:41)

19:14
    Page se konečně trefuje za dva body, po dlouhé době opět bodový přírůstek pro Nymburk. (38:39) (38:39)

18:46
    Během necelých třech minut dokázali domácí prohospodařit osmibodový náskok a naopak, hosté si vypracovat tříbodový odstup! Skóre poslední necelé tříminutovky – 1:12! (36:39) (36:39)

18:46
    Oddechový čas pro domácí. (36:39) (36:39)

18:46
    A "black out" Nymburka pokračuje, Fisher proniká do rozevřené obrany a zakončuje za dva body, hosté vedou o tři body! (36:39) (36:39)

18:27
    Povedlo se a dvěma body vrací vedení hostům kdo jiný, než Burns. (36:37) (36:37)

18:12
    Simmons nedává za dva body a útočí hosté, kteří tak mohou vrátit po dlouhé době vedení Krasnojarsku. (36:35) (36:35)

17:44
    Burns se trefuje také pouze jednou ze dvou trestných hodů, to znamená, že domácí stále vedou, ale je to již pouze o bod. (36:35) (36:35)

17:25
    Mahalbašiće nahrazuje v sestavě domácích Petr Benda, Rančíka Page. (36:34) (36:34)

17:13
    Také hostující Perović úspěšný pouze v jednom ze dvou pokusů trestných hodů a hosté snižují na rozdíl dvou bodů. (36:34) (36:34)

16:52
    A proměňuje jeden z nich, Nymburk vede o tři body. (36:33) (36:33)

16:52
    Na druhé straně fauluje Zajcev a Mahalbašić má k dispozici dva trestné hody. (35:33) (36:33)

16:45
    Neskutečné, Burns dává další trojku a zaznamenává tak svůj dvacátý bod, tedy více, než polovinu bodů svého týmu! (35:33) (35:33)

16:45
    V dresu Nymburka se na palubovku vrací Iljevski. (35:30) (35:30)

16:42
    Oddechový čas pro domácí. (35:30)

16:11
    Již sedmnáctibodový Burns snižuje úspěšnou "trojkou", to je zatím velká hvězda Krasnojarsku! (35:30) (35:30)

15:50
    A je to opět o osm bodů, úspěšný pokus Mahalbašiće. (35:27) (35:27)

15:39
    Oba trestné hody proměňuje Perović. (33:27) (33:27)

15:39
    Po faulu Rančíka mají hosté dva trestné hody. (33:25) (33:25)

15:12
    A Massamba zakončuje útočnou akci domácích další trojkou, skóre ve prospěch Nymburka utěšené narůstá! (33:25) (33:25)

14:41
    Masasmba dává z levé strany za tři body, navíc byl při tom faulován, Nymburk tak zůstane v útoku! (30:25) (30:25)

14:25
    Také Perović úspěšný a hosté snižují ztrátu na rozdíl dvou bodů. (27:25) (27:25)

13:44
    Zatím jasně nejproduktivnější hráč Jeniseje, Burns, dává za dva body. (27:23) (27:23)

13:22
    A Petr Benda se tentokrát dokázal prosadit za dva body, to znamená, že domácí mají náskok již šesti bodů! (27:21) (27:21)

12:48
    Massamba se prosazuje za dva body a Nymburk si vypracovává znovu čtyřbodové vedení. (25:21) (25:21)

12:23
    Kikanović neúspěšný, domácí Benda však vzápětí ztrácí, hosté získávají míč. (23:21)

11:26
    Jenže po dvou bodech Kikanoviće je to již "pouze" o dva body. (23:21) (23:21)

10:27
    Z protiútoku je úspěšný domácí Mahalbašić a Nymburk si drží odstup. (23:19) (23:19)

10:09
    Skvělý úvod hostů do druhé čtvrtiny, Burns se trefuje za tři body. (21:19) (21:19)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (21:16)

Nymburk nezačal utkání zrovna nejlépe, postupem času ale převzal tempo zápasu a skvělou koncovkou si vypracoval dobrý náskok!

10:00
    První čtvrtina skončila. (21:16)

09:58
    V posledních vteřinách se ještě trefuje domácí Simmons, který se poprvé dnes trefuje a domácí tak vedou o pět bodů! (21:16) (21:16)

09:09
    Jenže Petr Benda zakončuje rychlý kontr domácích a Nymburk vede o tři body. (19:16) (19:16)

08:43
    Oba trestné hody v pohodě proměňuje, síťka se ani nepohnula! (17:16) (17:16)

08:43
    Dva trestné hody pro Anthonyho Fishera. (17:14) (17:14)

08:31
    Jenže hosté chybují v útoku a do samostatného úniku se dostává Vojtěch Hruban, který elegantně zakončuje a Nymburk tak vede o tři body. (17:14) (17:14)

07:50
    Ani Nymburk se v útoku neprosazuje a hosté tak mohou strhnout vedení na svou stranu. (15:14) (15:14)

07:46
    Kikanović nedává svůj pokus, oba týmy nyní neúspěšné v koncovce. (15:14) (15:14)

06:26
    A Page se trefuje z levé strany za tři body, Nymburk dnes poprvé ve vedení! (15:14) (15:14)

05:29
    Šance na vyrovnání, Krasnojarsk neproměňuje svůj útok. (12:14) (12:14)

05:12
    Burns pronikl obranou domácího týmu, který nedokázal získat míč a vrací svému týmu vedení. (12:14) (12:14)

04:54
    Domácím to zatím střílí a i díky tomu drží se soupeřem krok, Hruban dává z levé strany za dva body. (12:12) (12:12)

04:36
    Jenže bránit útoky Krasnojarsku, to je zatím nad síly obrany domácích, Pavlov dává za dva body. (10:12) (10:12)

04:18
    Mahlabašić proměnil oba trestné hody a Nymburk tak srovnává stav zápasu. (10:10) (10:10)

04:01
    Hruban snížil, jenže z protiútoku vrátil čtyřbodový náskok Krasnojarsku Kikanović. (8:10) (8:10)

03:29
    Pavlov nedává za tři body, navíc zazněl signál pro střelbu, hosté ztrácí míč. (6:8) (6:8)

03:07
    Page snižuje na 6:8 z pohledu domácího týmu, Nymburk nyní musí ubránit útočnou akci soupeře. (6:8) (6:8)

02:50
    Za tři body se prosazuje Burns a hosté "odskakují" na rozdíl čtyř bodů! (4:8) (4:8)

02:43
    Mahalbašić nedává za dva body a domácí se budou muset bránit. (4:5) (4:5)

01:44
    Po faulu Iljevkiho mají hosté dva trestné hody, z nichž jeden Kinaković využil a hosté vedou o bod. (4:5) (4:5)

01:36
    Nejprve hostující Burns se podruhé trefil za dva body, jenže z protiútoku se prosadil domácí Mahlabašić. (4:4) (4:4)

00:54
    Na druhé straně kontruje Page, který se také trefuje za dva body. (2:2) (2:2)

00:37
    Burns otevírá skóre zápasu. (0:2) (0:2)

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

ČEZ Basketball Nymburk: Iljevki, Hruban, Simmons, Mahalbašić, Page

Jenisej Krasnojarsk: Fisher, Kikanović, Renfroe, Burns, Pavlov.

Sestavy:

ČEZ Basketball Nymburk: Iljevki, Hruban, Simmons, Mahalbašić, Page, Benda, Massamba, Palyza, Houska, Rančík, Svoboda, Pomikalek

Jenisej Krasnojarsk: Fisher, Kikanović, Renfroe, Burns, Pavlov, Nestěrov, Lačev, Zavorujev, Perović, Krivošjejev, Zajcev.

Třináctým kolem pokračuje basketbalová VTB liga, v níž se na domácí palubovce představí český zástupce v této soutěži, ČEZ NYMBURK, který přivítá ruský JENISEJ KRASNOJARSK. Utkání se odehraje tradičně v pražské Tipsport Aréně v Praze.

V aktuálním pořadí skupiny A jsou basketbalisté Nymburka zatím na osmém místě z deseti, Jenisej Krasnojarsk je na místě šestém. V poslední třetině zápasů základní části budou tak oba týmy bojovat o play-off, do něhož má zatím český mistr dál, než Jenisej, který drží poslední postupovou, šestou, příčku. Nymburk se na začátku listopadu představil v Krasnojarsku, kde prohrál tím nejtěsnějším rozdílem. Jak tomu bude v dnešním střetnutí?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Martin Dvořák

ERA Basketball Nymburk: Iljevki, Hruban, Simmons, Mahalbašić, Page, Benda, Massamba, Palyza, Houska, Rančík, Svoboda, Pomikalek