Žilina – Trenčín 6:4 (kon.) | B. Bystrica – Piešťany 2:3 (kon.) | Martin – Skalica 2:4 (kon.)
Nitra – Zvolen 1:0 (kon.) | Košice – Poprad 4:0 (kon.)
HK Nitra
1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
HKM Zvolen
Nedeľa 02.02.2014, 17:00 • Nitra Aréna • Tipos Extraliga (SR)

Skončilo sa nám stretnutie 46. kola medzi Nitrou a Zvolenom. Keď už sme si mysleli, že sa duel prenesie do predĺženia, približne minútu pred koncom tretej tretiny udreli z nenápadnej akcie hráči tretej nitrianskej formácie a inak vynikajúci Šimko inkasoval gól, za ktorý vôbec nemohol. Treba povedať, že domáci dnes zvíťazili zaslúžene, počas celého duelu mali viac z hry a hostia môžu ďakovať svojmu gólmanovi, že neinkasovali v meste pod Zoborom viac "kúskov". Nitra teda vyhrala nad Zvolenom futbalovým výsledkom 1:0 a môže ešte reálne pomýšľať na víťazstvo v základnej časti. S týmto konštatovaním sa s Vami lúčim a prajem ešte príjemny zvyšok víkendu! (19:10:08)

60:00

59:50
    Domáci pri puku, už sa nič nestane.

59:35
    Power play Zvolena!

59:25
    Zvolenčanom sa však nedarí vyjsť z vlastného obranného pásma.

59:00
    Podarí sa hosťom vyrovnať v poslednej minúte výsledok dnešného stretnutia a poslať ho do predĺženia?

58:53
    Oddychový čas hostí.

58:53
    Nitra dala gól!
    Explózia radosti v Nitra Aréne! Z ničoho nič nahodil puk pred Mareka Šimka Tomáš Chrenko a za chrbát bezmocného zvolenského brankára ho šikovne tečoval MIROSLAV PUPÁK! Asistencia: Tomáš Chrenko.

58:21
    Teraz strelou od modrej čiary vystrašil Lakosila jeden zo zvolenských obrancov.

57:43
    Domáci sú nasťahovaní v obrannom pásme Zvolena, ale teraz sa hrá zväčša pri mantineloch.

56:40
    Domáci prepli na vyšší herný stupeň a chcú rozhodnúť o svojej výhre ešte v riadnom hracom čase.

55:49
    Obe mužstvá hrajú s piatimi hráčmi.

55:39
    Obrovský tlak Nitry, hostia teraz nevedia, kde im hlava stojí.

55:20
    Strela Lukáša Nováka, vynikajúci Šimko!

54:40
    Puk teraz poskakoval vo zvolenskom bránkovisku, ale ani jeden z nitrianskych hráčov ho nedokázal doklepnúť do brány hostí!!

54:25
    Uvidíme, komu viacej bude vyhovovať hra 4 proti 4.

53:49
    Trošku vzrušenia na štadióne v Nitre! Henrich Ručkay si vyšliapol na Michala Chovana, ktorý mu zrejme niečo nepekné musel povedať. Bude sa vylučovať na oboch stranách. Michal Chovan inkasuje dve minúty za faul lakťom, Henrich Ručkay zase dve minúty za údery.

53:24
    Na opačnej strane z otočky pálil Tomáš Škvaridlo, Lakosil vyráža ľavým betónom.

52:40
    Henrich Ručkay v samostatnom úniku, ktorý mu svojim pošmyknutím umožnil Michal Pichnarčík! Opäť skvelý Marek Šimko, ktorý zneškodnil tento pokus svojou vyrážačkou!

52:25
    Veľké napätie na nitrianskom zimnom štadióne, rozhodnúť už môže jeden jediný gól.

51:57
    Ľubor Zuzin sa pekne natlačil pred Lakosila, dokázal bekhendom vystreliť, ale nitriansky gólman chytá!

51:40
    Odpískaný ofsajd na domácej strane.

51:06
    Na opačnej strane šikovný teč od Martina Segľu, ale mimo zvolenskej brány!

50:28
    Škvaridlo sa snažil nájsť prihrávkou úplne voľného Michala Chovana, ale túto snahu zmaril Kováčik.

49:02
    Ján Mucha vo výbornom obrannom zákroku, keď sa obetavo hodil do obhodenia Romana Tománka.

48:29
    Dnešné stretnutie sleduje 3 128 divákov.

47:47
    v Nitra Aréne vládne výborná atmosféra, domáci ženú svojich za gólom.

47:32
    Dalibor Bortňák sa už- už dostával do dobrej príležitosti, ale rozhodcovia pískajú ofsajd.

47:20
    Marek Šimko radšej kryje puk vo svojej lapačke po nahodení od Edmunda Piačku.

46:15
    Kamil Brabenec našiel na modrej čiare dobre postaveného Hertla, ktorý z prvej ohrozil Lakosila, nitriansky brankár však dnes tiež úspešne háji svoju bránu.

46:13
    Hra je rozháraná, často sa prerušuje a takýto priebeh vyhovuje určite viac Zvolenčanom.

45:24
    Pupák hľadal pred zvolenskou bránou nejakého zo svojich spoluhráčov, nenašiel však žiadneho.

44:22
    Nitrania sa opäť tlačia pred Mareka Šimka, ale ten aj za pomoci Milana Juríka rieši túto nepríjemnu situáciu.

43:19
    Hostia mohli ísť do prečíslenia 2 na 1, ale Michal Chovan sa s pukom príliš ponáhľal do pásma a tak sa píska ofsajd.

42:56
    Trošku sa nám priostruje, Filip Bajtek v menšej šarvátke s Petrom Hraškom, vylučovať sa nebude.

42:50
    Roman Tománek sa natlačil pred Šimka, zvolenský brankár pozorný.

42:22
    Teraz sa zdalo, že Martin Ďaloga podrazil jedného z nitrianskych hráčov, ale rozhodcovia nepískajú.

41:51
    Zvolenčania posielajú puk cez všetky čiary na icing.

41:30
    Nebezpečná situácia pred Marekom Šimkom, gól však z toho ani tentokrát nebol.

40:44
    Nitrania si nahrávajú puk za vlastnou bránou a rozbiehajú ďalší zo svojich protiútokov.

40:32
    Jeden z domácich hráčov, konkrétne Peter Konig ostáva ležať na ľadovej ploche, verme, že to nebude nič vážne.

40:01

Zaujímavosťou je, že Zvolenčania vyhrali druhú tretinu na strely 15:8 a tak celkovo po dvoch tretinách je to 26:23 pre hostí, čo sa týka tejto štatistiky.

Skončila sa nám aj druhá tretina dnešného stretnutia. Opäť mali viacej šanci na hokejkách domáci, ale nedokázali prekonať ani z jednej skvelo chytajúceho brankára Mareka Šimka! Zvolenčania sa v druhej polovici tretiny predviedli tiež zopár šancami, ale takisto aj Vlastimil Lakosil háji svoju svätyňu zodpovedne. Góly sme teda zatiaľ nevideli, uvidíme či nejaké padnú v tretej, možno poslednej časti hry!

Ďalšia tretina začne približne o 18:30.

40:00

39:49
    Roman Tománek ešte mohol poslať domácich do vedenia, ale nepodarilo sa mu to.

38:59
    Brankári sú naozaj ozdobou dnešného duelu, opäť to dokázal Zvolenčan Marek Šimko, keď pravým betónom zlikvidoval obrovskú šancu Nitry!

38:36
    Nitra s piatimi hráčmi.

38:30
    Tomáš Škvaridlo vystrelil z pravého kruhu švihom, Lakosil efektne chytá do lapačky!

37:56
    Lukáš Novák sa pri vlastnom oslabení dostal do dobrej šanci, ale hosťujúci obrancovia ho stihli včas obkľúčiť.

37:25
    Hosťom sa zatiaľ nedarí dostať sa do svojho útočného pásma.

36:36
    Ďalšia presilovka Zvolena v krátkom časovom úseku. Tomáš Chrenko podrazil Milana Juríka a odpyká si za to dve minúty.

36:20
    Nitra hrá s piatimi hráčmi.

35:50
    Kamil Brabenec nepresnou prihrávkou vyháňa svoje mužstvo z obranného pásma Nitry.

35:34
    Ofsajdový verdikt zastavuje útočnú snahu hráčov v bielych dresoch.

35:19
    Peter Hraško skvele nahodil puk pred Lakosila, tam boli pripravení na dorážku Bortňák s Ďalogom, ale nitriansky brankár odolal týmto šanciam hostí!

34:54
    Hostia sú už usadení vo svojom útočnom pásme.

34:20
    Prvú presilovku si zahrajú aj hostia, ktorý môžu teda ďalej ťažiť zo svojho mierneho tlaku! Dušan Milo dostáva dve minúty za bránenie v hre. Pripomínam, že Zvolenčania majú najlepšie presilové hry z celej ligy!

33:38
    Výborná strela Michala Chovana spoza nitrianskeho obrancu, Lakosil len tak tak vyráža ľavým betónom mimo svoju bránu!

33:07
    Strela Andreja Podkonického bola zblokovaná na ochrannú sieť.

32:57
    Zvolen s piatimi hráčmi.

32:33
    Hostia vyhadzujú puk cez všetky čiary a toto oslabenie zvládajú veľmi dobre.

32:13
    Hra je prerušená pre postavenie domáceho hráča v bránkovisku, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

31:47
    Hostia dokázali zaútočiť vo vlastnom oslabení a vybojovali aspoň vhadzovanie, čím určite získajú dosť cenných sekúnd na svoju stranu.

31:11
    Domáci rozbiehajú protiútok spoza vlastnej brány.

30:57
    Ďalšiu, už tretiu presilovú hru bude hrať domáca Nitra. Tentokrát si odchádza dvojminútový trest odsedieť Kamil Brabenec za sekanie.

30:41
    Menšia šarvátka dvoch Michalov – Nováka a Chovana. Neviem, neviem či teraz zvolenský útočník provokoval na správnom mieste.

29:55
    Bekhendový pokus Mateja Síkelu Lakosila neprekvapil.

29:23
    Roman Tománek posielal dobrý puk na teč pred zvolenskú bránu, jeho pokus však bol zblokovaný.

28:39
    Zvolen hrá s piatimi hráčmi, hostia aj so šťastím prežili túto početnú výhodu Nitry bez inkasovaného gólu.

28:29
    Jeden zo Zvolenčanov vyhodil puk na hráčsku lavicu Nitry, vhadzovať sa bude pred Šimkom.

27:52
    Domáci hrajú dobrú presilovú hru, ale chcelo by to z ich strany väčšiu početnosť streľby.

26:39
    Nitrania môžu pokračovať vo svojom tlaku, kedže budú mať výhodu presilovej hry. Na trestnú lavicu odchádza Ľubor Pokovič.

26:15
    Obrovitánske šance na strane Nitry, ale ani Michal Novák, ani Kováčik nedokázali prekonať skvelo chytajúceho Šimka! Toto bolo naozaj veľké peklo pred zvolenskou bránou.

25:30
    Domáci fanúšikovia si teraz pýtali vylúčenie na strane hostí, ich "prosby" však neboli vyslyšané.

24:44
    Roman Tománek v obrovskej šanci v bezprostrednej blízkosti pred Šimkom! Píska sa však postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku!

24:10
    Prvá zvolenská formácia sa dokázala na dlhší čas udržať v obrannom pásme Nitry, ale len si posúvali puk popri mantineli.

23:36
    Nikým nekrytý Milan Jurík mohol poslať hostí z ničoho nič do vedenia, ale Lakosil teraz udržal svoj tím nad vodou!

23:11
    Nahodený puk na zvolenskú bránu chytá Šimko do lapačky a radšej prerušuje hru, bude sa vhadzovať po jeho ľavej ruke.

22:51
    Menšia chyba v nitrianskej obrane, ale obaja domáci obrancovia ju stihli napraviť.

22:10
    Na začiatku druhej tretiny sledujeme rozháraný hokej, na oboch stranách je viacero nepresností.

21:13
    Marek Šimko prihral puk priamo na hokejku nitrianskeho hráča, našťastie pre hostí, väčšia šanca z toho nevznikla.

20:41
    Strela Jaroslava Hertla končí na ochrannej sieti.

20:10
    Aj v druhej časti boli na úvodnom buly úspešnejší hostia.

20:01

Strely na bránu po prvej tretine – 15:11.

Skončila sa nám prvá tretina dnešného súboja. Väčšinu času bola aktivita na hokejkách domácich hráčov, Zvolenčania však dokázali vyrážať do nebezpečných protiútokov a Lakosil nebol bez práce.

Ďalšia tretina začne približne o 17:43.

20:00

18:00
    Naše technické problémy sú spôsobené neutíchajúcimi výpadkami internetového pripojenia. Veríme, že sa nám to podarí čo najskôr vyriešiť. Ešte raz sa ospravedlňujeme.

17:13
    Nitre sa nepodarilo využiť presilovú hru, hostia hrajú s piatimi hráčmi.

15:13
    Prvú presilovú hru dnešného stretnutia si zahrajú domáci hokejisti. Na trestnú lavicu odchádza Michal Pichnarčík a inkasuje menší dvojminútový trest za držanie hokejky.

11:00
    Vážení diváci, naskytli sa nám technické problémy s prenosom, pracujeme na ich odstránení a zároveň sa Vám ospravedlňujeme.

09:35
    Peter Konig sa šikovne preštrikoval od mantinelu až pred Mareka Šimka, ale zvolenský gólman bol pozorný a s chladnou hlavou rieši túto situáciu.

08:33
    Hostia výborne vykrývajú stredné pásmo, čím domácim znemožňujú pohodlný prechod ku svojmu brankárovi.

07:45
    Rád by som pripomenul, že v dnešnom dueli môžeme sledovať hráčov, ktorý okupujú prvé tri miesta v tabuľke kanadského bodovanie Tipsport extraligy, sú to Nitrania Roman Tománek a Jozef Štumpel a Zvolenčan Kamil Brabenec. Uvidíme, či si v dnešnom zápase vylepšia svoje štatistiky.

07:00
    Po počiatočnom tlaku domácich sa nám hra trošku vyrovnala, ani jedno z mužstiev sa nikam neponáhľa a kladie sa dôraz na dobrú defenzívnu činnosť.

06:23
    Marek Šimko radšej prikryl puk lapačkou na ľade pred dobiedzajúcimi hráčmi Nitry.

05:51
    Hostia sa držia v obrannom pásme Nitry a snažia sa z každej pozície ohrozovať bránu Vlastimila Lakosila.

05:12
    Kamil Brabenec opäť v ďalšej šanci, keď vybrzdil na ľavej strane Nováka a peknou strelou ohrozil Lakosila, ktorý skryl puk vo svojej výstroji.

04:27
    Kamil Brabenec s Jaroslavom Hertlom teraz znepríjemňujú život Nitranom, gól však nepadol ani z týchto dvoch šancí.

03:35
    Obrovské šťastie na zvolenskej strane! Edmund Piačka vystrelil švihom spomedzi kruhov, puk "zatancoval" medzi betónmi Mareka Šimka, ktorý ho nimi posunul tesne vedľa pravej tyčky hosťujúcej svätyne!

03:05
    Matej Síkela sa výborne natlačil pred Lakosila, tam však nebol žiadny z jeho spoluhráčov, ktorý by puk dorazil do brány Nitry.

02:40
    Michal Novák sa zrazil na obrannej modrej s Tomášom Chrenkom, väčšie nebezpečenstvo pre domácich z toho nebolo.

02:12
    Do svojho útočného pásma sa po prvýkrát dostali aj "Bryndziari", o puk bojuj v rohu ihriska Ďaloga s Podkonickým, ale rozhodca hru prerušuje.

01:29
    Menšie problémy Mareka Šimka za zvolenskou bránou, ale celú situáciu mu pomohli vyriešiť jeho spoluhráči.

00:39
    Nitrania sa od začiatku snažia zatlačiť svojho súpera, Lukáš Novák strieľal, ale už bol vo veľkom uhle.

00:01
    Úvodné buly patrilo hosťom.

00:01

Na ľadovej ploche sú už nastúpení hráči oboch celkov.

HK Nitra: Lakosil – Milo, Nádašdi, Ordzovenský, König, Kuzma, M. Novák – J. Ručkay, Kováčik, H. Ručkay – L. Novák, Stümpel, Tománek – Pupák, Chrenko, Segľa – Piačka, Lelkeš, Bajtek

HKm Zvolen: Šimko – Hertl, Pokovič, Pichnarčík, Hraško, Mucha, Ťavoda – Chovan, Brabenec, Škvaridlo – Podkonický, Bortňák, Ďaloga – Síkela, Jurík, Ľ. Zuzin – Čanky

Rozhodca: Baluška, Kubuš – Gajan, Smrek.

Peknú prvú februárovú nedeľu prajem všetkým hokejovým fanúšikom!

Vítam Vás pri sledovaní on- line prenosu zo 46. kola našej najvyššej hokejovej súťaže- Tisport extraligy!

V meste pod Zoborom si to v Nitra Aréne od 17-tej hodiny rozdajú medzi sebou domáce mužstvo, HK NITRA a hostia, HKM ZVOLEN.

Pred samotným duelom si ešte priblížime aktuálne dianie v oboch kluboch.

HK NITRA – Zverenci trénera Antonína Stavjaňu prežívajú vynikajúcu sezónu. Perfektne vyskladaný káder, kde nechýba obrovská osobnosť v podobe Jozefa Štumpela, skvelé kanonierske schopnosti Romana Tománka, či istota na bránkárskom poste, kde sa svojej úlohy zhostil slovinsky reprezentačný brankár Robert Kristan (proti Skalici chytal posledný zápas pred odchodom na ZOH v Soči), si počína naozaj výborne! Momentálne sa v tabuľke nachádza na 2. mieste (96 bodov) a na vedúce Košice stráca 5 bodov, čo vôbec nie je veľa. Nitrania ťažia hlavne z výbornej ofenzívy, nastrieľali totiž najviac gólov (165) spomedzi všetkých extraligistov, až o 20 presných zásahov majú na konte viac ako líder z Košíc. Nitra prehrala iba jeden z posledných 12tich zápasov, 21. januára podľahla Banskej Bystrici 1:4. V poslednom kole, v piatok sa na domácom ľade trošku potrápili so Skalicou, ale nič to nemení na tom, že sa modro- bieli nachádzajú vo vynikajúcej forme. Aj v dnešnom stretnutí sú favoritom a tak uvidíme, či svoju pozíciu potvrdia.

HKM ZVOLEN – "Bryndziari" ešte stále živia nádej na umiestnenie v prvej štvorke, ale už to budú mať v poslednej šestine pred play off veľmi ťažké. Momentálne im patrí 6. miesto so 66 bodmi a na štvrtý Poprad, či piate Piešťany strácajú zverenci trénera Júliusa Šuplera 9 bodov. Zvolenu sa po veľmi zlom vstupe do nového roka konečne podarilo vyhrať viac zápasov po sebe, konkrétne tri. Najprv uspeli na skalickom ľade (3:4sn), potom sa doma vyšantili na Žiline (7:2) a poraziť dokázali aj silný Poprad (2:1). V piatok cestovali na duel do Košíc, kde vo vypredanej Steel Arene síce dokázali potrápiť Východniarov, ale gól sa im streliť nepodarilo a tak prehrali futbalovým výsledkom 0:2. Zvolenčanov po celú sezónu trápia zranenia. V Košiciach sa obnovilo zranenie Jaroslavovi Obšutovi, ktorý má problémy s trieslami a Peter Zuzin si narazil rebrá a podľa lekárov bude chýbať svojmu mužstvu až 3 týždne. Dlhodobo zranený je Patrik Huňady, ktorý už túto sezónu na ľad nenaskočí.

Vzájomné zápasy tejto sezóny vyznievajú mierne úspešnejšie pre Nitru.

07.01.14 Zvolen – Nitra 0 : 3
    06.12.13 Nitra – Zvolen 4 : 1
    03.11.13 Zvolen – Nitra 4 : 0
    11.10.13 Nitra – Zvolen 4 : 1
    15.09.13 Zvolen – Nitra 2 : 0

Duely Nitry so Zvolenom vždy sľubujú veľmi kvalitný priebeh a ani dnes tomu nie je inak. Pozývam Vás teda sledovať náš on- line prenos, ktorý začne od 17-tej hodiny a sprevádzať ním Vás bude z komentátorského stanovišťa Jakub Bartko.