NY Rangers – NY Islanders 4:1 (kon.) | Carolina – St. Louis 3:1 (kon.) | Detroit – Washington 4:3 (1:0 po s.n.)
Nashville – NJ Devils 3:2 (po pr.) | Winnipeg – Vancouver 4:3 (kon.) | Boston – Edmonton 4:0 (kon.)
Montreal – Tampa Bay 1:2 (po pr.) | Colorado – Buffalo 7:1 (kon.) | LA Kings – Philadelphia 0:2 (kon.)
Los Angeles Kings
0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Philadelphia Flyers
cz Sobota 01.02.2014, 22:00 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.

Sportu zdar a hokeji zvlášť. Vítám vás u onlajn přenosu z nejlepší hokejové ligy světa. Dnes budeme sledovat utkání, ve kterém na sebe narazí domácí Los Angeles Kings a Philadelphia Flyers.

Králové jsou aktuálně 6. týmem Západní konference, když v 56 zápasech dokázali nasbírat 66 bodů se skóre 134:120. V posledních duelech se jim však vůbec nedaří. Z posledních osmi utkání vyhráli pouze jednou. Navíc, tým ze západního pobřeží USA vstřelil v posledních pěti utkání pouhé tři góly! Když se podíváme na tabulku formy, je LA společně se svým dnešním soupeřem nejhorším týmem celé NHL!

Nejproduktivnější hráči:
    1. Anže Kopitar – 43 bodů (16+27)
    2. Mike Richards – 35 (7+28)
    3. Jeff Carter – 34 (20+14)

Letcům náleží na Východě první nepostupová pozice do play off. Flyers uhráli v 55 utkáních 58 bodů při skóre 150:163. Stejný počet mají i osmá Ottawa a sedmý Columbus, ale Philadelphia má z těchto týmů nejhorší skóre. V posledních šesti zápasech dokázal tým okolo Jakuba Voráčka vyhrát pouze jednou. Doma porazil Detroit 5:0. Jinak v tabulce formy je až na samém dnu společně s LA.

Československá stopa v zápase

Český fanoušek se v zápase může těšit na Jakuba Voráčka, který je momentálně třetím nejproduktivnějším hráčem Flyers. Na straně LA by se mohl v zápase objevit slovenský obránce Andrej Meszároš.

Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Muzzin, Doughty, Regehr, Vojnov, Mitchell, Greene – King, Kopitar, Carter – Lewis, Richards, Williams – Clifford, Stoll, Brown – Nolan, Fraser, Toffoli

Philadelphia Flyers: Mason (Emery) – Gustaffson, Coburn, Streit, Grossmann, L. Schenn, Meszároš – Hartnell, Giroux, Voráček – Lecavalier, B. Schenn, Simmonds – Downie, Couturier, Read – Raffl, Hall, Rinaldo

Rozhodčí: Hebert, Leggo – Cormier, Galloway.

Kimmo Timonen do dnešní zápasu vinnou zranění nezasáhne.

00:01

00:25
    O první střelecký pokus se pokusil domácí Regehr, ale jeho rána byla zblokována. Tento hráč dnes mimochodem hraje svůj 1000. zápas v NHL.

00:50
    Vhazování po pravici Masona.

01:32
    Hráči Kings bojovali o puk v útočném pásmu, ale přišli o něj a do útoku vyráží Flyers.

02:22
    Hosté motali obranu Kings, ke střele z vrcholu kruhu se dostal Couturier, který sice minul, ale puk se odrazil od zadního mantinelu a ještě nadělal Quickovi problémy

02:58
    Domácí Nolan si jde odsedět dvě minuty a čeká nás tak první přesilovka zápasu.

03:14
    Mělo by se vhazovat, ale něco se pokazilo. Nefunguje nám čas.

03:20
    Vše je zase v pořádku a Flyers rozehrávají zpoza brány.

03:48
    Jakub Voráček střílel z kruhu, Quick toho moc neviděl a o dorážku se pokoušel Simmonds, ale puk je někde v Quickově výstroji.

04:03
    LA vyhazuje kotouč za bránu Masona.

04:42
    Puk pomalu doklouzal až ke Quickovi a ten ho raději pokryl lapačkou.

04:59
    Domácí v plném počtu a hned se řítí ohrozit bránu Flyers.

05:36
    Muzzin to zkoušel na Masona zpoza brány, ale nepodařilo se mu odrazit puk do brány.

06:08
    Hráči Kings motali hlavy obraně Flyers. Ke střele se dostal nejprve Carter a pak z kruhu střílel Kopitar. Mason to ustál a drží kotouč v náruči.

07:14
    Doughty dostal přihrávku přes celou šíři kluziště, zpracoval si puk, zamířil, ale jeho rána od mantinelu skončila v lapačce Masona.

07:30
    King zachytil puk ve středu hřiště a mohl založit útočnou akci, ovšem nastřelený puk obrana Flyers zachytila.

07:53
    Doughty prověřil pozornost Masona z poloviny hřiště.

09:02
    Kopitar přihrával před bránu, kde zahrozil Carter, ale jeho rána skončila mimo.

09:34
    Downie jel ještě se spoluhráčem sám na jednoho obránce. Downie volil střelu, ale i když byl blízko Quicka, bránu úplně přestřelil.

10:03
    O střelu se pokusil Jakub Voráček, ale jeho ráně chyběla razance a přesnost.

11:19
    Vhazování na útočné modré čáře Flyers.

11:44
    Rinaldo poslal puk před bránu, kde se o střelu pokoušel jeden z hráčů Flyers, ale kotouč mu přeskočil hůl.

12:49
    Carter vybojoval puk v obranném pásmu a řítí se do útoku.

13:50
    Hraje se nahoru dolů, ale příliš střeleckých pokusů k vidění není. Je to hodně bojovné utkání.

14:38
    Ve slibné pozici se ocitl Lecavalier, jenže byl sám před Quickem a snažil se zakončovat bekhendem. Brankář King už sice ležel na ledě, ale svou bránu před gólem uhlídal.

15:12
    Brown v boji o útočné pásmo ztratil puk a ten je teď na hokejkách Flyers.

16:14
    Toffoli střílel přes obránce, ale Masona nepřekvapil. Ten puk vyrazil.

16:50
    Za sekaní sedí na trestné Streit, takže LA si zahraje první přesilovku v zápase.

16:59
    Flyers hned na úvod oslabení vyhazují kotouč až k bráně Quicka.

17:33
    Už potřetí vyhazují hostí puk až k brance Kings.

17:46
    A znova. King si neví rady. Puk je v jejich obranném pásmu.

18:10
    Střela Doughtyho byla zblokována a skončila v ochranné síti, takže se bude vhazovat před Masonem. Konečně se Kings dostali do útočného pásma.

18:51
    Coutourier se dostal s pukem až k bráně LA a pokusil se o zakončení, které však skončilo nad.,

19:45
    Mela před bránou Masona, střela z vrcholu kruhu od Doughtyho, ale tu zblokovala obrana Flyers.

19:54
    Regehr následně střílel z druhé strany a Mason drží kotouč v náruči.

20:00

První třetina je za námi, bohudík. Zní to možná trochu škaredě, ale v první dvacetiminutovce jsme opravdu příliš pěkný hokej neviděli. Tomu odpovídá i počet střel a šancí. Na každé straně byl jeden vyloučený, ale ani jedna z přesilovek za moc nestála. Snad bude druhá třetina lepší.

Střely na bránu: 8 – 4

20:01

20:19
    Máme tu přerušení hry, když se při přechodu do útočné třetiny vystavili domácí ofsajdu.

21:13
    Williams bojoval o kotouč v útočném pásmu a nakonec se mu povedlo zakončit, ovšem jeho rána skončila jen na boční síti.

21:57
    Kings se snažili usadit v pásmu, ale přišli o kotouč a Flyers vyráží kupředu.

22:29
    Nahození od modré z hole domácího obránce, zastavil před Masona Simmonds.

22:53
    Vhazuje se na obranné modré Letců.

23:10
    Carter pálil z otočky na kruhu, ale Mason puk betony vyrazil do rohu kluziště.

23:50
    Mason si v pohodě poradil se střelou Kopitara, která skončila v jeho výstroji.

24:29
    Simmonds si pohrál s pukem a vyslal na Quicka střelu z vrcholu kruhu. Domácí brankář drží kotouč.

24:57
    Útočné snažení Simmondse skončilo ofsajdem. Vhazování tedy na útočné modré Philadelphie.

25:03
    Hall se vydal hned po vhazování dopředu a vyslal ostrou ránu, která však skončila mimo bránu Quicka.

26:00
    Zatím stále sledujeme hodně urputný hokej, v kterém dominují obrany. K vidění příliš vzrušujících momentů není.

26:41
    Kopitarova střela byla zblokována a končí někde nad bránou Masona.

27:07
    Giroux marně skákal po přihrávce, která nakonec skončila zakázaným uvolněním.

27:20
    Teď to vypadlo na hákování od Jakuba Voráčka, ale píšťalka sudích zůstává němá.

27:48
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Konečně je tady gól a ten stál skutečně zato. Giroux nahrál od mantinelu na Lecavaliera, který zvedl hlavu, u brány viděl nikým nehlídaného WAYNEHO SIMMONDSE, ten si zpracoval puk a poslal ho do odkryté brány. Quick vůbec neměl šanci. Asistence: Vincent Lecavalier, Claude Giroux

28:22
    Toffoli vyslal střelu na Masona. Brankář Flyers puk kryje.

29:58
    LA se s těží probojovali do útočného pásma, ale tam o puk zase přišli.

30:29
    Hartnell se dostal ke střele, kterou Quick jen vyrazil a málem se k dorážce dostal Voráček. Kdyby český útočník trefil puk, zřejmě by se jednalo o gól.

31:34
    Letce gól zřejmě nabudil. Nyní kontrolují puk ve svém útočném pásmu.

32:16
    Muzzin pálil po přihrávce od Vojnova z modré. Mason vyrazil a ještě před bránou došlo k dorážce, která skončila těsně mimo. Akce pokračovala a do zakončení bekhendem se dostal Kopitar. Mason si však poradil a drží puk.

32:48
    Lewis vypálil od mantinelu. Mason poklekl a střelu v pohodě zneškodnil.

33:07
    Mason si připisuje další zákrok proti lehkému nahození od modré.

34:06
    Greene se snažil dostat kotouč do pásma, ale jeho spoluhráči byli rychlejší než puk. To znamená ofsajd a krátkou komerční pauzu.

34:26
    King se vlastní nepřesnou přihrávkou na modré vyhnali z pásma.

34:37
    Ani teď se LA nedostane do útočné třetiny. Sudí píská ofsajd.

35:36
    King ztratí puk, získají ho Flyers a pak zase naopak.

36:31
    King byli blízko gólu. Vojnov dostal přihrávku zpoza brány, z první střílel na Masona a ten puk jen vyrazil. Pak se strhla mela o puk ,který ležel někde před Masonem. Nakonec taky skončil v jeho držení, ale nechybělo moc a mohl být v bráně.

37:19
    Nyní se vytáhl Quick proti zakončení Schenna. Ten objel obránce, snažil se zasunout puk do sítě, ale našel jen beton brankáře Kings.

38:00
    Toffoli střílel od mantinelu, ale mířil jen do míst, kde stál brankář Flyers.

38:49
    Hra se naráz zvedla a je se na co dívat. LA bylo v další šanci, ale Mason působí jako magnet na puky.

39:33
    Doughtyho střela končí mimo tři tyče.

40:00

40:00

Druhá třetina byla o něco lepší než ta první, především pak její závěr. Dočkali jsme se i jednoho gólu po ose Giroux, Lecavalier a zakončující Simmonds, kteří vyšachovali obranu Kings včetně Quicka a Simmonds zakončil do odkryté sítě. LA se začalo v závěru zvedat a tak nás zřejmě čeká zajímavá třetí třetina.

Střely na bránu: 22 – 9

40:01

40:22
    Doughty posunul bránu Quicka, takže hra je přerušena a poté nás čeká vhazování v pásmu Kings.

41:25
    Flyers bojovali o kotouč v útočném pásmu, ale v rohu kluziště o něj přišli.

42:03
    Fraser se vřítil do útočné třetiny, vystřelil, ale bránu Masona minul.

43:09
    Kings se místo útočení věnují bránění. Nyní musel Quick opět zasahovat.

43:51
    Lewis se pokusil vystřelil z kruhu, ale jeho ránu zblokoval Gustafsson.

44:28
    Raffl předvedl střelu z otočky, ale Quick byl na místě a jeho ránu vyrazil.

45:22
    Brown se snažil vybojovat útočné pásmo, ale marná snaha... Flyers puk dostali ven.

45:58
    Další útočné střela LA zhacena. Domácí tým stále ve třetí třetina nevyslal na Masona jedinou střelu!

46:27
    Quick vyráží nahození od modré.

47:10
    Kings zavezli puk do útočného pásma, ale hádejte co? No opět tam o něj přišli a Flyers jdou dopředu.

47:46
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění. Hra se tak naštěstí pro Kings přesune k bráně Quicka.

48:08
    Lewis dvakrát ohrozil bránu Masona. Nejprve pálil z kruhu a poté vyrazil střelu z ostrého úhlu.

49:07
    Cliford pálil a opět našel jen bezchybného Masona, který kotouč vyrazil do bezpečí.

49:31
    Vhazuje se po pravici Quicka.

49:58
    Nahození Jakuba Voráčka končí v držení brankáře LA. Bude se tedy opět vhazovat.

50:37
    Ani na podruhé se nepodařilo Kings vybojovat útočnou třetinu. Flyers vyrážejí na steč.

51:17
    Zakázané uvolnění Flyers. Hra se přesune před Masona.

51:26
    A opět Flyers vyhazují přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

51:32
    Střela Doughtyho byla zblokována pozornou obranou Flyers.

51:56
    King nahodil puk od modré, ale Mason ho dobře viděl, takže poklekl a podržel ho pod betony.

51:58
    Za udržování hry jde odsedět dvě minuty Adam Hall, takže Kings mají možnost něco se zápasem udělat.

52:16
    Letci po buly vyhazují puk až ke Quickovi.

52:25
    Střela Kopitara končí mimo a LA přichází o pásmo.

52:55
    Postavení mimo hru při snaze přejít rychle do pásma. Vhazovat se bude na útočné modré Kings.

53:06
    Hosté dostali kotouč za bránu Quicka.

53:30
    Domácím se stále nedaří. Nyní rozjíždí další akci od své brány.

53:58
    Hosté v plném počtu. Kings za celou přesilovku nic nevymysleli a puk se častěji motal kolem Quicka, než u brány Masona.

54:29
    Rozhodčí zastavuje hru. Domácí tým se při přechodu do pásma dopustil ofsajdu. Následuje krátká komerční přestávka.

55:09
    Flyers zdrželi puk asi půl minuty v útočném pásmu, kde o něj pak sice přišli, ale ušetřili cenné vteřiny.

56:03
    Přetlačovanou o puk v rohu obranného pásma Flyers vyhráli právě Letci a vyváží puk ven.

56:44
    Střela Browna orazítkovala tyč! Domácí kapitán dostal přihrávku před bránu, tečoval puk a trefil tyč brány Flyers.

57:07
    Komplikace pro Kings. Greene si jde po faulu na Voráčka odpykat dvě minuty. Teď má domácí tým k vyrovnaní ještě dál.

57:41
    Střela Girouxe zblokována, ale Flyers dál kombinují v útočném pásmu.

58:02
    Je asi rozhodnuto. Přesilovka Flyers je využita. Simmonds vybojoval puk v rohu kluziště na obránci KIngs, kotouč se pak dostal k Hartnellovi, který si sjel před bránu, nahrál na druhou stranu a tam do odkryté klece zakončil CLAUDE GIROUX. Asistence: Scott Hartnell, Wayne Simmonds

58:30
    Domácí to zkouší v šesti.

59:18
    Giroux střelou z poloviny minul prázdnou bránu.

59:42
    Gustaffson ještě v samém závěru poputuje na trestnou, kde si odsedí dvě minuty za sekání.

60:00

Máme za sebou utkání, v kterém kralovali obrany a brankáři. Za šedesát minut nenašli hráči Kings recept na skvěle chytajícího Masona. Ten musel čelit 35 střelám ale se všemi si poradil. Góly tak dávali jen hosté. Nejprve se prosadil po krásné akci Simmonds, když společně s Girouxem a Lecavalierem vyšachovali obranu a Simmonds zasunul puk do prázdné brány. Pak jsme na další branku čekali až do závěru utkání. Tu vstřelil po nahrávce od Hartnella Giroux a potvrdil výhru Flyers 2:0. Těm na vítězství stačilo pouhých 13 střel!

Andrej Meszároš – 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:45

To je z mé strany vše. Přeji dobrou noc a zase někdy na počtenou. (00:51:39)

Michal Sedláček

Góly a asistencie: 28. Simmonds (Giroux, Lecavalier), 59. Giroux (Hartnell, Simmonds)

Philadelphia Flyers: Mason (Emery) – Gustafsson, Coburn, Streit, Grossmann, L. Schenn, Meszároš – Hartnell, Giroux, Voráček – Lecavalier, B. Schenn, Simmonds – Downie, Couturier, Read – Raffl, Hall, Rinaldo

Rozhodca: Hebert, Leggo – Cormier, Galloway

Diváci: 18 118