Žilina – Skalica 7:3 (kon.) | Zvolen – Lipt. Mikuláš 3:1 (kon.) | B. Bystrica – Košice 5:7 (kon.)
Topoľčany – Spišská N. Ves 4:3 (kon.) | Nitra – Poprad 6:1 (kon.)
MsHK Žilina
7:3 (1:1, 3:1, 3:1)
HK Skalica
Sobota 01.02.2014, 14:00 • Zimný štadión Žilina • Extraliga juniorov

Skončil sa zápas juniorskej hokejovej extraligy, v ktorom Žilina porazila Skalicu 7:3. Ja vám ďakujem za pozornosť a želám príjemný víkend. (16:16:08)

60:00

59:01
    Do konca zápasu ostáva necelá minúta.

58:44
    Vylúčenie Skalice, 2 minúty za podrazenie si odpyká Tomáš Kukliš.

58:01
    Do konca zápasu ostávajú necelé dve minúty.

57:11
    Vhadzuje sa po ľavej ruke Megu.

56:34
    Skalica dala gól!
    Akoby ma Skaličania počuli a snažia sa zvrátiť to, čo napíšem :). Rastislav Vereš našiel voľného MICHALA ROMANČÍKA, ktorý z prvej aspoň kozmeticky upravuje stav stretnutia na 3:7 z pohľadu Skalice. Asistencia: Rastislav Vereš.

56:01
    O výsledku zápasu je rozhodnuté, hostia už skutočne nemajú fyzické sily na zvrat v zápase.

55:11
    Tlak Žiliny trvá i po skončení presilovej hry, domáci hokejisti sú nasťahovaní v pásme Skalice.

54:49
    Hostia v plnom počte.

53:21
    Domáci hokejisti si presilovú hru vyslovene užívajú, nikam sa neponáhľajú a uživajú si hokej.

52:49
    Vylúčenie Skalica, 2 minúty dostáva Martin Fišer za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

52:41
    Klačko si zbehol do medzikružia, z prvej však Megu neprekonal. Žilina bude hrať presilovú hru.

52:16
    Žilinčania opäť nasťahovaní pred bránkou Skalice, tentoraz si však Mega dal pozor a puk skryl do lapačky.

51:23
    Žilina dala gól!
    Nuž, pomaly, ale isto to začína byť exhibícia Žiliny. Lipovský našiel výborne DOMINIKA REHÁKA, ktorý už s prehľadom poslal puk do prázdnej bránky Skalice. Asistencie: Adrián Lipovský, Lukáš Piják.

50:01
    Máme za sebou polovicu tretej tretiny, Žilina vedie nad Skalicou jasne 6:2.

49:31
    Domáci hokejisti s vlkom na hrudi sa už vyslovene bavia hokejom, naopak na hráčoch hostí už je jasne vidieť, že kondične nestíhajú.

48:34
    Vylúčenie Skalice, 2 minúty dostáva Ladislav Klíma za podrazenie.

47:42
    Vyzerá to, že "trnavská" spolupráca funguje aj v drese Žiliny, Kirill Domaev našiel peknou prihrávkou PATRIKA ROGOŇA, ktorý zvyšuje vedenie Žiliny na 6:2. Asistencia: Kirill Domaev.

46:37
    O puk sa bojuje prevažne v strede klziska, domáci sa snažia ešte niečo v útoku vymyslieť a potešiť divákov.

45:25
    Rýchly protiútok Žiliny, Piják však nedokázal z ľavej strany prepasírovať puk na spoluhráča pred bránkou Skalice.

44:41
    Domáci hokejisti sa už nikam netlačia, hostia sa ešte snažia, no vôbec sa im v týchto momentoch nedarí.

43:14
    Nuž, uvidíme, či Záhorákom prospeje zmena v bránke a či sa ešte pokúsia zvrátiť stav zápasu.

42:41
    Striedanie v bránke Skalice, Michaela Ďuriša strieda Matej Mega.

42:41
    Krásny gól Žiliny. Po prihrávke Práška sa z prvej perfektnou strelou prezentoval ADRIÁN LIPOVSKÝ. Asistencie: Silvester Prášek, Patrik Schroner.

41:55
    Hra v tretej tretine má opäť tempo, domáci však kontrolujú priebeh zápasu.

41:22
    Domáci v plnom počte.

40:01

Po druhej tretine máme v Žiline stav 4:2. Góly domácich zaznamenali Domaev, Lipovský a Holák, za hostí sa presadil iba Kazinota. Tretia tretina sa začne približne o 15:45.

40:00

39:22
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Lukáš Piják za podrazenie.

39:02
    Nuž, tesne pred odchodom do šatní Žilina zvyšuje svoje vedenie na 4:2, keď sa po prihrávke Juliána Achsa presadil PATRIK HOLÁK. Asistencie: Julián Achs, Tomáš Čičala.

37:58
    O puk sa bojuje prevažne v strednom pásme, šancí je ako šafranu.

36:37
    Tempo hry mierne opadlo, oba tímy sa už zjavne tešia na prestávku medzi tretinami.

35:35
    Spolupráca Kadlečíka s Mikeskom, druhý menovaný príklepom otestoval pozornosť Škorvánka v bránke Žiliny, ktorý sa prezentoval výborným zákrokom.

34:14
    Žilinčania sa derú do útoku, zatiaľ sa však nedokázali na dlhší čas usadiť v útočnom pásme.

33:42
    Hostia pôsobia unaveným dojmom, stále však poctivo bojujú.

32:17

32:00
    Rastislav Slota podržal niekoľko sekúnd puk, domáci Žilinčania už gól v tomto oslabení nedostanú.

30:35
    Hostia už v útočnom pásme pred Škorvánkom, napokon však puk putuje za bránku Ďuriša.

30:17
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Lukáš Dolinajec za hákovanie.

29:56
    Tlak Žiliny priniesol svoje ovocie. Lukáš Dolinajec našiel prihrávkou pred bránku ADRIÁNA LIPOVSKÉHO, ktorý s prehľadom prekonal Ďuriša. Asistencie: Lukáš Dolinajec, Lukáš Piják.

29:11
    Dominik Rehák dostal ideálny puk do medzikružia, z prvej zápästím minul bránku Skalice.

28:16
    Tomáš Čičala sa prebíjal cez dvojicu obrancov hostí, bol čisto zastavený a napokon mu bolo odpískané postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku.

27:26
    Hrá má v týchto momentoch spád, hráči dohrávajú všetky osobné súboje, na ľade sa veru poriadne iskrí.

26:39
    A je opäť vyrovnané. Tentoraz Silvester Prášek našiel presnou prihrávkou KIRILLA DOMAEVA, ktorý s prehľadom prekonal Ďuriša. Asistencia: Silvester Prášek.

25:37
    Domáci sa vymanili spod tlaku a začínajú byť nebezpeční.

24:55
    Hostia zatvorili Žilinu v obrannom pásme, zatiaľ sa mi však skórovať nepodarilo.

24:05
    Rastislav Slota posunul puk Patrikovi Holákovi, ktorý z prvej triafa tyč skalickej bránky.

23:41
    Domáci Žilinčania zvýšili tempo hry, hostia však vysoko napádajú ich rozohrávku a spôsobujú im značné problémy.

22:23
    Bomba Michala Solara od modrej čiary síce neznamenala vyrovnanie, ale reálne ohrozila brankára Skalice. Bohužiaľ len na zdraví, pretože ho trafila do masky.

21:41
    A už to neplatí, pretože Ronald Dvonč našiel prihrávkou ANDREJA KAZINOTU a ten dostáva Skalicu opäť do vedenie. Asistencia: Ronald Dvonč.

21:34
    Hostia začínajú druhú tretinu aktívnejšie, zatiaľ však Stanislava Škorvánka v bránke Žiliny neohrozili.

20:01
    Po dlhšej prestávke sa pokračuje v zápase, Žilina zatiaľ remizuje so Skalicou 1:1.

20:01

V Žiline je problém s ľadovou plochou, začiatok druhej tretiny sa trošku posunie.

Po prvej tretine máme v Žiline stav 1:1, od druhej tretine prechádzame na plný prenos, takže vám prajem príjemné čítanie.

20:00

16:42
    Domácim sa podarilo vyrovnať zásluhou DOMINIKA REHÁKA. Asistencia: Lukáš Dolinajec.

10:34
    Domáci majú šancu na vyrovnanie, pretože na trestnú lavicu odchádza hosťujúci David Bachan za nedovolené bránenie.

10:11
    Skaličania nevyužili šancu, keď hrali takmer štyri minúty v početnej výhode, ale napokon sa predsa ujímajú vedenia po strele MICHALA ROMANČÍKA. Asistencia: Rastislav Vereš.

07:40
    Desať sekúnd sa budú musieť domáci brániť v trojici, pretože ďalší trest dostáva domáci obranca Rastislav Slota, dve minúty za vyhodenie puku.

05:50
    Tentokrát si zahrá presilovú hru Skalica, pretože na lavicu hanby už smeruje Jakub Niník za držanie.

04:50

02:50
    Domáci si zahrajú presilovú hru, pretože za vrazenie odchádza na trestnú lavicu útočník Skalice Michael Daniel.

00:01

MsHK DOXXbet Žilina: Škovránek – Prášek, Slota, Niník, Klačko, Bajaník, Solar, Gálik, Pekný – Čičala, Holák, Achs – Rehák, Piják, Lipovský – M. Dolinajec, Schroner, L. Dolinajec – Domaev, Rogoň

HK 36 Skalica: Ďuriš – Klíma, Mikéska, Fišer, Bachan, Kadlečík – Romančík, Vereš, Daniel – Kukliš, Kazinota, Dvonč – Valachovič, Babiar, Gondek

Rozhodca: Krist – Gajdošík, Ševčík.

Vítam Vás pri stretnutí Extraligy juniorov, v ktorej je dnes na programe 39.kolo. V ňom na seba narazia ôsma MsHK DOXXbet Žilina, ktorá privíta šiesty tím tabuľky, HK 36 Skalica.

Hoci oba celky sú takmer tabuľkoví susedia, je medzi nimi rozdiel piatich bodov. Žilina ich má na konte 49, zatiaľ čo hostia zo Skalice 54. Medzi nimi sa v tabuľke na siedmom mieste nachádza Poprad s päťdesiatimi bodmi.

Domáci ťahali v januári vynikajúcu sériu piatich výhier v rade, ale naposledy podľahli v Trenčíne domácej Dukle vysokým debaklom 3:12.
    Hosťujúca Skalica na tom nie je o nič lepšie, pretože svoje posledné dva zápasy odohrala proti bratislavskému Slovanu a oba vysoko prehrala. Najskôr doma 1:9, naposledy v Bratislave 1:5.

Oba celky tak majú o čo bojovať a určite budú chcieť na posledné vysoké prehry čo najskôr zabudnúť. Favoritom zápasu je Skalica, v prospech ktorej hovorí tabuľkové postavenie aj bilancia vzájomných zápasov. V tejto sezóne sa tieto dve mužstvá stretli dvakrát a Skaličania zakaždým vyhrali rozdielom piatich gólov. V 25.kole sa Skalica na domácom ľade tešila z výhry 10:5 a v 31.kole si na ľade Žiliny pripísala výhru v pomere 3:8.
    O všetkom sa ale rozhodne až priamo na ľade. Úvodné buly je naplánované na 14:00, prajem Vám príjemný hokejový zážitok.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 14:00.
    Michigan Pre-Draft Showcase, Detroit, USA: 2. - 5. mája. Jedinečná príležitosť pre hráčov ročníkov 1994 - 1999. Viac ako 50 skautov z USHL, OHL, NAHL a ďalších súťaží. Viac informácií na michiganpredraft@seznam.cz a na webe

Dávid Švec

Tomáš Pajerský

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Skalica. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 17. Rehák (Dolinajec Lukáš), 27. Domaev (Prášek), 30. Lipovský (Dolinajec, Piják), 40. Holák (Achs, Čičala), 43. Lipovský (Prášek, Schroner), 48. Rogoň (Domaev), 52. Rehák (Lipovský, Piják) – 11. Romančík (Vereš), 22. Kazinota (Dvonč), 57. Romančík (Vereš)

MsHK Žilina: Škorvánek – Prášek, Slota, Niník, Klačko, Bajaník, Solar, Gálik, Pekný – Čičala, Holák, Achs – Rehák, Piják, Lipovský – M. Dolinajec, Schroner, L. Dolinajec – Domaev, Rogoň
    HK Skalica: Ďuriš – Klíma, Mikéska, Fišer, Bachan, Kadlečík – Romančík, Vereš, Daniel – Kukliš, Kazinota, Dvonč – Valachovič, Babiar, Gondek

Rozhodca: Krist – Gajdošík, Ševčík