2
6 6
Utorok 28.01.2014, 15:10WTA Pattaya (tvrdý povrch)

Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem vám ešte pekné utorňajšie popoludnie. (16:16:26)

Druhý set už nemal tak jednoznačný priebeh, ako ten prvý. Schmiedlová sa na podaní dobre držala, dokonca sa dostala aj k brejkbalom. Nedokázala však žiaden využiť, čo potrestala jej súperka, ktorá svoje príležitosti využila a tento zápas ukončila veľmi rýchlo. Turnaj v Pattayi, ktorý je pre naše tenistky tak úspešný, tak tento rok prišiel o našu jedinú zástupkyňu už v prvom kole.

Koniec zápasu

3:6
    Ten dokázala rumunská tenistka aj využiť. Je rozhodnuté.

40-A
    Po niečo viac ako hodine hry ma Cirsteaová k dispozícii mečbal !

40-40
    Rumunka dorovnáva na zhodu. Zápas chce ukončiť, čo najrýchlejšie to pôjde.

40-30
    Treba si však dať pozor, aby sme ho vôbec hrali.

40-15
    Dva gamebaly pre slovenskú tenistku. V desiatom geme druhej sady to ešte môže byť poriadne zaujímavé.

30-15
    Čistá hra z toho nebude. Získaným fiftínom sa pripomenula aj Rumunka.

30-0
    Karolína Schmiedlová podáva v druhom ste veľmi stabilne, až na jednu výnimku. Na jej smolu práve tú dokázala súperka využiť na brejk.

15-0
    Loptu získava Schmiedlová.

3:5
    Tá ju dokázala využiť, brejk sa jej podarilo využiť a za malú chvíľu pôjde Karolína Schmiedlová servovať na udržanie sa v zápase.

40-A
    Schmiedlová v kľúčových momentoch nevie získať fiftín. Výhoda pre Rumunku.

40-40
    V posledných dvoch hrách pri podaní Cirsteaovej je to veľmi vyrovnané. Hráčky idú cez niekoľko zhôd.

40-A
    Výhoda pre favoritku dnešného zápasu.

40-40
    Slovenka jej ešte nedovolila hru ukončiť a dotiahla na zhodu.

30-40
    Kľúčovú výmenu opäť pripisujeme na konto rumunskej tenistky, ktorá ma k dispozícii gembal.

30-30
    Talentovaná Košičanka to nevzdáva a snaží sa ešte zabojovať.

15-30
    Loptu získava Cirsteaová.

15-15
    Schmiedlová okamžite vyrovnáva.

0-15
    Do gemu, kde sa ho bude snažiť potvrdiť, vstúpila Rumunka ziskom fiftínu.

3:4
    Pri druhom však už taká úspešná nebola. Cirsteaová využíva slabší gem našej tenistky na podaní a získava možno kľúčový brejk celého druhého setu.

30-40
    Výborne, Anna Karolína Schmiedlová prvý brejkbal odvrátila.

15-40
    Rumunka si však následne dokázala vypracovať dve šance na prelomenie servisu našej hráčky.

15-30
    Schmiedlová ju k brejkbalom nepúšťa.

0-30
    Cirsteová sa nebezpečne rozbieha.

0-15

3:3
    Teraz sa jej to však podarilo a veľmi vyrovnaná a zároveň najdlhšiu hru v zápase dokázala získať na svoju stranu.

40-A
    Nie a nie sa dostať k brejkbalu. Cirsteaová má opäť výhodu. Tých už v tomto game nevyužila dosť.

40-40
    Tento game je nesmierne vyrovnaný. Opäť je tu zhoda.

40-A
    Prichádza výhoda s poradovým číslom dva pre Rumunku.

40-40
    Karolína bojuje a po druhý raz v tomto game pôjdeme cez zhodu.

40-A
    Cirsteová dôležité výmeny tejto hry zvláda lepšie. Má výhodu.

40-40
    Schmiedlová dokázala vytiahnuť tento gem na zhodu.

30-40
    Tú získava na svoje konto skúsenejšia Rumunka.

30-30
    V tejto hre si však na brejkbalovú možnosť zatiaľ musí počkať. Stav je vyrovnaný a nasleduje dôležitá výmena.

30-15
    Naša tenistka pôsobí na podaní súperky oveľa nebezpečnejšie, ako Rumunka.

15-15
    Cirsteaová je však nič nedá zadarmo, to je samozrejmé.

15-0
    Za týmto cieľom začína Schmiedlová kráčať úspešne.

3:2
    Slovenská tenistka pokračuje v nastolenom trende. Bez problémov získava na svoje konto aj tretí game v tomto sete. Už to chce len brejknúť súperku.

40-15
    Naša tenistka má k dispozícii dva gembaly. Druhý set zatiaľ zvláda na podaní bez problémov.

30-15

15-15
    Cirsteaová odpovedá ziskom fiftínu.

15-0
    Karolína Schmiedlová vstupuje do gamu pri svojom podaní úspešne.

2:2
    Veľká škoda tejto hry. Naša tenistka v nej mala dva brejkbaly, neodkázala ich však využiť a Rumunka napokon otočila vývoj hry pri svojom podaní vo svoj prospech. Stav v druhom sete je vyrovnaný.

40-A
    Cirsteaová má vzápätí výhodu.

40-40
    Bohužiaľ, nie. Rumunka dotiahla na zhodu.

40-30
    Prvý dokázala Cirsteaová odvrátiť. Využije Karolína druhú ponúknutú šancu ?

40-15
    Schmiedlová sa dopracovala ku svojim vôbec prvým dvom brejkbalom v zápase.

30-15
    Veľmi nádejný stav pre Slovenku.

15-15
    Tá jej nedovoľuje odskočiť a okamžite stav gemu zrovnáva.

15-0
    Schmiedlová sa ujíma vedenia pri podaní súperky.

2:1
    Karolína Schmiedlová si bez problémov potvrdila svoj servis, opäť tak v druhom sete vedie. Zatiaľ však bez brejku.

40-15
    Dva gembaly pre našu tenistku.

30-15
    Schmiedlová je na tom opäť lepšie, čo sa týka tejto výmeny.

15-15
    Cirsteaová okamžite vyrovnáva. Ak by sme podľa priebehu prvých dvoch, troch gemov druhej sady mali usúdiť aký bude celý tento set, tak by sme určite povedali, že vyrovnanejší ako ten prvý.

15-0
    Schmiedlová získava na svojom podaní fiftín.

1:1
    A tak aj bolo. Schmiedlová na returne síce jeden fiftín získala, no to bolo z jej strany všetko. Viac jej súperka nedovolila. Stav druhej sady je vyrovnaný.

15-40
    Cirsteaová sa rýchlo dostáva k dvom gembalom. Vyzerá to byť na bezproblémový game pre túto Rumunku.

15-30

15-15
    Karolína Schmiedlová jej nedovoľuje odskakovať a dorovnáva na pätnásť obe.

0-15
    Cirsteaová získava pri svojom podaní fiftín ako prvá.

1:0
    Karolína Schmiedlová si nič neskomplikovala, do druhého setu vstúpila správnou nohou a ujíma sa vedenia.

40-30
    Už len jeden.

40-15
    Schmiedlová pôsobí v prvom geme druhého setu o poznanie lepšie a k dispozícii má dva gembaly.

30-15
    Vzápätí sa dostáva v geme do vedenia.

15-15
    Schmiedlová na to reaguje a okamžite získava fiftín taktiež.

0-15
    Do druhého setu vstupuje získaným fiftínom rumunská tenistka.

0:0
    Prvý set mal jasný priebeh. Cirsteaová sa rýchlo dostala k brejku a vedeniu 3:0, ktoré dokázala navýšiť ešte o jeden získaný brejk. Schmiedlovú prakticky nepúšťala do hry, dovolila jej uhrať len jeden čestný game a prvý set veľmi rýchlo vybavila.

1:6
    Ten sa jej aj podarilo využiť. O víťazke prvého setu máme rozhodnuté.

30-40
    Rumunka otáča vývoj tejto hry vo svoj prospech a má jeden setbal na ukončenie prvej sady.

30-30
    Sorana Cirsteaová nepúšťa našu tenistku k vôbec prvým brejkbalom v zápase a sama je aktuálne dve loptičky od zisku setu.

30-15
    Výborne. Karolína sa pri podaní súperky dostáva do vedenia.

15-15
    Schmiedlová ešte bojuje a snaží sa prvý set zdramatizovať.

0-15
    Cirsteaová je na podaní suverénna.

1:5
    Ten dokázala využiť, čo znamená jediné. Po prestávke pôjde podávať na víťazstvo v prvom sete, v ktorom doteraz jasne dominuje.

30-40
    Cirsteaová dokázala získať dôležitú výmenu na svoju stranu, čím zároveň získava jeden brejkbal.

30-30
    Ďalší fiftín pre našu tenistku. Stav v tejto hre je vyrovnaný.

15-30
    Schmiedlová získava dôležitú loptičku. Súperku zatiaľ nepúšťa k brejkbalom.

0-30
    Ku ktorému vzápätí pridáva ďalší.

0-15
    Cirsteaová začína na podaní talentovanej Slovenky získaným fiftínom.

1:4
    Dokázala ho využiť a v prvom sete sa opäť ujíma vedenia o tri hry.

30-40
    Tú zvládla lepšie Cirsteaová, ktorá tak nepúšťa našu tenistku k brejkbalu, naopak sama má gamebal.

30-30
    Máme tu vyrovnaný stav a pred sebou veľmi dôležitú výmenu.

30-15
    Po menšom útlme sa získaným fiftínom prihlásila aj Rumunka.

30-0
    Veľmi nádejný stav pre mladú Košičanku.

15-0
    Zdá sa, že Anna Karolína sa víťazným gamom nabudila a je späť v zápase.

1:3
    Naša tenistka dokázala uhrať veľmi dôležitý game, získala svoje podanie a znižuje stav prvého setu.

15-30
    Naša tenistka sa konečne dočkala po dlhej dobe fiftínu.

0-30
    Na dvorci je zatiaľ jasnou pani Cirsteaová, ktorá nepúšťa našu hráčku absolútne do hry.

0-15
    Karolína Schmiedlová čaká na zisk fiftínu od prvej hry v zápase.

0:3
    Cirsteaová si na konto pripisuje druhú čistú hru v rade, brejk nadobudnutý pri podaní našej tenistky potvrdila bez najmenších problémov a rýchlo sa dostáva do luxusného náskoku.

0-40
    Ďalší fiftín na konto Cirsteaovej. Tá ma k dispozícii tri gembaly.

0-30
    Naša tenistka nemá zatiaľ proti svojej súperke absolútne žiadny nárok.

0-15
    Rumunka vstúpila do zápasu vo vysokom tempe.

0:2
    Bohužiaľ, Cirsteaová využíva hneď svoju prvú možnosť a našej tenistke berie podanie skraja zápasu.

0-40
    Nepríjemná situácia pre mladú slovenskú tenistku, ktorá musí čeliť pri svojom prvom podaní v zápase trom brejkbalovým šanciam súperky.

0-30
    Rumunka je po dvoch získaných fiftínoch vo veľmi výhodnej pozícii vzhľadom k prípadným brejkbalom.

0-15
    Cirsteaová vstupuje získaným fiftínom aj do gamu pri podaní našej tenistky.

0:1
    Prvý gem zápasu získava Sorana Cirsteaová, ktorý musela ísť cez zhodu, no situáciu zvládla.

0:0

Slovenskí tenisoví priaznivci ešte nestihli poriadne predýchať obrovský úspech, ktorý sa na Australion Open podaril Dominike Cibulkovej, a už na nich čakajú ďalšie súboje našich tenistiek. V tomto online prenose sa zameriame na súboj Karolíny Schmiedlovej, ktorá sa v prvom kole turnaja Pattaya Open, stretne so Soranov Cirsreaovou.

Pattaya Open je tenisový turnaj, ktorý vznikol v roku 1991 a hrá sa v thajskom meste Pattaya, ktoré patrí k najvyhľadávanejším turistickým mestám v Thajsku. Našim dievčatám sa na tomto turnaji mimoriadne darí. Slovenky sa na ňom tešili už zo štyroch titulov, ktoré si rovnomerne rozdelili Henrieta Nagyová a Daniela Hantuchová. V roku 2003 sa v Pattayi dokonca konalo čisto slovenské finále, v ktorom na seba narazili spomínaná Nagyová a Ľubomíra Kurhajcová. Daniela Hantuchová sa zo zisku turnajového vavrínu v Pattayi tešila v roku 2011 a 2012. Minulý ročník ovládla ruská kráska a priateľka hokejistu Alexandra Ovečkina Mária Kirilenková, ktoré vo finále porazila Nemku Lisickú.

Anna Karolína Schmiedlová je jedinou slovenskou tenistkou v tohtoročnom pavúku turnaja. Talentovaná Košická rodáčka, ktorej k dnešnému dňu patrí 81. miesto svetového rebríčka, má na začiatku aktuálnej sezóny vyrovnanú bilanciu výhier a prehier – 5:5. Na Australian Open prešla sitom prvého kola, no v druhom už nestačila na Muguruzovú.

Sorana Cirsteaová je rumunskou tenistkou, ktorej patrí 23. miesto svetového rebríčka. V Pattayi je treťou nasadenou. V aktuálnom ročníku zatiaľ nastúpila len na dve zápasy. Ani jeden z nich pre ňu neskončil víťazne. V Sydney aj na Australian Open skončila už v prvom kole.

V utorok sa bude jednať o prvé vzájomné stretnutie týchto tenistiek. Papierovou favoritkou je dozaista Cirsteaová, no my budeme držať palce našej tenistke, ktorá má na to, aby v aktuálnej situácii Rumunku potrápila.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:30.