Detroit – Florida 4:5 (0:1 po s.n.) | Chicago – Winnipeg 1:3 (kon.) | Edmonton – Nashville 5:1 (kon.)
Vancouver – Arizona 5:4 (po pr.)
Edmonton Oilers
5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Nashville Predators
cz Pondelok 27.01.2014, 02:00 • Rexall Place, Edmonton • NHL

Československá stopa v utkání

Slovenský obránce Martin Marinčin strávil na ledě lehce přes 19 minut a připsal si jeden dvouminutový trest. Zablokoval čtyři střely soupeře, což byl druhý nejvyšší počet z jeho týmu. (04:44:08)

Tři hvězdy zápasu

1. Ben Scrivens (EDM) – 97,14%, 34 zákroků
    2. Ryan Smyth (EDM) – 1+1, +1
    3. Justin Schultz (EDM) – 1+1, +2

Série porážek končí. Edmonton porazil Nashville zaslouženě 5:1. Hosté si nedokázali vypracovat dostatek šancí a navíc ubránili jen jedno oslabení ze tří.

60:00

59:14
    Oilers se i v posledních sekundách drží v útočném pásmu.

58:45
    Dobře mířená rána Bělova skončila na chráničích Huttona.

58:00
    Začínají poslední dvě minuty třetí třetiny a také celého zápasu.

57:03
    Scrivens vyráží střelu obránce Bartleyho.

56:32
    S klidným svědomím můžu prohlásit, že Oilers se blíží přerušení série proher.

55:32
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Moc hezká kombinace Oilers. Justin Schultz od modré posunul na brankoviště, odkud Eberle napříč modrým půlkruhem oslovil RYANA NUGENTA-HOPKINSE, který neomylně poslal puk za záda Huttona. Asistence: Jordan Eberle, Justin Schultz.

54:48
    Rich Clune (NSH) dostává dvě minuty za krosček.

53:35
    Hosté se mohli dostat na dostřel, místo toho se teď brání.

52:39
    Nashville dostal puk do branky, ale protože Beck v brankovišti zalehl Scrivense, tak branka neplatí!

52:15
    Gaustad poslal puk před branku, kde se ho snažil usměrnit Legwand. To se mu sice povedlo, ale kotouč i tak zamířil vedle.

51:41
    Scrivens měl potíže při střele Josiho od modré. Hosté znovu dobře zastínili výhled domácímu brankáři.

51:19
    Perron se pěkně zbavil dotírajících obránců, ale už nestihl dobře zakončit.

50:46
    Přenesli jsme se do druhé poloviny třetí periody. Domácí stále hlídají tříbrankový náskok.

49:32
    Josi se zapojil do útoku a Scrivens musel zasahovat betonem.

49:01
    Hendricks až nyní poprvé zaměstnal Huttona. Hosté vedou v poslední třetině na střely 8-1.

47:59
    Scrivens vyrazil střelu Bartleyho, kterou moc dobře neviděl.

47:30
    Gagnerova rána končí na boční síti.

46:50
    Oilers se poprvé ve třetí třetině zabydleli před Huttonem, stále však v této třetině nevystřelili.

46:19
    Josiho pokus od modré jen zaduněl o zadní mantinel.

45:25
    Scrivens znovu donucen přerušit hru po nahození od modré.

45:54
    Bělov poslal o mantinel puk přes všechny čáry. Formace Oilers je teď dlouho na ledě.

44:17
    Zákrok navíc pro Scrivense. Po nahození Nystroma to ale nebylo nic obtížného.

43:09
    Edmonton se v této třetině ještě ani nedostal na dostřel Huttona.

42:30
    Wilson našel před brankou Nystroma, který ale nedokázal zpracovat. Měl přitom před sebou úplně prázdnou "klec".

42:08
    Nystrom poslal z otočky puk do brankoviště, kde se však hosté k puku nedostali.

41:11

40:28
    Legwand mohl poslat puk do poloprázdné branky, jenže kotouč mu přeskočil přes hokejku.

40:01

Druhá třetina přinesla další dvě branky. Edmonton je v tomto utkání aktivnějším a lepším týmem a po zásluze vede po 40 minutách. Tříbrankový rozdíl se hostům bude velmi obtížně dohánět. Poslední část hry začne zhruba ve 4:01.

40:00

39:43
    Scrivens se rychle přesunul a vychytal ve velké šanci Webera.

39:11
    Takové vyloučení se často nevídá. Nail Jakupov (EDM) dostává dvě minuty za hození hokejky. Svou hůl hodil přes půlku pásma vlastnímu spoluhráči, který o hokejku přišel.

38:42
    Hosté jsou schopni vytvořit tlak v pásmu Oilers, ale nedá se říct, že by měli vyložené šance.

38:05
    Utkání se začíná vyvíjet dost jednoznačně ve prospěch domácích.

36:46
    Gagner zatáhl podél mantinelu puk do útočného pásma, poté si počkal na najíždějícího NAILA JAKUPOVA a ruský útočník z první poslal puk za přesouvajícího se Huttona. Asistence: Sam Gagner.

36:12
    Jonesova střela neprošla přes prvního hráče a následně je hra přerušena, protože po souboji Hornqvista s Marinčinem spadla branka.

35:54
    Hutton toho moc neviděl při střele Justina Schultze, ale tentokrát měl štěstí. Puk ho trefil do hrudi.

35:34
    V posledních minutách se však hraje ofenzivní hokej, který v první části moc k vidění nebyl.

35:14
    Gagnerovu střelu srazil mimo branku Del Zotto.

34:24
    Weber ostřeloval branku Oilers co to šlo. Ani jednou ale netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

34:01
    Hosté i po přesilovce zůstávají hodně aktivní.

33:21
    Další rána Del Zotta končí na levém betonu domácího brankáře.

32:49
    Scrivens si poradil se střelou Ellise, Edmonton hraje v plném počtu.

32:25
    Nepřesný pokus Webera navíc hosty z pásma vyhnal.

32:11
    Tlak hostů pokračuje, ale střelba se moc nekoná.

31:51
    Petry na poslední chvíli zastavil Fishera. To byla dobrá souhra Predators.

31:26
    Hornqvist byl příliš blízko Scrivense, aby mohl prostrčit puk do branky.

30:49
    Matt Hendricks (EDM) dostává dvě minuty za sekání.

30:12
    Potter vypálil od modré ránu, která se před brankou zastavila o bránícího obránce. RYAN SMYTH poté předvedl rychlé ruce a zametl puk za brankáře Huttona. Asistence: Corey Potter, Taylor Hall.

29:53
    Střela Justina Schultze skončila ve změti těl před brankou a hosté vyhodili.

29:34
    Perronova střela se po mantinelu svezla ven z pásma.

29:04
    Gaustad výborně zabojoval u branky Oilers a získal pro hosty trochu času.

28:46
    Jakupov poslal puk mezi kruhy Gagnerovi, ale u toho rychle byly dvě hokejky hostů a ty srazily puk do ochranné sítě.

28:26
    Seth Jones (NSH) dostává dvě minuty za vysokou hůl.

27:48
    Jakmile je na ledě první formace Oilers, tak mají hosté velké problémy, aby se nedostali pod tlak.

27:06
    Hornqvist se na modré dostal pod tlak a do protiútoku tak směřovali domácí. Hutton si poradil s lehkou střelou od modré.

26:26
    Scrivens efektně chytá puk do lapačky, následuje krátká přestávka.

25:50
    Predators obléhali útočné pásmo, ale ani dobrý pohyb nezajistil hostům střelecké šance.

25:00
    Trochu nejistě působil Hutton po zákroku proti střele Nugenta-Hopkinse.

24:13
    Clune hned po buly nahazoval na Scrivense, který si tak připsal snadný zákrok.

23:49
    Fisher počkal se střelou a chtěl se dostat do lepší pozice. Místo toho se ale vytlačil do úhlu a branku minul.

23:18
    Hutton čelil v oslabení celkem čtyřem střelám Oilers. V úvodu druhé části se rozhodně nenudí.

22:48

22:29
    Hall si vyměnil puk s Nugentem-Hopkinsem, jenže hosté zpětný pas přečetli a vyhodili.

21:47
    Další střelou trefil Jakupov jen obránce a Predators se osvobodili.

21:29
    Jakupov jen do betonů Huttona. Edmonton má ale dobrý tlak.

20:48
    Taylor Beck (NSH) dostal puk do branky, jenže povalil Scrivense a místo gólu jsou z toho dvě minuty za nedovolené bránění brankáře.

20:37
    Olejáři se hned od úvodu pustili do útočení.

20:01

V první třetině jsme se dočkali tří branek. Domácí se velmi záhy ujali vedení, když se trefil mladý obránce Justin Schultz. Nashville vyčkával na chybu Oilers a dočkal se v 16. minutě, kdy Legwand z přečíslení vyrovnal. Pouhých 12 sekund před koncem však ukázal svou genialitu Taylor Hall, jehož skvostnou nahrávku přetavil v gól Jordan Eberle. Druhá třetina začne přibližně ve 3:03.

20:00

19:48
    Nakonec je všechno jinak. Nugent-Hopkins přenechal těsně za modrou Hallovi, který vymyslel geniální nahrávku a JORDAN EBERLE měl před sebou už jen prázdnou branku Nashvillu. Asistence: Taylor Hall, Ryan Nugent-Hopkins.

19:28
    Dohrává se první třetina, kotouč se pohybuje ve středním pásmu.

18:21
    Spaling zastavil ze vzduchu dlouhou rozehrávku Oilers, jež by možná vedla k přečíslení.

17:40
    Marinčinova střela se od zadního mantinelu odrazila před Halla, který jí obratem poslal do tyče. Hutton byl ale na zákrok připraven.

17:07
    Fisher zkusil od mantinelu zaskočit Scrivense. Ten byl ale na podobnou střelu připraven.

16:34
    Střelu Del Zotta od modré Scrivens vyrazil před sebe, kde ale obrana nepustila hosty k dorážce.

16:14
    Špatná komunikace hostů, kteří poslali puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

15:25
    Nashville právě vstřelil branku!
    Právě po nepovedené střele Halla se hosté ujali kotouče a jednou přihrávkou se dostali do přečíslení. DAVID LEGWAND nespekuloval a prostřelil Scrivense na vyrážečku. Asistence: Nick Spaling, Craig Smith.

15:19
    Další nepovedená střela Oilers.

14:49
    Gagner využil dobré práce Justina Schultze. Jeho ránu ale obránci srazili do rohu.

14:22
    Nepovedená dlouhá nahrávka vyústila v zakázané uvolnění a vhazovat se bude po levici Scrivense.

13:52

13:47
    Scrivens musel zasahovat.

13:33
    Nashville trpělivě kombinuje.

13:10
    Wilson se neprotlačil přes obránce, ale Oilers se nepovedlo vyhodit.

12:48
    Teď už se Weber opřel do puku, ale netrefil branku.

12:31
    Weber neudržel pásmo. Hostující kapitán má v přesilovkách už 9 branek.

11:52
    Martin Marinčin (EDM) dostává dvě minuty za držení.

11:33
    Predators poprvé mají souvislý tlak. Josi v dobré střelecké pozici zlomil hokejku.

10:59
    Beck se efektně otočil kolem obránce, ale jeho přihrávka na Hornqvista neprošla.

10:27
    Scrivens po nahození Webera přerušil hru.

10:02
    Nick Schultz od modré sice protáhl Huttona, ale jeho střela skončila mimo branku.

09:34
    K vidění je hodně nepřesností. Nejspíš je to dané aktuální formou a postavením obou týmů.

08:40
    Gagner hledal Perrona, ale složitá přihrávka přes dva protihráče neměla naději na úspěch.

08:08
    Hosté se hodně pracně dostávají k šancím. Obrana Oilers zatím funguje překvapivě dobře.

07:36
    Fisher vypálil z uctivé vzdálenosti a Scrivens si připsal snadný zákrok lapačkou.

07:09
    Smyth dočasně zaujal místo v prvním útoku, Hall má potíže s bruslemi.

06:41
    O ofenzivní představí se zatím nejedná. Brankáři mnoho práce nemají. Přesto jsme se ale dočkali první branky.

05:20
    Fisher servíroval od mantinelu na Becka, který bruslí posunul puk ke Scrivensovi. Ten si připsal těžší zákrok.

04:46
    Hosté udělali chybu na modré a Jakupov uháněl na Huttona. Vystřelil však z dálky a hostující brankář srazil puk do rohu.

04:06
    Nashville se rychle pustil do útočení s touhou srovnat stav zápasu.

02:59
    Smyth dostal u mantinelu hodně prostoru a našel před brankou Joensuua. Finský útočník se nenechal odstavit od kotouče, počkal si na JUSTINA SCHULTZE a mladý bek zblízka překonal Huttona. Asistence: Jesse Joensuu, Ryan Smyth.

02:19
    Justin Schultz se prokličkoval až do pásma a zkusil prověřit Huttona. Ten byl v pozoru.

01:57
    Bělov naslepo rozehrával a přihrávka se proměnila v zakázané uvolnění.

01:38
    Edmonton začal aktivně a s pukem na holi v útočném pásmu.

00:46
    Hall se osmělil jako první, ale nejproduktivnějšího hráče Oilers zastavil Hutton.

00:01

Edmonton Oilers: Scrivens – N. Schultz, J. Schultz, Bělov, Potter, Petry, Marinčin – Hall, Nugent-Hopkins, Eberle – Jakupov, Gagner, Perron – Hendricks, Gordon, Jones – Joensuu, Smyth, Gazdic.
    Trenér: Dallas Eakins

Nashville Predators: Hutton – Josi, Weber, Del Zotto, Jones, Bartley, Ellis, Ekholm – Beck, Fisher, Hornqvist – Spaling, Legwand, Smith – Bourque, Wilson, Nystrom – Clune, Gaustad.
    Trenér: Barry Trotz

Rozhodčí: LaRue, VanMassenhoven – Gibbs, Shewchyk.

V barvách domácích by mohl do svého 16. utkání v sezoně zasáhnout slovenský obránce Martin Marinčin, jenž si v minulém utkání připsal svůj první bod v nejprestižnější hokejové soutěži světa.

Vzájemné zápasy

Edmonton se s Nashvillem v této sezoně utká třikrát. Dnes jde o druhé střetnutí, přičemž v tom prvním, které se odehrálo v Nashvillu, kralovali Oilers. Ti vyhráli hladce 3:0.

Nashville – Edmonton 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
    Branky: 26. Nugent-Hopkins, 27. Hall, 60. Eberle.

Také Nashville chtěl dát zapomenout na nepovedený loňský ročník. Ani jemu se to moc nedaří, ale naději na play off tým z města country ještě neztratil. Predators sice patří k horším celkům Centrální divize, ale na divokou kartu, jež by jim zajistila play off, ztrácejí 7 bodů. Predátoři tradičně patří mezi celky s nízkou produktivitou, i když v posledních zápasech to úplně neplatilo. Eric Nystrom, syn slavného otce Boba "Mr. Islander" Nystroma, vstřelil v minulém utkání 4 branky.

Statistiky týmu

Umístění v konferenci: 11.
    Posledních 10 zápasů: 5-3-2
    Průměr vstřelených branek na zápas: 2,45
    Průměr obdržených branek na zápas: 2,87
    Úspěšnost přesilových her: 21,0% (6. místo)

Magnus Hellberg – 1 zápas – 75,00%; 5,00 branky na zápas

Každý rok se mluví o tom, že Oilers konečně vyjdou z krize a postoupí do play off. Letos na tento cíl znovu mohou zapomenout, protože jsou hned po Buffalu druhým nejhorším týmem NHL. Edmonton prohrál posledních 6 utkání. Nepříznivý průběh sezony donutil vedení klubu sáhnout k výměnám. Z Los Angeles tak přišel brankář Ben Scrivens a o několik hodin později putoval pryč zmiňovaný Dubnyk.

Umístění v konferenci: 14.
    Posledních 10 zápasů: 2-7-1
    Průměr vstřelených branek na zápas: 2,51
    Průměr obdržených branek na zápas: 3,49
    Úspěšnost přesilových her: 17,2% (21. místo)

Jason LaBarbera – 7 zápasů – 86,99%; 3,28 branky na zápas

Trápící se Edmonton Oilers čeká dnes další domácí utkání. Olejáři přivítají Nashville Predators a tento zápas bude velmi zajímavý, neboť před pár týdny se mezi oběma celky udála poměrně zajímavá výměna. Do Nashvillu odešel brankář Devan Dubnyk za útočníka Matta Hendrickse.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Michal Sobotka

Góly a asistencie: 3. J. Schultz (Joensuu, Smyth), 20. Eberle (Hall, Nugent-Hopkins), 31. Smyth (Potter, Hall), 37. Jakupov (Gagner), 56. Nugent-Hopkins (Eberle, J. Schultz) – 16. Legwand (Spaling, Smith)

Rozhodca: LaRue, VanMassenhoven – Gibbs, Shewchyk

Diváci: 16 839