Havlíčkův Brod – Šumperk 2:1 (kon.) | Motor ČB – Kadaň 0:3 (kon.) | Olomouc – Litoměřice 6:0 (kon.)
Třebíč – Havířov 3:2 (po pr.) | Mladá Boleslav – Beroun 4:3 (po pr.) | Most – Benátky n/J 1:8 (kon.)
Ústí n/L – Jihlava 4:3 (kon.)
BK Mladá Boleslav
4:3 (1:2, 0:0, 2:1 - 1:0)
Medvědi Beroun 1933
cz Sobota 25.01.2014, 17:30 • ŠKOENERGO Aréna • 1. liga (ČR)

Jako tím více šťastným celý večer působili hosté, ale kdo měl nakonec opravdu z pekla štěstí, byli Bruslaři. Ti rozhodující v poslední vteřině prodloužení o tom, že bod navíc zůstane v Boleslavi.

Loučíme se s vámi, přejeme příjemný zbytek večera a těšíme se zase příště. (20:25:33)

64:59
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Je to skoro neuvěřitelné, ale z následného obratu hry se prosazuje TOMÁŠ KLIMENTA, který projel brankovištěm, položil si brankáře a vzápětí poslal puk přes něj. Asistence: Milan Toman.

64:46
    Kubeš jel sám na branku, ale Valent ho vychytal!

64:23
    Petruška obkroužil branku a zkusil to podél tyčky, ale celá akce končí klecí "vyvrácenou z pantů".

63:59
    Látal to zkusil, ale i jeho střelu srazili dřív, než doletěla k brankáři.

63:16
    Bohunický rozehrává z vlastního pásma.

63:06
    Oddechový čas pro hosty.

62:43
    Střela Melanda byla na poslední chvíli sražena!

62:20
    Obrovská šance Broše, který mířil nad beton brankáře Šimbocha. Ten však znovu vytasil svou lapačku!

62:01
    Bruslaři to ustáli a jsou ve čtyřech!

61:48
    Beroun drží domácí v šachu, střela Gutwalda od modré však šla vedle.

61:15
    Na puku je Kubeš a rozjíždí akci zpoza vlastní branky.

60:01
    Lenc (MBL) – 2 minuty, vysoká hůl.

60:01

Drtivý závěr ze strany Boleslavi přináší prodloužení, které následuje okamžitě. Domácí jej začnou v oslabení, neboť rozhodčí odpískal se zazněním sirény faul Lencovi.

60:00

59:20
    Bruslaři chtějí vyhrát! Vrbata se obtočil kolem branky puk skončil na brankové čáře, kde o něj bojoval Jarůšek. Někteří Boleslavští se už radovali, ale rozhodčí nekompromisně rozpažuje!

59:06
    Nouza se cpe do šancí!

58:55
    Vhazuje se po pravici Michala Valenta.

58:17
    Petruška nastřeluje po chybě domácích tyčku!

57:45
    Berounu se podařilo v závěru oslabení osvobodit a je v pěti.

57:09
    Další pokus od modré prosvištěl podél Šimbochova betonu a vyklouzl ven.

56:37
    Stadion je na nohou a domácí teď drtí Berounské v jejich pásmu! Klimenta to zkusil nadvakrát, ale Šimboch je zatím v plné polní připraven!

55:47
    Ve stejném čase je vyloučen Chalupa (BER) za vražení.

55:47
    A je vyrovnáno! Látal v plné rychlosti dojel až k brance, kde prudce zabrzdil a zpětnou přihrávkou poslal puk na TOMÁŠE NOUZU, který se nemýlil. Asistence: Martin Látal.

55:06
    Starý přejel Klimentovi do ofsajdu.

54:39
    Petruška (BER) vyloučen za zdržování hry, vyhodil puk z kluziště. Domácí se nepochybně budou chtít chopit šance.

54:21
    Nouza mířil do odkryté části klece, ale Šimboch se stačil přemístit!

53:36
    Bruslaři křísí naději, RADAN LENC se obtočil kolem branky a zasunul puk podél tyče!

52:08
    Jarůškova střela Šimbochovi znovu vypadla! Toman se však nezorientoval dostatečně rychle.

51:33
    Beroun protestuje a rozhodčí od vhazování v útočném pásmu nakonec opravdu ustupuje a puk bude vhozen u Valenta.

50:24

49:44
    Prakticky tři na jednoho teď jeli Berounští! Neuvěřitelné štěstí teď měla pro změnu Boleslav, protože Kubeš střelu podcenil a puk se mu svezl hole.

49:03
    Je to zmar. Icing domácích.

48:33
    Ze Šimbocha teď střely dost vypadávají, ale Boleslavští mají problém se k vyraženým pukům procpat.

48:24
    Třetina (BER) zasáhl při vhazování Vrbatu do obličeje a už sedí za katrem.

47:33
    Beroun právě vstřelil branku!
    Medvědi se dostávají znovu na koně, za zády Valenta končí doklepnutí MIROSLAVA TŘETINY. Asistence: Patrik Petruška, Jakub Babka.

47:29
    Valent si teď musel doslova kecnout na led, aby zabránil klouzajícímu puku v postupu dále.

46:56
    Nouza (MBL) – 2 minuty za nedovolené bránění.

46:41
    Toman kroužil s pukem na holi dravě útočným pásmem.

45:57
    Teď domácí pro změnu brzdí přihrávku rukou.

45:04
    Broš se pokoušel oblafnout Kubeše, ale neuspěl.

Dnešní utkání sleduje 1890 diváků.

44:28
    Jarůšek protečoval do útočného pásma, ale celou akci zdařile brzdí Beroun.

43:21
    Oba týmy jsou v plném počtu.

42:57
    Lenc se pokoušel sklepnout puk ze vzduchu. Netrefil.

41:53
    Zakázané uvolnění vrací hru zpátky k Šimbochovi. Obraz hry stále za moc nestojí.

41:21
    Hru v pěti jsme si ale nevychutnali nikterak dlouho, Mikulík (MBL) už sedí na trestné lavici a následuje ho Kužel (BER).

41:02
    Boleslav je v pěti a Jarůšek se snažil zasunout podél tyče puk do sítě.

40:01

Že bychom tady v Boleslavi nějak zvlášť jásali nad hokejovou krásou dnešního utkání, to se určitě říct nedá a stav z druhé třetiny 0:0 je toho jednoznačným důkazem. Ačkoliv nutno podotknout, že v závěru Boleslavským zahrál do karet čas, protože jinak by už zase prohrávali o dvě branky. Takhle zůstává stav 2:1 pro Medvědy.

40:00

Gól Zbyňka Hrdela neplatí, bylo jej dosaženo po zaznění sirény a tudíž po konci druhé třetiny.

Hlavní rozhodčí si na trestné lavice dokonce povolali brankového rozhodčího a debatují s ním.

A teď tady máme obrovské dilema! S koncem třetiny totiž padl gól. Rozhodčí teď diskutují, zda jej uznat nebo ne.

39:45
    Meland brzdí přihrávku a vzápětí i vyhazuje.

39:09
    Boleslav se osvobozuje.

39:02
    Dělovku Hrdela z kruhu schovává Valent mezi betony!

38:50
    A Beroun bude hrát dvojnásobnou přesilovku – 80 sekund dlouhou! Po návratu Bohunického s Kubešem totiž fauluje Jindra (MBL) a usedá tak vedle Tomana.

38:26
    V přesilovce 4 na 3 to jde Berounu očividně o něco lépe, jenže Hrdel láme hůl.

38:10
    Tribuny se teď hodně bouří, Tomanovo (MBL) vyloučení za podražení jim očividně připadá přehnané.

37:20
    Střela Melanda z ostrého úhlu šla moc vysoko.

36:57
    Broš to zkusil hned po buly, ale strefuje Šimbocha jen do ramene.

36:36
    Menší boxík nám teď předvedli Bohunický (MBL) s Petruškou (BER). Rozhodčí šarvátku rozhání a na obou stranách trestá dvouminutovým trestem.

36:03
    Látal teď rozehrál slušnou partii, kterou zakončil střelou od modré Jindra. Puk končí kdesi v Šimbochově výstroji.

35:26
    Boleslav se snaží trvaleji zakotvit v útočném pásmu, ale úspěch zatím moc neslaví.

34:40
    Obraz hry je teď oboustranně dosti zoufalý. Přihrávky nepřesné, střely aby člověk pohledal...

33:40
    Před brankou číhající Broš dostal přihrávku od Mikulíka na bekhend, a tak vystřelit chvilku trvalo.

33:13
    A Bruslaři taktéž.

32:50
    Beroun je v pěti.

32:17
    Nouza celkem úspěšně prošel přes tři bránící hráče Berouna, ale střílel nakonec z příliš ostrého úhlu.

31:44
    Starý (MBL) dostává 2 minuty za hákování a pro Kubeše (BER) to jsou 2 minuty za nafilmovaný pád.

31:27
    Beroun je ve čtyřech.

31:22
    Klimenta ze slibné pozice trefuje hokejku Kubeše!

31:13
    A je po dvojnásobné výhodě, faul Broše (MBL) Berounské trochu uklidňuje.

31:06
    Toman střelou z kruhu netrefuje branku!

30:50
    Hrdel (BER) dostává 2 minuty za sekání. Boleslav bude hrát minimálně 37 sekund dvojnásobnou přesilovku!

30:33
    Střely Nouzy od modré míjí branku.

30:08
    Tomanovi na modré utíká puk.

29:27
    Tlak Boleslavi hasil Chalupa (BER) nedovoleně a jsou z toho 2 minuty za napadení.

28:47
    Střela Jebavého od modré rozezněla mantinel za Valentovou brankou.

27:51
    Jako svou milou teď Toman zezadu objal Hrdela a hokejkou mu vypíchl kotouč. Působivý obranný zákrok!

27:33
    Snažení Boleslav zastavuje icing Berouna.

26:31
    Starému se podařilo zastavit otočení hry a střelou překvapit Šimbocha. Na druhou stranu ale nutno podotknout, že letos nejrůznějšími strastmi zkoušený brankář Medvědů vlastně nevypadá, že by ho dokázalo něco překvapit.

25:37
    Berounu se v přesilovkách opravdu nedaří, Jarůšek je na ledě.

24:06
    Klimenta na sebe natáhl obránce Medvědů a Brošovi se tak otevřel dostatek prostoru ke skórování, boleslavský kapitán ale netrefil!

23:37
    Jarůšek (MBL) vyloučen na 2 minuty za hákování!

23:31
    Šimbochovi znovu hraje do karet štěstěna, teď si husarskými kousky poradil s pokusy Kubicy i Musila.

23:09
    Přihrávky domácích jsou dost nepřesné, Meland teď musel hodně rychle zpátky a hasit.

22:35

21:54
    Jarůšek zůstal sám před Šimbochem! Očividně to zkoušel mezi betony, ale tam by neproklouzla ani užovka.

21:25
    Starý si kotouč potáhl mezi dvěma obránci a vystřelil. Vedle.

20:35
    Do první formace Boleslavi se posunul Vrbata. Jeho první šanci ale zastavuje faul Jebavého (BER) – 2 minuty, podražení.

20:01

Mladá Boleslav rozhodně zažila netradiční první třetinu a Beroun jí dal jasně pocítit, že už jednou ji letos zvládl porazit a vůbec by mu nevadilo to zopakovat. Těžko říct, z čeho počáteční "malátnost" Bruslařů pramenila, každopádně je to ale něco, z čeho Medvědi budou těžit ještě minimálně v části druhé třetiny – stále totiž o branku vedou.

Zásahy brankářů:

Michal Valent – 8 zásahů
    Juraj Šimboch – 17 zásahů

20:00

19:40
    Hrdel si před Valentem klepal o přihrávku. Ta přišla, ale nepřesně.

18:22
    Boleslav se osvobozuje a drží hru ve středním pásmu.

18:52
    Beroun hned otáčí hru, ale trvaleji se mu v útočném pásmu nedaří usadit.

16:45

16:42
    Mikulík (MBL) – 2 minuty + 10 minut OT za úder na hlavu.

15:59
    Starý teď jako lopatou písek zkoušel puk přehodit přes špičku Šimbochova betonu, ale marně!

15:10
    Jedovatice z hole Tomana končí po kontaktu s betonem hostujícího brankáře v rohu kluziště.

14:45
    Třetina (BER) – 2 minuty, vražení na hrazení.

14:28
    Klimenta poslal puk v tandemu na Mikulíka, ten ale následně zamířil příliš vysoko.

14:07
    Střela Ovčačíka prošla od modré až do Šimbochovy náruče.

13:34
    Šimbochovi vypadl puk a zůstal ležet na brankovišti. Nouza se po něm vrhl doslova po hlavě, ale Hrdel se prosmýkl kolem a kotouč mu sebral.

13:12
    Bruslaři šlapou na plyn, teď to ale přehnali a pro postavení v brankovišti musí do středního pásma.

12:28
    Neuvěřitelná štěstěna teď zahrála do karet Šimbochovi! Nejprve mu mezi betony prošla střela Kubicy, jenže puk se odrazil od tyčky ven! Vzápětí z kruhu pálil Vrbata, na kterého čekala z velké části odkrytá branka. V krkolomném pádu ale Šimboch jako zázrakem zvládl kotouč vyrazit lapačkou!

11:02
    Domácí si nepochybně alespoň trochu oddechli. Gól to sice nebyl úplně ukázkový, i pracně dotlačený kotouč za brankovou čáru se ale samozřejmě počítá. Na 1:2 tak v přesilovce snižuje Tomáš NOUZA. Asistence: Lukáš Pabiška, Martin Látal.

10:44
    Gutwald je na ledě.

10:42
    Petruška (BER) – 2 minuty za hákování. Dvojnásobná přesilovka ale bude trvat jen dvě sekundy, a tak se to snad ani nedá počítat.

10:13
    Bruslaři drží útoční pásmo a doslova točí soupeře. Střel je ale málo a když, jdou vedle.

09:19
    Látal poslal puk brankovištěm, kde číhal Pabiška. Jebavý mu ale nadzdvihl hokejku.

08:44
    Gutwald (BER) dostává 2 minuty za držení. Že by šance pro domácí?

08:43
    V netradiční ale rozhodně nebezpečné pozici se zjevil Němeček, ovšem přestřelil!

08:30
    Icingem se proviňují i hosté. Že by bylo na co koukat, se bohužel říct nedá...

08:05
    Půlpán si teď poměrně dobře poradil za Valentovou brankou s Melandem a tlačil se do zakončení. Je z toho ale jen strkanice na domácím brankovišti.

07:32
    Takhle to ale nepůjde. Boleslav už podruhé za sebou vyhodila na zakázané uvolnění.

07:09
    Boleslav je v pěti.

06:40
    Meland teď jednou velkou žabičkou přehodil puk nad hlavami hned tří Medvědů.

06:06
    Během přesilovky toho Berounští ale zatím mnoho nevymysleli, Bruslaři je zvládají držet daleko od svého brankáře.

05:09
    Bohunický (MBL) dostává 2 minuty za podražení. Takže další příležitost pro Medvědy.

04:30
    Tak tohle je ještě nečekanější! V úniku dva jednoho si Třetina s PATRIKEM PETRUŠKOU vyměnili kotouč a vzápětí propálili boleslavského brankáře, který už neměl mnoho času k tomu, aby se přemístil. Asistence: Miroslav Třetina.

03:38
    S Nouzou zvládal bruslit jeden z hostujících obránců, a tak boleslavský útočník musel zkusit střelu z dálky. Dělovka to byla jedovatá, ale Šimboch ji zvládl vyrazit vysoko nad sebe.

03:28
    Kužel to zkusil žabičkou od modré, Valent vytasil lapačku.

02:34
    Kubica se prosmýkl před brankovištěm domácích. Nedostal se ale ani k pokusu zakončit.

01:49
    Markulinec zkusil přihrávkou o mantinel vyslat sám sebe dopředu a málem se mu to povedlo. Boleslav zatím předvádí skutečně netradiční skutky.

00:53
    Tak na tohle není boleslavské publikum moc zvyklé. Domácí obrana úplně zapomněla na JAKUBA STRNADA a ten se jí tak zcela nečekaně objevil v zádech. V úniku si pak puk několikrát přehodil a střelou nad rameno Valenta překonal. Asistence: Jiří Jebavý.

00:12
    Němeček rozehrává a vzápětí také vysílá na Šimbocha první střelu. Berounský brankář lapačkou krotí puk.

00:01

BK Mladá Boleslav: Valent (Will) – Němeček, Toman, Ovčačík, Jindra, Meland, Bohunický, Kurka – Nouza, Musil, Pabiška – Mikulík, Broš, Klimenta – Jarůšek, Vrbata, Kubica – Látal, Lenc, Starý – Marek

Medvědi Beroun 1933: Šimboch (Pravda) – Jebavý, Chalupa, Kužel, Sklenička, Špelda, Gutwald, Tverďák – Strnad, Hrdel, Vrdlovec – Třetina, Babka, Petruška – Půlpán, Kubeš, Markulinec – Bušek, Stromko, Koudela

Rozhodčí: Hejduk, Schmejkal – Rozlílek, Toman.

Přesto se Medvědům může blýskat na lepší časy, podařilo se jim totiž utnout sérii sedmi porážek v řadě. Tato nelichotivá bilance původně čítala deset zápasů, ten osmý proti Kadani byl ale kontumován ve prospěch Berouna. Rozhodnutí bafuňářů Středočechy nakoplo, tři ze čtyř posledních zápasů vyhráli.

Mladá Boleslav vzdor zmíněným komplikacím ale zůstává jasným favoritem. "Jsme silný a kompaktní tým. Rozhodně nestojíme jen na jednom nebo dvou hráčích," řekl sportovní manažer Bukač. A Bruslaři to nepochybně budou chtít potvrdit.

Beroun po snovém začátku sezony zažil pro změnu noční můru v podobě pádu tabulkou. Ačkoliv teoretické šance na play-off Medvědi pořád mají, v boji o osmé – poslední postupové – místo se s nimi počítá čím dál tím méně. Berounským rozhodně nepřispěla velká promenáda hráčů na soupisce, tým a vlastně i klub působí nejistě a jako někdo, kdo balancuje na jedné noze.

Mladá Boleslav se v závěru základní části dostala do nechtěné a určitě i nečekané situace – poměrně podstatným způsobem se jí rozrostla marodka útočníků, což čítá i kapitána Davida Výborného. Na klubovém webu se objevila informace, že zkušený útočník se na ledě neobjeví minimálně tři týdny, což s největší pravděpodobností zasáhne i do play-off. Když už tento fakt přijít musel, přišel alespoň v relativně dobré době – Bruslaři už mají vyřazovací boje jisté a zbylé zápasy základní části mohou využít k tomu, že si zkrátka a dobře zvyknou i na hru bez Davida Výborného.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jitka Čechová

Góly a asistencie: 12. Nouza (Pabiška, Látal), 54. Lenc, 56. Nouza (Toman, Látal), 65. Klimenta (Toman) – 1. Strnad (Jebavý), 5. Petruška (Třetina), 48. Třetina (Petruška, Babka)

Rozhodca: Hejduk, Schmejkal – Rozlílek, Toman