CSKA Moskva – Novokuzneck 4:1 (kon.) | Čerepovec – Novgorod 4:5 (po pr.) | A. Mytišči – D. Moskva 1:3 (kon.)
Jaroslavľ – Kazaň 4:0 (kon.) | Petrohrad – Viťaz 4:1 (kon.) | Riga – Novosibirsk 2:3 (kon.)
Lev – Chabarovsk 3:0 (kon.) | HC Slovan – Vladivostok 1:6 (kon.)
Lev Praha
3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Amur Chabarovsk
Piatok 17.01.2014, 19:00KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.

Príjemný večer všetkým priaznivcom kvalitného hokeja. Dnešný program KHL sa blíži ku koncu. Moje meno je Martin Platko a ja Vás budem sprevádzať zápasom medzi HC LEV Praha a Amurom Chabarovsk.Stávkové kancelárie favorizujú domácich, ktorí vyhrali proti Amuru v prvom vzájomnom zápase na domácom ľade počas minulej sezóny 5:0. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 19:00 SEČ. Pred začiatkom si poďme predstaviť oba tímy a ich formu.

HC LEV Praha

Pražský tím má už playoff viacmenej isté a v posledných stretnutia predvádza výborné výkony. Levom patrí v tabuľke Západnej konferencie 3.miesto so ziskom 80 bodov pri skóre 122:88. Doposiaľ vyhrali 28 zápasov a 16 prehrali. Z posledných piatich zápasov dosiahli až 11 bodov. V poslednom zápase porazili na vlastnom ľade Admiral Vladivostok 4:1. Najproduktívnejším hráčom tímu je Jíři Sekáč, ktorý nazbieral 26 kanadských bodov za 11 gólov a 15 asistencií. Podarí sa Pražanom pokračovať vo svojej víťaznej sérii?

To hostia už na playoff dávno zabudli. Kvôli finančným problémom pred Vianocami z mužstva uvoľnili Jakuba Petružálka a Jana Muršaka, teda dvoch najproduktívnejších forvardov. V tabuľke Východnej konferencie Amuru patrí 13.miesto so ziskom 42 bodov pri skóre 92:147. Chabarovsk doposiaľ dosiahol 12 víťazstiev a až 33 prehier. Z posledných piatich stretnutí si pripísali len 1 bod. V poslednom stretnutí prehrali na ľade Slovana Bratislava 2:3. Najproduktívnejším hráčom tímu je Alexander Junkov, ktorý nazbieral 19 kanadských bodov za 12 gólov a 7 asistencií.

Hráči sú už pripravení na ľadovej ploche, stretnutie sa môže začať.

00:01

00:07
    Úvodné buly vyhrali hostia a pokúšajú sa okamžite zaútočiť.

00:28
    V útoku sa však zdržali len chvíľu. Prvá formácia Leva zatlačila Amur v obrannom pásme. Azevedo nebezpečne zakončil.

01:00
    Pražania striedajú a druhá formácia bude zakladať druhý útok.

01:22
    Puk skončil na ochrannej sieti a vhadzuje sa pred Jarvinenom, ktorý bol kedysi najlepším brankárom fínskej SM ligy.

02:40
    Na modrej vymánevroval s pukom Mäenpää a nebezpečne nahodil puk. Pred bránkou sa o dorážku pokúšal Pacovský. Ďalšie vhadzovanie pred Jarvninenom.

03:10
    Domáci vstúpili do zápasu aktívne, Ullstrom bol pri svojom prieniku do pásma odstavený.

03:49
    Thörnberg vymyslel peknú prihrávku na voľného Zackrissona, ktorý ešte prenechával pred bránku Tatíčkovi. Jarvinen perfektne zasiahol betónom.

04:37
    Fínsky gólman hostí sa od začiatku na nedostatok práce nemôže sťažovať. Po tvrdej strele Ridderwalla sa bude vhadzovať.

04:57
    Hostia sa ocitli v ofsajdovom postavení.

05:19
    Hostia sa zatiaľ do ničoho nedostali a Engren je bez práce. Teraz sa v pásme usadila formácia okolo Azeveda.

06:17
    Až teraz prišla prvá ucelená akcia hostí, ale domáca defenzíva si poradila.

07:16
    Prvé vhadzovanie pred Engrenom po strele hosťujúceho Junkova.

07:42
    Po nahodení Smurova na Engrena sa bude vhadzovať v obrannom pásme Leva.

08:05
    Z následného útoku vyplynula tvrdá strela Jaakolu, ktorý Jarvinen bez problémov vyriešil.

08:42
    Aj hostia dokázali, že vedia puk podržať. Prvá formácia sa točila okolo mantinelov v obrannom pásme Pražanov, ku strele sa jej hráči nedostali.

09:25
    Novotný a ani Ullstrom nedokázali tečovať nahodenie Ševca od modrej a tak puk skončil vo výstroji Jarvinena.

09:30
    Hneď po buly vystrelil Gragnani, hosťujúci brankár sa nenechal ani v tomto prípade prekvapiť.

10:29
    Domáci teraz zamkli hostí v obrannom pásme, Vrána však našiel svojou strelou len betón Jarvinena.

11:14
    Kapanen výborne z pravej strany strieľal, pred bránkou sa Pacovský snažil tečovať.

11:17
    Po malej roztržke sa bude vylučovať na oboch stranách. Matai dostáva 2 minúty za nedovolené bránenie a Terjajev za sekanie.

11:33
    Pri hre 4 na 4 sa hrá zatiaľ prevažne v strednom pásme.

12:35
    Po zakončení Lugina skončil puk na ochrannej sieti. Bude sa vhadzovať pred Engrenom.

12:59
    Akciu Junkova zastavil ofsajd, bude sa vhadzovať v strednom pásme.

13:17
    Už sa hrá v plnom počte na oboch stranách.

14:17
    Štvrtá formácia Leva dnes dostáva skutočne veľa priestoru. Pacovský sa snažil prekvapiť strelou z uhlu. Jarvinen bol pozorný, Kapanen už nemohol dorážať.

15:20
    Štvrtá formácia si vytvorila v útočnom pásme veľký tlak, lenže k nebezpečnému zakončeniu nedošlo.

15:29
    Nasleduje vhadzovanie po pravici Jarvinena.

16:27
    Hostia z ďalekého východu Ruska sa dopustili zakázaného uvoľnenia.

17:19
    Hra sa upokojila, ani jeden z tímov sa nikam neženie.

17:40
    Teraz mal však prácu Jarvinen, keďže domáci zakombinovali tesne pred jeho bránkou. Bude sa vhadzovať.

18:10
    Amur sa dopustil ďalšieho zakázaného uvoľnenia. Hostia sa dopúšťajú viacerých nepresností.

18:30
    Icingu sa dopustili aj domáci hokejisti, po dlhom čase sa bude vhadzovať pred Engrenom.

19:01
    Prebieha už posledná minúta prvej tretiny.

19:25
    Pražania sa usadili v pásme, strelu Ševca vyrazil Jarvinen do rohu, Novotný sa následne nedostal k dorážke.

20:00

Máme za sebou prvú tretinu zápasu. Domáci Lev bol v prvej tretine aktívnejším tímom, vytvoril si viacero príležitostí, ale gólom neskončila ani jedna. Hostia si vo viacerých akciách nerozumeli. V druhej tretine budú musieť byť presnejší v kombinácii. Druhá tretina sa začne približne o 19:50.

Hráči prichádzajú z kabín na ľad a tak sa za chvíľu začne druhá tretina.

20:01

20:05
    Hostia vyhrali úvodné buly druhej tretiny.

20:42
    Ku puku sa však dostali domáci veľmi rýchlo a už sú v útočnom pásme.

20:46
    Jíři Novotný sa prepracoval do útočného pásma, lenže jeho prihrávku na Nemca vystihol jeden z hostí.

20:47
    Bude sa vylučovať. Za hákovanie odchádza Alexander Loginov.

21:22
    Lenže presilovka Leva končí. Thörnberg je vylúčený za sekanie. Sily na ľade sa vyrovnajú.

21:42
    Jarvinenovi vypadol puk po zakončení Vránu. Řepík sa snažil puk dokorčuľovať, ale fínsky gólman ho stihol pokryť.

22:27
    Hostia mali snáď najväčšiu príležitosť zápasu. Vladimir Loginov vystrelil a Smurov dorážal. Domáci gólman Engren sa veľmi rýchlo presunul a gólu zabránil.

22:53
    Hostia sú už v plnom počte, čaká ich približne 30 sekundová presilovka.

23:15
    Levi však puk hosťom nepožiačiavajú a zabraňujú tak prípadnému tlaku.

24:48
    Jarvinena neprekvapila strela Řepíka z pravej strany. Tempo hry sa zvyšuje.

25:05
    Máme za sebou úvodnú päťminútovku druhej tretiny, Řepík sa opäť predviedol strelou, lenže trafil len zadný mantinel.

25:50
    Novotný usmernil puk po prihrávke Ullstroma len vedľa ľavej tyče.

26:36
    Lev Praha dala gól!
    Domáci sa zaslúžene dostávajú do vedenia. Azevedo si prebral puk po prihrávke Novotného a z medzikružia tvrdo vystrelil. Jarvinen puk vyrazil, ale na dorážku PETRA TATÍČKA už nestačil. Asistencie: Justin Azevedo, Jíři Novotný.

27:07
    Amur bude musieť pridať, domáci sa môžu mierne upokojiť a pokračovať vo svojej hre.

28:10
    Za Engrenom po strele hosťujúceho Lugina zvonila tyč.

28:10
    Hra bola prerušená, Engren bude potrebovať úpravu masku po poslednom zákroku. Je možné, že Vehanen nahradí svojho kolegu v bránkovisku.

28:15
    Nakoniec sa pokračuje bezo zmien, Engren zostáva v bránke Leva.

29:47
    Momentálne sledujeme takú nudnú pasáž, ani jednému tímu sa nedarí presne zakombinovať.

30:05
    Zápas sa už preklopil do svojej druhej polovice.

31:11
    Po dlhom čase sme sa dočkali strely. Postaral sa o ňu Mäenpää, keď tvrdo zakončil od modrej čiary, ale Jarvinen puk vyrazil do rohu.

31:50
    Levi zakončovali dvakrát v krátkom čase, ale ich strely skončil len nad bránkou Jarvinena.

32:59
    Štvrtá formácia sa dnes baví hokejom. Pacovský sa v rohu dostal ku puku a po nakorčuľovaní v páde zakončoval len do Jarvinenovej vyrážačky.

33:35
    Novotný nabral slušnú rýchlosť, ale Jarvinena nemohol svojou strelou doprostred bránky prekvapiť. Nasleduje vhadzovanie.

34:01
    Hostia sa sústredia prevažne na defenzívu a do útoku sa príliš nehrnú, keď už tak len individuálne.

34:18
    Mikka Jarvinen si pripísal ďalší zákrok, tentokrát po strele Martina Ševca.

34:30
    Mierny zmätok v bránkovisku Jarvinena zastavil svojim zákrokom hosťujúci obranca.

35:52
    Pacovský má dnes streleckú smolu. Po delovke Mataia sa k nemu dostal odrazený puk, ale v páde ho poslal len do betónov Jarvinena.

36:24
    Aktivita Pražanov pokračuje a nemá konca. Teraz sa ku nebezpečne strele dostal Mäenpää, ale jeho pokus neohrozil Jarvinena. Chabarovsk dostal puk aspoň do stredného pásma.

37:21
    Lenže pre Engrenom teraz horelo po strele Alexandra Loginova. Domáci gólman puk po strele do ramena futbalovo odlhavičkoval.

38:11
    Po ojedinelej akcii Amuru, išli do útoku domáci. Jarvinen vytiahol svoj betón proti nepríjemnej strele Řepíka.

39:01
    Prebieha už posledná minúta druhej tretiny.

39:31
    Chabarovsk teraz nepríjemne napáda rozohrávku Leva, ale domáci sa nakoniec dostali dostať z pásma.

40:00

Je za nami aj druhá tretina tohto zápasu. Domácim sa podarilo svoju aktivitu v prostrednej časti pretaviť aj do gólu, keď sa v 27.minúte presadil z dorážky Petr Tatíček. Chabarovsk sa viacmenej len bránil a zaútočil len zriedakavo. Podarí sa Pražanom udržať svoj náskok alebo hostia v tretej tretine vyrovnajú?

Tretia tretina sa začne približne o 20:40.

V Tipsport aréne sa už všetko pripravuje na začiatok tretej tretiny.

40:01

40:15
    Amur vstúpil do tretej tretiny aktívnejšie a usadil sa v pásme.

40:23
    Timofej Šiškanov netrafil v medzikruží puk, bol tam úplne osamotený.

41:15
    Na druhej strane mierili do útoku domáci. Švéd Thörnberg obkorčuľoval bránku a snažil sa umne oklamať Jarvinena, neúspešne.

42:27
    Lenže už sa dostáva zápas späť do nastoleného trendu. Jarvinen si pripisuje ďalší zákrok. Hostia sa nevedia dostať ku puku.

43:06
    V tretej tretine sa dočkal zákroku aj Engren po strele Bykova.

44:20
    Ďalšia akcia Chabarovsku a Engren prerušuje hru.

44:58
    Strela Calleho Ridderwalla z priestoru medzikružia našla Jarvinenovu vyrážačku.

45:53
    Po strele Novotného z kruhu skončil puk až na ochrannej sieti. Bude sa vhadzovať pre Jarvinenom.

46:24
    Domácich zastavuje ofsajdové postavenie.

47:03
    Po vhadzovaní v strednom pásme sa Levi nikam neponáhľajú a len kontrolujú puk.

47:20
    Ak by sa dnes podarilo Pražanom získať tri body, tak by zvýšili náskok pred štvrtou Rigou na 6 bodov, keďže Lotyši prehrali na domácom ľade 2:3 so Sibirom Novosibirsk.

47:25
    Medzičasom sme mohli sledovať nebezpečie pred Engrenom. Loginov vystrelil a Junkov dorážal tesne vedľa.

47:49
    Na druhej strane zakombinovala dvojica Pacovský s Mataiom. Fínsky gólman podržal svoj tím.

49:14
    Domáci dokázali streliť dôležitý druhý gól. Pred Jarvinenom sa dostal k odrazenému puku JÍŘI NOVOTNÝ a puk poslal za gólmana hostí. Asistencia: David Ullstrom.

49:57
    Domáci mali šancu na tretí gól, ale Bykov zahákoval domáceho forvarda v zakončení a putuje zaslúžene na trestnú lavicu.

50:01
    Začala sa posledná desaťminútovka základnej hracej doby. Fanúšikovia Leva už oslavujú.

50:13
    Hostia sa dokázali oslobodiť vyhodením cez všetky čiary.

51:05
    Pražania sa usadili v útočnom pásme a zvierajú hráčov Amuru.

51:12
    Domáci využívajú presilovku a vedú už o tri góly. PETR VRÁNA dostal vynikajúcu prihrávku od Thörnberga pred bránku a bekhendom poslal puk pod brvno. Asistencie: Martin Thörnberg, Patrick Zackrisson.

52:10
    Chabarovsk si vybojoval vylúčenie domáceho hráča. O´Byrne dostáva 2+10 minút za úder do hlavy a krku.

52:23
    Ich presilovka sa však končí. Bykov dostáva 2 minúty za sekanie a tak sa pokračuje vo štvorici na oboch stranách.

52:53
    Séria vylúčení pokračuje. Ježov dostáva 2 minúty za podrazenie a Lev bude hrať presilovku 4 na 3.

53:25
    Levi sa usadili v útočnom pásme. Azevedo však z tesnej blízkosti našiel len Jarvinena.

53:33
    A ďalšie vylúčenie. Nemec dostáva trest za podrazenie a hrať sa bude 3 na 3.

54:14
    Netradičný útok Leva. Novotný sa dostal ku zakončeniu z druhej vlny po prečíslení dvoch domácich obráncov. Jeho strelu však zblokoval Sedunov do ochrannej siete.

55:10
    Hostia si zahrajú krátku presilovku 5 na 4, ale v útoku sú domáci. Mäenpää nastreľoval od modrej čiary.

55:35

56:40
    Štatistika striel hovorí jasne v prospech domácich: 35-15.

57:00
    Pražania majú puk na svojich hokejkách a kombinujú v útočnom pásme.

57:24
    Vzájomné vylúčenie. Za domácich je za hru vysokou hokejkou vylúčený Pacovský a na strane hostí je to za držanie Reese.

58:33
    Vrána nemohol pokračovať vo svojej akcii pre ofsajd.

59:01
    Prebieha už posledná minúta zápasu a o víťazi už zrejme niet pochýb.

59:24
    Oba tímy sú v plnom počte.

60:00

Je dobojované! Domáci zvládli tento zápas a získali predpokladané tri body za víťazstvo 3:0 Pre Pražanov je do už piate víťazstvo v rade, pre Amur naopak šiesta prehra v rade. Lev sa tak drží na treťom mieste Západnej konferencie s 83 bodmi. To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a teším sa pri ďalších online prenosoch z KHL. (21:19:53)

Martin Platko

Góly a asistencie: 27. Tatíček (Azevedo, Novotný), 50. Novotný (Ullstrom), 52. Vrána (Thörnberg, Zackrisson)

Lev Praha: Engren – Ševc, Jaakola, Gragnani, Nemec, Mäenpää, O'Byrne – Azevedo, Novotný, Ullström – Tatíček, Zackrisson, Thörnberg – Ridderwall, Vrána, Řepík – Pacovský, Kapanen, Matai – Cingel.
    Amur Chabarovsk: Järvinen – Loginov A., Bykov, Sedunov, Loginov V., Reese, Tarjajev, Ježov, Teslenko- Stepanov, Tarasov, Šiškanov – Lugin, Fisenko, Junkov – Krikunov, Dubinin, Klimčuk – Kacuba, Smurov, Kopijenko.