Vítkovice – Třinec 6:3 (kon.) | Zlín – Liberec 3:4 (kon.) | Chomutov – Kladno 1:2 (0:1 po s.n.)
Litvínov – Slavia 4:2 (kon.) | Kometa Brno – K. Vary 2:3 (kon.) | Hradec Králové – Plzeň 3:0 (kon.)
Pardubice – Sparta Praha 2:6 (kon.)
po s.n. (0:1)
Piráti Chomutov
1:2 (0:1, 0:0, 1:0)
Rytíři Kladno
cz Piatok 17.01.2014, 17:30 • SD ARÉNA • Tipsport extraliga (ČR)

Souboj posledního s předposledním týmem tabulky. Právě to je na programu v pátek od 17:30 na ledě chomutovské SD ARÉNY. Piráti se postaví soupeři, s nímž zaznamenali zatím poslední výhru, když ukořistili všechny body v Kladně!

Kladno nezažívá, stejně jako Chomutov, úspěšnou sezonu. Krčí se na předposledním místě tabulky (nutno ovšem uznat, že s luxusním náskokem 17 bodů na poslední Chomutov) s bilancí pouhých devíti výher v osmatřiceti zápasech. V průběhu sezony se nepodívalo na lepší než sedmou pozici a místo zajišťující alespoň předkolo play off drželo naposledy ve třiadvacátém kole – to bylo ještě desáté.

Naposledy za tři body vyhrál Chomutov právě zápas proti Kladnu, který se odehrál na začátku prosince. To Piráti zvítězili těsně 2:1, když obě branky vstřelil David Hruška. Piráti předvedli důslednou hru v obraně, do jejich sítě propadl jediný puk a to v 54. minutě, kdy se trefil kladenský Hořava. Robert Kaše si po zápase pochvaloval, že týmu vyšla taktika: „Šli jsme do zápasu s tím, že nechceme dostat gól a pokusíme se jeden dát. Povedlo se to, nakoplo nás to a na hráčích bylo vidět odhodlání se o výsledek porvat. Velké díky patří gólmanovi Růžičkovi, který nás hodně podržel.“

První vzájemný zápas ale Piráti prohráli – ve 13. kole podlehli Kladnu 1:4 a tehdejší trenér Jiří Čelanský po utkání řekl, že výkon jeho týmu nebyl hodný ani jednoho bodu. Naopak kladenský Jiří Kopecký si pochvaloval, že stavu 1:3 už nechtěli hrát hokej, ale jen bránit výsledek, což se jim nakonec podařilo.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Piráti Chomutov: Růžička – Malec, Mrázek – Pulpán (A), Lojek – Havel, Krstev – Bartej – Balej, Straka, Hřebejk – Bomersback, Bartečko (C), Hruška (A) – Šagát, Sikora, Chlouba – Kubinčák, Kämpf, Kaše.

Rytíři Kladno: Cikánek – Kaberle, Růžička – Doudera, Černošek – P. Hořava, Jankovič – M. Hořava, Dragoun, Bílek – Kuchler, Patera, Tenkrát – Rudovský, Zagrapan, Treille – Strnad, Lukáč, Havlíček.

00:01

Piráti vstupují aktivně a hned se usadili v útočném pásmu.

01:08
    A brankář Cikánek si již připsal první zákrok.

01:59
    Na tahu jsou nyní Rytíři a obléhají pásmo.

02:18
    Gólman Růžička si taktéž připsal první zákrok.

03:40
    Patera svedl souboj o puk ve středním pásmu. Bartečka přemohl.

04:28
    Tři Piráti ujeli obraně. Pulpánovu střelu vykryl gólman.

05:10
    Ani Šagát na Cikánka nevyzrál.

05:40
    A šance na druhé straně. Růžička si málem poslal puk za vlastní záda.

06:16
    Máme tu přesilovku. Za krosček se posadí Lojek (CHM).

06:50
    Kladno právě vstřelilo branku!
    A Rytíři přesilovou hru využívají. Patera nahodil puk před branku, kde stál volný SACHA TREILLE, který fintou, kdy si puk prostrčil mezi vlastníma nohama, dostal kotouč až do pirátské branky. Asistence: Pavel Patera, Tomáš Kaberle.

08:13
    Havel od modré nastřelil pouze Treilla, který mohl uhánět směrem k brance. Chomutovští obránci si s ním však poradili.

09:27
    Kubinčák střílí z pravého kruhu. Pouze do lapačky.

10:05
    Rytíři drží puk v útočném pásmu.

11:31
    U Puku jsou nyní Chomutovští. Hruška střílí těsně mimo.

12:14
    Další zákrok Cikánka, tentokrát ramenem.

12:58
    Chomutovská dvojice Balej a Straka překombinovala akci před Cikánkem a hra se opět dostává k chomutovské brance.

13:40
    Rytíři drží útočné pásmo, ale ke střele nepospíchají.

14:49
    Icing domácí.

15:08
    Piráti jsou neškodní a dělá jim problém dostat puk ze třetiny.

15:26
    Ofsajd hostů.

15:50
    Tenkrát to zkoušel zpoza branky. Neúspěšně.

16:35
    Další přesilová hra pro Kladno. Sednout si jde Bomersback (CHM) ze sekání.

17:12
    Ta ovšem netrvá dlouze. Bude se hrát 4 na 4 jelikož za podražení je vyloučen i Patera (KLA).

18:02
    Piráti se před Cikánkem zamotali do vlastních kliček.

20:00

První třetina je za námi. Aktivnější zpočátku byl Chomutov. Tlačil na soupeře a dostával se do šanci. Po pěti minutách ovšem přišla přesilová hra Rytířů a první gól zápasu, který zajímavou fintou trefil Sacha Treille. Od té doby bylo Kladno o hodně aktivnější a především nebezpečnější. Chomutov skoro nestíhal.

Další třetina začne přibližně v 18:20.

20:01

20:39
    Po střetu několika hráčů, který započal Malec se jako dominovou reakci dostal otřes až k chomutovskému gólmanovi. Ten se cítí otřesen, ale bude hrát dál.

21:50
    Strnad tvrdě pálí od modré, ale Růžička vyráží.

22:30
    Chomutovská šance. Pulpán nahrál za sebe, kde byl rozjetý Kubinčák, ale je prudkou střelu vyrazil Cikánek.

22:39

24:00
    Další šance domácích, kteří obléhali branku hostů.

24:59
    Hraje se nyní velmi otevřený hokej, hra se rychle přelévá ze strany na stranu. Úspěšné zákroky si nyní připsali brankáři po obou stranách.

25:16
    Přesilovka i pro Piráty. Za nedovolené bránění je vyloučen Černošek (KLA).

25:55
    Malec zpoza kruhu tvrdě pálí do betonů brankáře.

26:44
    Kladno s přehledem vyváží puk.

27:15

27:27
    Chomutov dostával výhodu, ale nevyužil ji, nyní se bude vylučovat.

27:27
    Je tu avizovaná přesilovka. Bílek (KLA) si sedne na dvě minuty za držení protihráče a na dvě minuty za podražení. Práti budou hrát dlouhou přesilovku.

28:23
    Puk drží Kladno.

28:40
    Pulpán při blokování střely dostal inkasoval ránu pukem a z ledu mu musejí pomoci spoluhráči.

29:10
    Kladno se nebojí jít v oslabení do útoku. Růžička musí zasahovat.

29:36
    Piráti jsou natlačeni na kladenskou branku, ale nemohou se prosadit.

30:19
    Hruška si udělal místo mezi kruhy, ale jeho střelu pokryl Cikánek do náruče.

30:45
    Přesilová hra končí, jelikož si na trestnou jde sednout hráč z Chomutova Hřebejk (CHO) za nedovolené bránění. K tomu si odpyká 10 minut za nesportovní chování.

31:26
    Kaberle si najel před branku a napálil puk. Růžička si připsal dobrý zákrok.

32:01
    Rychlá šance i na druhé straně. Ale i tady si Cikánek vytáhl triumf z rukávu a předvedl skvělý zákrok.

32:55
    Kaše zkoušel z blízka překonat Cikánka, ale nepodařilo se.

34:14
    Piráti opět atakují, ale střílí pouze do hrudi kladenského brankáře.

34:44
    Chomutovští jsou nyní natlačení na Cikánka, ale nepřeje jim štěstí.

35:10
    Bílek (KLA) je vyloučen za napadení.

35:42
    Hruška v dobré pozici trefil pouze protihráče.

36:38
    Straka z levého kruhu přestřelil.

37:09
    Piráti se nyní nedohodli a Kubinčákova střela také nedoletěla ani k Cikánkovi.

37:10

38:24
    Rudovský sice dostal Růžičku z branky, ale při pokusu o objetí již branku netrefil.

38:42
    Další vyloučení chomutovských. Lojek (CHO) si taktéž kromě trestu za vysokou hůl odsedí i osobní trest za nesportovní chování.

39:00

39:30
    Chomutovští vyhazují.

39:55
    Tenkrát v dobré pozici netrwfil správně puk.

40:00

Druhá třetina již nenabídla moc zajímavý hokej. Brankáři obou týmu se sice nenudili, o zajímavou hru ovšem nouze byla. Diváci se ve druhé třetině nedočkali branky ani na jedné straně.

Další třetina začne přibližně v 19:15.

40:01

40:26
    Piráti se hne do začátku brání a vyhazují.

41:14
    Kämpf to zkusil mezi přesilu hráčů a neuspěl.

42:06
    Hruška se před Cikánkem uvolnil, ale nahrál pouze do prázdna.

43:03
    Šagát před Cikánkem nebezpečně tečoval kotouč. Těsně mimo.

43:54
    Kladno se dostalo do útočné třetiny, ale ke střele již ne.

44:43
    Piráti tlačí na pilu, ale chybí jim finální přihrávka.

45:21
    probíhá souboj o puk v pravém rohu u chomutovské branky.

46:02
    Ofsajd domácí.

46:46
    Bude opět vylučovat. Krstev (CHO) držel protihráče a odsedí si trest.

46:54
    A Piráti jdou do tří. Malec (CHO) oslabil svůj tým hrubostí.

47:32
    Růžička nyní svými zákroky podržel Piráty, kteří poté vyhazují.

48:20
    Hořava ve stoprocentní šanci trefil pouze Růžičku.

48:41
    Zagrapan (KLA) taktéž fauloval a i on si půjde sednout na trestnou za nedovolené bránění.

48:54

49:25
    Hruška měl odkrytou branku, ale puk se mu zamotal mezi nohy.

50:13
    Piráti právě vstřelili branku!
    Chomutovští využívají stálý tlak. L'UBOŠ BARTEČKO využil dobrého postavení a dostal z blízk apuk za brankářova záda. Asistence: David Hruška, Mark Bomersback.

51:57
    Treille to zkusil z dálky. Růžička podržel.

52:24
    Ke Kašemu se náhodou dostal odražený puk. Mladý forward již ale nestihl zakončit.

53:26
    Souboj Růžičku. Kladenský David se sám před svým jmenovcem Martinem neprosadil

54:24
    Sikora to zkusil u dálky. Cikánek lapil lapačkou.

54:55
    I Krstev tu zkusil z velké dálky, ale také neúspěšně.

56:15
    Krstev ještě jednou. nyní obětavě zablokoval puk.

57:43
    Byla odpískána hra vysokou holí a bude se vhazovat před Růžičkou.

57:54
    Bylo nařízeno trestné střílení ve prospěch Chomutova, jede Bartečko.