Hájek – Dżumhur 0:3 (kon.) | Anderson – Veselý 3:2 (kon.)
Berdych – Nedovjesov 3:0 (kon.) | Robredo – Rosol 3:2 (kon.)
Lukáš Rosol
Lukáš Rosol
2
1 7 6 65 6
cz Pondelok 13.01.2014, 06:02Australian Open - muži - Australian Open (tvrdý povrch)

8:6
    V setu vítězí Robredo. Španělský tenista se opět s ničím nemazal a hned svůj první mečbol zápasu potvrdil. Rosol už nyní prostě zvrátit nepříznivý stav nedokázal. Škoda.

40-0
    Tři mečboly pro španělského tenistu!

7:6
    V gemu vítězí Robredo. Blamáž se už zvrátit nepodařilo. Rosol ztrácí trestuhodně svoje podání a Španěl nyní bude servírovat na vítězství v tomto dramatickém střetnutí.

40-0
    Tři brejkboly pro Robreda. S Rosolem to vypadá hodně špatně. Povstane z mrtvých i tentokráte, nebo už Španěl tohle vedení nepustí?

40-40
    Velká tenisová bitva pokračuje! Rosol odvrátil hrozící nebezpečí, máme tu po dvou brejkbolech Robreda shodu.

40-15
    To je špatné, to je špatné, to je špatné. Španěl má k dispozici dva brejkboly.

4:5
    V gemu vítězí Robredo. Rosol si pokazil celý zápas. K dispozici měl hned tři mečboly, z toho dva za stavu 40:15. Jenže proměnit nedokázal ani jeden z nich a nakonec nabídl soupeři otočení stavu. Drama tak pokračuje i nadále.

A-40
    To snad není možné. Rosol ztrácí výhodu, Robredo si naopak vytvořil brejkbol!

40-A
    Rosol získává svůj třetí mečbol utkání!

40-40
    To je neuvěřitelné. Robredo má nervy ze železa. V kritkcý moment odvrátil dva mečboly soupeře při jeho podání.

15-40
    Mečbol pro Lukáše Rosola!

A-40
    Španěl má už k dispozici pátý brejkbol v tomhle gemu.

A-40
    Robredův další brejkbol.

40-40
    Ano! Rosol dokázal povstat z mrtvých a za velmi nepříznivého stavu dostal gem do shody.

40-0
    Tři brejkboly pro španělského tenistu. Rosol si tenhle gem zkrátka naplánoval dost špatně.

1:3
    V gemu vítězí Rosol. Podařilo se. Možná klíčový moment tohoto setu. Českému tenistovi se podařilo urvat servis soupeře a má nyní velkou výhodu. Nakročeno k postupu do 2. kola má slušně.

0-40
    Další tři brejkboly pro českého tenistu! Teď by měl šanci chytnout opravdu za pačesy!

40-40
    Když musí, zabere. Robredo odvrátil tři brejkboly v kritickou chvíli.

0-40
    Tři brejkboly pro Rosola! Takové vedení by zajisté českému tenistovi udělalo velkou radost.

7:6
    V setu vítězí Robredo. Tak to je opravdu velká škoda pro českého tenistu. Byl už jen dva míčky od postupu, v tie-breaku vedl už 5:1 a podával. Jenže Robredo se nevfzdal a vyplatilo se mu to. A nakonec musí vítěze tohoto utkání rozluštit až pátý set.

6-5
    Robredo je blízko k senzačnímu otočení čtvrtého setu v tie-breaku!

5-5
    To snad není možné. Velká škoda pro Rosola. Robredo získal čtyři míčky v řadě a srovnal.

1-4
    Další míček pro Rosola! A navíc bude mít servis k dispozici český tenista.

1-3
    Moc dobře! Rosol vede už o dva fiftýny. Teď se mu podařilo zatlačit Robreda při jeho servisu do kouta.

40-0
    Tři brejkboly pro Robreda! Tohle vypadá pro českého tenistu velmi, velmi špatně.

0:1
    V gemu vítězí Rosol. Paráda! Český tenista sebral podruhé v utkání Robredovi jeho vlastní servis, využil hned svůj první brejkbol. To je vstup do čtvrtého setu jako hrom.

40-A
    Rosol má k dispozici brejkbol! Španěl může být znovu na kolenou.

3:6
    V setu vítězí Rosol. Podařilo se! Český tenista má naději na postup do dalšího kola přes sedmnáctého hráče světa. Klíčem k úspěchu byl využitý brejkbol ve čtvrtém gemu, po němž se Rosol ujal vedení 3:1. A nakonec sebevědomým výkonem dotáhl set do vítězného konce.

15-40
    Rosola dělí jeden míček od vítězství ve třetím setu! K dispozici má dva setboly!

1:3
    V gemu vítězí Rosol. Skvělé! Český tenista konečně prolomil podání Španěla, využil hned první brejkbol ze tří. První čistá hra pro Rosola přišla na řadu v nejlepší možnou chvíli.

0-40
    Rosol má k dispozici tři brejkboly!

6:7
    V setu vítězí Rosol. Podařilo se! Český tenista byl úspěšnější v tie-breaku, vyhrál souboj nervů a je po hodně nevydařeném prvním setu zpátky v zápase.

7-8
    Rosol byl úspěšný i na svém druhém podání. Dokáže prolomit servis soupeře? Nyní má setbol!

6-6
    Tak to je velká škoda pro Rosola. Vedl už o dva fiftýny, ale Robredo se dokázal z blamáže vyhrabat.

4-6
    Míček získává Rosol, který má k dispozici setbol!

4-4
    Rosolovi se podařilo prolomit servis soupeře!

4-3
    Robredo překonal servis Rosola. A nyní bude podávat on!

6:1
    V setu vítězí Robredo. Španělský tenista se s Rosolem moc nemazal. Za dvacet tři minut ho smázl bez větších problémů. Čech bude muset zlepšit hlavně podání, vždyť ztratil tři ze svých čtyř servisů.