CSKA Moskva – Chabarovsk 3:0 (kon.) | Jaroslavľ – Viťaz 1:0 (kon.) | A. Mytišči – Novgorod 4:5 (kon.)
Petrohrad – Kazaň 3:1 (kon.) | Riga – Vladivostok 2:5 (kon.) | Lev – Novokuzneck 3:2 (2:1 po s.n.)
HC Slovan – Novosibirsk 2:1 (2:1 po s.n.)
po s.n. (2:1)
Lev Praha
3:2 (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)
Metallurg Novokuzneck
Pondelok 13.01.2014, 19:00KHL

Dnešné stretnutie sledovalo 3230 divákov. (21:35:55)

Je po zápase. HC LEV Praha dokázala vstať z mŕtvych, keď ešte päť minút pred koncom zápasu prehrával o dva góly a vyzeralo to, že skvele chytajúci brankár Sorokin nebude prekonaný. Potom sa ale trafil Peter Vrána a v poslednej minúte dielo dokonal Jiří Sekáč. O víťazovi napokon rozhodli až samostatné nájazdy. Tam bol tiež šťastnejší Lev. Rozhodujúci nájazd trafil David Ullstrom.

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Lev Praha.
    DAVID ULLSTROM svoj ​​nájazd premenil a rozhoduje o víťazstve.

1:1
    Artyom Garejev končí na betóne Petri Vehanena.

1:1
    Jiří Sekáč nezvládol kľučku ala Peter Forsberg.

1:1
    A Curtis McLean ho napodobnil.

1:0
    Martin Thornberg dáva gól!

Stav si LIVE na tento zápas s Betway.com alebo si behom sledovania zahraj v Betway Casíne.

0:0
    Valujskij nedává.

Samostatné nájazdy začínajú.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:17
    Meanepaa sa vydal na teč do útočného pásma, ale nerozumel si so spoluhráčmi.

63:30
    Jaakola strieľa od modrej- mimo.

62:58
    Nemec rozohráva spoza brány.

62:11
    Sorokin si pripísal ďalší úspešný zákrok, tentoraz ramenom.

61:05
    Jaakola upokojuje hru. Rozohráva sa od brankára.

60:33
    Lev drží útočné pásmo.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Tretia tretina je za nami. Až do posledných minút to vyzeralo lepšie pre hostí, ale Lev dokázal v posledných piatich minútach zariadiť vyrovnanie. Teraz ide na rad predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:11
    Lev Praha dala gól!
    Neskutočné!! Lev naozaj v poslednej minúte dokázala vyrovnať. JIŘÍ SEKÁČ si urobil miesto pred Sorokinom a prestrelil ho. Asistencie: Martin Thornberg, Ondřej Němec.

58:52
    Dráma do posledného okamihu. Vylúčený je Kuklev (NOV). Hrá sa 6 na 4.

Oddychový čas pre domácich.

58:45
    Vehanen vyšiel z bránky.

58:25
    Lev je teraz vytlačený do svojej obrannej tretiny.

58:00
    Prebiehajú posledné dve minúty tretiny.

57:47
    Teraz prebieha súboj o stredné pásmo.

56:40
    Hráči Leva sa teraz doslova tlačia pred bránku.

56:05
    Lev je povzbudený gólom Je to poznať aj na jeho hre.

54:59
    Pražania sa konečne presadzujú. Martin Thornberg si obohrali hráčov a nahral pred prázdnu bránu, kde už stál voľný a pripravený PETR VRÁNA. Asistencie: Martin Thornberg, Jiří Sekáč.

54:27
    Kamalov (NOV) je vylúčený za podrazenie.

50:35
    Zackrisoon sa dostal do tretiny, ale nerozumel si so spoluhráčmi.

49:49
    Kurepanov vyváža puk.

49:02
    Ďalší hráč Metallurgu na trestnej lavici. Zafjarov je vylúčený za držanie protihráča.

48:52
    Dobrým zákrokom sa teraz prezentoval aj pražský brankár Vehanen.

48:10
    Jemelin vyváža puk až do útočnej tretiny.

47:28
    Sekáč sa neprešmykol pred brankára, ale strelou z druhej vlny tesne minul bránku.

46:51
    Metallurg vyhadzuje.

46:12
    Jegor Martynov (NOV) si vyskúša tvrdosť trestnej lavici. Previnil sa nedovoleným bránením.

45:40
    Petr Vrana sa pošmykol až pred Sorokinom, ale ten jeho bekhend v poriadku vykryl.

45:00
    Lev sa snaží otvoriť hru a hrať aktívnejšie. Následkom je rýchla hra na oboch stranách.

42:05
    Metallurg Novokuzneck dal gól!
    A je to tak naozaj. Rýchly gól potvrdilo aj video. Presným strelcom bol IGOR Vilichkin. Asistencie: Ansel Galimov, Artyom Garejev.

41:55
    Na druhej strane si ďalší zákrok pripísal aj Sorokin.

41:19
    Valujskij sa rýchlo dostal k Vehanenovi a vystrelil. Brankár Leva vyrazil betónom.

40:37
    Lev išiel do útoku. Metallurg vyhadzuje na zakázané uvoľnenie.

40:01

Druhá tretina dnešného zápasu opäť priniesla veľmi zaujímavý hokej. Diváci však bohužiaľ už boli ochudobnený o góly. Zásluhu na tom mal predovšetkým brankár hosťujúceho tímu Ilija Sorokin, ktorý pokryl všetky strely Levu. Ten bol o poznanie aktívnejší ako v prvej tretine. Uvidíme ako sa hra bude vyvíjať ďalej.

40:00

39:30
    Lev drží útočné pásmo, ale hráči sa nemôžu dostať k strele.

39:00
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

38:37
    Lev dnes nie je ani trošku produktívny.

37:20
    Pražania pokračujú v tlaku na bránku, ale Sorokin ich zatiaľ pevne drží.

37:13

36:52
    Teraz je ale Lev vytlačený za hranicu.

35:51
    Lev obstreľuje bránku súpera.

35:13
    Z Metallurgu si ide oddýchnuť Arzamastijev za hákovanie.

35:08
    Lev sa skúša presadiť postupným útokom. Začína z rohu.

34:23
    Útok Pražanov. Repík z blízka tečoval. Sorokin opäť pripravený.

33:20
    Lev sa teraz musí opäť brániť.

32:30
    Hra sa opäť veľmi rýchlo prelieva zo strany na stranu.

31:45
    Rýchla útočná akcia Leva. Azevedovu strelu z pravého kruhu sa ešte snažil doraziť Novotný, ale na puk už nedosiahol.

31:15
    Lev je zablokovaný v tretine.

30:05
    Za potýčku je vylučované na oboch stranách. Z Leva za hrubosť Martin Thornberg a Jegor Martynov z Metallurgu za napadnutie.

30:05
    Došlo k šarvátke za bránkou hostí.

29:47
    Sorokin podporil svoj tím ďalším dobrým zákrokom.

28:30
    Domáci hneď mali šancu, ale Sorokin zabránil ďalšej strele.

28:17
    Domáci v plnom počte.

27:50
    Pražanom sa podarilo vyhodiť a vystriedať.

27:30
    Lev je uzamknutý vo svojom obrannom pásme.

26:17
    Repík je za toto vrazenie na mantinel potrestaný dvojminútovým trestom.

26:17
    Po útoku pri mantinely ostal na chvíľu na zemi Velichkin.

26:10
    Ani útok Leva však netrval zázračne dlho.

25:18
    Metallurg šiel do rýchleho útoku, ale obrancovia Leva sa stihli usporiadať a útok zastaviť.

24:27
    Hrá sa hore dole.

23:30
    Strelou z prvej sa teraz prezentoval Azevedo. Sorokin si pripísal ďalší úspešný zákrok.

22:37
    Lev je aktívnejší a drží puk v blízkosti bránky súperov.

21:40
    Birner opäť skúšal nejakú fintu spoza bránky, ale jeho prihrávka nenašla adresáta.

20:55
    Obrovská šanca Leva! Thornberg sám pred odkrytou bránkou, ale jeho strelu skvelým zákrokom vyrazil brankár Sorokin.

20:01

Ďalšia tretina začne približne 19:46.

Prvá tretina je za nami a priniesla zaujímavý hokej. Spočiatku sa hralo veľmi útočne, ale postupom času sa ukázala prekvapivá prevaha Matellurgu. Ten sa hneď v tretej minúte presadil vďaka gólu Nikitu Vyglazova. Lev mal potom pár šancí, ale ani jedna by sa nedala nazvať čistou gólovou šancou. Uvidíme čo nám prinesú ďalšie tretiny.

18:38
    Novotný stál veľmi dobre pred brankárom, ale k dorážke sa nedostal.

17:14
    Valuskij (NOV) je vylúčený za sekanie.

17:14
    Jaakolova strela od modrej sa nedostala ani k brankárovi.

16:25
    Vyglizov opäť vyskúšal Vehanena.

15:43
    Ševc strieľal od modrej. Sorokin pokryl betóny.

14:17
    Akmetov zavaril Vehanenovi, ale brankár Leva si s jeho strelou na dvakrát poradil.

13:35
    Lev sa síce dostal do útočného pásma, ale ihneď bol z neho vykázaný.

12:26
    Metallurg zatiaľ úspešne bráni.

11:07
    Lev opäť bojuje o stredné pásmo.

09:35
    A ďalší dobrý zákrok hosťujúceho brankára.

09:20
    Lev sa dostal do útočnej tretiny. Dostal sa k strele, ale Sorokin dobre zasiahol.

07:57
    Hrá sa takmer bez prerušenia. Lev je stále mierne zatlačený.

06:35
    Lev je obkľúčený vo vlastnom pásme.

05:17
    Lev nemohol prejsť do protiútoku a radšej zvolil pomalé dobývania pásma.

04:47
    Nathan Oystrick upokojil hru a rozohráva zo svojej obrannej tretiny.

03:48
    Teraz mohol pohroziť Lev. Ullstrom si najprv narazil pred bránku a po naznačenej kľučke obišiel bránku, brankára však neprekvapil. Z následnej dorážky bránku prestrelil.

02:47
    Všetko sa ale rýchlo mení. Z rýchleho protiútoku sa presadil NIKITA VYGLAZOV. Bez asistencie.

02:18
    Hra je už od začiatku veľmi útočná. A to na oboch stranách. Ani jeden tým sa však zatiaľ nedostal do nebezpečnejšie akcie.

00:30
    Metallurg rozbieha útok hneď od zaciatku a pražský brankár musel vytiahnuť prvý zákrok.

7.1 Novokuzneck – Petrohrad 3:2

Levy v minulom ročníku vyhrali oba vonkajšie stretnutia s Novokuzneckom, ale nečakane stratili zápas na ľade holševickej arény v predĺžení. Vtedy Novotný a spol. nezažívali ideálne obdobie – prehra s Metallurgom bol už ôsma v rade. Teraz je ale úplne iná situácia. Pražania majú skvelú formu, z posledných siedmich zápasov sa potkli len na ľade silného Magnitogorsku. Na poslednom zápase sa však zranili dvaja útočníci – Klepiš a Ullström. Tí nedohrali stretnutie s Neftechimikom. Avšak iný útočník už doliečil svoje zranenia. a podľa svojich slov je pripravený naskočiť v drese s levom na hrudi Kapanen. Skúsený Fín už odohral dve stretnutia za prvoligové Litomerice a uvidíme, či ho tréneri v pondelok nasadia do zostavy. Na svoje predchádzajúce stretnutie s Novokuznecom spomína fínsky útočník pravdepodobne v dobrom. Nielenže levy vyhrali 5:3, sám Kapanen sa pod víťazstvo podpísal dvoma presnými zásahmi a patril k najlepším hráčom zápasu.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.
    Góly a asistencie: 55. Vrána (Thornberg, Sekáč), 60. Sekáč (Thornberg, Němec), rozh. náj. Ullstrom – 3. Vyglazov, 43. Vilichkin (Galimov, Garejev)

Lev Praha: Vehanen – Jaakola, Gragnani Meanepaa, Ševc, Oystrick, Nemec, Matai, Nakladal – Novotný, Azevedo, Ullstrom – Sekáč, Zackrisson, Thornberg – Birner, Vrána, Repík – Ridderwall, Kapanen, Cingel
    Metallurg Novokuzneck: Sorokin – Martynov, Mäntylä, kapotový, Kuklev, Kamalov, Kanarkij, Skutar – Akmentov, Galimov, Zafjarov – Valuskij, McLean, Lapenkov – Garyjev, Jemelin, Vilichkin – Vyglazov, Kurepanov, Mytrijakov