Moser Medical Graz 99ers – Znojmo 2:3 (kon.)
Moser Medical Graz 99ers
2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
HC LERAM Orli Znojmo
cz Nedeľa 12.01.2014, 17:50 • Eisstadion Graz Liebenau • bet-at-home ICE Hockey League

Jaký bude další zápasový rozpis Orlů se za chvíli dozvíte na jejich oficiální webové stránce. Já se loučím, děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera a úspěšný start do nového týdne. Příště na počtenou. (20:12:36)

Znojmo poprvé v sezóně poráží rakouský Graz, ačkoliv tohle vítězství už nic neřeší. Vyhrát potřeboval domácí celek, ovšem nepodařilo se a Štýrský Hradec klesl až na devátou pozici. Orli jdou do nadstavbové části z pátého místa, takže do tabulky žádný bod navíc nezískají.

60:00

59:58
    Graz právě vstřelil branku!
    Znojmo už přestalo hrát, čehož soupeř ihned využil. Ve vlastním oslabení snížil na rozdíl jedné branky FRANCIS LEMIEUX, ovšem víc už toho jeho tým určitě nestihne. Do konce zápasu chybí dvě vteřiny.
    Asistence: Roland Kaspitz a Manuel Ganahl.

59:15
    Jiří Režnar si vyžádal oddechový čas.

58:41
    Orli hrají v plném počtu.

58:29
    Pravděpodobně je rozhodnuto. Za vysokou hůl je vyloučen Labelle (GRA).

58:16
    Znovu je Sabourin na střídačce a domácí hrají v šesti hráčích v poli.

58:03
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:58
    Domácí gólman je zpátky v brance.

57:36
    Sabourin opouští branku a domácí to zkouší v šesti.

56:41
    Šance pro Graz. Za hákování odchází na dvě minuty na trestnou lavici Müller (ZNO).

55:13
    Ani tuhle přesilovku Orli nevyužili. Domácí jsou kompletní.

53:13
    Pro Znojmo přichází malé uklidnění v podobě přesilové hry. Za hákování odchází na trestnou lavici Kaspitz (GRA).

51:10
    Graz neskládá zbraně, stále nebezpečně útočí, ale zatím bez výsledku.

48:44
    Orli právě vstřelili branku!
    Nedáš-dostaneš. Z protiútoku střílel Procházka, jeho ránu ještě Sabourin vyrazil, ale na dorážku ONDŘEJE FIALY byl krátký.
    Asistence: Milan Procházka.

48:25
    Ganahl se ocitl zcela sám před brankářem, ale Landsman své mužstvo podržel a Orli stále drží jednogólový náskok.

45:33
    Znojmo je kompletní.

44:32
    Latendresse po Picardově přihrávce sice netrefil kotouč úplně ideálně, přesto musel Landsman zasahovat.

43:33
    Müller (ZNO) a Lefebvre se postarali o potyčku na ledě a jsou potrestáni. Oba dva dostávají 2 + 5 minut a hostující hráč ještě 2 minuty navíc za krosček.

43:05
    Znojmo posílá zpátky do vedení PETR BERÁNEK, který dorazil vyražený kotouč za brankovou čáru.
    Asistence: Andrew Thomas.

41:05
    Graz je kompletní.

40:01
    Znojmo bude hrát ještě 65 vteřin v pěti proti čtyřem.

40:01

Ve druhé části padl také jen jeden gól, v přesilové hře se podařilo domácímu celku vyrovnat. Znojmo mělo k dispozici také dvě početní výhody, ale branku soupeře neohrozilo. Před třetí dvacetiminutovkou je tak vše otevřené.

Další třetina začne přibližně v 19:27.

40:00

39:35

39:05
    V době, kdy běží poslední minuta druhé částí domácí špatně střídali a jsou potrestáni dvěma minutami. Trest odsedí Soares (GRA).

37:35
    Vyloučen Müller (ZNO) na dvě minuty za hákování.

37:18
    Latendresse objel znojemskou branku a zakončoval bekhendem, Landsman udržel kotouč před brankovou čárou.

34:49
    Latendresse našel zpoza branky přihrávkou volného Kaspitze, ten naštěstí pro Orly druhý gól nepřidal, puk poslal nad branku.

33:18
    Ale ani druhá přesilovka nevyšla Orlům podle představ.

31:18
    Druhá přesilovka pro Orly, za vražení na hrazení je na dvě minuty z ledu vykázán Labelle (GRA).

29:42
    Bartoš střílel z ostrého úhlu, ale jen do náruče Sabourina.

29:30
    Domácí se bez problémů ubránili.

27:30
    Vyloučen Reinthaler (GRA) na dvě minuty za podražení.

26:39
    Lemieux pálil od modré čáry a puk ještě před tím, než Landsman zasáhl, stačil tečovat ROLAND KASPITZ.
    Asistence: Alexandre Picard a Patrick Coulombe.

25:05
    Vyloučen Landsman (ZNO) na dvě minuty za hákování. Trest odsedí Havlík.

20:01

Úvodní část začaly aktivně oba celky, ale bylo to mužstvo z jižní Moravy, které se dostalo do vedení. Domácí poté spálili několik slibných šancí, buď zasáhl výtečný Landsman nebo kotouč mezi tři tyče nezamířil vůbec, a do kabin tak odchází s jednogólovým mankem.

Další třetina začne přibližně v 18:40.

20:00

19:15
    Navrátilec na led Podešva zůstal ležet na ledě. Měl by být ale v pořádku.

19:05
    To už běží poslední minuta první třetiny.

19:04
    Znojmo je kompletní. Své oslabení až na zmiňovanou šanci Grazu sehrálo parádně.

18:32
    Coloumbe pálil od modré a puk ještě tečoval Ganahl, Landsman zasahuje.

17:04
    Vyloučen Podešva (ZNO) na dvě minuty za vražení na hrazení.

14:50
    Ganahl pálil z bezprostřední blízkosti do ramene hostujícího brankáře.

11:45
    Tak tohle byla velká možnost domácího týmu ke srovnání. Coulombe obehrál tři znojemské hráče, poté předložil puk před branku, kde stál volný Lemieux, avšak ten ani nadvakrát nepřekonal znojemského gólmana.

08:11
    Třetí formace Znojma se postarala o první branku. Úspěšným střelcem je PATRIK NOVÁK, který využil přesné Procházkovy přihrávky a prostřelil domácího brankáře.
    Asistence: Milan Procházka a Ondřej Fiala.

05:24
    Latendresse střílel od pravého mantinelu, ale Landsmana nepřekvapil.

04:44
    Procházka střílel hned po vyhraném vhazování, ale Sabourin byl připraven.

03:24
    První větší šance Znojma, Beroun kousek za modrou čárou měl dost střeleckého prostoru, ale Sabourin měl velmi dobrý výhled a ránu znojemského kapitána pokryl.

02:30
    Oba týmy začaly aktivně, Sabourin s Landsmanem už museli zasahovat.

00:01

Znojmu bude dnes chybět Blatný, Pavlikovský, Kolarz, Finsterle a Jiránek. Do sestavy se naopak vrací Beroun.

Moser Medical Graz 99ers: Sabourin (Still) – Reinthaler, van Ballegooie, Coulombe, Lassen, Picard, Pohl – Soares, Day, Latendresse – Lemieux, Kaspitz, Ganahl – Lefebvre, Moderer, Labelle – Strohmeier, Konečný, Zusevics.

Rozhodčí: Kincses, Warschaw – Ettlmayr, Hofstätter.

Aktuální tabulku EBEL najdete zde.

MOSER MEDICAL GRAZ99ERS

Pro hrdý klub z jihu Rakouska je sedmá pozice obrovským zklamáním. V létě utratil velké peníze za posily, v průběhu sezóny přivedl zkušeného kouče Matikainena se zkušenostmi z reprezentační scény i KHL. Přesto tým zklamal a bude muset tvrdě bojovat o play-off v nadstavbové části.

Grazu se navíc v posledních zápasech příliš nedaří. Z posledního zisku dvou bodů se radoval 3. ledna, a to i tehdy muselo zápas s Linzem rozhodnout prodloužení. Tým byl ještě před měsícem žhavým adeptem na přímý postup do play-off a hlavním rivalem Orlů v boji o první šestku. Nyní mají devětadevadesátky již vše spočítané a budou se muset o vstupenky do vyřazovacích bojů ještě pořádně porvat. "Potřebujeme každý bonusový bod," říká před bojem finský trenér Grazu Petri Matikainen.

ORLI ZNOJMO

Znojmo ve své třetí sezóně v EBEL dokázalo poprvé postoupit mezi nejlepších šest a může se soustředit na boje o co nejlepší umístění pro play-off, případně soupeřit o pozici v nové Lize mistrů.

V pátek nestačilo na domácím ledě před nejvyšší návštěvou posledních šesti let na vídeňské Capitals, čímž ukončilo sérii pěti výher v řadě. Již nyní je tak jisté, že se po základní části umístí na pátém či šestém místě a nadstavbu, do níž si neodnese jediný bonusový bod, začne v pátek 17. ledna na hřišti soupeře. Doma se představí o dva dny později v neděli.

S Grazem svěřenci trenéra Jiřího Režnara letos ještě nevyhráli, a tak je jisté, že budou chtít tuto nepříjemnou bilanci prolomit. Jediný bod získali ve třetím kole po prohře na nájezdy. "Praktikují defenzivní styl hokeje. Bude to pro nás dobrá prověrka před play-off," ví útočník Adam Havlík.

HRACÍ SYSTÉM

Po odehrání dnešního kola se tabulka EBEL rozdělí na vrchních a spodních šest týmů. Vrchní šestice má jisté play-off, spodních šest týmů bude bojovat o dvě zbylá místa. Body se vynulují, týmy na prvních čtyřech místech obou skupin dostanou pouze několik bonusových (4, 3, 2 a 1 dle pořadí).

Následuje nadstavbová část systémem doma – venku (celkem 10 utkání), která bude v únoru téměř na měsíc přerušena olympijskými hrami a skončí na začátku března.

Hezkou neděli. Základní část mezinárodní EBEL má dnes na programu poslední kolo. Orlům, kteří již mají jisté umístění v první šestce a tím i v play-off, chybí odehrát poslední zápas v rakouském Grazu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:50.

Petr Frömel

Góly a asistencie: 27. Kaspitz (Picard, Coulombe), 60. Lemieux (Kaspitz, Ganahl) – 9. Novák (Procházka, Fiala), 44. Beránek (Thomas), 49. Fiala (Procházka)

HC LERAM Orli Znojmo: Landsman (Hovi) – Müller, Pojkar, Štach, Thomas, Bořuta, Magovac – Beroun, Šeda, Lattner – Podešva, Pucher, Havlík – Procházka, Fiala, Novák – Špaček, Bartoš, Beránek.

Rozhodca: Kincses, Warschaw – Ettlmayr, Hofstätter