Garbiñe Muguruza
2
6 6
cz Sobota 11.01.2014, 02:12WTA Hobart - Hobart International (tvrdý povrch)

Utkání je u konce a to překvapivě přiliš brzy. Po vyrovnaném prvním setu, kdy ho Klára mohla dotáhnout až do tie-breaku, naprosto vyhořela v tom druhém a za 26 minut ho prohrála v poměru 0:6. Muguruzaová hrála po celý zápas velmi koncentrovaně a dělala minimum chyb, v druhém setu nedala Kláře žádnou šanci na úspěch a zabránila jí získat svůj třetí titul na kruhu WTA. V tomto finálovém utkání ji dovolila pouze čtyři gemy a za 69 minut si zaslouženě dokráčela pro svůj první titul ve dvaceti letech! I tak Klára potvrdila dobrou formu před Australian Open a doufejme, že jí tato hladká porážka nijak nepoznamená. Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek sobotní noci. Při Australian Open brzy naviděnou. (03:26:42)

Konec zápasu

0:6
    Ten už využívá a získává svůj první titul na okruhu WTA!

40-A
    Muguruzaová hraje skvěle a má v tomto gemu již třetí mečbol!

40-40
    Po dalším výborném podání opět odvrácen.

40-A
    Přesný return Muguruzaové přímo na lajnu a mečbol číslo dva!

40-40
    Ten však Klára ještě odvrací pomocí pásky.

40-A
    Fantastický kraťas Kláry dokázala Muguruzaová doběhnout a českou tenistku prohodit, má tedy první mečbol!

40-40
    Muguruzaová skvěle returnuje a Klára vyhazuje balónek po forhendu do autu.

40-30
    Po skvělém servisu má Klára gembol.

30-30
    Tak snad by to mohl být alespoň ten jeden gem, nyní poslala další forhend na opačnou stranu a je srovnáno.

15-30
    Klára se snaží prodloužit zápas po naprosto přesném bekhendu do rohu kurtu.

0-30
    Klára se snažila vše změnit svým pohybem, jenže poslední forhendový úder napálila pouze do pásky.

0-15
    Další forhendový úder Kláry končí v autu.

0:5
    Konec přestávky, podávat bude Klára Zakopalová.

0:5
    Následuje přestávka a výměna stran.

0:5
    Klára přepaluje svůj forhend do dalekého autu a Muguruzaová potřebuje k zisku prvního titulu na okruhu WTA už pouhý jediný gem! Ve druhém setu Kláru naprosto válcuje!

40-A
    Další skvělý servis a return Kláry za základní čarou.

40-40
    Tentokráte ale po dobrém podání svým forhendem soupeřku nepřekvapila a máme tu shodu.

40-30
    Klára se po delší době dostává k brejkbolu a ještě může oživit své naděje na úspěch!

30-30
    Ani Muguruzaová není bezchybná a opět poslala balónek pouze do pásky.

15-30
    Až nyní česká tenistka po dvojchybě své soupeřky snižuje.

0-30
    Nevynucená chyba Kláry, ve druhém setu nemá proti Muguruzaové žádnou šanci na úspěch.

0-15
    Následně po delší výměně kazí další bekhend a míček opět nalézáme v síti.

0:4
    A ten už využívá po skvělém returnu i následném bekhendu, Klára ani tentokráte nepřehoupla míček přes síť a s jejími šancemi na úspěch to už vypadá velmi špatně.

40-A
    Bohužel Klára měla soupeřku na lopatě, jenže po pokusu o prohoz míří u sítě pouze do pásky. Třetí brejkbol Muguruzaové v této hře.

40-40
    Teď to ale Muguruzaová přehnala a vyhazuje balónek za základní čáru.

40-A
    Následně však rozvlnila pouze síť a je tu další brejkbol pro španělskou tenistku!

40-40
    Uf! Tohle Klára zvládla a stále ještě žije.

30-40
    Bohužel po výborném returnu Muguruzaové vyhazuje Klára balón za základní čáru a daruje tak soupeřce další brejkbol!

30-30
    Nyní si Klára pomohla skvělým servisem.

15-30
    Výborný přechod Muguruzaové na síť i následný bekhend přímo na základní čáru pod nohy Kláry, ta odvrací pouze do pásky.

15-15
    Tentokráte se však zaskvěla na síti a je srovnáno.

0-15
    Česká tenistka se dopustila další chyby a nyní daruje soupeřce jeden fiftýn za druhým.

0:3

0:3

0:3
    Tentokráte opět neodvrátila dobře podání a v tuto chvíli to bude mít hodně těžké, aby tento duel ještě otočila.

30-40
    Klára zabojovala a snižuje, stále však je ve svízelné situaci.

15-40
    Po dobrém úderu podél lajny tu jsou dva gemboly.

15-30
    Při dalším servisu neponechává Muguruzaová nic náhodě.

15-15
    Až yní Klára předvedla dobrou hru a srovnává.

0-15
    Výborné podání, španělská vycházející hvězda má v Hobartu perfektní formu.

0:2
    Využívá hned ten první a smle kráčí za svým prvním titulem na okruhu WTA.

15-40
    Ovšem po chybě Kláry z bekhendu má Muguruzaová hned dva brejkboly!

15-30
    Až nyní se jí podařilo snížit.

0-30
    Klára je frustrovaná tímto průběhem a nabízí soupeřce další šanci.

0-15
    A ve skvělém rozpoložení pokračuje i ve druhé hře.

0:1
    Muguruzaová si s přehledem udržela první servis druhého setu.

15-40
    Následuje další dobré podání a dva gemboly.

15-30
    Nyní ale Klára snižuje.

0-30
    Španělská tenistka ale skvěle podává a v tuto chvíli je na koni.

0-15
    První míček druhé sady pro španělskou tenistku.

0:0
    Konec přestávky, podávat bude Garbine Muguruzaová Blancová.

0:0
    Česká tenistka se sice dvakrát dokázala dostat zpět do utkání a vzala si dvě podání zpět, ovšem to třetí ztratila za stavu 4:5 ve svůj neprospěch a přesně za 40 minut si tak prohrává první set. Snad se jí ještě podaří utkání otočit.

0:0

4:6
    A ten už tentokráte využívá po bekhendovém úderu Kláry do sítě! To je velká škoda.

30-40
    Po fantastickém forhendovém returnu se Muguruzaová propracovala k prvnímu setbolu!

30-30
    Česká tenistka si nyní pomáhá přímým bodem z podání.

15-30
    Skvělý servis Kláry i následný úder podél lajny vymazává Muguruzaová fantastickým prohozem!

15-15
    Tentokráte míří do zámezí španělská tenistka z forhendu.

0-15
    Bohužel pro přesných úderech Muguruzaové vyhazuje Klára svůj forhend za základní čáru.

4:5

4:5

4:5
    Až napotřetí zastavila páska forhendový úder Muguruzaové a Klára si stejně jako předtím okamžitě bere podání zpět! Nyní bude servírovat na udržení se v prvním setu.

40-0
    Skvělé! Klára brilantně returnuje a bude mít k dispozici hned tři brejkboly!

30-0
    Také nyní je hlášen aut po bekhendovém úderu a Klára má šanci ještě zachránit první set.

15-0
    Po dobrém servisu ale vyhazuje španělská tenistka míček pouze do autu.

3:5
    Perfektní úder Muguruzaové přímo na lajnu a brejk je tedy využit, španělská tenistka půjde podávat na ukončení prvního setu.

30-40

15-40
    Bohužel Muguruzaová má dva brejkboly po dalším těsném autu Kláry!

15-30
    Následně však španělská tenistka skvěle returnuje a opět vede.

15-15
    Muguruzaová přepálila svůj bekhendový return po druhém servisu a je tedy srovnáno.

0-15
    Klára se diví, ovšem její forhend skončil v těsném autu.

3:4

3:4

3:4
    Muguruzaová předvedla famózní forhend do rohu kurtu a také ona získává svou první čistou hru v tomto duelu, jde tedy do těsného vedení.

0-40
    Další vyhozený forhend Kláry za základní čáru.

0-30
    Česká tenistka znovu posílá svůj úder pouze do autu.

0-15
    Po dobrém bekhendu Muguruzaové už Klára napálila balónek pouze do pásky.

3:3
    Po přímém bodu z podání je srovnáno, Klára se elegantně vrátila do prvního setu.

40-0
    Skvělý zývěrečný forhend Kláry do protipohybu soupeřky přímo na základní čáru.

30-0
    Tentokráte měla Klára štěstí a po odrazu od sítě jde míček do zámezí.

15-0
    Po dobrém servisu míří Muguruzaová z returnu za základní čáru.

2:3

2:3

2:3
    Skvělé! Klára si okamžitě bere ztracený servis zpět po skvělé obraně a následné naprosto zbytečné chyby Muguruzaové na síti, která z bekhendu poslala míček pouze do pásky.

A-40
    Další skvělý servis i následný úder, ovšem Muguruzaová posílá svůj smeč do autu a Klára tak má druhý brejkbol v tomto gemu!

40-40
    Následně však Klára posílá svůj return do autu a máme tu shodu.

40-30
    Skvělé! Klára má po delší době brejkbol po forhendu Muguruzaové do pásky.

30-30
    Bohužel po dalším forhendu je hlášen aut, máme tedy srovnáno.

30-15
    Skvělé! Tentokráte se forhend Kláry vešel do vymezeného území a může si vzít svůj servis zpět.

15-15
    Nyní ale po úderu pod nohy pálí Muguruzaová z bekhendu do pásky.

0-15
    Španělská tenistka je naprosto přesná a po dobrém úderu Kláry vytáhla ještě lepší přesně do rohu dvorce.

1:3
    Následně ale Klára míří z forhendu jen do pásky a španělská tenistka tak jde do trháku, nyní bude chtít potvrdit získaný servis!

15-40
    První odvrácen po těsném autu španělské tenistky z forhendu.

0-40
    Fantastický return Muguruzaové na základní čáru, která tak má k dispozici hned tři brejkboly! To je zapeklitá situace!

0-30
    Klára měla soupeřku na lopatě, tentokráte však její forhend podél lajny skončil v zámezí.

0-15
    Po další dlouhé výměně nakonec vyhazuje svůj bekhend mimo dvorec Klára.

1:2

1:2

1:2
    Klára pálí z bekhendu jen do pásky a Muguruzaová si i napodruhé udržela svůj servis.

30-40
    Klára zahrála fantastický vítězný forhend do rohu kurtu a stále ještě žije.

15-40
    Španělská tenistka si následně připisuje přímý bod z podání.

15-30
    Perfektní vítězný forhend Muguruzaové podél lajny, která tak otáčí průběh třetí hry.

15-15
    Nyní však z forhendu míří do pásky Klára a je tedy vyrovnáno.

15-0
    Po dobrém returnu pálí Muguruzaová z forhendu jen do zámezí.

1:1
    Naštěstí pro ní vyhazuje Muguruzaová svůj další return do autu a je tedy srovnáno.

40-30
    A vzápětí přichází druhá dvojchyba Kláry v řadě.

40-15
    Muguruzaová ještě žije po první dbvojchybě Kláry.

40-0
    Přímý bod z podání pro Kláru, která je blízko čisté hře.

30-0
    Po hodně dlouhé výměně míří do těsného autu opět Muguruzaová.

15-0
    Return Muguruzaové z bekhendu skončil o pár centimetrů za základní čarou.

0:1

0:1

0:1
    Po kársné výměně nakonec pálí Klára do sítě, obě hráčky ale předveedly precizní údery. Po velkém boji nakonec získala první gem ve svůj prospěch Muguruzaová.

40-A
    Následně Klára pálí do pásky a výhoda tentokráte pro Muguruzaovou.

40-40
    Bohužel po přesném úderu Muguruzaové zahrává Klára z těžké pozice z forhendu do těsného autu.

A-40
    Bekhend Muguruzaové v autu a třetí brejkbol pro Kláru!

40-40
    Bohužel následně vyhazuje Klára svůj return do autu a tedy další shoda.

A-40
    Perfektní vítězný bekhend Kláry podél lajny, která má tak druhý brejkbol v tomto gemu!

40-40
    Klára si však následně opět poradila a po skvělém returnu zahrála přesně na základní čáru. Další shoda.

40-A
    Tak to je škoda. Klára hrála třikrát do stejného místa, jenže při závěrečném forhendu je jí hlášen těsný aut.

40-40
    Muguruzaová přišpendlila Kláru na základní čáru, ovšem následně vyhodila svůj bekhend do autu.

40-A
    Return Kláry skončil za základní čarou a Muguruzaová má výhodu.

40-40
    Perfektní bekhendový úder Muguruzaové a znovu shoda.

A-40
    Muguruzaová vyhazuje svůj bekhend do autu po nečistém zahrání a Klára má hned v prvním gemu brejkbol!

40-40
    A po dobrém returnu další forhend Muguruzaová zastavila opět jen páska. Máme tu první shodu.

30-40
    Na druhé straně napálila síť z forhendu Muguruzaová.

15-40
    Další bekhend Kláry ani nepřeletěl síť.

15-30
    Nyní ale míří Klára z bekhendu pouze do pásky.

15-15
    Je srovnáno po první dvojchybě Muguruzaové v utkání.

0-15
    Hned na úvod vyhazuje Klára svůj forhend mimo kurt.

0:0

Na podání začne španělská tenistka.

Do začátku chybí jedna minuta podle pokynů hlavní rozhodčí.

Právě proběhlo losování a jde se na rozcvičení.

Ochozy jsou zaplněny a po písni se obě hráčky půjdou rozcvičit.

Obě tenistky už přišly na kurt a duel za malou chvíli začne.

Já Vás srdečně zvu k tomuto nesmírně očekávánemu finále a všichni jistě budeme držet palce.

Muguruzaová je v Hobartu ve dvouhře ještě suverénější než Klára, v třech kvalifikačních kolech dovolila svým soupeřkám jen sedm gemů a ve včerejším semifinále povolila své soupeřce v prvním setu pouze tři fitýny, což je neskutečná bilance. Celkově dvolila Cabeze-Candelové jen jeden gem. "Myslím, že to dnes nemělo daleko od dokonalosti. Jsem nadšená, hraju tak dobře a čeká mě první finále. Tvrdě jsem pracovala a tohle je teď pro mě nejlepší odměna," řekla španělská tenistka po semifinálovém duelu.

Klára po zápase s australskou tenistkou oplývala štěstím. "Jsem šťastná, protože jsem porazila hráčku jako je Sam, grandslamovou vítězku." Dobře ale také ví, že to proti vycházející španělské hvězdě nebude mít vůbec jednoduché. "Finále bude těžké, už jsem s Muguruzaovou hrála před dvěma lety a vyhrála jsem v tie-breaku třetího setu. Ale zase budu hrát na sto procent. Měla bych zlepšit podání. Už jsem trochu unavená, ale herně se cítím výborně a doufám, že mi ten pocit vydrží co nejdéle," uvedla odhodlaně.

Španělské tenistce je pouhých dvacet let a v Hobartu má taktéž velmi dobrou formu. Prošla hned třemi kvalifikačními koly, následně si poradila ve dvou setech s Mestachovou, v osmifinále ji vzdala duel Wickmayerová, ve čtvrtfinále vyřadila nasazenou dvojku turnaje Flipkensovou ve dvou setech a ve včerejším semifinále vyprovodila z kurtu taktéž Cabezu-Candelovou. Ve vzájemných zápasech se s Klárou utkala jednou v roce 2012 na turnaji v Soulu a v 1. kole vypadla až po velkém boji.

Klára si kromě tohoto finále zahraje i o titul v deblu společně s rumunskou kolegyní Niculescuovou a prožívá opravdu velmi úspěšný vstup do nového roku. Klára se utká se Stosurovou také v 1. kole Australian Open a generálku na tento duel tak zvládla fantasticky. Sedmatřicátá hráčka světa nyní vyzve na souboj osmapadeástou tenistku žebříčku WTA a rozhodně ji nečeká lehký souboj.

Česká tenistka Klára Zakopalová předvádí na turnaji v Hobartu naprosto famózní výkon a po snadné výhře ve dvou setech nad australskou tenistkou a zároveň nasazenou jedničkou Stousurovou si zahraje po devíti letech o svůj třetí titul na okruhu WTA. Jedenatřicetileté české tenistce bude stát v cestě španělská vycházející hvězda Garbine Muguruzaová Blancová.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.