Carolina – Toronto 6:1 (kon.) | Buffalo – Florida 1:2 (0:1 po s.n.) | NJ Devils – Dallas 1:0 (kon.)
Tampa Bay – Washington 3:4 (kon.) | Nashville – Anaheim 3:4 (kon.) | Calgary – St. Louis 0:5 (kon.)
Arizona – Minnesota 1:4 (kon.) | San Jose – Detroit 4:1 (kon.) | LA Kings – Boston 4:2 (kon.)
Los Angeles Kings
4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Boston Bruins
cz Piatok 10.01.2014, 04:40 • Staples Center, Los Angeles • NHL

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (07:17:39)

Zdeno CHÁRA (BOS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 26:12

Ne, nepodařilo se, Boston nedokázal dnes vstřelit soupeři více, než dva góly a protože čtyřikrát inkasoval, odjede z Los Angeles bez bodu. Ve třetí třetině nejprve navýšil náskok Kings v 53. minutě Brown, za hosty pak pouze korigoval svým prvním gólem v NHL Florek, který tak stanovil konečné skóre utkání. Utkání, v němž byli domácí jasně lepší, hlavně hra ve středním pásmu se hokejistům Kings dařila báječně, Boston dnes neměl protizbraň a naprosto zaslouženě prohrál.

60:00

59:23
    Krejčí sice vyhrál vhazování ve středním pásmu, ale puk zamířil do třetiny Bostonu.

59:05
    Oddechový čas pro hosty.

59:05
    A nyní je pískán ofsajd Bruins na útočné modré.

59:00
    Zatím je ale puk ve středním pásmu.

58:52
    Johnson tak trochu nesměle opouští branku, hosté to zkouší v šesti.

58:40
    Jenže domácí drží puk ve třetině Bruins.

57:47
    Bruins právě vstřelili branku!
    To je gól naděje! JUSTIN FLOREK svým prvním gólem v kariéře v NHL, kdy tečuje střelu Boychuka od modré, překonává Quicka, snižuje na 2:4 a hosté se ještě mohou pokusit o nemožné. Asistence: Johnny Boychuk a Gregory Campbell.

57:06
    Bruins v přesilovkovém rozestavení.

56:38
    Ale pouze do okamžiku, než Sláva Vojnov vyhazuje do středního pásma.

56:25
    Tak snad nyní, Bruins v útočném pásmu.

55:55
    První přesilovková formace Bruins se nedokázala ani tentokrát udržet v útočném pásmu.

55:35
    Domácí vyhazují puk ze třetiny.

55:29
    Znovu se vylučuje, na trestnou lavici putuje domácí Mike Richards, který nedovoleně atakoval Krejčího před vlastní brankou.

55:02
    Střelu od modré "krotí" Johnson, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

54:53

54:50
    Poslední vteřiny z přesilové hry Kings, kteří se drží v útočném pásmu.

54:24
    Poslední půl minuta z přesilové hra Kings, puk končí v ochranné síti, hra přerušena.

54:08
    Hamilton dostává puk ze třetiny.

53:23
    Marchand v úniku při vlastním oslabení, dostává se před Quicka, zkouší blafák do bekhendu, ale puk končí v lapačce gólmana, skvělý zákrok.

52:53
    Za hákování je vyloučen hostující Boychuk, kouč Bostonu jen bezmocně kroutí hlavou, tento zápas Bruins nevychází dle představ.

52:12
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Domácí zvyšují své vedení již na 4:1, když se prosazuje DUSTIN BROWN a vypadá to, že je rozhodnuto! Asistence: Jarret Stoll a Justin Williams.

52:03
    Puk míří do ochranné sítě, následuje komerční přestávka.

51:49
    Hosté se osvobozují, ale přechod přes střední pásmo je dnes pro Boston hodně těžkou překážkou.

51:20
    Kings se nedostal ke střele z pravé strany, ale daří se mu držet puk na své holi v útočném pásmu.

50:42
    Probíhá poslední desetiminutovka, stav se ve třetí třetině nemění, domácí stále vedou 3:1.

49:24
    Rozhodčí vykazují hru ze třetiny Bruins, následuje komerční přestávka.

48:57
    Boston má puk a snaží se přejít přes střední pásmo, neúspěšně.

48:33

48:33
    Krejčí zablokoval střelu Vojnova od modré a tím přesilová hra Kings končí.

48:09
    Martínez pálí z pravé strany od modré, ale netrefuje branku, puk se od zadního mantinelu odráží a končí ve středním pásmu.

47:55
    Kings v útočném pásmu, Brown pálí z levé strany, ale Johnson vyráží.

47:30
    Kotouč v rohu třetiny Bostonu, domácí tam o něho bojují.

47:04
    Ofsajd Kings na útočné modré, vhazovat se bude ve střední třetině.

46:44
    Domácí v plném počtu, začíná přesilová hra Kings.

46:33
    Přesilová hra Bostonu končí, Carl Söderberg dostává dvouminutový trest.

46:20
    Až nyní se domácí osvobozují a hosté přechod přes modrou čáru uchvátali, ofsajd.

45:58
    A Krejčí se dostal k teči před Quickem, chybělo málo!

45:45
    Bruins stále drží útočné pásmo.

45:25
    Druhá střela Krejčího, který je v této přesilovkové formaci na modré.

44:59
    Krejčí střílí, ale jeho pokus je zablokován, Quick vyráží do rohu.

44:44
    Kings budou hrát v oslabení, na trestnou lavici putuje za hákování Sláva Vojnov.

44:17
    Boston nyní kombinuje v útočném pásmu po vyhraném vhazování.

43:35
    Po nahození puku Regehrem pískají sudí icing, vhazovat se bude před Quickem.

43:10
    Hamilton rozehrává zpoza vlastní branky.

42:22
    A proti střele Söderberga se nyní zaskvěl Quick, který se stihl parádně přemístit, bravo, fantastický zákrok!

41:57
    Krejčí svedl souboj s domácím Toffolim v útočném pásmu, rozhodčí ale pískají ofsajd.

40:45
    Marchard s Bergeronem zahrozili ve třetině Kings, ale obrana je nakonec nepustila do vážnější šance.

40:01

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně v 6:32 hodin.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Los Angeles Kings: 14

Boston Bruins: 7

Československá stopa v utkání – po 2. třetině:
    David KREJČÍ (BOS) 0+0, 0 střel, čas na ledě 12:09
    Zdeno CHÁRA (BOS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:54

Po čtyřiceti minutách vedou domácí hokejisté nad soupeřem již 3:1, když vedení Kings navýšil ve druhé třetině Williams, který se prosadil hned ve 21. minutě a na 3:0 zvyšoval o minutu později Martinez. S hosty to nevypadalo dobře, ovšem díky gólu Frasera ve 30. minutě se přece jenom vrátili do zápasu a jejich pozice před závěrečnou třetí třetinou již není tak beznadějná!

40:00

39:45
    Poslední vteřiny druhé třetiny, puk mají domácí na svých hokejkách.

39:13
    Bruins dostávají puk ze třetiny.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, domácí útočí.

38:27

38:17
    To se povedlo až nyní a hosté, již to tak vypadá, toto oslabení přečkají bez úhony.

38:04
    Boychukovi se nepodařilo odpálit puk ze třetiny.

37:35
    Kings již dnes jednu přesilovou hru využili, tato přesilovka se jim ale příliš nedaří.

37:17
    Chára odpaluje puk za branku Kings, kde ho zastavuje Quick.

36:56
    Ale Paille dostává puk zpět do třetiny Kings.

36:45
    Kings zahajují přesilovou hru z vlastní třetiny.

36:27
    Za nebezpečnou hru vysokou holí se vylučuje v sestavě Bruins, na trestnou lavici usedá Brad Marchand, Kings si zahrají přesilovou hru.

36:08
    Bitka, domácí Clifford a hostující McQuaid, který se nyní ocitl na ledě, fanoušci jsou u vytržení, oba bitkaři mají ve druhé třetině dohráno, jako tradičně dostávají osobní pětiminutové tresty.

35:38
    Krejčí prodloužil nahozený puk Cháry do útočného pásma a odešel střídat, dobré střídání první pětky Bruins, která přehrávala elitní formaci Kings vedenou Kopitarem.

35:00
    Posledních pět minut druhé třetiny, dvě elitní formace na ledě, Bruins v útočném pásmu.

34:41
    Boychuk pálí od modré, z pravé strany, Quick chytá do své lapačky a přerušuje hru, následuje komerční přestávka.

34:32
    Souboj o puk za brankou Kings.

33:49
    Södergerg spěchá za pukem do útočného pásma, ale dříve je u něho Doughty.

33:20
    Aktuální statistika střel na branku: 26:11 pro Kings.

32:57
    Stejně tak vyráží i střelu Spoonera z pravé strany.

32:35
    Po přihrávce Bergerona pálí z pravého kruhu pro vhazování Marchand, ale Quick vyráží.

32:05
    Souboj o puk ve středním pásmu, domácí si udržují mírnou převahu.

31:50
    Johnson má puk ve své výstroji, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

30:44
    Kings se snaží o okamžitou odpověď, ale Boychuk dostal puk ze třetiny Bruins.

29:55
    Velmi dobře sehrané přečíslení, Kings propadli ve středním pásmu, Söderberg získal puk, zavezl ho z levé strany do útočného pásma, kde přesnou přihrávkou nachází na pravé straně volného MATTA FRASERA, který střelou z voleje překonává Quicka, ten se nestihl včas přemístit a hosté snižují na 1:3. Asistence: Carl Söderberg a Dougie Hamilton.

29:35
    Bruins mají na ledě svou druhou formaci, která se dokázala vymanit z tlaku.

28:46
    Richards nedokázal umístit přihrávku Toffoliho, těsně před Johnsonem, velká šance Kings!

28:32
    Kings získávají útočné pásmo.

28:16
    Frattin s Toffolim postupují směrem k brance Bruins.

27:28
    Krejčí vrací puk do útočného pásma a odchází střídat.

26:55
    Johnson krotí nahozený kotouč soupeře a zapojuje se do rozehrávky.

25:45
    Pouze do středního pásma jsou nyní hosté schopni dostat puk, jinak se stále brání před vlastní brankou.

25:05
    Souboj o puk ve třetině Bruins, hosté jsou pod tlakem.

23:05
    Další vhazování po pravici Johnsona, hosté musí být obezřetní.

22:45
    Sřela Stolla z pravé strany, Johnson chytá a přerušuje hru.

21:58
    Skvělý vstup Kings do druhé půle, to může být rozhodující okamžik celého zápasu.

21:45
    Raska nahradil v brance Bostonu náhradník Johnson.

21:45
    Vyhrané vhazování Mike Richardse, puk směřuje na modrou, kde ho Regerhr posouvá na ALECA MARTINEZE, ten přesnou střelou překonává Raska, který dává své střídačce jasný pokyn – tady to balím! Asistence: Robyn Regehr a Mike Richards.

21:42
    Rask musí opět zasahovat, tentokrát hrozilo nebezpečí z levé strany, ale hosté se ubránili, vhazování po pravici gólmana Bruins.

20:44
    Bleskově využitá přesilová hra, JUSTIN WILLIAMS pronikl po pravé straně až před Raska, kterého překonává střelou nad pravé rameno. Asistence: Vjačeslav Vojnov a Jonathan Quick.

20:26
    Sotva skončila jedna přesilová hra Kings, mají domácí výhodu další, vyloučen je Dougie Hamilton.

20:23

20:01

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně v 5:34 hodin.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Los Angeles Kings: 13

Boston Bruins: 5

Československá stopa v 1. třetině:
    David KREJČÍ (BOS) 0+0, 0 střel, čas na ledě 6:00
    Zdeno CHÁRA (BOS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 8:07

A to bylo to poslední, co se v první třetině stalo. Do kabin odchází oba týmy za stavu 1:0 pro Los Angeles, když zatím jediný gól vstřelil v 11. minutě domácí Carter. Hosté toho na ledě svého dnešního soupeře příliš nepředvedli, Králové byli jasně lepší a zaslouženě vedou.

20:00

19:53
    Střela Muzzina z levé strany zablokována.

19:24
    Minuta z přesilové hry Kings uplynula, domácí se nikam příliš neženou, hlavně dohrát třetinu bez větší chyby.

19:00
    Poslední minuta první třetiny, Bruins opět dostávají puk ze třetiny.

18:43
    Hostům se to povedlo až nyní.

18:29
    Chárovi se nepodařilo vyhodit puk ze třetiny.

18:23
    Opět se vylučuje, přesilovou hru si zahrají domácí, Hamilton dostává trest za podražení Kopitara ve vlastní třetině.

17:48
    Rask na druhé straně vyráží střelu Martineze od modré, to byl hodně těžký zákrok, finský gólman ho zvládl na výtečnou.

17:33
    Bergeron přesným pasem vybízí Marchanda k rychlému úniku, ten je zakončen zablokovanou střelou, kdy puk končí v ochranné sítí a sudí nařizují vhazování po pravici Quicka.

17:15
    Kings nahazují puk do útočného pásma.

16:56
    Boychukovo střelu z pravé strany Quick vyráží, Iginla se k dorážce nedostal.

16:01
    Toffoliho střelu Rask chytá, rozhodčí přerušují hru, následuje komerční přestávka

15:19
    Paille se z ničeho nic dostal před Quicka z levého rohu třetiny Kings, ale gólman byl pozorný a jeho střelu vyrazil.

14:50
    Hosté při své první přesilové hře ani jednou neohrozili Quicka.

14:40

14:27
    A když už se Hamilton dostal z pravého křídla do zakončení, puk zablokovala hokejka C. Frasera.

14:05
    Zatím hodně nepovedená přesilová hra Bruins, puk opět ve středním pásmu.

13:50
    Rozhodčí nařizují vhazování po levici Raska.

13:20
    Elitní přesilovkové formaci Bruins mj. s Krejčím a Iginlou se nepodařilo získat útočné pásmo, Kings se pokaždé osvobodili, je čas dát prostor i druhé přesilovkové formaci.

13:08
    Ofsajd Bruins na útočné modré.

12:40
    Drew Doughty je vyloučen za podražení Patrice Bergerona, i hosté si zahrají první přesilovou hru.

11:49
    Rask si hlídá obě své tyčky, není divu, Králové kombinují za jeho brankou.

11:21
    Zdeno Chára pálí z pravé strany, od modré, trefuje pouze dobře postaveného Quicka, který přerušuje hru a následuje komerční přestávka.

11:05
    Dobrý vstup Kings do zápasu, domácí jsou od úvodních vteřin aktivnější, odměnou je jim vedoucí gól.

10:32
    JEFF CARTER měl na pravé straně čas nejen na střelu, ale i na dorážku, když Rask jeho první pokus ještě zneškodnil, ale puk se odrazil znovu právě na hůl Cartera, který se ji napodruhé dokázal prosadit, to byla velká chyba obrany Bruins! Asistence: Anže Kopitar

09:34
    Marchand hledá Pailleho ve středním pásmu, nepřesná přihrávka.

09:11

08:55
    Chára bekhendem vyhazuje puk až za branku Kings a již to vypadá, že hosté toto oslabení přečkají bez úhony.

08:29
    Nyní již pálí od modré Doughty, puk ještě zkouší tečovat Stoll, ale ten míří pouze vedle branky.

08:15
    Hosté vyhodili puk a stihli prostřídat.

07:54
    Carter zkoušel z pravé strany překonat Raska, ale ten si prostor u své tyčky pohlídal.

07:35
    Puk za brankou Bruins, domácí získávají útočné pásmo.

07:11
    Poprvé se dnes vylučuje, Daniel Paille dostává dvouminutový trest za podražení Toffoliho a domácí si zahrají přesilovou hru.

06:42
    Po střele Campbella, z pravé strany, musí zasahovat Quick který přerušuje hru.

06:15
    Regehr získává puk, Marchand nemůže hrát, to by byl ofsajd, domácí mohou zaútočit.

05:40
    Velmi dobré střídání prvních dvou pětek Bruins, které si dokázaly vytvořit tlak a "sevřít" Kings v jejich třetině.

05:10
    Souboj o puk v rohu třetiny Kings.

04:38
    OBrana Kings zatím nedává příliš prostoru ke střelbě.

04:05
    Bez gólového efektu, přesto se Krejčí znovu snaží, zaváží puk do útočného pásma.

03:50
    Bruins v útočném pásmu, vůbec poprvé v dnešním utkání.

03:00
    J. Williams byl již v ofsajdu, rozhodčí přerušují hru, vhazování ve středním pásmu.

02:34
    Stoll vyhrává vhazování po levici Raska, puk se dostává na modrou, odkud pálí Doughty, ale Rask je na svém místě a chytá.

02:18
    C. Fraser zkouší bekhendem, z levé strany, překonat Raska v brance Bruins, ten jeho střelu vyráží.

02:00
    Nevyšlo to, puk letí na zakázané uvolnění.

01:45
    Bruins mohou rozehrát a poprvé v utkání zaútočit.

01:15
    Carter spěchá za pukem do útočného pásma, ale dříve u něho je hráč Bruins.

00:50
    Domácí rozehrávají zpoza vlastní branky.

00:01

Los Angeles Kings: Quick (Scrivens) – Muzzin, Doughty, Vojnov, Mitchell, Regehr, Martinez – King, Kopitar, Carter – Brown, Stoll, Williams – Frattin, M. Richards, Toffoli – Clifford, C. Fraser, Lewis

Boston Bruins: Rask (Jonhson) – Chára, Hamilton, McQuaid, Krug, Bartkowski, Boychuk – Söderberg, Krejčí , Iginla – Marchand, Bergeron, R. Smith – Paille, Spooner, M. Fraser – Florek, Campbell, Miller

Rozhodčí: Meier, Pochmara – Lazarowich, S. Miller.

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž Los Angeles Kings přivítá na svém ledě Boston Bruins.

Předpokládané sestavy:

Los Angeles Kings: Quick (Scrivens) – Muzzin, Doughty, Vojnov, Mitchell, Regehr, Martinez – King, Kopitar, Carter – Brown, Stoll, Williams – Frattin, M. Richards, Toffoli – Clifford, Lewis, J. Nolan

Boston Bruins: Rask (Jonhson) – Chára, Hamilton, McQuaid, Krug, Bartkowski, Boychuk – Söderberg, Krejčí , Iginla – Marchand, Bergeron, R. Smith – Paille, Spooner, Fraser – Florek, Campbell, Miller

LOS ANGELES KINGS

________________________________________

Kings mají na svém kontě téměř stejně bodů, jako jejich dnešní soupeř, sedmapadesát, ale v nabité Západní konferenci to nestačí na lepší, než šesté místo! Pořadí konference totiž vévodí čtyři z pěti nejlepších týmů celé ligy! Vedoucí Anaheim, druhé Chicago, třetí St. Louis, čvrté San Jose i páté Colorado prožívají skvělou sezónu a byť Králové z Los Angeles nehrají špatně, sráží je nejen nepovedený vstup do sezóny, ale hlavně i nevyrovnané výkony, kdy prohrávají i s papírové slabšími týmy – viz. poslední domácí prohra s Minnesotou.

Nejproduktivnějším hráčem Králů je Anze KOPITAR

který nasbíral pětatřicet bodů za třináct gólů a dvaadvacet asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená sedmatřicáté místo v rámci celé ligy.

Druhým nejproduktivnějším hráčem Kings je Mike RICHARDS

který má na svém kontě osmadvacet bodů za šest gólů a dvaadvacet asistencí, aktuálně mu patří čtyřiadevadesáté místo v bodování NHL.

BOSTON BRUINS

Loňští finalisté z Bostonu vévodí Atlantické divizi, když po třiačtyřiceti zápasech mají na svém kontě osmapadesát bodů. Před druhou Tampou mají náskok dvou bodů a před třetím Montrealem, který má však o dva odehrané zápasy navíc, již tříbodový náskok. V pořadí celé Východní konference jsou Bruins na druhém místě, na vedoucí Pittsburgh mají již sedmibodovou ztrátu. Boston podává v dosavadním průběhu poměrně konstantní výkony, byť z posledních čtyř zápasů dva prohrály- doma se stále se zlepšujícími Islanders a v posledním utkání na ledě silného Anaheimu.

Nejproduktivnějším hráčem Bruins je Čech David KREJČÍ

který nasbíral šestatřicet bodů za devět gólů a sedmadvacet asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená dvaatřicáté místo v rámci celé ligy.

Druhým nejproduktivnějším hráčem New Jersey je Reilly SMITH

který má na svém kontě dvaatřicet bodů za patnáct gólů a sedmnáct asistencí, aktuálně mu patří osmapadesáté místo v bodování NHL.

Češi na ledě
    Za Los Angeles Kings nenastupuje v této sezóně žádný český hráč.
    V dresu Bostonu by měl nastoupit k dnešnímu utkání David KREJČÍ.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:40.

Martin Dvořák

Góly a asistencie: 11. Carter (Kopitar), 21. Williams (Vojnov, Quick), 22. Martinez (Regehr, Richards), 53. Brown (Stoll, Williams) – 30. Fraser (Söderberg, Hamilton), 58. Florek (Boychuk, Campbell)

Boston Bruins: Rask (22. Jonhson) – Chára, Hamilton, McQuaid, Krug, Bartkowski, Boychuk – Söderberg, Krejčí , Iginla – Marchand, Bergeron, R. Smith – Paille, Spooner, M. Fraser – Florek, Campbell, Miller

Rozhodca: Meier, Pochmara – Lazarowich, S. Miller

Diváci: 18 118