Vítkovice – Liberec 8:4 (kon.) | Chomutov – Hradec Králové 0:2 (kon.) | Berani Zlín – Plzeň 2:4 (kon.)
Pardubice – K. Vary 1:4 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 3:4 (kon.) | Kladno – Litvínov 2:0 (kon.)
Sparta Praha – Slavia 4:2 (kon.)
Rytíři Kladno
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
HC VERVA Litvínov
cz Piatok 10.01.2014, 18:00 • ČEZ Stadion, Kladno • Tipsport extraliga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Litvínov se díky zlepšeným výkonům v tabulce zvedl a nyní mu patří 10. místo. Při absenci několika klíčových hráčů drží Vervu nad vodou především skvělé výkony brankáře Pavla Francouze. Severočeši dnes přijedou do Kladna a pravdou je, že ve vzájemných zápasech jsou většinou úspěšnější domácí.

Kladno hlásí před utkáním s Litvínovem jednu posilu. Z Třince dorazil rozšířit kádr Rytířů útočník Marek Zagrapan. Kromě něj se v domácím dresu představí poprvé od návratu také Vítězslav Bílek. Kladno potřebuje nutně bodovat, protože naposledy padlo na ledě Karlových Varů a nemůže si dovolit ještě větší ztrátu na západočeský celek.

Litvínov se dnes bude muset obejít bez brankáře Pavla Francouze, kterého o cestu do Kladna připravila nemoc. Verva tak má dnes k dispozici pouze mladou dvojici Lukáš Horák – Patrik Nechvátal.

Rytíři Kladno: Chábera – Kaberle, Růžička, Doudera, Černošek, P. Hořava, Jankovič, Gutwald – Bílek, Dragoun, M. Hořava – Tenkrát, Zagrapan, Kuchler – Eberle, Lukáč, Bajaruns – Machač, Havlíček, Strnad.

HC Verva Litvínov: Horák – Zeman, Pavlík, Šlégr, Stříteský, Kousalík, Posmyk – Martynek, Ručínský, Trávníček – Jánský, Černý, Lukeš – Rapáč, Piroš, Gerhát – Pisařík, Jurčík, Pšurný .

Rozhodčí: Lacina, Pavlovič – Lhotský, Svoboda.

Aktéři utkání jsou již na ledové ploše ČEZ Stadionu na Kladně.

00:01

00:44
    S prvním pukem se nehrálo příliš dlouho, skončil někde v hledišti.

01:25
    Horák si připisuje první extraligový zákrok.

02:02
    Úvod je bez větších příležitostí, na branku zatím moc střel nechodí.

02:46
    Strnad přišel o hokejku, když zablokoval střelu jednoho z hostí.

03:54
    Litvínov se usadil v útočném pásmu, ale na Cháberu nevyprodukoval ani jednu střelu.

04:28
    Petr Hořava zachytil rozehrávku na modré, ale jeho lehkou střelu Horák chytil.

04:48
    Marek Posmyk (LIT) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

05:07
    Kaberleho ránu hosté srazili ještě před Horákem.

05:35
    Pěkný zákrok Horáka proti střeleckému pokusu Dragouna.

05:47
    Kaberlemu utekl puk na modré.

06:48

06:57
    Zagrapan číhal na zadní tyči, ale puk mu jen proběhl mezi nohama.

07:35
    Lukáč využil unavených beků Litvínova, přebruslil je, ale vypálil těsně mimo.

08:25
    Snad 25 sekund nechali rozhodčí hrát, ačkoli puk byl nehybný u mantinelu.

08:43
    Písařík dostal kotouč mezi kruhy a jeho rychlou střelu chytil Chábera do lapačky.

09:20
    Posmyk si na poslední chvíli lehl do střely Miloslava Hořavy a srazil jí mimo.

09:43
    Petr Tenkrát (KLA) dostává dvě minuty za podražení.

09:53
    Zaměstnán je ale Horák, který zastavil výpad Miloslava Hořavy v oslabení.

09:56
    Jakub Černý (LIT) dostává hned po vhazování dvě minuty za vysokou hůl.

10:55
    Hra ve čtyřech moc šancí nepřináší.

11:12
    Teď však Piroš tečoval nahození od mantinelu a Chábera musel rychle ucpat prostor na zadní tyči.

11:29
    Šlégrova střela od modré byla tečována a skončila těsně vedle.

11:43

11:56

12:45
    Zakázané uvolnění Litvínova.

13:10
    Martynek po chybě Kladenských hledal Ručinského, ke kterému se ale puk přes kladenské hokejky nedostal.

14:01
    Hosté zaváhali při nahození a jejich akci přerušil ofsajd.

14:47
    Petr Tenkrát (KLA) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

15:11
    Střela Zemana na branku neprošla a Kladno poslalo puk k Horákovi.

15:46
    Severočeši se usadili v útočném pásmu.

16:16
    Hosté stále tlačí, ale Chábera zasahovat nemusel.

16:33
    Růžička srazil přihrávku do ochranné sítě a domácí mohou vystřídat.

16:47

17:26
    David Růžička (KLA) dostává dvě minuty za hru tělem. Oficiální stanovisko je nedovolené bránění.

18:12
    Litvínovu se nedaří v přesilové hře.

19:03
    Obětavý zákrok Petra Hořavy.

19:08
    Jakub Černý (LIT) dostává dvě minuty za hákování.

19:30
    Chábera viděl na poslední chvíli střelu Kousalíka, ale stihl zakročit.

20:00

První třetina nepřinesla branky. Pouze se vylučovalo na obou stranách, kdy šli ven pokaždé stejní hráči. Druhá třetina odstartuje přibližně v 18:52.

20:01

20:28
    Hosté v oslabení pláchli do přečíslení, Ručinský to vzal na sebe, ale Cháberu nepřekonal.

21:07
    Miloslav Hořava trefil prvního hráče před sebou a přesilová hra Kladna je u konce.

22:04
    Další přerušení v podobě zakázaného uvolnění vrací hru před branku Litvínova.

22:40
    Úvod druhé třetiny je poměrně opatrný. Pokud nebudeme počítat netypický počet hráčů na ledě.

23:26
    Chábera docela nejistě zasáhl proti ne příliš povedené střele Gerháta.

23:49
    Dragoun si to z rohu namířil rovnou na branku. Horák ale odolal.

24:47
    Kotouče létají z jednoho pásma do druhého, ani jeden z celků není s to založit souvislejší akci.

25:26
    Eberleho střela mířila jen nad branku. Odrazu od mantinelu málem hosté využili, ale Gerhát dlouhý pas nezachytil.

25:59
    Lukáčovu střelu bekhendem vyrazil Horák před sebe a Eberle už se dostával k dorážce. Na poslední chvíli ho ale obrana zneutralizovala.

26:58
    Petr Kousalík (LIT) dostává dvě minuty za vysokou hůl.

27:11
    Tenkrát minul z kruhu přední růžek.

27:41
    Doudera uhájil modrou před dvěma forčekujícími hosty.

27:55
    Marek Zagrapan (KLA) dostává dvě minuty za podražení.

28:52
    Lukáč se rozjel z vlastního pásma a namířil si to rovnou do brankoviště. Horák udržel puk někde před brankovou čárou.

28:58

29:25
    Jankovič obral o puk Pavlíka a vyhodil.

29:38
    Hosté teď těsně nezachytili puk v útočném pásmu.

29:55

30:41
    Písaříkova tečovaná střela se odrazila od tyče.

31:38
    Petr Hořava vyrobil chybu, kterou za něj stihl napravit jeho vracející se bratr.

32:22
    Jánský dostal puk za dezorientovaného Cháberu, ale na čáře ještě jeden z domácích puk zastavil. Kladno poté odklidilo.

32:51
    Tohle byl velký tlak Litvínova. Petr Hořava už byl viditelně unavený z dlouhého střídání a hosté zamkli domácí v pásmu. Posmykovu střelu Chábera jen vyrazil, ale před dorážejícím Trávníčkem ještě stihl puk pokrýt.

33:34
    Doudera nezastavil puk u mantinelu a Ručinský ho okamžitě předal Martynkovi. Chábera musel být ve střehu proti střele zblízka.

34:16
    Eberleho střelu Horák podcenil a byl rád, že od hřbetu lapačky se puk odrazil mimo branku. Domácí forvard se poté dostal ještě k teči, kteoru už Horák zastavil jistě.

34:52
    Na tyčky je srovnáno. Bílek se na kruhu otočil a trefil se přesně do té vzdálenější.

36:13
    Hosté stáhli obranu na vlastní modrou a Kladno marně hledá cestu skrz černožlutý houf.

37:06
    Přerušení v obranném pásmu Litvínova.

37:25
    Kladno právě vstřelilo branku!
    To byla paráda v podání Jiřího Kuchlera. Domácí útočník natáhl puk na střed, udělal kličku obránci a poté zadovkou přistrčil na PETRA TENKRÁTA, který už jen trefil prázdnou branku. Asistence: Jiří Kuchler.

38:04
    Ručinský znovu dostal prostor a zkusil vystřelit. Chábera ukryl puk na svých bedrech.

38:45
    Lukáč přenechal pro Bajarunse, který zblízka minul.

39:20
    Kuchler zkusil také střelecké štěstí, Horák vyrazil.

39:35
    Ránu Černého zastavil Chábera a přerušil hru.

39:52
    Chábera švihnul lapačkou po střele Ručinského a předvedl úspěšný zákrok.

40:00

Nerozhodný výsledek změnil Jiří Kuchler, který parádní akcí připravil braknu pro Petra Tenkráta. Kladno vede po dvou třetinách nad Litvínovem 1:0. Třetí třetina začíná přibližně v 19:42 a Litvínov bude muset trochu otevřít dvířka v obraně.

40:01

40:59
    Černošek si připsal střelu proti svým bývalým spoluhráčům. Horák nadvakrát zasahuje.

41:37
    Eberle zpoza branky našel úplně volného Jankoviče, který před brankou netrefil puk.

43:17
    Horák donucen k přerušení hry, vhazuje se před ním.

44:18
    Chábera vyráží puk, který na něj od modré vyslal Posmyk.

44:49
    Obraz hry se bude muset trochu změnit, pokud chtějí hosté myslet na body.

46:06
    Zeman nabízel puk na teč. Kotouč ale proletěl až někam do rohu.

47:14
    Bajaruns byl nehlídaný před brankou, ale Lukáč nejdřív musel pořádně zpracovat puk. Jeho následná přihrávka neprošla.

48:19
    Hezká nahrávka Strnada od zadního mantinelu, který přes hokejku soupeře našel volného Havlíčka. Horák ale stihl přitisknout lapačku k betonu.

48:37
    Martynek spíš pomýšlel na vybojování vhazování, protože jeho propagační nahození nemohlo Cháberu ohrozit.

49:39
    Blížíme se k polovině třetiny, jednu z dalších akcích zastavuje ofsajd, což se nelíbí hostujícímu Šlégrovi. Debata s rozhodčími ale nebyla dlouhá.

51:20
    V posledních minutách se hraje hodně nezáživný hokej, což domácím stačí.

51:42
    Zajímavá přihrávka před Cháberu. Na poslední chvíli zasáhl bránící Petr Hořava.

52:51
    Posmykovu střelu od modré Chábera vyrazil.

53:01
    Hosté střídali a Kuchler vyrazil dopředu. Jeho střelu Horák vyrazil lapačkou.

53:21
    Eberle dostal těžkou přihrávku, ale i tak zvládl zakončit. Horák se stihl přesunout.

53:32
    Hned po vhazování dává Kladno klíčovou druhou branku. Doudera na modré přistrčil Černoškovi, jehož ránu tečoval nad Horákův beton JAN EBERLE. Pro něj je to první trefa v sezoně. Asistence: Marek Černošek, Milan Doudera.

54:57
    Lukáč centroval před branku, kde se opět natahoval po puku Eberle. Tentokráte nedosáhl.

55:23
    Černošek vystřelil z kruhu do připraveného Horáka.

55:41
    Na druhé straně snadný zákrok pro Cháberu po nahození obránce Pavlíka.

56:33
    Dobrá střela Stříteského. Chábera vyrazil před sebe, kde ale nikdo na dorážku nebyl.

57:56
    Čas už pro hosty opravdu kvapí a domácí stále drží dvoubrankový náskok.

58:27
    Kotouč skončil v hledišti a vhazuje se ve středním pásmu.

59:12
    Miloslav Hořava z otočky zkoušel překvapit Horáka. Pro domácí už není podstatné, že ho nepřekonal.

59:35
    Peter Jánský (LIT) dostává dvě minuty za vysokou hůl.

60:00

Domácí udrželi čisté konto. V poslední třetině jejich náskok zvýšil tečí Jan Eberle. Nejlepšími hráči jsou Jiří Kuchler (KLA) a Pavel Písařík (LIT). Kladenští se tedy přiblížili nejbližším konkurentům, ale stále ztrácejí 10 bodů. Já vám přeji hezký víkend! (20:17:40)