Doneck – S.Moskva 3:2 (po pr.) | Záhreb – Dinamo Minsk 4:1 (kon.)
HK Donbass Doneck
3:2 (1:0, 1:0, 0:2)
Spartak Moskva
Pondelok 06.01.2014, 18:00 • Družba Aréna • KHL

Zápas sa nám teda skončil až po predĺžení, ktoré čakal málokto. Favoritom boli jednoznačne domáci, ktorí túto úlohu aj celý zápas plnili, no koniec zápasu jednoducho nezvládli a dovolili Moskve vyrovnať. V predĺžení už Donbass ale ďalšiu dramatizáciu nechcel pripustiť a zásluhou Maxima YAKUTSENYA tak ostávajú dva body na domácom ľade. Zvyšný jeden si odvážajú hostia.

Ja sa s Vami lúčim a prajem pekný zvyšok večera.
    (20:19:07)

61:40
    Donbass Doneck dal gól!
    Domáci strieľajú gól a víťazia! Maxim YAKUTSENYA sa od mantinela presunul na stred ľadovej plochy a strelou prekonal Glassa! Výbornú prácu pred brankárom odviedol aj Nedorost, ktorý Glassovi tienil vo výhľade. Asistencia: Peter Podhradský

61:19
    Kagarlitskiy po niekoľký krát dnes vystrelil, Glass výborný zásah lapačkou!

60:56
    Spartak sa bráni v trojici, Donbass útočí vo štvorici.

60:14
    Mikhail Yunkov vylúčený za seknutie, presilovka pre Donbass.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Tretia tretina nakoniec patrila hosťom, ktorí vyrovnali stav stretnutia a my uvidíme predĺženie!

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

58:37
    Spartak Moskva dal gól!
    A je vyrovnané! Spartaku sa predsa podarilo vyrovnať, o čo sa postaral Oleg KVASHA! Asistencia: Igor Volkov

57:30
    Donbass šiel v presile na Glassa, v poslednej chvíli zastavil akciu obranca svojim telom.

56:48
    A predsa len, snaha z hosťujúcich hráčov ešte prichádza, kontaktný gól ich "nakopol."

55:01
    Spartak znižuje na 2:1! Pavel MEDVEDEV dostal prihrávku pred bránku Lightona, tú ešte síce nezúžitkoval, no po obkrúžení bránky sa mu už skórovať podarilo! Asistencie: Vladimir Peshekhonov

54:06
    Tyčka zvoní na hosťujúcej bráne, tú nastrelil Laine!

53:27
    Hráči Donbassu výborne dokorčuľovávajú svojich súperov v strednom pásme a často ich oberajú o puk.

52:36
    Hra prerušená, Wilson v postavení mimo hry.

51:49
    Medvedev zastavený súperovým obrancom.

51:12
    Ignašin sa spoza brány snažil natlačiť do predbránkového priestoru, situáciu ale vyriešil Leighton prikrytím puku pri tom, ako sa Ignašin drzo tlačil pred ňu.

René Lipták

Góly a asistencie: 20. Kagarlitskiy (Fedotenko), 21. Dadonov (Kiiskinen), 62. Yakutsenya (Podhradský) – 56. Medvedev (Peshekhonov), 59. Kvasha (Volkov)

HK Donbass Doneck: Leighton (Laco) – Kolár, Piganovič, Wilson, Podhradský, Razin, Bartulis, Silnickij – Wirtanen, Laine, Kiiskinen – Dadonov, Nedorost, Jakucenja – Kašpar, Kagarlitskiy, Fedotenko – Varlamov, Zacharov, Torjanik
    Spartak Moskva: Glass (Ivanov) – Quint, Sergejev, Bodrov, Kulik, Grišin, Želdakov, Mamkin – Špirko, Anderson, Wandell – Junkov, Kozlov, Krutov – Kvaša, Volkov, Toluzakov – Bobrov, Ignašin, Medvedev

Rozhodca: Nalivaiko, Ščenjov – Maitak, Pronskich

Diváci: 3 997 divákov