Kvitová, Štěpánek – Bobusicová, Anderson 1:0 (kon.)

Oliver Anderson
0
3

cz Piatok 03.01.2014, 14:32Hopman Cup - štvorhra (krytý tvrdý povrch)

Poslední vystoupení českého páru na Hopmanově poháru tak končí vítězstvím české dvojice 8:3. Utkání proti náhradníkům Bobusicové s Andersonem se hrálo jen na jeden set do osmi gemů a český pár v něm potvrdil své kvality.

Více než o samotný výsledek však šlo o pobavení diváků v Perthu a to se jistě Štěpánkovi s Kvitovou podařilo.

Já Vám děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších tenisových přenosů. (14:54:39)

8:3
    Dvojchybou končí toto utkání a Petra Kvitová se pusou s Radkem Štěpánkem loučí s tímto zápasem i celým turnajem.

40-30
    Štěpánek rušil Bobusicovou při podání a ta jej málem trefila svým prvním servisem. Na řadu přichází ten druhý. Všemu tleská na returnu stojící Petra.

40-30
    Těžký smeč čekal na Andersona, ten však kazí a je tu tak mečbol pro Kvitovou se Štěpánkem!

30-30
    Petra si vyměnila několikrát míček na síti s Bobusicovou a nakonec je to rodačka z Fulneku, která bere fiftýn.

15-30
    Hráčské kvality Bobusicové pochopitelně nejsou tak velké a nyní se to ukázalo při hře na síti, kde poslala míček jen do poloviny sítě.

0-30
    Štěpánkův přeběh byl velmi čitelný a australská hráčka toho využívá s velkým přehledem.

0-15
    Bobusicová by jistě ráda uhrála alespoň tento gem a tím zápas opět o něco natáhla.

7:3
    Následně už česká dvojice gem získává a vede tak 7:3 a je jediný gem od vítězství v tomto utkání.

40-15
    To jsou věci! Anderson namířil míček na Kvitovou a Štěpánek poté přeskočil síť a s pořádnou dávkou humoru vyčinil Andersonovi.

40-0
    Riskantní return Bobusicové končí v autu, jsou tu tři gemboly.

30-0
    Chybička na australské straně.

15-0
    Radek jako gentleman podával na Bobusicovou velmi pomalý servis, následně však česká dvojice i tak získala výhodu, kterou i přes vyrušování Štěpánka dokázala Kvitová dohrát.

6:3
    Čistá hra a máme tu výměnu stran. Českému páru chybí ke konci zápasu získat dva gemy.

0-40
    Tři gemboly pro australskou dvojici po dobrém podání.

0-30
    Štěpánek ukazuje, že se tenisem umí bavit. Zahrál sice dvakrát raketou, ale rozhodčí nechal hru pokračovat. Nakonec však Anderson fiftýn získal i bez zásahu rozhodčího.

0-15
    Australský pár pochopitelně chce utkání co nejvíce natáhnout.

6:2
    Bobusicová chtěla přeběhnout, ale míček nezasáhla, následně její spoluhráč chybuje. Set tak nekončí a pokračujeme do osmi gemů.

40-30
    Brejkbolu se však australský pár nedočkává.

30-30
    Dobře to nyní udělal Anderson, který propálil Štěpánka na síti. Ten v těžké pozici posílá volej do autu.

30-15
    Rámem trefuje Bobusicová forhend, následně Štěpánek pohladil Petru po vlasech a šou na kurtu pokračuje.

15-15
    Radek jenom tak stál na základní čáře a rozhazoval rukuma, Kvitová si totiž nevybrala ani jednu stranu a pouze stála uprostřed dvorce.

15-0
    První fiftýn patří českému páru.

5:2
    Jak je již známo, tak v Hopman cupu skončí česká dvojice na 2. místě ve skupině B. Toto utkání se hraje ještě jednou připomínám do osmi gemů a pouze na jeden vítězný set.

5:2
    Čistá hra pro australskou dvojici, je sníženo na 5:2 a po přestávce půjde podávat Petra Kvitová.

0-40
    Ihned z returnu zkusil Štěpánek překvapit soupeře lobem, jenže míček do kurtu nedostal.

0-30
    Bobusicová překvapuje nepřipraveného Štěpánka na síti.

0-15
    Anderson měl před sebou těžkou smeč zády k síti a jenom tak odevzdal míček, Kvitová však jednoduchý úder kazí.

5:1
    Za osmnáct minut je to již 5:1! Ještě připomínáme, že se utkání hraje pouze do osmi gemů na jeden set.

40-30
    Kvitová zahrála těžkou smeč, poté však chyboval její partner.

40-15
    Radek si zápas evidentně užívá, spíše jen tak nahrával míček soupeřům na druhou stranu, ale přesto jde fiftýn na českou stranu. Bobusicová totiž netrefila míček do kurtu.

30-15
    Štěpánek zahrál forhend přesně na raketu Andersona, ten však na síti chybuje. Evidentně nebyl na takovou ránu připraven.

15-15
    Petra však nepřidala dobrý volej na síti a stav je tak 15:15. Skvěle zahrál Anderson, který umístil míček do volné části kurtu.

15-0
    Štěpánek vytáhl z rukávu dobrý první servis.

0:0
    Omlouváme se za technické potíže, utkání již probíhá a v prvním setu vede český pár již 4:1 a navíc jde podávat. Česká dvojice rychle vedla 4:0 a až nyní si čistou hrou soupeři uhráli svůj první gem.

0:0

Radek Štěpánek před malou chvílí porazil Miloše Raoniče a za nějakých 40 minut by měl začít také mix, který dnešní program Hopman cupu uzavře.

Proti českému páru se tak postaví velká neznámá. Vše je rozhodnuto a tak je otázkou, zda pár Kvitová – Štěpánek nevezme tento duel uvolněně. Přesto všechno proti takto nízko žebříčkově postaveným hráčům je česká dvojice obrovským favoritem.

Bojana Bobusicová je až 481. hráčkou světa v singlovém žebříčku a Oliver Anderson se pohybuje až na konci druhé tisícovky, navíc je mu teprve patnáct let. Oliver Anderson si svou premiéru na letošním Hopman cupu odehrál v utkání Polsko – Itálie, když po boku Pennettaové zaskočil za zraněného Andrease Seppiho, prohrál však jasně 2:6 a 1:6.

Dnes se dějí při zápase USA – Česko opravdu věci. Nejprve se odhlásil pro zranění John Isner, kterého pro dvouhru nahradil Kanaďan Raonič. Poté ve svém zápase skrečovala po prvním prohraném setu Stephensová a tak podle posledních informací nastoupí do čtyřhry za USA srbská dvojice Bojana Bobusicová, Oliver Anderson.

Francie zvítězila i ve svém posledním utkání ve skupině a postoupila tak do finále. Zápas Česko – USA se tak hraje pouze o druhé místo ve skupině, které je bez nároku na postup do další fáze Hopman cupu.

Utkání ve čtyřhře se hraje na dva vítězné sety, případný třetí set se hraje formou supertiebreaku do 10 bodů. Při shodě v jednotlivých gemech se hraje pouze jedna výměna, která rozhodne o osudu celého gemu.

Obě dvojice mají za sebou dva zápasy a výsledky mají velmi podobné, jedna výhra a jedna porážka. Ze skupiny tak s největší pravděpodobností postoupí Francie, kterou ještě před tímto duelem čeká souboj s papírově slabšim Španělskem.

V posledním zápase ve skupině se dnes postaví česká dvojice Petra Kvitová, Radek Štěpánek americkému duu Stephensová, Isner. Po dvouhrách bude následovat tato smíšená čtyřhra, která se bude hrát i v případě, že bude skóre 2:0 či 0:2.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.