Nemecko U20 – Nórsko U20 0:3 (kon.) | USA U20 – Rusko U20 3:5 (kon.) | Fínsko U20 – Česko U20 5:3 (kon.)
Kanada U20 – Švajčiarsko U20 4:1 (kon.) | Švédsko U20 – Slovensko U20 6:0 (kon.)
Fínsko U20
5:3 (1:1, 1:2, 3:0)
Česko U20
Štvrtok 02.01.2014, 14:30 • Malmö Arena • Majstrovstvá sveta do 20 rokov

Za zvukov fínskej hymny na počesť víťaza sa s vami lúčim, pripomínam, že o pár minút začne tretí súboj, ktorý vám priblíži kolega Kovalský. Ja sa prihlásim opäť od 19:30 so záverečným štvrťfinálovým zápasom, na ktorý všetci tak čakáme. Do čítania, priatelia! (16:55:03)

Nakoľko je to posledný zápas českého tímu, sú vyhlásení aj najlepší traja hráči:

brankár Marek Langhamer, obranca a kapitán tímu Petr Šidlík a útočník Dominik Simon.

Najlepší hráči zápasu:

Česká republika – David Pastrňák
    Fínsko – Juuso Ikonen

Je dobojované. Druhé štvrťfinálové stretnutie skončilo rovnako, ako to prvé. Po veľkej dráme za stavu 4:3 a power-play bez brankára Fíni potvrdili svoj postup gólom do prázdnej brány.

Museli sa ale k tomuto stavu prepracovať v tejto tretine ešte zo stavu 2:3 – vyrovnával Henri Ikonen v 46. minúte, v 52. Kinnunen vrátil vedenie na fínsku stranu. Do semifinále tak postúpil ďalší účastník skupiny B.

60:00

59:44
    Fínsko dalo gól!
    Teraz sa to už ale podarilo, SAKU MÄENALANEN už nie len v rámci zbavenia sa puku z obranného pásma, teraz dobre vedel čo chce spraviť, zo stredného posiela puk do prázdnej brány.
    Asistencia: Teuvo Teräväinen.

59:37
    Tesnotka! Ristolainen znova v súboji na zadnom mantineli, Faksa skúsil zadovku medzi kruhy, ale tam stál Mäenalanen a asi on tečoval puk. Ten sa pomaličky prekĺzal stredom a len-len že nie do opustenej brány!

59:21
    Ristolainen na zadnom mantineli získal puk a popri mantineli ho posiela preč. Ušiel znova až na icing.

59:09
    Fíni si obetavo ľahajú do striel, no beci nebijú, posunuli pred bránu, kde Pastrňák tečoval, Saros kryje.

59:00
    Vyhodenie z pásma uniklo až do toho útočného, zakázané uvoľnenie Fínska.

58:44
    Volek nadvakrát, ale Fíni oba pokusy zblokovali.

58:31
    Marek Langhamer odchádza na striedačku, Česi to skúsia so šiestimi hráčmi.

58:31
    Volek sa dostal až k zakončeniu bekhendom, Saros chytá.

58:05
    Langhamer pripravený, ale čaká. A spravil dobre, pretože Fíni boli na puku a prepracovali sa až k nahodeniu do pásma.

57:42
    Český tréner na situáciu reaguje oddychovým časom.

57:42
    Procházka nezachytil prihrávku a opäť icing tej istej formácie.

57:06
    Simon z obranného pásma poslal prihrávku do stredného, tam ale nezachytená a tak je z toho zakázané uvoľnenie. Na strely v tejto tretine 11:3, čo len dokumentuje fakt, ako si Fíni svojho brankára strážia.

56:25
    Tomeček síce prešiel pomerne ľahko do pásma, ale dvaja brániaci hráči ho sledujú a nedokáže prihrať do šance.

55:57
    Fíni sa sústredia na bránenie a čakajú na chyby. Vyhodenie z obranného pásma im stačí, striedajú.

Dominika Haršáni Handzušová

Góly a asistencie: 3. Mäenalanen (Teräväinen, Lindell), 39. J. Ikonen (Kulmala), 46. H. Ikonen (Lehtonen), 52. Kinnunen (J. Ikonen, Kulmala), 60. Mäenalanen (Teräväinen) – 4. Simon (Pastrňák, Procházka), 32. Procházka (Simon, Vrána), 35. Faksa (Tomeček, Volek)

Fínsko U20: Saros (Husso) – Lindell, Pokka, Lehtonen, Ristolainen, Honka, Vainonen, Vainio – Mäenalanen, Teräväinen, Lehkonen – Nikko, Mustonen, Haapala – J. Ikonen, Kinnunen, Kulmala – Rauhala, Nättinen, Leskinen – H. Ikonen.
    Česko U20: Langhamer (Dolejš) – Knot, Šidlík, Šulák, Plutnar, Němeček, Košťálek – Pastrňák, Simon, Procházka – Kaše, Kämpf, Vrána – Tomeček, Volek, Faksa – Zdráhal, Machač, Sedláček.

Rozhodca: Björk (SWE), Wiegand (SUI) – McIntyre (USA), Müller (SUI)