1. Mats ZUCCARELLO (NYR) 1+0, 3 střely, čas na ledě 16:19
    2. Carl HAGELIN (NYR) 1+0, 3 střely, čas na ledě 17:06
    3. Derick BRASSARD (NYR) 0+2, 0 střel, čas na ledě 15:33

Hity: 31:19
    Zblokované střely: 12:2

Nejvíce střel: Derek Stepan, Rick Nash a Benoit Pouliot 4 – Ryan Suter 5
    Nejvíce času na ledě: Ryan McDonagh 25:32 – Ryan Suter 31:19

Branky a nahrávky: 17. Pouliot (McDonagh, Brassard), 32. Hagelin (Dorsett, Boyle), 39. Zuccarello (Brassard), 53. Kreider (Nash) – 5. Pominville (Suter, Granlund). Po třetinách: 1:1, 2:0, 1:0. Rozhodčí: Jackson, O'Halloran – Amell, MacPherson. Diváci: 18006.

Fanoušci Rangers se konečně dočkali jednoznačného vítězství svého týmu v Madison Square Garden. Jezdci opanovali celému průběhu utkání a zaslouženě tak jeden z lepších týmů nabité Západní konference porazili 4:1.

Zpočátku byli ale aktivnějším týmem Divoši z Minnesoty, kteří si svou dobrou hrou vysloužili první gól dnešního utkání, který v 5. minutě vstřelil po skvělé přihrávce Sutera Jason Pominville.

Rangers ale v dalším průběhu první třetiny zapnuli a odměnou jim byla vyrovnávací branka, o kterou se v 17. minutě v přesilové hře postaral Benoit Pouliot, který do branky usměrnil střílenou přihrávku McDonagha.

Druhá část hry patřila jednoznačně domácím Rangers, kteří přestříleli svého soupeře v poměru 17:5 a především unikli do dvoubrankového vedení. Ve 32. minutě se prosadil Carl Hagelin, což bylo přesně v době, kdy končila přesilová hra Wild a vyloučený Brian Boyle se zapojil do gólové situace.

Třetí branku poté přidal po parádní akci Dericka Brassarda norský útočník Mats Zuccarello. Ve třetí třetině sice Wild zatopili pod kotlem, k ničemu už to ale nebylo. V 53. minutě ještě stvrdil vítězství Chris Kreider, který tak stanovil konečnou podobu skóre na 4:1 pro domácí Rangers!

59:32
    Scandella se dobře vrátil do obrany s Hagelinem a odebral švédskému útočníkovi Rangers puk.

58:53
    Hosté se usadili v útočném pásmu, kouč Mike Yeo ale nezkusí odvolat Backstroma z branky, zřejmě i on cítí, že by to dnes ani nemělo smysl.

58:30
    Diváci už si žádají konec utkání, domácí odrážejí jeden útok Divochů za druhým.

57:42
    Talbot ještě kryje střelu Marca Scandelly od modré čáry.

57:05
    Do konce základní hrací doby zbývají necelé 3 minuty a troufám si říci, že o vítězi je již rozhodnuto.

56:12
    Za Backstromem opět zvoní tyč! Od modré čáry střílel Dan Girardi!

55:38
    Hosté se přeci jen stále snaží něco s výsledkem udělat, Granlund ale přihrál pouze na hůl Dericka Brassarda, který dnes vážně aspiruje na první hvězdu utkání.

55:00
    Backstrom našel puk v lapačce po nahození Antona Stralmana od modré čáry.

54:40
    Domácí hokejisté už se nebudou tolik tlačit do ofenzivy.

53:59
    Domácí v ofsajdu.

53:25
    Nějakých 6 a půl minuty před koncem se zdá být rozhodnuto.

52:46
    Rangers právě vstřelili branku!
    Domácí navíc přidávají další branku, Nash získal ve středním pásmu puk, předložil jej do jízdy CHRISI KREIDEROVI, kterému vůbec nesedla střela, puk jen tak lehce poslal po ledě na Backstroma, který byl ale tak zmaten, že mu nakonec kus černé pryže prošel mezi betony až do branky! Asistence: Rick Nash.

52:13
    Čas hostům utíká hodně rychle, hraje se totiž hodně plynule.

Adam Lacek

Góly a asistencie: 17. Pouliot (McDonagh, Brassard), 32. Hagelin (Dorsett, Boyle), 39. Zuccarello (Brassard), 53. Kreider (Nash) – 5. Pominville (Suter, Granlund)

New York Rangers: Talbot (Lundqvist) – McDonagh, Girardi, J. Moore, Stralman, Del Zotto, Falk – Nash, Stepan, Zuccarello – Kreider, Brassard, Hagelin – Richards, Miller, Pouliot – Boyle, D. Moore, Dorsett
    Trenér: Alain Vigneault.

Minnesota Wild: Backström (Gustafsson) – Suter, Brodin, Scandella, Spurgeon, Ballard, Stoner – Parise, Koivu, Pominville – Heatley, Brodziak, Niederreiter – Cooke, Coyle, Granlund – Haula, Rupp, Mitchell
    Trenér: Mike Yeo.

Rozhodca: Jackson, O'Halloran – Amell, MacPherson

Diváci: 18006