Vitória FC Setúbal
1:0 (0:0)
Academica de Coimbra
cz Pondelok 09.12.2013, 21:15 • Estádio do Bonfim, Setúbal • Primeira Liga

Dobrý den, vítejte u 12. kola Portugalské Primeira Ligy. V dnešním utkání na sebe narazí celky Vitória FC Setúbal proti Academica de Coimbra. Zápas se odehraje na stadionu Estádio do Bonfim.

29.11.2009 Liga: Coimbra – Setúbal 3:0

Hosté z Coimbry jsou v tabulce umístěni na 11. pozici, jeden bod nad jejich dnešními hostiteli. Na svém účtu mají 4 výhry, 2 remízy a také 5 proher s velmi negativním skóre 6:13. Coimbra je na tom se vstřelením branky v celé lize nejhůře. Ale poslední dva zápasy se hostům povedli, když vyhráli nejprve 0:1 na hřišti Olhanense a poté před vlastními fanoušky porazili favorizované FC Porto brankou Alexandreho ze 44. minuty! Podle posledních vzájemných zápasů je zcela zřejmé, že se Coimbře na celek ze Setúbalu daří. Uvidíme, zda na tyto výsledky Coimbra naváže i dnes.

Jak už jsem psal u hostů, domácí fotbalisté ze Setúbalu jsou umístěny o pouhý bod pod jejich dnešními soupeři a patří jim 12. příčka. Ve dosavadní sezóně se jim povedlo 3 krát zvítězit, 4 krát remizovat, ale také 4 krát odejít ze hřiště bez bodu. Domácí bodovali ve svých posledních 4 zápasech (0:0 s Belenenses, 0:2 s Estorilem, 1:0 s Arouca a v neposlední řadě při svém posledním vystoupení na hřišti Nacionalu 2:2, v 83. minutě vstřelil vyrovnávací branku Cohene.

16) Pacos Ferreira – 8 bodů

Dnešní utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit Manuel Mota, kterému budou na čarách pomáhat Paulo Vieira a Sérgio Serrao. Jako čtvrtý rozhodčí bude se signalizační tabulí u postranní čáry připraven Luís Reforco.

Vitória FC Setúbal: Kieszek – Pedro Queirós (C), Ruben Vezo, Cohene, Pedroso – Pedro Tiba, Dani, Miguel Pedro – Martins, Cardozo, Horta
    Náhradníci: Servín, Sabino, Rosado, Kiko, Ney, Pedro Coronas, Venancio

Academica de Coimbra: Ricardo (C) – Marcelo Goiano, Halliche, Capela, Djavan – Alexandre, Cleyton, Marcos Paulo – Ivanildo, Magique, Abdi
    Náhradníci: Peiser, Joao Real, Ferreira, Ogu, Marinho, Valente, China

Rozhodčí: Mota – Vieira, Serrao
    4. rozhodčí: Reforco.

Hráči za doprovodu rozhodčích nastupují na hřiště.

Setúbal nastupuje v dresech zeleno-bílých, hosté z Coimbry v dresech černých.

Hráči drží minutu ticha, seřazeni kolem středového kruhu.

1

1
    Domácí vyhráli v losu balón a mohli tak rozehrát.

1
    První akce Setúbalu končí nepřesnou přihrávkou.

2
    Djavana prohnal jeden ze soupeřů, ten poté odkopl míč do zámezí.

2
    Další autové vhazování pro domácí.

2
    Marcos Paulo se neprotáhl přes dva obránce domácích. Ba naopak domácí ještě vybojovali aut.

3
    Hostům musí s rozehrávkou vypomoci brankář.

5
    Fanoušci nesouhlasí s verdiktem rozhodčího a bučí na něj.

5
    Miguel Pedro si za svůj faul na polovině hřiště připisuje žlutou kartu.

7
    Hosté míč pouze odevzdávají dlouhým centrem, který měl najít vpředu vysunutého Magiquea.

8
    Magique měl velikánskou příležitost! Z levé strany mu přišel centr přesně na hlavu. Hlavičkou míč vyslal na bránu, ale přesně do míst, kde stál připravený Kieszek.

9
    Cleyton vyzkoušel po přiťuknutí míče od Magiqueho pozornost domácího brankáře. Ten střelu vyráží na roh.

11
    Domácí se poprvé dostali do větší šance. Povedlo se jim ale pouze zamknout hosty na jejich obranné polovině.

12
    Marcelo Goiano musel uklízet míč z prostoru před brankou. Pří hlavičkování byl faulován, následuje odkop od branky Ricarda.

13
    Hosté drží míč na svých kopačkách.

14
    Pedrosa odvracel míč z vlastního vápna.

15
    Po dalším z centrů od hostů se proti pravidlům v pokutovém území hostů provinil Abdi.

16
    Nepřesná přihrávka Setúbalu znamená odkop od branky hostů.

17
    Zatím zápas provází až příliš individuálních chyb z obou stran.

18
    Hosté zamkli Setúbal na jejich polovině.

18
    Jeden z domácích fotbalistů vložil hlavu do centru, který vyletěl z hloučku na pravé straně pokutového území domácích.

19
    Při hlavičkování v pokutovém území fauluje Ivanildo.

19
    Ivanildo se s míčem nerozpakoval a zkoušel trefit branku z dobrých 40 metrů. Jen málo chybělo, aby střela zapadla pod břevno!

20
    Další nepřesnosti na kopačkách Setúbalu a znovu je to odkop od brány.

21
    Hosté vybojovali rohový kop.

21
    Z rohu vyletěl až příliš vysoký centr. Tři hráči se marně pokoušeli trefit balón hlavou.

22
    Horta si vzal až moc velké sousto. Předkopl si míč tak daleko, že ho mezi dvěma obránci hostů nemohl dostihnout, aby kdyby byl Usian Bolt.

23
    Naopak hosté vybojovali přímý kop z nebezpečné pozice.

24
    Centr Cleytona ale doletěl pouze na hranici pokutového území, kde bylo až moc nohou domácích a je po akci.

25
    Když budu hodnotit průběh poloviny prvního poločasu, lhal bych, kdybych řekl, že se hraje aspoň z jedné strany pohledný fotbal. Na obou stranách až moc nepřesností, i když se párkrát daří hostům dostat do pokutového území soupeře.

26
    Až příliš dlouhý míč sklepává do rukavic vlastního brankáře Ruben Vezo.

27
    Domácí Miguel Pedro si dovolil dvojitou kličku na jednoho z hráčů. Obě mu vyšli, ale poté přihrál zpátky do svých obranných řad.

28
    Cleyton přihrával do pokutového území domácích na pronikajícího Marcose Paula. K němu už míč nedoputoval, jelikož ho dříve dokázali získat domácí.

29
    Hostující Magique vidí žlutou kartu, když vzal pronikajícího protihráče zezadu skluzem přímo po nohách.

30
    Žlutí se také na druhé straně. Provinil se Pedro Tiba.

31
    Centr Alexandeho z pravé strany hřiště sice před branku putoval, ale vítr foukl tak nešťastně, že míč končí za brankou domácích.

32
    Hosté se dožadují faulu, rozhodčí správně nepíská.

33
    Pomezní rozhodčí viděl míč u nohy Cleytona za čarou a odmával aut pro Setúbal.

34
    Domácí se málem dostali do kontru, aniž by chtěli. Hosté si tak nešťastně přihráli míč, že ho mohl dostihnout Cardozo, hostující obránce byl rychlejší.

35
    Ruben vystřelil zpoza velkého vápna, míč byl tečovaný obráncem a tak musel Ricarco na zem. Míč mu z rukou vyklouzl, ale přesně mezi nohy, takže se dorážející Horta snažil míč vydolovat marně.

37
    Setúbal vybojoval po nepřesném rohu aspoň autové vhazování.

37
    To nadělalo v pokutovém území hostů velké pozdvižení. Míč byl třikrát tečován, než si ho mohl ze vzduchu chytit Ricardo.

38
    Po faulu na Daniho zahrávají domácí přímý kop.

38
    Ten končí na nohách Marcela Goianiho, od kterých se odráží do rohu.

39
    Ve vápně se po rohu dostal ke střele Ruben Vezo, jenže tomu míč vůbec nesedl a míč branku přeskočil o pořádný kus.

40
    Marcos Paulo se probíjel do pokutového území domácích, byl faulován a dožadoval se pokutového kopu. Ani faul, ani penalta se proti Setúbalu nepíská.

41
    Domácí se pomocí srážky dvou protihráčů dostali velmi snadno k míči. Centr Miguela Pedra mohl končí na hlavě Rubena Veza, jenže ten díky skvělému bloku jednoho z hostujících hráčů nedokáže hlavičkovat přesně.

42
    V posledních minutách jsou to naopak domácí, kdo převzal taktovku aktivity.

44
    Hosté se dokázali dostat z nejhoršího, presinku domácích fotbalistů Setúbalu. Nutno podotknout, že s velikým štěstím.

45
    Jen co jsem to dopsal, převzali na polovině hřiště míč domácí. Přišel rychlý centr do středu malého vápna, odkud hlavičkoval Cardozo, ale naneštěstí pro domácí byl Ricardo na svém místě a povedenou hlavičku chytil.

45
    Rozhodčí nastavuje jednu minutu.

45+1
    Hosté v poslední minutě prvního poločasu vybojovali přímý kop z nějakých 35 metrů.

45+1
    Abdi nastřeluje ale pouze zeď stojící před ním. Domácí následně míč zakopávají do zámezí a rozhodčí píská konec prvního poločasu.

V prvním poločase toho nebylo v jeho první polovině nic extra k vidění. Hrát a střílet se začalo až poměrně pozdě, někdy kolem 30 minuty. Od té doby se hraje na obě strany a byla vidět na každé straně jedna povedená střela. Víc už toho, mimo 3 žlutých karet hráči na hřišti nestihli.

Statistika 1. poločasu:

Držení míče: 45% – 55%
    Střely na bránu: 3-2
    Střely mimo bránu: 1-2
    Rohy: 3-3
    ŽK: 2-1

Hráči už jsou na trávníku a připraveni na druhý poločas.

46

47
    Domácí se řítí do první příležitosti. Vše ale řeší včasným vyběhnutím Ricardo.

48
    Domácí se zbavují míče zakopnutím do zámezí.

49
    Po odebrání míče a centru do pokutového území Coimbry přichází odkop do autu.

50
    Je vidět, že se domácí v šatnách nahecovali a v druhém poločase na své soupeře doslova vlétli.

51
    První faul druhého poločasu, na polovině hřiště se provinili hosté.

51
    Fotbalisté Setúbalu se dočkali dokonce rohu.

52
    V pokutovém území hostů zůstává po střetu s vlastním hráčem ležet Alexandre. Ten si sám rukou říká o přivolání lékaře, rozhodčí svoluje.

53
    S Alexandrem to nevypadá vůbec dobře. Hráč je ošetřován zatím na hrací ploše, ale už byly přivolány nosítka. Alexandre sice schytává pískot diváků, ale podle gest v obličeji nemůže s nohou ani hnout.

54
    V utkání se pokračuje. Domácí předali míč hostům v rámci fair play.

56
    Je tu avizované střídání. Hřiště na nosítkách opouští Alexandre, kterého nahrazuje China.

57
    Domácí vybojovali v souboji s Abdim faul.

58
    Hosté se ale rychle ujímají míče zpět a zakládají postupný útok.

58
    Při záběrech na domácí střídačku to vypadá, že trenér Setúbalu sáhne ke střídání.

59
    Na trávníku bez cizího zavinění leží Ivanildo, který dostal křeč do nohy a říká si o střídání.

60
    Střídání také opravdu přichází. Ivanildo odkulhal za pomezní čáru, ze které v tu ránu vyběhl čerstvý Marinho.

60
    Dochází ke střídání také na domácí straně. Ze hřiště musel na povel trenéra odejít Pedro Tiba, kterého nahrazuje Rosado

61
    Domácí jsou v tu ránu o něco živější a je jich plné hřiště.

62
    Ale nyní svojí namotivovanost přehnal Pedro Queirós, který fauloval Djavana.

64
    Capela to zkoušel z velké vzdálenosti. Podle toho také vypadali parametry jeho střely. Míč dopadl až na reklamní panely za bránou.

65
    U míče domácí. Rozehrávají autové vhazování.

65
    Ale míč doletěl pouze na nohy obránců Coimbry, čehož hosté využívají a snaží se zaútočit, marně.

66
    V těchto chvílích můžeme vidět to samé, co na začátku prvního poločasu – nakopávané míče a mnoho nepřesností na nohou hráčů obou celků.

66
    Ruben Vezo si došel aspoň pro faul.

67
    Jeho zahrání už vypadalo, že doletí do zámezí, ale zničehonic se na levé straně pokutového území objevil Horta, který směřoval míč před bránu, kde ale žádný z jeho spoluhráčů nebyl.

68
    Domácí znovu střídají. Na hřiště pouští zcela čerstvého Sabina, který na hřišti střídá unaveného Miguela Pedra.

70
    Největší šance zápasu přišla na pravé straně pokutového území Coimbry, kde si s jedním z obránců pohrál Cardozo, který následně nastřelil Ricardovo pravé rameno!

71
    Hostům, jakoby docházel dech. Po dvou nutných střídání už nejsou tak nebezpeční, jak byly v předchozích chvílích.

72
    Na hřišti se po ruce v obličeji objevil domácí obránce Ruben Vezo.

73
    Míč už se potřetí za sebou objevil v zámezí.

74
    Setúbal právě vstřelil branku!
    Po zpackaném autovém vhazování šli do přečíslení 3 na 2 domácí. Cardozo, který vedl celou akci nakonec sám vystřelil, od levé nohy brankáře se míč odrazil před bránu přesně na nohu RICARDA HORTA, který už neměl problém míč zasunout do prázdné brány hostů.
    Asistence: Ramón Cardozo

76
    Nyní měli šanci naopak hosté, ale domácí obrana se má na pozoru.

77
    Cleyton si došel pro faul. Sám rozehrával přímý kop, ze kterého dokázali hosté vybojovat rohový kop.

77
    Hostům se prostě nedaří a nedaří. Jeden z obránců měl dost dlouho na to, aby v klidu odcentroval míč na vlastního spoluhráče, ale místo toho trefil pouze před sebou stojícího útočníka domácích.

80
    Po vzdušném souboji zůstal na zemi ležet Marcos Paulo, který je ihned raději střídán. Na hřiště se za něj na posledních pár minut podívá John Ogu.

81
    Střelec dnešní zatím jediné branky dohrál, je střídán. Jeho pozici zaujme Ney.

83
    Hosté měli možnost zahrávat přímý kop. Capela však ve vápně soupeře zahrál rukou a míč už putuje na druhou stranu hřiště.

84
    Hráčům Setúbalu se nikam nechce, nespěchají, šetří cenné vteřinky. A tak je musejí popohánět hostující fotbalisté.

85
    Z nepovedeného centru hostů, dokázala Coimbra vybojovat aspoň autové vhazování.

86
    Už to vypadalo, že se Ney bude řítit sám na brankáře, v tom mu ale zabránil poslední hostující hráč v poli.

86
    Hosté se snaží, jak jen to jde, aby mohli ohrozit domácí branku. Riskují to s devíti muži na polovině soupeře.

87
    Ogu neuspěl se svojí kličkou ani natřikrát.

88
    Domácí brankář Kieszek šetří sekundy také. Míč sbírá až na poslední chvíli, kdy proti sobě nechá vyběhnout jednoho z útočníků.

89
    Je až neuvěřitelné, co pro získání míče dokáže fotbalista udělat. Domácí fotbalista dvakrát filmoval pád, což rozhodčí netrestá.

89
    Marinho se šikovně protáhl kolem dvou domácích hráčů. Následný centr byl nepřesný a skončil na kopačkách obránců.

90
    Ogu uštědřil "koňara" jednomu z domácích obránců.

90
    Rozhodčí nastavuje 4 minuty nad rámec řádné hrací doby.

90+1
    Hosté u míče.

90+1
    Abdi se na rohu pokutového území obtočil kolem svého strážce a pokusil se nachytat Kieszeka, ale marně.

90+2
    Setúbalští hráči šetří čas v rohu, s míčem u nohy.

90+3
    Zápas se nám na jeho samém konci velmi přiostřil. Nejprve fauloval jeden z hostujících hráčů, poté domácí hráč zakopl balón, což nenechalo klidného Halichea, který chytil svého protihráče v oblasti kolem krku a povalil ho na zem, za což uviděl rovnou červenou kartu!

90+3
    Sám hříšník nakonec vidí také karty za protesty. Už to není barva červená, ale žlutá.

90+4
    Následně seběhla ještě nějaká rozepře mezi hráči obou celků. Tu rozhodčí dokázal rozpustit pouze domluvou s kapitány obou týmů.

Tento hodně vyrovnaný a také vyhrocený zápas je za námi. Mota nakonec nechal ještě další minutu nastavení, v ní už se však nic nestalo. Co se stalo před 95. minutou důležitého je především to, že v 74. minutě po nenápadné akci Cardozy dokázal míč do prázdné branky doklepnout Ricardo Horta, díky němuž získává Setúbal velmi cenné tři body v souboji o záchranu. V 93. minutě došli nervy Halichemu, kterého poslal Mota automaticky do sprch.