Polkowice – ZVVZ USK Praha 64:67 (kon.) | Rivas Ecopolis – BK IMOS Brno 78:60 (kon.)
CCC Polkowice
64:67 (10:21, 25:31, 50:53)
ZVVZ USK Praha
cz Streda 04.12.2013, 19:00Euroliga - ženy

Mějte se fajn a díky za pozornost! (20:43:42)

Hostující hráčky tedy zůstaly i po dnešku v tabulce základní skupiny stoprocentní.

Zápas končí vítězstvím Pražanek, které potvrdily roli favoritek, ale takticky zápas moc nezvládly. Místo, aby ho v poklidu dovedly do vítězného konce, dělaly neuvěřitelné chyby a málem si všechno ještě nechaly v poslední vteřině vyrovnat. Snellová ale trojku netrefila.

40:00
    Konec zápasu. (64:67)

40:00
    Vítečková neskutečně ztratila balon a Snellová ještě střílela za tři, ale byla v těžké pozici a netrefila. No vidíte, co všechno se dá v basketu ještě ztratit. (64:67) (64:67)

39:58
    Time-out pro USK. (64:67) (64:67)

39:58
    Velmi snadno pronikla pod koš Skoreková, stále ještě není hotovo. Teď bude záležet na trestných hodech. (64:67) (64:67)

39:52
    Katka připsala jeden bod. (62:67) (62:67)

39:52
    Faulována Elhotová, byla to pátá chyba Polkowic a jsou tu trestné hody. (62:66) (62:66)

39:50
    Musinová faulovala Dubljevičovou. Může přijít definitivní rozhodnutí. (62:66) (62:66)

39:39
    Snellová dala obě a vykřesala jiskru naděje pro domácí. (62:66) (62:66)

39:39
    Vítečková však faulovala Snellovou pod košem a jsou tu šestky. (60:66) (60:66)

39:32
    Musinová i Snellová střílely ze zoufalých pozic své tříbodové pokusy, ale neprosadila se ani jedna! To vypadá výborně! (60:66) (60:66)

39:15
    Dobře! Vaughnová vystřelila na konci limitu a trefila se! Stále je to sice pouze o šest bodů, ale čas poskočil. (60:66) (60:66)

38:50
    Snellová se ihned prosazuje dobrým nájezdem pod koš. (60:64) (60:64)

38:45
    Time-out také pro lavičku Polkowic. Domácí hráčky budou mít balon. (58:64) (58:64)

38:44
    Palauová napřáhla ke střele za tři a mohla rozhodnout, jenže netrefila! (58:64) (58:64)

38:22
    Pořádný zmatek na palubovce! Míč poskakoval na polovině USK až se zdálo, že ho chytne Skerovičová, tak jí však vypadl z rukou a útočí USK. (58:64) (58:64)

37:38
    Teď navíc Pražanky nezakončily ve stanoveném limitu a na to jejich lavička reaguje oddechovým časem. (58:64) (58:64)

37:14
    Na to se pochopitelně nemohla dívat Skerovičová, která naopak svůj tříbodový pokus do koše vměstnala. Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. (58:64) (58:64)

37:02
    Pražanky doskočily, ale Vítečková zase nedala! No, v kombinaci s těmi jejími trestnými hody je to už poměrně zoufalé. (55:64) (55:64)

36:42
    Vítečková měla další trojku na ruce, ale míč vyskočil z obroučky ven. (55:64) (55:64)

35:46
    Vůbec první faul USK na soupeřky v této čtvrtině, provinila se Dubljevičová proti Snellové. (55:64) (55:64)

35:39
    Na ruce teď měla rozhodnutí Elhotová, leč svoji trojku neproměnila! Polky se však trápí v útoku. (55:64) (55:64)

35:03
    Tím spíše, že na druhé straně je úspěšná Dubljevičová, která zvyšuje vedení USK na devět bodů. Necelých pět minut před koncem to už je jistě slušný náskok. (55:64) (55:64)

34:42
    Ani Skerovičová, ani Majewská teď nedopíchly volný balon do koše, to může Polkowice dost mrzet. (55:62) (55:62)

34:13
    Ale Palauová teď vyvrátila má slova a USK se bude opět dýchat trošinku volněji. (55:62) (55:62)

33:37
    Mc Carvilleová nedala trojku. No, Pražanky ale ještě musí šest minut bránit, když mají problém střílet body. (55:60) (55:60)

32:56
    Eva Vítečková ale neskutečně nedala ani jeden trestný hod. Tak to je potom těžké.. (55:60) (55:60)

32:56
    Skoreková faulovala Vítečkovou, dva trestné hody jsou tu. (55:60) (55:60)

32:34
    Ale přišla chyba v útoku a Mc Carvilleová trojkou snižuje! Bude to ještě drama. (55:60) (55:60)

31:58
    Oblaková navíc dělá ztrátu a USK teď opravdu nemá, kam spěchat. (52:60) (52:60)

31:43
    Vítečková našla pod košem Elhotovu a ta dává další body Pražanek. Tak to je odpověď jako hrom. Snellová sice snížila, ale pak přišla sedmibodová šňůra. Pochopitelně je na řadě time-out Polkowic. (52:60) (52:60)

31:15
    Začátek čtvrtiny zdá se USK přežije. Úspěšný náskok Dubljevičové zvyšuje vedení hráček hostujícího týmu. (52:58) (52:58)

30:41
    Ale zatím Pražanky o svůj náskok nepřijdou. Vítečková totiž dala veledůležitou trojku. (52:56) (52:56)

30:19
    Po trefě Snellové už ztrácí Polkowice pouze jeden jediný bod. Tak to je maso. (52:53) (52:53)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (50:53)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (50:53)

29:59
    Ale to je ledabylost! Z poslední akce v časové tísni ještě skóruje Oblaková a Polkowice jsou po slabším vstupu do čtvrtiny blízko. Ztrácí jen tři body. (50:53) (50:53)

29:52
    Dobře! Ještě před koncem čtvrtiny snižuje Dubljevičová. Proměnila totiž obě dvě šestky. (48:53) (48:53)

29:11
    Skerovičová a její úspěšný nájezd pod koš, další snížení Polkowic. (48:51) (48:51)

28:50
    Za Pražanky odpovídá Dubljevičová. Náskok je ale nenávratně pryč. (46:51) (46:51)

28:22
    Nakonec je to Oblaková, která dvojkou přibližuje Polkowice na tři body! (46:49) (46:49)

27:49
    Burgrová navíc faulovala Snellovou, která půjde na šestky. Time-out pro Pražanky. (44:49) (44:49)

27:48
    A USK pokračuje v mizérii podobné té co předvedl La Paz. Palauová nedala trojku a Polkowice útočí. (44:49) (44:49)

27:27
    Hala šílí, Oblaková snižuje už na pouhých pět bodů! (44:49) (44:49)

27:12
    No USK je v krizi, Burgrová v útoku faulovala dost zbytečná. (42:49) (42:49)

27:04
    Skoreková navíc dokázala proměnit dvě šestky a zase se Polkowice dost nenápadně přiblížily. (42:49) (42:49)

26:41
    Mc Carvilleová dává úspěšný nájezd pod koše. (40:49) (40:49)

26:07
    Konečně Katka Elhotová. Teď jí tam její trojka spadla krásně. (38:49) (38:49)

25:50
    Palauová faulovala Snellovou při střelbě, ale ta nedala žádný trestný hod. No, velké štěstí pro USK. (38:46) (38:46)

25:33
    Vaughnová na druhé straně navíc proměnila jen jednu šestku. (38:46) (38:46)

25:10
    Ale Snellová by neměla dostávat tolik prostoru! Její další trojka stále drží domácí tým docela na dostřel. (38:45) (38:45)

24:50
    Na druhé straně se však prakticky z brejku prosadila Dubljevičová. (35:45) (35:45)

24:22
    No, tak Snellová se nám rozehrála! Její trojka koriguje stav na osm bodů! (35:43) (35:43)

23:58
    Teď ovšem přece jenom snížila Snellová. (32:43) (32:43)

23:41
    Záaps je rozehraný skutečně skvěle, protože další body českého mistra přidává Dubljevičová. (30:43) (30:43)

22:53
    Eva Vítečková je zatím nejlepší střelkyní USK! Odpovídá Polkám stejnou mincí. (30:41) (30:41)

22:35
    Impozantní nástup po oddechovém čase. Mc Carvilleová dala koš s faulem a proměnila i následnou šestku. (30:38) (30:38)

22:20
    Lavička Polkowic pochopitelně reaguje oddechovým časem. (27:38) (27:38)

22:10
    Eva Vítečková výborně! Svojí trojkou zvyšuje náskok USK na dvoucifernou hranici. (27:38) (27:38)

21:57
    Tentokrát Majewská netrefila svou střelu po odskoku a je tady šance pro USK, jak pokračovat v dobrém vstupu do zápasu. (27:35) (27:35)

21:16
    No, body nám padají hezky. Další koš za dva body obstarala Dubljevičová. (27:35) (27:35)

20:55
    Z následné protiakce snižuje Majewská. (27:33) (27:33)

20:27
    Jak skončila předchozí poločas, tak Vaughnová začala ten druhý. Zvyšuje náskok USK. (25:33) (25:33)

20:20
    Jdeme do druhého poločasu, Majewská na jeho začátku ihned faulovala. (25:31) (25:31)

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (25:31)

No bude to ještě pořádná bitva. Hostující hráčky se totiž ve druhé půli zmohly pouze na deset bodů a Polkowice ukrojily velkou část z jejich v jednu chvíli až čtrnáctibodového náskoku. Je to varování, že podcenit se nemá žádný tým a čeká nás ještě tudíž perných dvacet minut.

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (25:31)

19:51
    Dobře sehráno a Vaughnová tak trochu napravuje dojem z té druhé čtvrtiny, která USK nevyšla. Pražanky budou mít v šatně náskok šesti bodů. (25:31) (25:31)

19:33
    Mc Carvilleová ale netrefila a možnost dostanou Pražanky v poslední akci. (25:29) (25:29)

19:30
    Do konce poločasu zbývá ještě půl minuty, útočí domácí celek. (25:29) (25:29)

19:07
    Nevídané! Na druhé straně nedala ani jednu šestku Palauová! To je křeč, do níž zabředlo USK. (25:29) (25:29)

18:56
    Vaughnová netrefila další střelu, ale Skerovičová ano! Polkowice před poločasem mocně finišují. (25:29) (25:29)

18:24
    Snellová si poradila na jedničku, rozdíl ve skóre je už pouhých šest bodů! (23:29) (23:29)

18:24
    Ta vzápětí fauluje a byl to už pátý týmový faul USK. Šance pro Polkowice. (21:29) (21:29)

18:11
    Náskok USK zvyšuje dvěma šestkami Dubljevičová. (21:29) (21:29)

17:59
    Proměnila i následnou šestku. (21:27) (21:27)

17:57
    Skerovičová dává koš s faulem! No vida, jak to jde. (20:27) (20:27)

17:38
    Také USK dobře! Vaughnová se prosadila po dobře sehrané a rychlé kombinaci s Vítečkovou. (18:27) (18:27)

17:19
    Tak konečně! Snellová proměnila dva šestky a ukončila to dlouhé čekání na jakékoliv koše. (18:25) (18:25)

16:54
    Neuspěla ani Mc Carvilleová, Snellová navíc faulovala. Kdepak ve druhé čtvrtině body nepadají. (16:25) (16:25)

16:23
    Opět se hraje, Dubljevičová opět neúspěšná pod košem. USK už čeká na body tři minuty. (16:25) (16:25)

16:12
    Time-out pro domácí tým. Opět jsme viděli špatný střelecký pokus Oblakové z velké dálky. Jakoby se to oba týmy snažily zlomit skutečně za každou cenu. (16:25) (16:25)

15:45
    A další várka neproměněných tříbodových střel. Nejprve v podání Musinové, neuspěla opět ani Elhotová. I díky jejím nezdarům se už Pražanky netrhly. (16:25) (16:25)

15:02
    Elhotová se svou další nepřesnou tříbodovou střelou neuspěla, domácí hráčky doskočily. No na body je to skutečně hodně chudá čtvrtina. (16:25) (16:25)

14:33
    Odpovědnost na sebe vzala Vaughnová, ale ani ona zvýšení náskoku nezařídila. Stále zůstávají Polkowice na dostřel. (16:25) (16:25)

14:00
    Skerovičová nejprve úspěšnými šestkami snížila náskok USK, pak se ale prosadila opět Eva Vítečková. Po nepřesné tříbodové střele Skerovičové mají míč Pražanky. (16:25) (16:25)

13:17
    A celá akce nakonec končí nepovedenou trojkou od Kateřiny Elhotové. (14:23) (14:23)

13:00
    Nakonec po všech zmatcích fauluje Skoreková Vaughnovou. (14:23) (14:23)

12:31
    Clarendonová ještě doskočila střelu Vaughnové, Pražanky bojují pod košem domácích o navýšení náskoku. (14:23) (14:23)

11:59
    Důležité body od Evy Vítečkové! Z rychlého brejku přidala první koš USK. (14:23) (14:23)

11:52
    Tentokrát však Musinová vystřelial pouze do desky, Palauová vyváží míč na polovinu Polkowic. (14:21) (14:21)

11:36
    Sluší a patří se připomenout, že Polky udělaly už sedm bodů v řadě. (14:21) (14:21)

11:36
    Hostující lavička si vyžádala oddechový čas. (14:21) (14:21)

11:28
    Pražankám se navíc přece jenom přestalo trochu dařit v koncovce, Musinová navíc byla faulována. (14:21) (14:21)

10:45
    No vida, Snellová dobrým nájezdem pod koš snižuje ztrátu Polkowic. (14:21) (14:21)

10:13
    První střelu tohoto poločasu proměnila Majewská. (12:21) (12:21)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (10:21)

Pražanky dominovaly prakticky ve všech herních činnostech, výborně bránily a mají k dispozici zajímavý náskok 11 bodů.

10:00
    První čtvrtina skončila. (10:21)

09:59
    Více se už v první čtvrtině nestane, Palauová svou střelu s klaksonem netrefila. (10:21) (10:21)

09:31
    No vida! Oblaková vystřelila za tři body a trefila přesně. Světlý moment Polkowic. (10:21) (10:21)

09:11
    Vítečková přidává další body hostujícího celku. (7:21) (7:21)

08:55
    Zvládla proměnit oba dva, stále je však náskok USK obrovský. (7:19) (7:19)

08:51
    Elhotová faulovala při střelbě a Majewská střílí trestné hody. (5:19) (5:19)

08:31
    Elhotová nádherně uvolnila Palauovou, která trefuje za tři body! (5:16) (5:16)

08:06
    Jednu šestku Oblaková proměnila, ztrátu Polkowic tím však nijak dramaticky nesmazala. (5:16) (5:16)

08:03
    Vítečková faulovala a Polky zůstanou v útoku, je to ale od nich hodně pomalé. (4:16) (4:16)

07:40
    Pasáž hry, kde je o body spíše nouze. Palauová ani Dubljevičová tentokrát přesně nezamířily. (4:16) (4:16)

06:42
    Polkowicím se zoufale nedaří, Mc Carvilleová zase netrefila. Pouze čtyři body za sedm minut dovolily soupeřkám Pražanky. (4:16) (4:16)

06:11
    To je koncert Vysokoškolaček! Elhotová nejprve z křídla treifila přesně a po ní ještě přidala body po nájezdu pod koš také Vaughnová! (4:16) (4:16)

05:32
    Další chybu vyrobila Mc Carvilleová. USK může přidat další body. (4:12) (4:12)

05:13
    Další body měla na ruce Vítečková, její střela tentokrát skončila na obroučce. (4:12) (4:12)

04:42
    Ani ten ale zatím nepomohl, protože další body připsala Dubljevičová. (4:12) (4:12)

04:18
    Logicky přichází time-out Polek. (4:10) (4:10)

04:22
    Navíc přichází další chyba při rozehrávce od Skerovičové, USK opět vepředu. (4:10) (4:10)

03:59
    Výborný nástup Pražanek do utkání, další dvojku přidala na jejich konto Vaughnová. (4:10) (4:10)

03:18
    Skerovičová neúspěšná na jedné straně, na té druhé se prosadila Vítečková! (4:8) (4:8)

02:53
    Vaughnová předvedla hezký nájezd pod koš. (4:6) (4:6)

02:29
    Neposedný balon se ale odrazil k domácím hráčkám a Mc Carvilleová vyrovnala. (4:4) (4:4)

02:06
    Elhotová dobře vystihla rozehrávku soupeřek, Pražanky mohou zaútočit. (2:4) (2:4)

01:49
    Po faulu Misieková střílela dvě šestky a obě dvě trefila. (2:4) (2:4)

01:40
    Snellová tentokrát nepřesná střelou za tři body. (2:2) (2:2)

01:33
    Dubljevičová z další protiakce vyrovnává. (2:2) (2:2)

01:04
    Vítečková ani Elhotová své první střely neproměnily, a tak se prosadila na druhé straně Snellová. (2:0) (2:0)

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

Celek USK Praha ještě v základní skupině neprohrál a o prodloužení této série by rád usiloval také v Polkowicích. Ty naopak zatím pouze jednou vyhrály.

CCC Polkowice: Musinová, Oblaková, Owczarczaková, Snellová, Mc Carvilleová, Skerovičová, Majewská, Szczepaniková, Misieková, Skoreková.

ZVVZ USK Praha: Clarendonová, Palauová, Dubljevičová, Burgrová, Vaughnová, Bartáková, Elhotová, Bjelicová, Callensová, Vítečková..

V Polkowicích se schyluje k dalšímu úžasnému basketbalovému utkání s českou účastí. Do Polska totiž přijely české mistryně USK Praha a my se pojďme podívat, v jakých sestavách oba výběry nastoupí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.