HC MIKRON Nové Zámky
2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
DVTK Miškovec
Pondelok 02.12.2013, 18:30MOL liga

A je koniec! Miškolc tak dokázal zobrať Novým Zámkom v dnešnom stretnutí všetky 3 body a po víťazstve 4:2 môže byť jeho hráči právom spokojní. Nové Zámky síce nepodali zlý výkon, no rozdiel bol v koncovke.
    Ja Vám ďakujem za pozornosť, prajem príjemný zvyšok večera. (20:44:28)

60:00

59:32
    Hégyi sa ocitol osamotená pred Chovanom, no trafil ho iba presne do hrude. Stav sa tak nemení.

59:10
    Puk je na hokejkách Miškolcu, jeho hráči majú hru plne pod kontrolou.

58:50
    Navyše sa vhadzuje po Chovanovej pravici.

58:50
    Tréner Lubina ešte dohovára hlavnému rozhodcovi, tomu sa pochopiteľne jeho verdikt nepáči.

58:50
    Áno je to tak. 5 minútový trest pre Polčíka je skutočnosťou a dovolím si tvrdiť, že je po bodových nádejách Nových Zámkov.

58:50
    Polčík korčuľuje do šatne, zdá sa, že HC budú hrať v oslabení.

58:50
    Polčík sa dostal do konfliktu s Boylom, hra je prerušená. Počkáme si, či sa bude vylučovať.

58:39
    Šiška tvrdo vystrelil, pred Duschekom bolo síce viacero hráčov, no puk si k nemu cestu predsa len našiel.

58:01
    Puk je v obrannej tretine HC na hokejke Suchardu. Do konca tretej tretiny nám zostávajú 2 minúty.

57:35
    Polčík sa dostal do dobrej pozície, no bránu netrafil.

57:14
    Frolík prihral na modrú čiaru Šiškovi jeho nahodený puk Duschek chytá a hru prerušuje.

56:30
    O puk sa bojuje v obrannom pásme HC, podotýkam, že Chovan je stále na striedačke.

55:55
    Nové Zámky sa však nevedia dostať do tretiny! Ak sa aj tak udeje, vlastnou nepresnosťou sú nútený ísť pre puk až do stredného pásma.

55:20
    Po vyhranom buly korčuľuje Chovan na striedačku!

55:10
    Tréner HC Ladislav Lubina si vyžiadal oddychový čas.

55:10
    Na druhej strane podobná situácia, tentokrát Duschek prerušil hru pred dobiedzajúcim Štefankom.

54:56
    Chovan teraz radšej podržal nahodený puk, pretože už k nemu korčuľoval Fliszár.

54:10
    Nové Zámky zvýšili svoju aktivitu a na ľade to je hneď vidieť. Puk je však teraz za ich bránou na hokejke Krála.

53:35
    Miškolc sa po buly v jeho obrannom pásme oslobodil iba za cenu zakázaného uvoľnenia.

53:15
    Miškolc hrá s piatimi hráčmi.

52:55
    A opäť to skúsil Zajac, tentokrát jeho strela minule pravú bránu Miškolcu iba o centimetre.

52:20
    Dobrá strela od modrej čiary z hokejky Zajaca, pred skrumážou však nebol nikto kto by dorazil puk za Duschekov chrbát.

51:40
    Miškolc dobre podržal puk v útočnom pásme a nazbieral tak dôležité sekundy.

51:23
    Teraz sa bude vylučovať, ale na domácej strane. De Bruyn odchádza na trestnú lavicu za krosček.

51:06
    Hra je teraz prerušená, pre úmyselné postavenie mimo hry. Vhadzuje sa po ľavici Duscheka.

50:11
    Láda obkorčuil sa nájsť ľoval Chovanovu bránu, snažil sa nájsť niekoho zo svojich spoluhráčov, no tam boli iba hráči HC.

49:55
    Uhnák tvrdo vystrelil z ľavej strany. Duschek ukryl puk do lapačky.

49:30
    Tí sú evidentne otrasený, stále sa nevedia dostať do tempa.

49:05
    Miškolc si nerozumel v rozohrávke a je z toho zakázané uvoľnenie.

49:00
    Tak ako na tento nepriaznivý stav zareagujú Nové Zámky?

48:09
    Miškolc dal gól!
    Na ľadovej ploche zostal po tvrdom zákroku na ľade ležať Polčík, Mičkolc hral teda akoby presilovku 5 na 4. Puk na modrú čiaru dostal JURAJ ĎURČO a trafil skutočne nechytateľne. Asistencia: Juraj Faith.

47:30
    Puk je za bránou Miškolcu, no nie je na tom nič zaujímavé, keďže ho majú domáci hráči.

45:53
    A Nové Zámky musia opäť otáčať nepriaznivý stav. ANDEAS CURTIS DE BRUYN vykorčuľoval s pukom z rohu klziska, natlačil sa pred bránou, tiesnený dokázal zakončiť a puk končí za Chovanom. Asistencia: Zalán Fliszár.

45:39
    Nové Zámky hrajú s piatimi hráčmi.

45:11
    Sucharda ihneď po vyhranom buly v útočnom pásme puk vyhadzuje až za ochranné plexisklo.

45:06
    Čaládi zobral puk súperovým obrancom, v situácii 1 na 1 zvolil strelu a Duschek ju iba s problémami chytá.

44:52
    A opäť!

44:30
    V zápätí Pavešic vyhadzuje puk cez všetky čiary.

44:09
    Hégyi šikovne vystrelil od modrej, no triafa iba Chovana, ten v dnešnom stretnutí podáva už klasicky veľmi dobrý výkon.

43:38
    Zajac navyše fauluje Hégyiho a odchádza na trestnú lavicu za hákovanie.

43:20
    Mladíci Miškolcu Fliszár s Miškolczim odviedli kus roboty, druhý menovaný dokonca aj vystrelil, no trafil iba Chovana do ramena.

42:38
    Pavešic vysunul peknou prihrávkou Frolíka, ten sa rútil osamotený na Duscheka a ten jeho strelu príklepom chytá. Hra je prerušená.

42:00
    Kowalczykova strela od modrej zadunela iba na zadnom mantinely.

41:30
    Korytko sa prezentoval peknou individuálnou akciou, keď obišiel obrancu, no jeho strela bekhendom končí na Duschekom betóne.

40:17
    Tretia tretina začína a začína tesným offsajdom Miškolca.

40:01

Skončila sa nám druhá tretina, v ktorej sme podobne, ako v tej prvej videli po jednom góle na oboch stranách. Hoci Miškolc sa dostal do vedenia počas presilovej hry, Nové Zámky odpovedali ešte v tej istej minúte bekhendovým tečom Korytka. Po dvoch tretinách je tak stav stretnutie nerozhodný 2:2.
    Tretia tretina začne približne o 20:05.

40:00

39:28
    Frolík tvrdo vystrelil z ľavej strany a puk trafil Duscheka do masky, ten zostáva otrásený, no bude v poriadku.

39:10
    Prebieha nám posledná minúta druhej tretiny.

38:34
    Čaládi korčuľoval za prudkým pukom, hoci zakázané uvoľnenie z toho nebolo, o puk ho hneď pripravili obrancovia Miškolca.

38:09
    Ružička nespracoval prudkú prihrávku a je z toho zakázané uvoľnenie.

37:15
    Obrovská chyba v obrane HC. Pred Chovanom sa ocitli dokonca dvaja útočníci domácich, no tí to prekombinovali.

36:34
    Uram šikovne prihral spoza brány Zajacovi, no jeho strela končí iba na zadnom mantinely.

35:59
    Hégyi si počkal pred Chovanom na strelu od obrancu, dokázal ju aj tečovať, no Chovan so šťastím chytá.

35:40
    Hráči Miškolcu nahodili puk na Chovana, no nevšimli si, že majú ešte jedného svojho hráča v tretine HC a tak je z toho úmyselné postavenie mimo hry.

35:15
    Roczanov ťahal puk do dvoch obrancov súpera, no tí ho tvrdo atakovali a o puk pripravili.

34:45
    Miškolc nahodil puk iba za bránu HC a jeho hráči odchádzajú striedať.

34:15
    Zajac strieľa od modrej čiary, no trafil iba pred ním stojaceho útočníka.

33:58
    Chovan teraz musel predviesť svoje kvality oproti domácim útočníkom, puk chytá a hru radšej prerušuje.

32:42
    HC Nové Zámky dali gól!
    Celú akciu HC vymyslel Uhnák, ktorý potiahol puk až pred Duscheka, naservíroval puk PATRIKOVI KORYTKOVI a ten bekhendom prekonal brankára Miškolcu. Asistencie: Martin Uhnák, Richárd Hardi.

32:09
    Miškolc využíva svoju druhú presilovú hru! Puk na modrú čiaru dostal MATTHEW BOYLE a ten strelou z prvej nedal Chovanovi šancu. Asistencie: Curtis De Bruyn, Patrick Popovics

31:45
    Miškolc hrá túto presilovku veľmi dobre, najskôr to skúšal Hégyi a potom aj Ďubek, no do jeho strely sa hodil Štefanka a puk zblokoval na ochrannú sieť.

30:50
    Po menšej potyčke nasleduje vylúčenie na strane Nových Zámkov, tí odohrajú tak svoje druhé oslabenie.

30:49
    Doplním ešte informáciu, že po tom, čo Weissmann odišiel v prvej tretine do šatne tak sme ho už na ľade nevideli. Na jeho mieste nastupuje Hardi.

29:55
    A v zápätí aj Korytko šikovne vystrelil od modrej čiary, k dorážke sa snažil dostať Uhnák, no ten bol pokrytý obrancami Miškolcu.

29:31
    Polčík sa z ničoho nič ocitol osamotený medzi kruhmi, vystrelil a Duschek iba s problémami vyráža.

28:55
    Uram nezachytil puk v strednom pásme a tak ho mali obrancovia Miškolcu, no tí ho iba odovzdali naspäť svojmu súperovi.

28:20
    Nové Zámky sa teraz usadili v útočnom pásme, po strele Barona však Duschek hru prerušuje.

27:35
    Baron hľadal v útočnom pásme krížnou prihrávkou Kowalczyka, no tá nebola presná a jeho kolega z obrany musí za pukom korčuľoval až do vlastného obranného pásma.

26:55
    Nové Zámky sa zo svojho obranného pásma dostali iba za cenu zakázaného uvoľnenie.

26:20
    Hra nám konečne nabrala to správne tempo. Polčík strieľal z hranice pravého kruhu, no jeho strela je zblokovaná iba do rohu.

25:50
    Na druhej strane to skúsil z rýchleho protiútoku Štefanka, no ten bol od puku odzbrojený.

25:10
    Po vyhranom buly sa puk dostal na modrú čiaru, kde bol Boyle, ten vyslal tvrdú strelu na Chovana, no ten vyráža!

24:30
    Hardi prenechal za modrou čiarou Šiškovi, no Duschek jeho strelu dokázal vytlačiť mimo brány.

23:35
    Rajas sa ocitol osamotený pred Chovanom, no ten jeho strelu vyráža. V zápätí sa HC oslobodzujú opäť iba pomocou zakázaného uvoľnenie.

23:11
    A v zápätí ďalšie! Tak druhá tretina prebieha oproti tej prvej vo veľmi kľudnom tempe.

22:29
    Zajac sa snažil nájsť dlhou prihrávkou Urama, no tá ide iba na zakázané uvoľnenie.

22:00

21:10
    A opäť! Teraz Kowalczyk vyhadzuje puk cez všetky čiary. Miškolc sa do tempa veru nevie dostať.

21:33
    Nové Zámky sa veľmi dobre bránia, teraz si zahral aj Duschek.

20:01

20:00

Prvá tretina je na svojom konci. V nej sme videli veľmi rýchly a najmä tvrdý hokej. Do vedenia išli najskôr domáci hráči, ktorí sú síce v zápise vedený ako hostia, keď sa presadil Juraj Faith, no a potom sa presadil a vyrovnávajúci gól strelil Peter Polčík.
    Druhá tretina začne približne o 19:18.

20:00

19:59
    Za sekanie odchádza na trestnú lavicu Král, Miškolc tak začne druhú tretinu početnou výhodou.

19:44
    Pri puku Miškolc, jeho hráči sa snažia ešte pridať jeden gól, no už to zrejme nestihnú.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:38
    A je vyrovnané! Tvrdú strelu Kowalczyka tečoval ak som dobre videl PETER POLČÍK a nedal Duschekovi šancu. Asistencie: Pavel Kowalczyk, Martin Frolík.

18:01
    Boyle fauluje pri mantinely Štefanku a odchádza na trestnú lavicu za krosček.

17:33
    Stále sa hrá veľmi rýchly hokej s minimom prerušení, no či už domáci, alebo hostia sa viacej sústredia na obranu a teda takmer žiadne šance nie sú k videniu.

16:40
    Tretia formácia HC odvádza veľmi dobrú robotu, neumožňuje súperovi rozohrať.

15:39
    Za Chovanovou bránou zase zostáva ležať Pavešic, toho tvrdo atakoval Ďubek, vylučovať sa ale nebude ani teraz.

15:20
    Boyle tvrdo atakoval pri mantinely Weissmanna a ten s bolestivou grimasou odchádza dokonca do kabíny. Tak to by bola veľká strata pre Nové Zámky.

14:55
    Puk za bránou Nových Zámkov má Pavešic, ten čaká kým jeho spoluhráči prestriedajú.

14:20
    Obe mužstvá hrajú veľmi útočný hokej a drobné šance sa striedajú na oboch stranách.

13:37
    Teraz pre zmenu Polčík nespracoval dlhú prihrávku od Šišku a je z toho zakázané uvoľnenie.

13:02
    Puk má na hokejke Vojtkó a bude posiela svojich do útoku.

12:14
    A ďalšie zakázané uvoľnenie Miškolca.

11:48
    Ďalšia dobrá príležitosť Miškolca, Budai číhal pred bránou, kde aj dostal prihrávku, no z dobre šance triafa Chovana.

11:31
    Miškolc si po buly nerozumel v rozohrávke a je z toho zakázané uvoľnenie.

11:23
    Čaládi prihral za modrou čiarou Štefankovi, ten vystrelil spoza obrancu, no trafil iba Gyenesa do hrude.

10:40
    Nové Zámky iba nahodili puk do súperovej tretiny a obe mužstvá striedajú.

10:15
    Na druhej strane pohrozil Ružička svojim povestným zápästím, no Gyenes chytá.

11:30
    Obrovská šanca Miškolca! Ďubek obišiel obrancu Nových Zámkov a sám sa rútil na Chovana, no strela popod vyrážačku mu nevyšla.

08:12
    Miškolc dal gól! A dostáva sa tak do vedenia! Rajaf šikovne vystrelil od modrej čiary, Chovan vyrazil puk iba pred seba, kde stál JURAJ FAITH a poľahky poslal puk za brankára HC. Asistencia: Attila Rafaj.

07:50
    Ďubek nahadzoval puk na Chovana, no ten ho iba vyrazil do rohu.

07:15
    Ospravedlňujem sa za neskoré začatie prenosu, bolo spôsobené zlým pokrytým prenosu priamo z Miškolca.

00:01

HC Nové Zámky: Chovan (Krajčovič) – Baron, Kowalczyk, Šiška, Pavešic, Zajac, Král, Sucharda- Štefanka, Weissmann, Čaládi , Frolík, Uram, Polčík , Korytko, Ružička, Uhnák, Hardi.

Miškolc JJSE: Gyenes (Duschek) – Boyle, De Bruyn, Dubek, Rafaj, Faith – Láda, Hegyi, Hajós, Szilágyi, Tóth – Durco, Vojtkó, Ritó, Miskolczi, Fliszár – Orosz, Budai, Popovics, Roczanov.

Rozhodca: Halassy, Varjú – Gangel, Berger.

Nové Zámky nastúpia na svoje posledné, štvrté stretnutie v rade na ihriskách súperov. Tentokrát zavítajú na ľad maďarského Miškolca. Očakáva sa veľmi vyrovnané stretnutie, tak ako tomu bolo vo všetkých predošlých prípadoch, keď sa stretnutia odohrávali na ľade tohoto mužstvo. Stretnutie sa začína o 18:30.

Nové Zámky si po jednej prehre na ihrisku Ferencvárošu (5:2) pripísali v ďalších dvoch stretnutiach veľmi dôležité body. Najskôr sa im podarilo zdolať Újpešt 3:2 a potom sa stretli s veľkým rivalom z Dunaujvárošu a v šlágri kola Nové Zámky zvíťazili v oklieštenej zostave 2:1 po predĺžení, keď sa 6 sekúnd pred jeho koncom presadil šikovnou strelou Uram. Po tomto víťazstve si Nové Zámky upevnili 1. miesto so 6 bodovým náskokom pred druhým Ferencvárošom Budapešt.

Tréner Lubina stále nemôže počítať so zraneným Štefankom, Hrudíkom, no najnovšie aj s Podstavekom, ktorý si zranil členok na tréningu a mal by nútene pauzovať dlhšiu dobu.

Hostia sú v tabuľke až na 6. mieste (!) , keď je za nimi už iba suverénne posledný Újpešt. No je treba dodať, že tabuľka je veľmi vyrovnaná, keďže 1. a 6. mužstva od seba delí iba 10 bodov a tak každé jedno zaváhanie je dôležité. Forma Miškolca nie je práve oslnivá. Čierno- žltý dokázali zvíťaziť z posledných 5 zápasov iba v 2 prípadoch a to proti slabučkému Újpeštu a proti trápiacemu sa DABu.

Nové Zámky tak odohrajú ďalšie veľmi ťažké stretnutie a po ňom ich čaká zase séria zápasov na domácom ľade.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 12:00.

Tomáš Fiala

Góly a asistencie: 19. Polčík (Kowalczyk, Frolík), 33. Korytko (Uhnák, Hardi) – 9. Faith (Rafaj), 33. Boyle (De Bruyn, Popovics), 46. Bruyn (Fliszár), 49. Ďurčo (Faith)

HC MIKRON Nové Zámky: Chovan (Krajčovič) – Baron, Kowalczyk, Šiška, Pavešic, Zajac, Král, Sucharda- Štefanka, Weissmann, Čaládi , Frolík, Uram, Polčík , Korytko, Ružička, Uhnák, Hardi
    DVTK Miškovec: Duschek- (Gyenes) – Boyle, De Bruyn, Dubek, Rafaj, Faith – Láda, Hegyi, Hajós, Szilágyi, Tóth – Durco, Vojtkó, Ritó, Miskolczi, Fliszár – Orosz, Budai, Popovics, Roczanov

Rozhodca: Halassy, Varjú – Gangel, Berger