SP: Rychlostní závod ženy (7,5 km) Flatlandová (kon.)
SP Oestersund: Rychlostní závod ženy (7,5 km)

cz Piatok 29.11.2013, 17:45Biatlon

CÍL
    Jitka Landová doběhla na 68. místě.

2st
    Jitka Landová na druhé střelecké položce přidala dvě chyby a ze střelnice odjela na 75. místě.

1st
    Jitka Landová udělala na první střelbě tři chyby.

CÍL
    Gabriela Soukalová je prozatím první s náskokem 16s. Na záda ji dýchá Jourievová.

CÍL
    Veronika Vítková je v cíli na druhém místě. Na první Gerekovou ztrácí 4,7s.

6,2
    Vítková ztrácí na Gerekovou osm vteřin.

st
    Veronika Vítková tentokrát zastřílela čistě a ze střelnice odjíždí na třetím místě!

1,2
    Veronika Vítková je na prvním mezičase druhá o 6,7 sekund, Soukalová je čtvrtá o 8,5 sekund.

Gabča Soukalová odstartovala, přejme ji hodně štěstí!

První česká závodnice, Veronika Vítková vyráží do závodu.

České reprezentantky vyrazí v pořadí:
    Veronika Vítková 17:54:00
    Gabriela Soukalová 17:56:00 Gabča dnes oblékne žluté číslo pro lídra světového poháru.
    Jitka Landová 18:23:30
    Barboru Tomešovou postihla nemoc a do dnešního závodu nezasáhne.

Český tým bude mít na startu nejspíš tři závodnice. Na start se postaví Gabriela Soukalová, Barbora Tomešová a Jitka Landová. Nejistý je start Veroniky Vítkové, která je nachlazená.

Gabriela Soukalová
    Česká závodnice se v minulé sezóně dokázala vyšvihnout mezi biatlonovou elitu. Připsala si čtyři vítězství v individuálních závodech. Tři první místa získala v Chanty-Mansijsku, kde ovládla sprint, stíhací závod i závod s hromadným startem, čtvrté vítězství přidala ve sprintu v Pokljuce. Celkově obsadila ve světovém poháru Gabriela Soukalová šestou pozici. V smíšené štafetě pomohla Gábina svým dílem k vítězství smíšené štafety. Z deseti terčů trefila devět, desátý dokázala trefit na druhý pokus. Česká závodnice před sezónou změnila svého trenéra a místo tradiční přípravy začala trénovat s mužskou reprezentací. Jaké budou její výsledky budeme sledovat během této sezóny. Včera vyhrála Gabča vytrvalostní závod. I přes dvě trestné chyby dokázala skvělým během. Podaří se ji zopakovat úspěch?

Jitka Landová
    Jitka nemohla startovat ve vytrvalostním závodu, protože dostala od rozhodčích červenou kartu, protože vozila při tréninku nevystřílený zásobník, dnešní sprint pro ní tedy bude první letošní závod.

Barbora Tomešová
    Trio českých reprezentantek doplní Barbora Tomešová. Barbora v minulé sezóně skončila nejlépe 22. v Holmenkollenu ve sprintu. Česká závodnice ve vytrvalostním závodu skončila na 20. místě a vylepšila si tak své nejlepší umístění v biatlonové špičce.