Karaganda – Solún 0:2 (kon.) | Kazaň – Maribor 1:1 (kon.) | FK Krasnodar – Gallen 4:0 (kon.)
Machačkala – Tiraspol 1:1 (kon.) | Alkmaar – Haifa 2:0 (kon.) | Genk – D.Kyjev 3:1 (kon.)
Légia Varšava – Lazio 0:2 (kon.) | Liberec – Freiburg 1:2 (kon.) | Lyon – Real Betis 1:0 (kon.)
Rapid Viedeň – Thun 2:1 (kon.) | Rijeka – Guimarães 0:0 (kon.) | Sevilla – Praia 1:1 (kon.)
Trabzonspor – Limassol 4:2 (kon.) | Tromso – Tottenham 0:2 (kon.) | APOEL – Tel Aviv 0:0 (kon.)
Bordeaux – Frankfurt 0:1 (kon.) | Dnipropetrovsk – Pandurii 4:1 (kon.) | Elfsborg – Salzburg 0:1 (kon.)
Esbjerg – Liége 2:1 (kon.) | Ferreira – Fiorentina 0:0 (kon.) | Odesa – D. Záhreb 2:1 (kon.)
Razgrad – Eindhoven 2:0 (kon.) | Swansea – Valencia 0:1 (kon.) | Wigan – Waregem 1:2 (kon.)
KRC Genk
3:1 (3:1)
FK Dynamo Kyjev
Štvrtok 28.11.2013, 19:00 • KRC Genk Arena, Genk • Európska liga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.

Dobrý deň, vitajte pri zápase 5. kola Európskej ligy skupiny G, kde sa proti sebe postavia tím KRC Genk proti tímu Dynamo Kyjev. Tento duel sa odohrá na štadióne KRC Genk Arena v Genku.

Posledné zápasy Dynama Kyjev v Európskej lige:

7.11.2013: Thun – Dynamo Kyjev 0:2
    24.10.2013: Dynamo Kyjev – Thun 3:0
    3.10.2013: Rapid Viedeň – Dynamo Kyjev 2:2
    19.9.2013: Dynamo Kyjev – Genk 0 : 1

Dynamo Kyjev
    Dynamo je len bod na druhom mieste pod ich dnešným súperom. Majú dostatočný bodový náskok pred Viedňou aj Thunom. Avšak ani tento náskok im nemusí stačiť na postup do jarných vyraďovacích bojov v Európskej lige. So svojím aktívnym skóre patrí k najlepšiemu brániacemu aj strieľajúcemu klub tejto tabuľky. V prvom vzájomnom zápase na ihrisku Dynama vyhrali prekvapujúco hostia z Genku 0:1.

KRC Genk
    Domáci celok z Genku sa vyhrieva na výslní už štyri zápasy a túto pozitívnu pozíciu budú chcieť zachovať do jarných vyraďovacích bojov Európskej ligy určite aj po dnešnom zápase. Zatiaľ sa im podarilo v doterajšom priebehu EL 2x zvíťaziť a 2x si deliť po 1 bode so súperom. Skóre je aktívne 6:4. Doteraz stratili domácu 4 body za dve remízy s Rapidom Viedeň (2:2 a 1:1). Ak v dnešnom dueli zvíťazia, majú istý postup do ďalšej fázy EL.

Tabuľka skupiny G

1. Genk – 8 bodov
    2. Dynamo Kyjev – 7 bodov
    3. Rapid Viedeň – 3 body
    4. Thun – 3 body

KRC Genk: Köteles – Tshimanga, Koulibaly, Mbodji, Ngongca – Gorius, Kumordzi, Hyland, Buffel – Vossen (C), Camus.
    Náhradníci: van Hout – Hämäläinen, Simaeys, Masik, Gerkens, De Ceulaer, Schrijvers.

Náhradníci: Rudko – Vida, Makarenko, Vukojević, Bezus, Curikov.

Rozhodca: Gomes D. – Tomé V. , Godinho A.

1

2
    Pri lopte sú domáci.

3
    Prvý náznak Genku o ohrozenie bránky. Center z pravej strany však smeroval do autu.

4
    Koval rozohral dlhým centrom od vlastnej bránky na útočníka, domáca obrana ale bola v strehu a loptu hosťom z Kyjeva v kľude odobrala.

5
    Prvý faul zápasu. Previnil sa Kumordzi (GNK).

6
    Zatiaľ vidíme na oboch stranách rovnakú taktiku, ktoré sú dlhé nakopávané lopty. Zatiaľ oba celky narážajú na dobre pripravenú obranu.

7
    Domáce držia už celú minútu loptu na svojich kopačkách.

8
    Vzápätí prichádza faul Koulibalyho, ktorý sa vydal podporiť svojich spoluhráčov až do útoku.

9
    Prvé vážnejšie zaváhanie obrany. Hostia sa dostali do vápna, kde sa lopta odrazila od nohy Koulibalyho, ktorý loptu poslal iba na nohu jedného z hosťujúcich hráčov. Potom nastalo pretláčaniue, ktoré vyhral domáci hráč a loptu poslal dlhým nakopom do bezpečia.

10
    Znovu je to Koulibaly (GNK). ktorý upokojuje situáciu vo svojom pokutovom území.

11
    Dynamo Kyjev dalo gól!
    Hostia sa dostali v posledných 3 minútach tretíkrát do útoku a ako sa hovorí, to tretice všetkého dobrého im to vyšlo. ANDRIU JARMOLENKO sa pokúšal v pokutovom území domácich prihrávať ešte na svojho spoluhráča, lopta ale dokázal zastaviť Mbodji, na prihrávku reagoval aj brankár domácich. Na dorážku Jarmolenka ale už dosiahnuť nemohol – 0:1!
    Bez asistencie

12
    Vossena zastavuje zástavka postranného.

13
    Gorius vyskúšal strelu zo strednej vzdialenosti. Jeho pokus bol nepresný a skončil vedľa tyče.

14
    Ngongca fauloval pred vlastným vápnom Browna. Hostia budú rozohrávať voľný kop z nebezpečnej pozície.

15
    K rozohranie voľného kopu sa postavil Miguel Veloso. Jeho strela mierila doprostred bránky, s ktorou nemal Köteles žiadny problém, aj keď priamo pred ním lopta nebezpečne skočila.

16
    Chačeridi fauloval vo vlastnom vápne. Je nariadená penalta!

17
    Za svoj faul vo vlastnom pokutovom území vidí Chačeridi žltú kartu.

18
    Genk dal gól!
    Ku značke pokutového kopu sa postavil Jelly VOSSEN, ktorého strela išla doprostred bránky. Koval skočil k svojej pravej žrdi a Vossen tak rozvlnil sieť Kyjevskej bránky – 1:1!

19
    Camus bol pri faule v pokutovom vápne zranený. Na ihrisku ho preto nahrádza De Ceulaer.

20
    Gorius mal možnosť ohroziť bránku hostí. Jeho center z voľného kopu končí len v rukaviciach hosťujúceho brankára.

21
    De Ceulaer sa objavil v ofsajde, čo si všimol aj asistent rozhodcu a dvíha zástavku.

22
    Pohľadná akcia Kyjeva končí na kopačke Ngongci.

23
    Miguel Veloso triafa brvno domácej bránky! Odrazenú loptu dokázali domáci odhlavičkovať, nasledoval faul hostí.

24
    V pokutovom území Kyjeva sa na zem po strete s jedným z obrancov objavil Vossen, tentokrát sa penalta nepíska.

25
    Hostia začínajú vyťahovať rožky. Zblokovaná strela Jarmolenka končí len tesne vedľa pravej tyče domácej bránky. Hostia budú zahrávať rohový kop.

26
    Po sérii prihrávok na hranici vápna sa hostia odhodlali odcentrovať k bráne Köteles (GNK). Do súboja s brankárom šlo niekoľko hráčov a v tej chvíli sa ozvala píšťalka hlavného rozhocu, faul hostí.

27
    Jarmolenkov ďalší center vo vápne nikoho nenašiel.

28
    Idey (Vaka) zachytil loptu na rohu malého vápna. Potom vyskúšal individuálnu akciu, ktorú zakončil strelou doprostred bránky.

29
    Dragovičov faul znamená možnosť Genku k ohrození hosťujúcej bránky.

30
    Goriusov center (GNK) na hrane pokutového územia so šťastím spracoval jeden z hráčov domácich. Hostia sa aj napriek tomu dostali k odkopnutej lopte, ktorá spadla na nohu, vo vápne stojaceho, Mbodji, ktorý len o niekoľko málo centimetrov míňa Kovalovu Bránku!

31
    Hostia sa snažia po celý prvý polčas hrať predovšetkým po krídlach. Teraz im tento plán nevyšiel, jeden zo záložníkov hostí poslal loptu na Jarmolenka ale veľmi ďaleko.

32
    Je k videniu niečo, čo som v dnešnom zápase zatiaľ nevidel. hráči Kyjeva stáli pred pokutovým územím domácich a prihrávali si dlhšie ako 20 sekúnd.

34
    Znovu je zaneprázdnená predovšetkým pravá strana Kyjevskej zálohy. Jarlomenko sa spoločne so svojimi spoluhráčmi snaží preraziť do vápna súpera.

36
    Tomu sa hovorí protiútok. Domáci po získaní lopty na nič nečakali a lopta putoval rovno na pravú stranu zálohy, odkiaľ bola lopta nacentrovaná na ľavú stranu malého vápna, kde sa ho pokúšal hlavou umiestniť Vossen, lenže jeho pokus nebol presný a kde sa vzal, tu sa vzal neobsadený Bennard KUMORDZI , ktorý otáča skóre v prospech svojho tímu – 2:1!
    Asistencia: Jelle Vossen

37
    Domácim sa podarilo vybojovať rohový kop, ktorých je v dnešnom zápase pomenej.

39
    K zahraniu rohového kopu sa postavil Gorius, ktorý vo vápne našiel hlavu Benjamina DE CEULAERA. Domáce tak navyšujú svoje vedenie už o dva góly – 3:1!
    Asistencia: Julien Gorius

40
    Gusev sa nachádzal v ofsajde.

41
    Buffel (GNK) uvidel za svoje previnenie v podobe stiahnutia súpera za dres žltú kartu.

42
    Sám Gusev sa postavil k voľnému kopu. Jeho strela letela len kúsok vedľa domácej bránky. Köteles (GNK) túto strelu iba kontroloval.

44
    Rozhodca nastavuje 1 minútu.

45
    V 18. minúte striedajúci De Ceulaer (GNK) uvidel za svoj ​​surový faul na pravej strane ihriska žltú kartu.

To je divoký zápas! Najprv to vyzeralo, že do vedenia pôjdu domáci, ktorí sa od počiatočných minút tlačili do vápna súpera, ale v 9. minúte prišiel šok v podaní bránky Jarmolenka. To ale Kyjevu nezostalo dlho, pretože po faule Chačeridi vo vlastnom vápne kopal penaltu Vossen a premenil. Ďalšie dva góly pridali v 37. minúte Kumordzi a v 40. minúte De Ceulaer, ktorý zatiaľ dokonal obrat a dal svojmu tímu dostatočné vedenie 3:1.

46

47
    Ihneď v úvode sa ženú domáci do pokutového územia svojich súperov z Kyjeva. Dvakrát ich zastavila obranná rada.

48
    Nebezpečná akcia Dynama končí na kopačkách Mbodjia, ktorý zachytil nepresnú rozohrávku Jarmolenka.

49
    Tshimanga (GNK) úspešne zakročil proti prihrávke Jarmolenka.

50
    Koulibalyho (GNK) najskôr Lens prešprintoval, ale domáci hráč sa stačil včas vrátiť a loptu odobral.

51
    Koulibaly (GNK) znovu zachraňoval, čo obrana napáchala. Svojím obetavým sklzom zblokoval Jarmolenkovu strelu.

52
    Jarmolenko sa po pravej strane uvoľnil a potom šteloval svojou kopačku na strelu. Jeho pokus skončil ale niekde vysoko nad bránkou.

53
    Sydorčuk vzal v sklze oboma nohami prenikajúceho Mbodju cez lýtka, za čo automaticky musel byť potrestaný žltou kartou.

54
    Domáci tréner v dnešnom zápase druhýkrát strieda. Z ihriska odchádza vyčerpaný Ngongca, ktorého na trávniku nahrádza Simaeys.

55
    Kyjev si vybojoval rohový kop.

56
    Gusevov roh skončil na hlave jedného z brániacich hráčov. Následne sa lopta dostala až na polovicu Dynama.

57
    Z ihriska je odvolaný Lens, ktorého miesto nahrádza Bezus.

58
    Bezus sa prvýkrát stretol s loptou. Jeho prihrávka skončila až v aute. Köteles (GNK) vykopáva od svojej bránky.

59
    De Ceulaer sa snažil uvoľniť na ľavej strane ihriska, čo sa mu podarilo, nasledovala strela, ktorá sa otrela o členok jedného z brániacich hráčov.

60
    Genk si skúsi rohový kop druhýkrát, tentoraz z ľavej strany.

61
    Roh ale nebol rozohraný presne a lopty sa ujímajú hostia.

62
    Po strate lopty sa snažil Belhanda tak veľmi zastaviť akciu Genku, až za ťahanie súpera, za jeho dres, dostal žlté napomenutie.

63
    Zblokovaná strela Bezuse (Vaka) končí v aute.

64
    Jarmolenko sa pokúsil vystreliť na bránku, Köteles (GNK) bol na svojom mieste a chytá.

65
    Ďalší z Jarmolenkový pokusov končí na nohách súpera a následne v aute. Jarmolenko je veľmi aktívny v dnešnom zápase.

66
    De Ceulaer (GNK) bežal od polovice ihriska sám na brankára, ale v poslednej chvíli ho dobehol jeden z hosťujúcich obrancov, ktorý ho prinútil k ďalšej kľučke, ktorú dokázal Koval vyraziť na roh.

67
    Roh v podaní Goriuse nič nerieši. Lopty sa ujímajú hostia.

68
    Jarmolenko síce v súperovom vápne našiel Browna, ale tomu sa lopta iba odrazila od nôh, presne na nohy obrancov Genku.

69
    Keby neprestali hráči Dynama zničoho nič hrať, mohli skórovať, takto sa k lopte dostali domáci až veľmi ľahko.

70
    Genk zomkol hostí na ich polovici.

71
    Hostia sa potom dostávajú k lopte a logicky na druhú stranu ihriska.

72
    A Miguel Veloso už sa na to nemohol pozerať a pokúsil sa vystreliť. Lopta skončila v sklze Symaeyse. Dobrý obranný zákrok.

73
    Domáci si s loptou na nohe pohrávajú na polovici súpera. Ale strela zatiaľ nikde.

74
    Tak som to predsa len privolal. Hyland (GNK) to vzal na seba a zo strednej vzdialenosti vystrelil k pravej žrdi, Koval so šťastím vyrazil a následne loptu zachytil.

75
    Dynamo druhýkrát strieda. Ihrisko opustil Belhanda, opačným smerom sa na ihrisko dostal Makarenko.

76
    Faul domácich na polovici ihriska.

77
    Po centri strieľal Trémoulinas , ale jeho hlavička nesmerovala medzi tri žrde.

78
    Zblokovaný center končí v náručí Kötelesa (GNK).

79
    De Ceulaerovi bol odmávaný a vzápätí aj odpískaný ofsajd.

80
    Kumordzi (GNK) fauluje tesne pred svojím vlastným pokutovým územím a vidí žltú kartu.

81
    To samozrejme znamená voľný kop pre Dynamo z nebezpečnej pozície.

82
    K lopte sa postavil Gusev , ale jeho pokus sa nezmestil do priestoru bránky.

83
    Gorius (GNK) narazil do tela Guseva a dožadoval sa odpískaniu faulu, to sa ale nestalo.

84
    Škoda tej zlej prihrávky od Kumordzi (GNK). Domáci mohli ísť do prečíslenia 2 na 1.

85
    Zápas sa skôr už len dohráva, aj keď sa hráči Dynama Kyjev pokúša ako môžu, aby ešte čo najviac zápas zdramatizovali.

86
    Hráči Genku sú pri lopte a hráči v modrom z Kyjeva sú až na vlastnej polovici. Tak vyzerá posledných 5 minút zápasu.

87
    Keď už sa ale Dynamu podarí prejsť do ofenzívy, sú z toho buď strely mimo, ako teraz v prípade Miguela Velosa alebo rohový kop.

88
    Bezus fauloval, domáci budú zahrávať voľný kop.

89
    Taktické striedanie. Ihrisko opúšťa Kumordzi, ktorého nahrádza ešte len osemnásťročný Gerkens, ktorý v Európskej lige doteraz neodohral ani jednu minútu.

90
    Jarmolenkov center stiahol Köteles zo vzduchu.

90+1
    V poslednej minúte riadneho hracieho času síce držia hráči Dynama loptu na svojich kopačkách, ale ďalej ako za polovicu sa sňou zatiaľ nedostali.

90+2
    Jarmolenko bude zahrávať rohový kop, ktorý vybojoval Simaeys.

ČK: 0-0

Domáci ani hostia v druhom polčase bránku nepridali a zápas tak končí rovnakým výsledkom, ktorý na informačnej tabuli svietil už cez polčas, v pomere 3:1. Hostia zo seba vydali všetko možné aj nemožné na odvrátenie náskoku Genku, lenže ani to nestačilo a domáci tak oslavujú postup medzi najlepších 32 tímov Európskej ligy.

To je odo mňa z KRC Genk Areny všetko. Ďakujem za pozornosť a teším sa na Vás zase. :) (21:07:59)
    Góly: 18. Vossen, 36. Kumordzi, 39. Ceulaer – 11. Jarmolenko

Karty:   41. Buffel (GEN), 45. Ceulaer (GEN), 80. Kumordzi (GEN) – 17. Chačeridi (DKY), 53. Sydorčuk (DKY), 62. Belhanda (DKY)

Náhradníci: van Hout – Hamalainen, Simaeys, Masika, Gerkens, De Ceulaer, Schrijvers.

FK Dynamo Kyjev: Koval – Trémoulinas, Dragović, Chačeridi, Gusev (C) – Jarmolenko, Veloso, Belhanda, Sydorčuk, Lens – Brown.
    Náhradníci: Vida, Makarenko, Vukojević, Bezus, Curikov.

Rozhodca: Gomes D. – Tomé V., Godinho A.