Karaganda – Solún 0:2 (kon.) | Kazaň – Maribor 1:1 (kon.) | FK Krasnodar – Gallen 4:0 (kon.)
Machačkala – Tiraspol 1:1 (kon.) | Alkmaar – Haifa 2:0 (kon.) | Genk – D.Kyjev 3:1 (kon.)
Légia Varšava – Lazio 0:2 (kon.) | Liberec – Freiburg 1:2 (kon.) | Lyon – Real Betis 1:0 (kon.)
Rapid Viedeň – Thun 2:1 (kon.) | Rijeka – Guimarães 0:0 (kon.) | Sevilla – Praia 1:1 (kon.)
Trabzonspor – Limassol 4:2 (kon.) | Tromso – Tottenham 0:2 (kon.) | APOEL – Tel Aviv 0:0 (kon.)
Bordeaux – Frankfurt 0:1 (kon.) | Dnipropetrovsk – Pandurii 4:1 (kon.) | Elfsborg – Salzburg 0:1 (kon.)
Esbjerg – Liége 2:1 (kon.) | Ferreira – Fiorentina 0:0 (kon.) | Odesa – D. Záhreb 2:1 (kon.)
Razgrad – Eindhoven 2:0 (kon.) | Swansea – Valencia 0:1 (kon.) | Wigan – Waregem 1:2 (kon.)
FC Rubin Kazaň
1:1 (1:0)
NK Maribor
Štvrtok 28.11.2013, 18:00Európska liga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Vitajte pri on-line prenose z Európskej ligy. V tomto zápase proti sebe nastúpia domáci FC Rubin Kazaň a NK Maribor. Ide o 5. kolo skupiny D a zápas sa odohrá na Centralnyj Stadionu v Kazani. Zápas povedie trojica slovenských rozhodcov, hlavný Ivan Kružliak, asistenti Martin Balko a Ondrej Brendza.

NK Maribor

Tento slovinský tím je momentálne na poslednom štvrtom mieste skupiny, ale šanca na postup stále ešte žije, keďže na druhú postupovú priečku stráca iba 2 body. Ak však v tomto zápase prehrajú, na postup môžu v podstate zabudnúť a ich európska púť skončí už v základnej skupine.

Rusi vedú celú D skupiny a pred druhým Wiganom majú päťbodový náskok. Po štyroch zápasov majú na konte 10 bodov a prípadný triumf proti Mariboru im zabezpečí už istý postup z prvého miesta. Jediný zápas v ktorom sa Kazaň netešila z víťazstva, bol proti Wiganu na anglickej pôde.

FC Rubin Kazaň: Ryžikov – Šaronov, Marcano, Mavinga – Kulik, Kisljak, Natcho, Eremenko, Torbinskij – Rjazancev, Prudnikov.
    Náhradníci: Arlauskis – Džalilov, M´Vila, Muchametšin, Rondón.

NK Maribor: Handanovič – Milec, Rajčevič, Arghus, Viler – Mezga, Mertelj, Derviševič, Filipovič, Bohar – Fajić.
    Náhradníci: Pridigar – Trajkovski, Vukliševič, Cvijanovič, Črnic, Zahovič.

Rozhodca: Kružliak – Balko, Brendza (SVK).

Hráči už sú na trávniku a za pár okamihov zápas začne.

Cestu na štadión si v nepriaznivom počasí našlo len málo divákov a tribúny sú poloprázdne.

1

1
    Úvodný výkop mali domáci, ale o loptu rýchlo prišli.

2
    Od úvodu sa v chladnom počasí hrá opatrný futbal. Kvalitu hry určite zníži aj fakt, že v Kazani sneží.

3
    Domáci kombinujú na polovici súpera a Marcano zahráva autové vhadzovanie.

4
    Po nepresnom centri, končí lopta v Handanovičovom náručí.

5
    Hostia teraz kombinujú na polovici súpera, dnes po prvýkrát.

6
    Po ľavej strane unikol Kulik, ale jeho prízemný center do pokutového územia bol odvrátený.

6
    Šaronov predviedol útočný faul a loptu majú hostia.

7
    Maribor stráca loptu na ľavej strane.

7
    Torbinskij v ofsajde, našťastie pre hostí.

8
    Zápas je pomerne vyrovnaný a ani jeden z tímov nemá hernú prevahu.

9
    Jeremenko napriahol z diaľky, ale Handanovič bez problémov chytá.

10
    Fajič na ľavej strane v ofsajde a to je lopta pre domácich.

11
    Ryžikov rozohráva dlhým nákopom.

12
    Domáci útočne aktívnejší, ale žiadnu šancu v ich podaní sme ešte nevideli.

13
    Rjazancev fauluje pred vlastným pokutovým územím a to je dobrá pozícia na strelu.

14
    Natcho sa ujal rozohratia štandardky, ale jeho strela bola zblokovaná a následná strela Torbinskijho minula bránu.

16
    Hostia sa dostali do protiútoku a vo veľmi dobrej pozícii hlavičkoval Fajič, ale neuspel pred Ryžikovom.

17
    Domáci kombinujú na polovici ihriska, ale chybujú a darovali loptu súperovi.

18
    Jeremenko pálil z asi tridsiatich metrov, ale jeho strela minula tri tyče.

19
    Hostia strácajú loptu pri kombinácii a musia sa brániť.

20
    Maribor v protiútoku a Filipovič sa rozhodol zakončiť z veľkej diaľky, ale lopta letela vysoko nad bránu domácich.

21
    Domáci chybujú na pravej strane a po nepresnom pase idú dopredu opäť hostia.

23
    Hra sa prevažne odohráva na polovici hostí.

24
    Kisljak to skúšal dlhým centrom s polovice ihriska, ale spoluhráča nenašiel a lopta končí v rukaviciach Handanoviča.

25
    V hre je vidno množstvo nepresností a to na oboch stranách.

26
    Rubin kombinuje pred prehustenom šestnástkou hostí.

27
    Lopta sa dostala k Natchovi a ten sa odhodlal k strele, ale lopta letela vysoko nad bránu hostí.

29
    Domáci skvele napádajú rozohrávku hostí hlboko na ich polovici a získavajú loptu do svojho držania.

30
    Hostia kombinujú na polovici, ale je to dosť statické z ich strany. Hráči Rubinu hýria omnoho väčším pohybom bez lopty.

32
    Po pravej strane unikal Mezga a Marcano ho nešetrne zostrelil a vyslúžil si žltú kartu.

33
    Štandardku hostí zahrával Vilec a pred Ryžikovom bola mela a súboj o loptu, ale domáci to zvládli a poslali loptu do bezpečia.

33
    Roh hostí a k hlavička sa dostal Dervišič, ale minul tri tyče.

35
    Hostia sa útočne osmelil a zvýšili útočnú aktivitu.

36
    Derviševič prediviedol faul na polovici súpera na Torbinskijho a vyslúžil si žltú kartu.

38
    DOmáci pracujú s loptou na polovici súpera.

39
    Strela z veľkej diaľky v podaní Natcha letí vysoko nad.

40
    Lopta na polovici Rubinu, ktorý v kľude rozohráva ďalšiu útočnú akciu.

41
    Tempo hry teraz dosť upadlo a je vidieť množstvo nepresností na oboch stranách.

42
    Eremenko dostáva pekný pas na pravú stranu, ale obrana hostí je skvele zatiahnutá.

43
    FC Rubin Kazaň dal gól!
    Torbinskij sa krásne uvoľnil na ľavej strane a okamžite poslal center do pokutového územia, ten bol odvrátený, ale priamo na kopačky BEBRASA NATCHA, ktorý nechytateľnou technickou strelou prekonáva Handanoviča.

45
    Hostia inkasovali gól do šatne a je vidieť že sú z toho pekne rozhodený.

45+1
    Rozhodca nadstavil jednu minúta a hostia si vybojovali rohový kop.

45+1
    Rohový kop rozohral Mezga, ale domáci v pohode odvracajú a polčas končí.

Po prvom polčase je stav 1:0 pre domácich, ktorý zásluhou Natcha v 43. minúte zasadili súperovi nepríjemný úder v podobe gólu do šatne. Vedenie domácich je ale zaslúžené, keďže boli mierne aktívnejší a lepší v prvom polčase.

Druhý polčas začne približne o 19:05.

46

46
    Domáci sa hneď v úvode druhého polčasu pustili do útoku.

47
    Hrá sa v solídnom tempe, vidieť že hráči si cez prestávku oddýchli.

49
    Arghus sa odhodlal k strele, ale minul bránu a Ryžikov bude vykopávať.

50
    Hostia sa tlačia dopredu a dobre kombinujú pred súperovou šestnástkou.

51
    Viler poslal pekný center z ľavej strany na vzdialenejšiu žrď, odkiaľ sa k hlavičke dostal Filipovič, ktorý poslal loptu na opačnú žrď, ale Fajič bol prikrátky a loptu do opustenej brány neposlal.

53
    Hostia naďalej útočia a domáci sa len bránia stiahnutý pred vlastnou šestnástkou.

54
    Žltá karta pre Natcha, po faule v strede pola na Mezgu.

55
    Maribor stráca loptu a dopredu môžu ísť domáci.

56
    Hostia naďalej v miernej prevahe v druhom polčase.

57
    Tréner domácich už chystá prvé striedanie.

58
    Útočný faul domácich a to je lopta pre Maribor.

59
    Kazaň drží loptu na svojej polovici.

60
    Striedanie v tíme FC Rubin Kazaň: z ihriska odchádza Alexander Rjazancev, prichádza José Rondón.

61
    Striedanie v tíme FC Rubin Kazaň: z ihriska odchádza Alexander Prudnikov, prichádza Ruslan Muchametšin.

62
    Tréner domácich vicítil, že jeho tím v druhom polčase nepredvádza ideálny výkon a reaguje na to dvojitým striedaním. Uvidíme ako sa to premietne do hry.

62
    Rondón okamžite vo veľkej šanci, ale z malého vápna neprekonal Handanoviča a je z toho len roh.

63
    Rohový kop domácich bol odvrátený.

64
    Rubin je po dvojitom striedaní omnoho aktívnejší a Maribor sa musí brániť.

64
    Striedanie v tíme NK Maribor: z ihriska odchádza Amir Derviševič, prichádza Matic Črnic.

65
    Črnic okamžite faulovaný Kisljakom a volný kop pre hostí.

66
    Hostia sa tlačia dopredu a skúšajú to najmä po krajoch.

67
    Akcia hostí končí, Fajič bol v ofsajde.

68
    Hra s teraz odohráva v strede pola a loptu majú hostia.

70
    Do konca ostáva niečo okolo dvadsiatich minút a hosťom sa čas na vyrovnanie pomaly kráti.

71
    Domáci si vybojovali rohový kop z pravej strany.

72
    Hostia ho v pohode odvrátili a okamžite idú smerom dopredu.

73
    Útočná akcia domácich po pravom krídle končí v aute a loptu majú hostia.

74
    Striedanie v tíme FC Rubin Kazaň: z ihriska odchádza Roman Eremenko, prichádza Yann M´Vila.

75
    Mertelj fauluje Kulika pred vlastným pokutovým územím a to je dobrá šanca pre domácich.

76
    Kulik sa postavil k voľnému kopu a Handanovič musel vyrážať na rohový kop.

76
    Kulik po rohu predviedol útočný faul a vyslúžil si zaň žltú kartu.

77
    Striedanie v tíme NK Maribor: z ihriska odchádza Aleš Mertelj, prichádza Goran Cvijanovič.

78
    Priostruje sa nám. Na druhej strane fauloval Mavingu Črnic a zaslúžene vidí žltú kartu.

79
    K záveru sa priostruje a ďalší faul v podaní Filipoviča.

80
    Ak chcú hostia vyrovnať, je najvyšší čas vytvoriť si útočný tlak.

81
    Roh domácich z pravej strany.

82
    Domáci rozohrali na krátko, ale boli vytlačený až na polovicu ihriska.

83
    Striedanie v tíme NK Maribor: z ihriska odchádza Damjan Bohar, prichádza Luka Zahovič.

84
    Domáci Rondón dáva gól, ale stál v ofsajde, takže predčasná radosť domácich.

86
    Maribor dal gól!
    Po zblokovanom centri hostí po rohovom kope, sa lopta odrazila presne k DEJANOVI MEZGOVI a ten tvrdou strelou po zemi z prvej, prekonáva Ryžikova.

88
    Nepresný center domácich končí v rukaviciach Handanoviča a ten si dáva na čas z rozohrávkou.

90
    Prebieha deväťdesiata minúta a lopta je na kopačkách domácich

90+1
    Rozhodca nadstavuje dve minúty.

90+2
    Domáci si ešte vybojovali rohový kop. To je pravdepodobne posledná šanca.

90+2
    Obrana hostí roh v pohode odvracia a ozýva sa píšťalka

Skončil sa zápas medzi FC Rubin Kazaň a NK Maribor a to nerozhodne 1:1. Hostia hrali v druhom polčase omnoho aktívnejšie ako v prvom a odmenou im bol vyrovnávajúci gól z 86. minúty, o ktorý sa postaral Dejan Mezga. Zápas bol pomerne vyrovnaný, s miernou prevahou domácich, ale remíza je každopádne spravodlivým výsledkom.

To je na dnes odo mňa všetko, ďakujem Vám za pozornosť a prajem príjemný zbytok večera. Dovidenia pri ďalších on-line prenosoch. (20:00:32)