Zenit – Atlético Madrid 1:1 (kon.) | Amsterdam – Barcelona 2:1 (kon.) | Arsenal – Marseille 2:0 (kon.)
Bazilej – Chelsea 1:0 (kon.) | Celtic – AC Miláno 0:3 (kon.) | Dortmund – Neapol 3:1 (kon.)
Porto – Austria 1:1 (kon.) | FCSB – Schalke 0:0 (kon.)
FC Bazilej 1893
1:0 (0:0)
Chelsea FC
Utorok 26.11.2013, 20:45 • St. Jakob-Park • Liga majstrov

Je tu koniec. Bazilej aj v odvetnom zápase poráža Chelsea a v tom to ročníku Ligy Majstrov je jediný tím, ktorý proti Chelsea strelil gól a získal bod – nie len jeden ale dokonca 6! Hrdinom dnešného zápasu je Mohamed Salah, ktorý v 87. minúte prešprintoval Ivanoviča a svoje sólo zakončil gólom do siete Petra Čecha. Bazilej sa posúva na druhé miesto v tabuľke E a ich postup zo skupiny E vyzerá dosť nádejne. Ja sa s vami na dnes lúčim. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (22:38:14)

90+3
    Na zemi ostáva ležať Die. Zbiera tak cenné sekundy pre svoj tím.

90+2
    Posledné striedanie Bazileju. Ihrisko opustil Stocker, ktorého nahradil Sauro.

90+2
    Siov volej letí vysoko nad.

90+1
    Stocker fauluje Cahilla.

90+1
    Hlavný rozhodca pridáva 2 minúty k hraciemu času.

90
    Akciu hostí teraz zastavil hlavný rozhodca, ktorého trafila lopta.

88
    Chelsea sa ihned snaží o vyrovnanie.

87
    FC Bazilej dal gól! Tak to je neuveriteľné! Domáci tím ide do vedenia v 87. minúte. Schär z vlastnej polovice našiel prenádherným pasom voľného SALAHA. Ten prebral loptu na ľavej strane, prešprintoval Ivanoviča a strelou k vzdialenejšej tyči prekonáva Čecha.

85
    Posledné striedanie hostí. Willian opúšťa ihrisko a nahradí ho mladík de Bruyne.

85
    Schär skúsil vypáliť. Čech pohotovo chytá strelu, ktorá pravdepodobne ani na bránu nešla.

84
    Die dlho váhal s prihrávkou až nakoniec prihral veľmi nepresne.

84
    Ivanov parádnou kĺzačkou zastavil prenikajucého Williana.

83
    Na druhej strane sa k strele dostal Die a jeho pokus tesne míňa pravú tyč Čechovej brány.

82
    V zmätku pred bránu Sommera sa mohol k zakončeniu dostať Lampard ale znovu boli pri lopte prvý hráči Bazileju.

82
    Sio v ofsajde.

81
    Azpilicuetov center z ľavej strany zbiera Sommer.

Michal Kováčik

Góly: 87. Salah

Karty:   37. Xhaka (BAZ), 63. Die (BAZ) – 65. Mikel (CHE), 76. Ramires (CHE)

FC Bazilej 1893: Sommer – Xhaka, Ivanov, Schar, Voser, Frei, Die, El Nenny, Stocker, Salah, Streller
    Náhradníci: Vailati, Ajeti, Degen P., Degen D., Emilio, Sauro, Sio

Chelsea FC: Cech – Azpilicueta, Terry, Cahill, Ivanovič, Lampard, Mikel, Willian, Oscar, Ramires, Eto´o
    Náhradníci: Schwarzer, Cole, de Bruyne, Hazard, Mata, Schurrle, Torres

Rozhodca: Stéphane Lannoy – Frédéric Cano (FRA) Michael Annonier (FRA)