Chabarovsk – D. Moskva 1:4 (kon.) | Vladivostok – Viťaz 0:1 (kon.) | Novokuzneck – Kazaň 0:2 (kon.)
Novosibirsk – Novgorod 3:1 (kon.) | Čeljabinsk – Záhreb 5:1 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – S.Moskva 3:2 (kon.)
Ufa – Dinamo Minsk 5:2 (kon.) | Nižnekamsk – Doneck 2:0 (kon.) | CSKA Moskva – Jugra Chanty-Mansijsk 3:4 (po pr.)
Riga – Jekaterinburg 3:1 (kon.) | Lev – Barys 2:3 (po pr.) | HC Slovan – Omsk 3:1 (kon.)
Metallurg Novokuzneck
0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Ak Bars Kazaň
Utorok 19.11.2013, 13:00KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:00.

Príjemné popoludnie všetkým priaznivcom kvalitného hokeja. Dnes pokračuje druhá najkvalitnejšie liga sveta KHL ďalším kolom. Ja Vám prinesiem prenos zo zápasu, kde si sily zmeria domáci Metallurg Novokuzneck s tímom AK Bars Kazaň. Pôjde o súboj tímov z opačných pólov tabuľky. Začiatok zápasu je naplánovaný na 13:00 SEČ. Pred začiatkom stretnutia si poďme predstaviť aktérov.

Domáci sa od začiatku sezóny trápia a svedči o tom hlavne ich pozícia v tabuľke konferencie. Novokuzneck sa totiž momentálne nachádza až na poslednom 14.mieste Východnej konferencie so ziskom 18 bodov pri skóre 48:85. Na svoje konto si doposiaľ pripísali len 4 víťazstvá a až 22 prehier, čo vôbec najviac z celej KHL.
    Z posledných piatich zápasov získali len 2 body za prehry po predĺžení s Dinamom Moskva 3:4 a so Záhrebom taktiež 3:4. V poslednom zápase na domácom ľade nestačili na Novgorod a podľahli mu hladko 1:4. Najproduktívnejším hráčom mužstva je Akhmetov, ktorý nazbieral 12 kanadských bodov za 3 góly a 9 asistencií.

AK Bars Kazaň

Hostia sú v úplne odlišnej situácii. Kazaň sa nachádza momentálne na 1.mieste vo Východnej konferencii so ziskom 57 bodov pri skóre 77:49. Od začiatku sezóny vyhrali 20 zápasov a len 7 prehrali. Z posledných piatich zápasov Kazaň vydoloval 9 bodov. V poslednom stretnutí na ľade Novosibirsku vyhrali po dobrom výkone 2:0. Najproduktívnejším hráčom mužstva je Burmistrov, ktorý nazbieral 22 kanadských bodov za 6 gólov a 16 asistencií.

Metallurg Novokuzneck: Sorokin (Ložkin) – Arzamascev, Martynov, Mäntylä, Černov, Giroux, Kuklev, Kapotov, Akseněnko – Žafjarov, Galimov, Achmetov – Mitrjakov, Kurepanov, Vyglazov – Garejev, Kartajev, Kosourov – Nazarov, Turukin, Jemelin

AK Bars Kazaň: Garipov (Jaroslavlev) – Nikulin, Kornějev, Heshka, Medveděv, Zacharčuk, Tokranov, Golubev, Jarullin – Vincour, Těreščenko, Pesonen – Varnakov, Burmistrov, Stapleton – Obuchov, Svitov, Lukojanov – Fajzullin, Bodrov, Golubev

Rozhodca: Bukin, Sergejev – Matjuša, Menšich.

00:01

00:28
    Kornejev len tak nahodil puk smerom na Sorokina, ten strelu krkolomným spôsobom vyrazil do rohu klziska.

01:27
    Máme tu prvé vylúčenie. Na dve minúty si odchádza za hrubosť posedieť domáci Mäntylä.

02:26
    Sorokin zachytil strelu od modrej čiary, hostia si zatiaľ väčší tlak nedokázali vypracovať.

03:05
    Svitov bol v rohu klziska obťažovaný, a tak mu puk utiekol do medzikružia, odkiaľ ho domáci vyhodili do bezpečia.

03:27
    Domáci v plnom počte.

04:08
    Obuchov vyviezol puk do útočného pásma, musel ale striedať a tak sa ku puku dostali domáci.

04:44
    Zakázanú uvoľnenie Barysu, vhadzovať sa bude pred Garipovom.

04:59
    Burmistrov hľadal prihrávkou z ľavej strany svojho spoluhráča v medzikruží, ten ale v dôležitý moment pokĺzol.

06:05
    Tereščenko dostal peknú prihrávku, z medzikružia strieľal z prvej, nezamieril však presne.

07:12
    Lukojanov prihral na Obuchova doprava, tomu však puk unikol. Podarilo sa mu síce ešte vystreli, ale neúspešne.

07:24
    Bars Kazaň dala gól!
    Hostia pretavili svoj menší tlak do úvodného gólu. Nedôslednú hru jedného z domácich obrancov využil DMITRIJ OBUCHOV, ktorý hneď po vybojovaní puku zamieril z ľavého kruhu nad rameno Sorokina. Bez asistencie.

08:20
    Kosourov dostal puk po zadovke od svojho spoluhráča, švihom vystrelil ale len do lapačky Garipova, ktorý si tento pokus patrične vychutnal.

08:49
    Stapleton sa snažil zamieriť na Sorokina, puk po jeho strele ale skončil na ochrannej sieti.

09:50
    Vincour prevzal prihrávku od Pesonena a strelou po zemi vystrelil. Sorokin nevedel, kde skončil puk. Ten sa nakoniec objavil pri zadnom mantineli.

10:45
    Bars navyšuje svoje obrátky, Metallurg sa zatiaľ nedostal do vážnejšej šance. Sorokin teraz odolal aj po strele Svitova.

11:21
    Toto nevyzerá dobre. Kurepanov dosť ťažko odkrýval na striedačku a počas najbližších striedaní sa na ľade zrejme neukáže.

12:22
    Burmistrov sa spoločne so Stapletonom rútili do brejku, lenže zlá prihrávka Burmistrova nakoniec akciu pokazila.

13:29
    Achmetov sa dostal do dobrej streleckej pozície, lenže vystrelil slabo a navyše po zemi. Garipov bez problémov zakročil.

13:52
    Žafjarov krásne nabil na modrú čiaru Martynovovi a ten z prvej strieľal. Potom tvrdo zakončil aj Galimov zo stredu klziska, ale aj v tomto prípade bol Garipov na mieste.

14:29
    Teraz Vyglazov spoznal tvrdosť Zacharčuka. Rozhodca prerušuje hru.

15:29
    Kazaň sa chcela dostať do útočného pásma, lenže Bodrov sa dostal do ofsajdu. Hra tak zostane v strednom pásme.

16:16
    Aksenenkovi sa podarilo zastaviť Varnakova pri ľavom mantineli, o niekoľko sekúnd neskôr však hosťujúci forvard vykorčuľoval pred bránku a nepríjemne dotieral pred Sorokinom.

16:59
    Metallurg mal teraz asi tri príležitosti na vyrovnanie! Nakoniec sa ale na druhej strane dostal Pesonen do protiútoku, sám pred Sorokinom však neuspel.

17:40
    Domáci si zahrajú v závere tretiny presilovku. Kornejev si posedí až 4 minúty za hru vysokou hokejkou.

18:30
    Hostia sa zatiaľ v tejto presilovke dobre bránia. Garipov pôsobí istým dojmom.

19:10
    Kurepanov sa na ľavej strane dostával do blízkosti Garipova, nakoniec zápästím vystrelil, len však do výstroja hosťujúceho gólmana.

19:50
    Veľký tlak Metallurgu! Posledné minúty nehrajú domáci vôbec zle. Martynov teraz nahadzoval do medzikružia, kde sa snažil dorážať Kartajev, Garipov aj teraz odolal.

20:00

Druhá tretina sa začne približne o 13:52.

Hosťom z Kazane patrila prvá polovica prvej tretiny, v ktorej sa ujali vedenia a kontrolovali hru. Domáci však potom hru vyrovnali a hrajú tak, akoby nemali čo proti favoritovi stratiť. V druhej tretine bude ešte Metallurg dohrávať presilovku pri vylúčení Kornejeva.

20:01

20:46
    Ešte jednú minútu sa budú brániť hráči Kazane. Teraz Garipov pokryl strelu z pravej strany, na ktorú dobre videl.

21:07
    Martynov nedokázal puk udržať v útočnom pásme, domáci ho tak posielajú do bezpečia.

21:40
    Hostia v plnom počte.

22:21
    Kosourov si nakorčuľoval do ľavého kruhu, odtiaľ naslepo vystrelil a jeho pokus skončil vedľa brány.

23:08
    Kuklevova delovka skončila na zadnom mantineli, následne sa ale domáci dostali k dvom dorážkam, ktoré Garipova poriadne vystrašili.

24:02
    Druhé vylúčenie Metallurgu. Za podrazenie odchádza na dve minúty Kurepanov.

24:39
    A hostia majú po presilovke. Riskantná prihrávka Heshku s Garipovom, z čoho vyústilo vylúčenie Burmistrova. Ten dostáva dve minúty za podrazenie.

25:40
    Giroux v pokoji vybojoval puk za bránkou, teraz čaká na spoluhráčov, aby rozohrali. Za asi dvadsať sekúnd bude hrať Novokuzneck presilovku.

26:02

26:39

27:08
    Zakázané uvoľnenie zo strany Metallurgu. Druhá tretina je zatiaľ dosť vyrovnaná.

27:25
    Kurepanov sa nakorčuľoval na modrú čiaru, odtiaľ vystrelil, to ale Garipova nemohlo prekvapiť.

28:27
    Stapleton zachytil na modrej puk, prekorčuľoval stredom klziska do výhodnej pozície, trafil ale len výstroj Sorokina.

28:55
    Garejev sa dokázal vymotať od mantinelu, nabil Aksenenkovi, ten však trafil len pripravenú lapačku Garipova.

29:45
    Heshka veľmi dlho premýšľal komu prihrá. Nakorčuľoval si za bránku Sorokina, odkiaľ následne nič nevymyslel a stratil ho.

30:27
    Pesonenovi strela vôbec nesadla, a nikto z jeho spoluhráčov ju nemohol doraziť. Následne si na druhej strane pripísal ľahký zákrok Garipov.

31:11
    Veľká príležitosť Kazane! Skvele zapracoval Zacharčuk, ktorý našiel pred bránkou prihrávkou úplne voľného Vincoura, lenže ten ani dvakrát neprehodil betón Sorokina.

32:42
    Za hákovanie odchádza na trestnú lavicu domáci Aksenenko.

33:51
    Druhá formácia Kazane teraz tlačí súpera ako sa len dá. Burmistrov prihral k tyčke Stapletonovi, ktorý však puk nepretlačil pod betón Sorokina.

34:24
    Diváci pískajú, Kazaň má veľký tlak. Burmistrov nakoniec vystrelil, ale Sorokin aj v týchto chvíľach odolal.

34:43

Dnešný zápas sleduje 2702 divákov.

35:17
    Metallurg zle striedal a na ľade bol v šestici. A tak sa bude musieť brániť ďalšiemu oslabeniu. Trest si odsedí Žafjarov.

35:52
    Hostia veľmi rýchlo využili presilovú hru. ALEXANDER BURMISTROV si nakorčuľoval na pravý kruh, rýchlym švihom vystrelil okolo vyrážačky Sorokina a puk zapadol od tyčky do bránky.

36:41
    Rozhodca vylučuje ako na bežiacom páse. Za držanie si posedí Kornejev.

37:06
    Galimov spolu so Žafjarovom dorážali pred Garipovom, ten nakoniec odolal. Aj vďaka dobrej práci bekov tieto strely pokryl.

37:55
    To je veľká škoda, Kosourov sa totiž dostal s pukom do ofsajdu. A tak bude pre Metallurg veľmi obtiažne dostať sa do útočného pásma.

38:25
    Kurepanov sa snažil nahodiť od modrej čiary na Garipova, avšak nebol úspešný.

38:43

38:45
    Akonáhle sa Kornejev vracal na ľad, bol Garipov pod veľkým tlakom! Nikto nevedel, kde je puk, Nikulin spoločne so Zacharčukom len niekoľko centimetrov pred bránkovou čiarou zachránili zníženie!

39:26
    Záver tretiny patrí domácemu Novokuznecku, Garipov si musí dávať veľký pozor.

40:00

Tretia tretina začne približne o 14:46.

Kazaň dokázala v druhej tretine navýšiť svoj náskok, Metallurg avšak nehraje vôbec zlý hokej. Garipov má veľa práce, pokiaľ domáci tento zápas nezabalia, mohli by ešte tento zápas zvrátiť.

40:01

40:49
    Kosourova nepresná strela z pravej strany, ani za bránkou sa potom Metallurg nedokázal presadiť.

41:34
    Garipov teraz nemal ľahkú pozíciu, po strele z pravej strany pred ním nepríjemne dotierali protihráči. Nakoniec si hosťujúci brankár poradil.

42:05
    Zacharčukova strela prevetrala výstroj Sorokina, ktorý bol na správnom mieste. Vhadzovanie pred jeho bránkoviskom.

42:35
    Ďalšia strela zo strany Kosourova, ktorá len preverila pripravenosť Garipova.

43:39
    Medvedevovi utiekol puk, súper to využil. Garipov sa musel koncentrovať proti niekoľkým strelám Metallurgu.

44:27
    Medvedev odchádza za podrazenie na 2 minúty na trestnú lavicu.

44:38
    Rýchle vylúčenie aj na strane domácich. Nedovoleného bránenia sa dopustil Kartajev.

45:36
    Zacharčuk kombinoval so Stapletonom, druhý menovaný vystrelil z ľavého kruhu, avšak nepresne.

46:27

46:38

46:45
    Hostia mohli definitívne rozhodnúť tento zápas! Svitov sa ocitol úplne sám pred Sorokinom, lenže z blízkosti nenašiel medzeru v jeho výstroji.

47:04
    Obuchovova strela opäť prevetrala Sorokina. Hra je často prerušovaná.

47:56
    Fajzullin sa po prvý krát výraznejšie v zápase ukázal! Dostal prihrávku do jazdy spoza bránky Sorokina a v plnej rýchlosti vystrelil. Domáci brankár odolal.

48:37
    Najväčší možnosť Metallurgu v tomto zápase! Galimov strieľal z otočky do Garipovovej bránky!

48:39
    Ťažkú situáciu pred Garipovom vyriešil Fajzullin len za cenu hákovania.

49:47
    Prvá minúta presilovky Metallurgu veľmi nevyšla, mal problém sformovať sa v útočnom pásme.

50:42
    Novokuzneck si zatiaľ v tejto presilovke žiadnu šancu nevytvoril a zrejme sa dokáže ubrániť.

50:39

51:56
    Medvedev sa ocitol sám pred Sorokinom, nakoniec sa ale k nemu puk neodrazil. Veľké šťastie pre Novokuzneck.

52:31
    Heshka dostáva dve minúty za krošček.

53:19
    Achmetov prihral na modrú čiaru na Martynova, jeho tvrdá strela bola zblokovaná. Domáci opäť strácajú pásmo.

54:15
    Domáci sa divia, rozhodca prerušuje hru. Černov podľa nich o kúsok nedokázal udržať útočné pásmo. A ďalšia presilovka je preč.

54:27

55:01
    Vyglazov je ďalším vylúčeným hráčom, sadá si na trestnú lavicu na 2 minúty za podrazenie.

56:40
    Puk v strednom pásme. Domácim sa čas kráti, musia streliť ešte minimálne dva góly, ak chcú predĺženie.

57:01

57:50
    Zacharčuk len tak nahodil puk do pásma, to hosťom stačí. Domáci zrejme siahnu po hre bez brankára.

58:40
    Cez Heshku sa puk dostáva za bránku Sorokina. Hostia hrajú len to čo potrebujú.

59:30
    Sorokin stále zostáva v bránke, domáci sa nedokážu dostať do útočného pásma. Šanca na zvrat je tak definitívne preč.

60:00

Je koniec! Kazaň rolu favorita zvládla a po druhý krát v rade udržala čisté konto a raduje sa z troch bodov na ľade Novokuznecku. To znamená, že hostia si udržia prvé miesto v tabuľke Východnej konferencie. Naopak domáci zostanú na samom dne.

To je odo mňa všetko. Prajem pekný zvyšok dňa. (16:25:25)