Bulharsko – Slovinsko 1:5 (kon.) | Andorra – Dánsko 0:2 (kon.) | Chorvátsko – Lotyšsko 3:1 (kon.)
Rusko – Estónsko 1:0 (kon.) | Čierna Hora – Írsko 0:0 (kon.) | Srbsko – Taliansko 1:0 (kon.)
Bielorusko – Arménsko 0:1 (kon.) | Poľsko – Grécko 3:1 (kon.) | Moldavsko – Litva 3:0 (kon.)
Rumunsko – Nemecko 2:2 (kon.) | Švédsko – Malta 5:0 (kon.) | Anglicko – San Maríno 9:0 (kon.)
S. Macedónsko – Nórsko 1:3 (kon.) | Sev. Írsko – Cyprus 1:0 (kon.)
Švédsko
5:0 (4:0)
Malta
cz Utorok 19.11.2013, 18:00Kvalifikácia na ME U21

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý podvečer vám přeji při sledování kvalifikačního utkání na mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let. Ve skupině sedm nás čeká utkání mezi výběrem Švédska a Malty.

Švédsko – Seveřané zatím nepředvádí zrovna dobré výkony. Doposud dokázali během čtyř utkání získat pouze 4 body za jedno vítězství a jednu remízu. Naposledy se Švédové představili v pátek, kdy ale prohráli vysoko 1:5 s řeckým výběrem. Ještě v říjnu pak v Krakowě podlehli Polákům 0:2. Dnes budou určitě chtít bodovat naplno a alespoň trochu se přiblížit ostatním soupeřům ve skupině.

Malta – Hosté se dle očekávání pohybují na posledním místě tabulky. Na svém kontě nemají žádný bod s děsivým skóre 1:20 z pěti utkání. V pátek podlehli dle očekávání polskému výběru 1:5. Pozitivním faktorem ale byl jejich první kvalifikační gól. Ještě předtím doma prohráli s Řeckem 0:4. Ač se dnes jedná o utkání dvou nejhůře bodujících celků ve skupině, tak i přesto má utkání svého celkem jasného favorita. Ale i podceňované mužstvo dokáže mnohdy překvapit. Uvidíme, jak dnešní bitva nakonec dopadne.

1

2
    Farrugia se ocitl v ofsajdové pozici.

3
    S. Pisani se na pravé straně dostal k míči, nakonec se pokusil i o zakončení, jeho pokus ale minul branku.

4
    Na druhé straně střílel z halfvoleje Guidetti, ovšem obránci střelu zablokovali na roh.

5
    Rohový kop ale Švédům moc nevyšel, hraje se uprostřed hřiště.

6
    První žlutou kartu vidí Kristensen za faul zezadu na Therna, zajímavá standardka pro Švédy ale nedopadla příliš slavně.

8
    Švédové kombinují s míčem na vlastní polovině, hosté jsou dobře rozestaveni.

9
    Do slibné šance se ve vápně dostával Nyman, na poslední chvíli byla ale jeho střela zablokovaná.

11
    Míč je po nepřesné přihrávce hostí u brankáře Stromberga.

11
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Domácí jdou do vedení! Krásnou akcí na jeden dotek teď Švédové vyšachovali své soupeře. Na konci této akce byl z vápna zakončující JOHN GUIDETTI, který se trefil přesně k tyči!

13
    Domácí zahrávali svůj dnešní druhý rohový kop, ten ale stejně jako první nedopadl nijak slavně.

14
    Holmen uprostřed fauloval B. Farrugiu, žlutit se tentokrát nebude.

17
    Švédové mají míč pod svou kontrolou, zatím ale vymýšlí, jak projdou přes zkonsolidovanou obranu hostí.

18
    Thern se provinil útočným faulem, domácí tak přichází o míč.

20
    Máme za sebou dvacet minut hry, Švédové jsou zatím jasně lepším celkem, hosty k ničemu nepouští, navíc sami již dokázali skórovat.

20
    Výborný centr z pravé strany vrátil jeden z domácích fotbalistů před branku, kde se krásně z otočky trefil pod břevno VIKTOR CLAESSON a posílá severský celek do dvoubrankového vedení.

22
    Domácí jsou znovu nastěhováni na polovině Malty.

24
    Po chybě obránců se ke střele dostal Guidetti, jeho pokus z velkého vápna ale minul branku!

27
    Švédové střílí další branku! Znovu chybovala hrubě hostující obrana, míč se dostal k úplně volnému JOHNU GUDETTIMU, který dnes již podruhé uklízí míč do branky!

29
    Blomqvist zbytečně fauloval Kristensena a připravil tak o míč svůj celek.

30
    Claesson padl ve vápně na zem po souboji s brankářem, sudího píšťalka ale zůstala po právu němá.

32
    Domácí zahrávali rohový kop, míč ale trefil jen prvního obránce, který ho odklidil daleko od své branky.

33
    Guidettiho zastavil u rohového praporku Grech je za cenu faulu. Standardní situace pro domácí.

33
    Krafth vidí žlutou kartu, pravděpodobně za nějaké přípomínky směrem k sudímu.

34
    Thern si postavil míč na místo prohřešku, skvěle ho nahrál na vápno volnému BRANIMIROVI HRGOTOVI, který střelou z první propálil vše, co mu stálo v cestě. Výsledek již začíná být exhibiční.

36
    Hosté střídají, dnes velmi často chybujícího Grecha střídá Arabi.

38
    Krafth se snažil vybojovat u maltské branky faul, to se mu ale nepovedlo a Borg bude kopat od své branky.

41
    Švédové poněkud snížili své tempo a pouze drží míč.

42
    Z rohových kopů dnes Švédové štěstí nemají, to se ukázalo i v tuto chvíli.

44
    Po dlouhé době se hosté dostali s míčem na polovinu soupeře, zde ale jejich pouť rychle skončila.

45
    Rozběhla se nám poslední minuta prvního poločasu. Ten se již spíše dohrává.

45
    Sudí nastaví jednu minutku nad rámec hrací doby.

Máme za sebou první poločas, ve kterém jsme viděli hned 4 branky. Všechny padly do sítě Malty a Švédové tak mají více než komfortní náskok do druhé půle. Uvidíme, jestli se i druhý poločas ponese v podobném duchu, jako ten první.

Druhý poločas začne přibližně v 19:01.

46

46
    Nyman při snaze dostat se k míči fauloval.

46
    Oba týmy nastoupily do druhého poločasu beze změn.

48
    Pro změnu faulován Guidetti. Standardka pro domácí.

50
    Na začátku druhé půle jsme svědky velkého množství nedovolených zákroků na obou stranách.

52
    Švédové se nikam nehrnou, trpělivě kombinují s míčem kolem půlící čáry.

53
    S. Pisani se dostal do protiútoku, mezi třemi obránci ale moc šancí neměl, a tak se odhodlal ke střele, kterou ale branku netrefil.

55
    Míč je po neúspěšné kombinaci domácích u brankáře Borga, který jej výkopem pošle zpět do hry.

56
    J. Farrugia se odhodlal ke střele, kterou ale domácí zablokovali na roh.

57
    Po rohovém kopu zakončoval C. Borg, mířil však hodně mimo.

59
    Po centru Guidetti se k zakončení na malém vápně dostal Hrgota, jeho pokus ale likviduje za pomoci obránce Borg! Velká šance seveřanů!

60
    Máme za sebou hodinu hry, domácí se již netlačí tolik dopředu jako v prvním poločase, zároveň ale nepouští hosty do šancí.

61
    Domácí střídají, Guidettiho nahradí Kroon.

64
    Druhý poločas je ve srovnání s tím prvním jedna velká nuda. Snad se alespoň nějaké branky dočkáme.

65
    Na trávníku ošetřován jeden z maltských fotbalistů, nakonec ale vypadá, že bude v pořádku.

66
    Druhá změna domácích, Johanssona vystřídal Konate.

66
    V té samé minutě střídají i hosté, místo J. Pisaniho přijde Camenzuli.

67
    Hosté odkopávají jen míče daleko od své branky, po jednom takovém odkopu je míč u Stromberga.

68
    Švédové si vyzkouší exekuci rohového kopu.

69
    Pověstný pátý gól je tady! Hrgota dobře ve vápně vystřelil, jeho pokus Borg jen vyrazil a jednoduchou práci před sebou měl CHRISTOFFER NYMAN, který pouze dorazil míč do prázdné branky!

70
    Švédové po vstřeleném gólu znovu tlačí. Malťané se zuby nehty brání.

72
    Skvělý centr Konateho z levé strany odvrátil pryč jeden z beků Malty.

74
    Po krátkém úseku, kdy Švédové znovu svého soupeře zatlačili, je tu opět pouze kombinace kolem středu pole.

76
    Hrgota zbytečně fauloval J. Farrugiu a po zásluze vidí žlutou kartu.

78
    Švédové rozehráli rohový kop nakrátko, poté se o střelbu pokoušel Hrgota, obrana ale míč nepropustila až k Borgovi.

79
    Teď si Švédové moc neporozuměli a výsledkem toho je odkop od branky hostí.

80
    Žlutou kartu vidí Muscat za ostrý faul na Kroona. Navíc mají Švédové velmi slibnou standardku.

81
    Nakonec si z ní ale nic nevytvořili.

81
    Poslední změna v dresu Švédska, Hrgotu na poslední minutky nahradí Barkroth.

83
    Claesson se u lajny skvěle prokličkoval mezi dvěma obránci, poté ale domácí o míč přišli.

84
    J. Farrugia nachytán v ofsajdové pozici.

87
    Oba týmy by se již evidentně rádi viděli v kabině, utkání se pouze dohrává.

89
    Hosté chvíli podrželi míč na polovině soupeře, nakonec míč končí v rukavicích Stromberga.

90
    Rozběhla se nám poslední minuta základní hrací doby.

90+1
    Hlavní rozhodčí ještě nastaví tři minutky navrch.

90+1
    Domácí se snažili o únik po pravé straně, ten ale následně rázně utnul jeden z beků Malty.

90+2
    Na trávník se ještě podívá S. Farrugia, který vystřídal Scicluna.

90+3
    Domácí se provinili na útočné polovině nedovoleně a to bude zřejmě dnes vše.

A je dobojováno! V druhém poločase přidali domácí ještě jednu branku. Připisují si tak poměrně jednoduché vítězství 5:0 a do tabulky si zapíší zasloužené tři body. Malta zůstává i nadále bez bodů.

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji Vám příjemný zbytek úterního večera a těším se u dalších onlajn přenosů. (19:52:40)