Gruzínsko U21 – Slovensko U21 1:3 (kon.) | Gruzínsko – Slovensko 1:3 (kon.) | Albánsko – Španielsko 0:2 (kon.)
Švajčiarsko – Ukrajina 1:2 (kon.) | Izrael – Portugalsko 3:4 (kon.) | Rakúsko – Maďarsko 4:2 (kon.)
Gruzínsko U21
1:3 (1:1)
Slovensko U21
Pondelok 18.11.2013, 11:00 • Stadioni Tengiz Burjanadze (Gori) • Kvalifikácia na ME U21

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 11:00.

Vážení športoví priatelia a zvlášť priaznivci slovenského futbalu, vitajte pri medzištátnom stretnutí v Gori. V kvalifikačnom zápase o Majstrovstvá Európy 2015, tu privítajú našich reprezentantov do 21 rokov ich gruzínski rovesníci. Budeme zimovať na čele kvalifikačnej C-skupiny?

(Skhirtladze, Kobakhidze, Chanturia)

Už po kvalifikačnom žrebe sa netajili Gruzínci vôľou zamiešť C-skupinu. Pomôcť im k tomu mal progres z posledných rokov a Aleksandr Chivadze na lavičke.
    Známe to meno pre staršiu generáciu, veď za Sovietsky zväz odohral v nabitej konkurencii 46 zápasov. Okrem toho je i víťazom PVP i ME v kategórii svojich zverencov. Svoje vízie začal napĺňať pohodlným víťazstvom v Luxembursku. Skutočné prekážky však mali ešte len prísť.

Prvým vážnym súperom bola naša reprezentácia. Gruzínci sa prezentovali v Senci solídnym výkonom, keď si vypracovali hneď niekoľko sľubných príležitostí. Galádovi zverenci nijako neoslnili, ale po taktickom výkone a Zreľákovom góle sa tešili z troch bodov.
    Dnešní hostitelia si chceli napraviť chuť s favorizovaným Holandskom, ale futbal im zhorkol ešte viacej. V Tbilisi dostali šesťgólový prídel a postupová realita sa začínala vzďaľovať.

Definitívne malo ich oheň uhasiť Škótsko. Chivadzeho zverenci sa však pozbierali a z dvojzápasu vybojovali slušné štyri body. Od plných šiestich ich delilo 5 minút, keď v Paisley vyrovnával Paterson. Každopádne je ich pozícia dobrá. Spolu so Škótskom strácajú na nás a Holanďanov zhodne po tri body a to ešte zdôrazňuje význam tohoto zápasu.

Slovensko:

14.11.2013; Slovensko – Holandsko 2:2
    (Zreľák, Malec – Castaignos, de Vilhena)

14.10.2013; Slovensko – Luxembursko 3:0
    (Duda, Zreľák, Pauschek)

10.10.2013; Škótsko – Slovensko 2:1
    (Armstrong, May – Malec)

(Zreľák)

11.06.2013; Luxembursko – Slovensko 1:7
    (Luisi – 3x Schranz, Paur, Škvarka, Hrošovský, Janec)

Slovenskí mladíci začali kvalifikáciu famóznym polčasom v Luxembursku, kde nasúkali svojmu súperovi do polčasu 5 gólov. Nakoniec sme v Ettelbrucku triumfovali v pomere 7:1, pričom hattrickom sa blysol Ivan Schranz.
    Po nasledujúcom prípravnom zápase s Talianskom (1:4), nás čakali dvaja kľúčoví súperi v boji o play off.

Najprv to bol spomínaný zápas s dnešným súperom, v ktorom sme získali cenné 3 body pred cestou do Škótska.
    Tam sa však podarilo domácim skórovať dvakrát v rozmedzí piatich minút, čím položili základný kameň úspechu. Z našich dokázal kontrovať iba Tomáš Malec a v Paisley sme tak zaznamenali prvú kvalifikačnú stratu.

Odpoveď mala prísť už o štyri dni v Senci, kde sme privítali outsidera z Luxemburska. Proti tomu sme sa dlho trápili a pohodu priniesol na naše kopačky až Ondrej Duda, ktorý po hodine hry skóroval z pokutového kopu.
    Nakoniec sme pridali ešte dva góly a pred zápasom jesene s Oranjes sme boli v dobrej nálade.

Tá sa ešte zlepšila po prvom polčase. Loptu sme síce nedržali tak často, ako súper, ale v konečnom dôsledku sme boli nebezpečnejší vďaka agresívnej hre a rýchlym protiútokom.Jeden taký sa nám podaril v 37. minúte a viedli sme 1:0.
    Stačilo však 20 zbabraných minút druhého polčasu a razom sme už prehrávali. Naši mladíci sa však pozbierali a okrem vyrovnania sme mohli naháňať i tri body.
    15-minútovú presilovku sme však nevyužili a tak sa body v Senci delili. Skutočnosť, ktorú by sme pred zápasom brali, ale vzhľadom na priebeh sa mnohým bod málil.

Hlad po bodových pochúťkach budeme preto zažehnávať dnes i keď nám bude chýbať až pätica hráčov!
    Pre žlté karty nezasiahne do hry Adam Zreľák a Branislav Niňaj, zranenia vystavili stopku Albertovi Rusnákovi, Michalovi Pintérovi a s mužstvom netrénoval ani Jakub Vojtuš.

Toľko kvalifikačné príbehy Gruzínska a Slovenska. V Gori nás čaká určite atraktívne stretnutie, ktoré má výkop už o 11ej hodine.
    Všetkých priaznivcov slovenského futbalu na tento zápas pozývam a verme, že bude naša 21-ka zimovať na prvom mieste kvalifikačnej C-skupiny.
    Slovensko do toho!

Gruzínsko U21: Nadiradze – Kobakhidze, Kverkvelia, Ubilava – Ananidze, Kvekveskiri, Parunashvili, Jighauri, Qazaishvili – Kvilitaia, Chanturia
    Náhradníci: Meshveliani – Kirkitadze, Skhirtladze, Pantsulaia, Papava, Chapidze, Grigalashvili

Slovensko U21: Le Giang – Puaschek, Gyömbér, Teixeira, Mazáň – Paur, Hrošovský – Schranz, Duda, Mészáros – Malec
    Náhradníci: Maroši – Mihalík, Szabo, Marcin, Pintér, Škvarka, Lobotka

Rozhodca: Nikola Popov – I. Valchev, N. Angelov – A. Kostadinov / všetci BUL.

1

2
    Do prvej streleckej príležitosti sa dostali domáci, keď ich akciu zakončoval Chanturia. Útočník Vitesse Arnhem však mieril mimo.

3
    O slovenskú odpoveď sa pokúšal Paur, ale jeho prihrávka našla Mészárosa v postavení mimo hry.

4
    Žilinčan Paur sa prezentoval tentokrát defenzívnou činnosťou, ale jeho zákrok na Jighauriho bol posúdený ako nedovolený. Priamy kop pre exekútora Ananidzeho.

5
    Domáci rozohrali štandartku nakrátko, ale ďalšieho faulu sa dopúšťa Schranz.

6
    Rovnaký hráč sa teraz položil do strely Parunashviliho, ktorý sa snažil ohroziť Le Gianga zo strednej vzdialenosti. Ten tak zostal bez práce.

7
    Po sľubnej kombinácii sme sa mohli dostať k centru z pravej strany, ale Schranzovu loptu tečoval Ubilava a budeme zahrávať rohový kop.

8
    Nebzepečie sa však pred Nadiradzem nekoná, pretože sa tam dopustil ofenzívneho faulu Teixeira.

9
    Mazáň podnikol výpad po ľavej strane, kde ho však nedovolene zastavil Chanturia. Nasledovať bude priamy kop.

10
    V prvom vážnejšom ohrození sme sa ocitli po Dudovom priamom kope, ktorý však dokázal Nadiradze vyraziť.

11
    Nachádzame sa už na druhej strane, kde budú mať podobnú príležitosť domáci. Kazaishivlliho prienik zastavil faulom Duda.

12
    Ananidzeho odpoveď bola rovnako nebezpečná, ako nedávny Dudov pokus. Takisto si však postrážil čisté konto i Le Giang, ktorý vyráža na roh.

13
    Ananidze zahrával rohový kop, ale domáci sa nepresadili. Stále teda hráme bez gólov.

15
    Ďalší pokus ohroziť Le Gianga. Tentokrát však mohol byť pokojný, pretože Jigauri mieril vedľa.

17
    Zápas teraz trošku stratil tempo po sérii faulov.

19
    Duda si opäť pomáhal faulom proti prenikajúcemu Jigaurimu. Košičan si už koleduje o žltú kartu.

20
    Naši však podnikli rýchly protiútok, na ktorého konci bol Mészáros, ale ten míňa bránu.

21
    Gruzínsko dalo gól! Domáci sa ujímajú vedenia, keď sa presadil strelecky VALERI QAZAISHVILI.

23
    Slovenská odpoveď na druhej strane sa rodila po Mazáňovom prieniku, ale tomu uťal koniec Chanturia.

24
    Teixeira bol obeťou faulu od Kvillitaiu a bude nasledovať štandartná situácia.

25
    Slovensko dalo gól! No a slovenská odpoveď nenechala na seba dlho čakať, keď sa strelecky presadil KAROL MÉSZÁROS.

27
    Domáci sa snažia postaviť na nohy a my sa im to snažíme zabrániť rozkúskovaním a upokojením hry.

28
    Ďalšia aktivita Ubilavu bola zastavená faulom, keď ho stiahol na zem Schranz.

30
    Rozhodca Nikola Popov už tentokrát stratil trpezlivosť a agresívnu hru našich sa snaží utlmiť žltou kartou. Adresátom je faulujúci Jakub Paur.

32
    Domáci pokračujú v nápore, ale naša defenzíva zatiaľ drží a tentokrát sa nám podarilo zblokovať Chanturiovu strelu aspoň na roh.

34
    Konečne sme trošku stabilizovali svoju hru a nápor domácich už nepokračuje. Dobré by bolo prevziať iniciatívu do vlastných rúk.

36
    Teraz sa pokúšal presadiť Malec, ale jeho myšlienky prerušil Kverkveliov faul.

38
    Opäť sme v ofenzíve, keď Duda vybojoval roh. On sám bude i jeho exekútorom.

39
    Žiaľ sa nám nepodarilo presadiť, keď sľubný center odvrátil Kverkvelia.

41
    Rovnakou štandartnou príležitosťou sú odmenený i domáci, keď rohový kop vybojoval tentokrát Ananidze.

42
    Loptu si postavil na rohový oblúk Chanturia, ale nebezpečie jeho kopačka nepriniesla a dokázali sme sa ubrániť.

44
    A ďalší roh pre domácich, ktorý sa snažia o prinavrátenie si jednogólového vedenia ešte v prvom polčase. Exekútorom bude z druhej strany Ananidze.

45
    Le Giang boxoval cez seba a domáci môžu pokračovať v ohrozovaní našej svätyne. Nasledovať bude totiž ďalší rohový kop.

45+1
    Dokázali sme sa však ubrániť a okamžite sme prešli do rýchleho protiútoku, ktorý zastavil až Kbakhidzeho faul na Maleca.

Sledujeme pomerne vyrovnané stretnutie. Tak, ako sa to koniec koncov i očakávalo. Domáci sa ujali vedenia po Qazaishviliho góle, ale naša odpoveď prišla už o štyri minúty nato a do šatní teda odchádzame za vyrovnaného stavu.

Dokáže si jedno alebo druhé mužstvo nakloniť misky váh na svoju stranu? To uvidíme v polčase druhom, na ktorý Vás srdečne pozývam.

Druhý polčas sa začne približne o 12:03.

46

46
    Domáci začínajú druhý polčas s jednou zmenou, keď na ihrisko prichádza Papava. Miesto mu prepustila najväčšia zbraň domácich Jano Ananidze. Predpokladám tak, že to bola zdravotná záležitosť a nie výkonnostná.

47
    Streleckú parketu si pripravoval Duda, ale opäť ho zastavil faulom Chanturia. Tých faulov už bolo od tohto hráča hneď niekoľko.

49
    Dobrá príležitosť „Galádovcov", keď Pauschekov pokus kryje Nadiradze.

50
    Pozor si však musíme dať na druhej strane, kde uniká Qazaishvili. Za pomoci faulu ho však zastavuje Ivan Schranz.

51
    Hra má zatiaľ spád a opäť sme na druhej strane, kde rýchlu kombináciu zakončoval Duda. Aktívny Košičan však netrafil bránku domácich.

52
    Aktuálne sa nám darí hra, domáci sú v problémoch a kopia fauly. Po jednom z nich bude opäť rozohrávať voľný kop Duda.

53
    Strelecká príležitosť sa však pre nás nekoná, pretože je v ofsajde chytený Malec.

54
    Gruzínci opäť loptu dlho nepodržali a do šance sme sa dostali my. Škoda, že Schanz opäť netrafil bránu. Tieto príležitosti nás môžu ešte mrzieť.

56
    Útočný faul našich a gruzínska partia na ihrisku sa môže aspoň na chvíľu nadýchnuť.

57
    K tomu by im mal pomôcť i striedajúci Skhirtladze, ktorý na trávniku nahrádza Kvillitaiu.

59
    Tlak našich v týchto momentoch trochu ustál.

61
    Duda je jednoznačne najvýraznejším hráčom na ihrisku, keď okrem gólových príležitostí kopí aj sériu faulov. Ten zo 61. minúty zostáva takisto bez kartového trestu.

62
    Slovensko dalo gól! Tak čo som teraz písal? Riadky o ONDREJOVI DUDOVI boli pravdivé a Košičan potvrdil svoju aktivitu! Tentokrát predviedol svoju kladnú stránku a otáča priebeh stretnutia!

63
    Okamžitá odpoveď domácich, keď Le Gianga preveril Kvekveskiri.

64
    A opäť sme tu my, keď Teixeira míňa po rohu bránu. Dobrá hlavička naturalizovaného Brazílčana.

65
    Ďalšia príležitosť našich. Mészárosa fauloval Kvekverskiri a voľný kop zahrával Duda. Svojím centrom našiel Schranza, ktorého koncovku však zastavil Nadiradze.

66
    Náš najlepší hráč v dnešnom zápase odchádza z ihriska. Ondreja Dudu strieda Škvarka.

68
    Domáci opäť kopia fauly. Vinníkom je tentokrát striedajúci Papava.

69
    Urastený Malec je opäť zastavený faulom a vinníkom je Kvekveskiri. Za svoj zákrok vidí žltú kartu.

70
    Pa faule na Maleca si postavil loptu na priamy kop čerstvý Škarka a preveril Nadiradzeho. Ten sa však do tretice prekonať nenechal.

72
    Domáci sú otrasení po druhom góle a chcelo by to využiť na zvýšenie skóre.

74
    Teraz sa však čiastočne oklepali a vybojovali rohový kop. Exekútorom bude Chanturia.

75
    Naša defenzíva sa však ubránila a naopak prichádza žltá karta pre nervóznych domácich. Adresátom je Chanturia.

76
    Ivan Galád strieda po druhýkrát, keď z ihriska odchádza Tomáš Malec. Miesto neho naskakuje Marcin.

78
    Hra sa teraz kúskuje faulami, čo je pre nás dobre. Sme to my, kto má v tomto zápase nahrané.

79
    Neúnavný Chanturia vybojoval ďalší roh, ktorý opäť aj sám rozohrá.

80
    Le Giang si však mohol vydýchnuť po tom, čo ho podržali jeho spoluhráči. Tí loptu odvrátili a aby toho nebolo málo, tak i poriadne vystrašili Nadiradzeho. Ten si však s Mészárosvou strelou poradil.

81
    Pri lopte bol domáci Papava, ktorý však nič nevymyslel, pretože ho poslal na zem Michal Škvarka. Jeho zákrok je navyše odmenený žltou kartou.

83
    Ofenzívna snaha domácich je teraz zastavená faulom na Teixeiru. To je dobrá správa pre našich, pretože minútky ubiehajú.

84
    Jediný, ktorý sa stará o vzruch na našej polke ihriska je Chanturia. Tentokrát zastavil jeho aktivitu faulom Mazáň.

85
    Domáci však z následnej štandartky nič nevymysleli, keď sa ofenzívneho faulu na brankára dopustil Skhirtladze.

86
    O slovo sa hlásil i striedajúci Marcin, ale toho fauloval Kobakhidze. Následná štandartka priniesla len zblokovanú strelu Mészárosa.

87
    Schranz si plní defenzívne úlohy veľmi spoľahlivo. Neraz aj za cenu faulu, ako tomu bolo i teraz. Jeho obeťou bol Parunashvili.

88
    Karol Mészáros si nedá pokoj a snaží sa pridať i svoj druhý gól v zápase. Tentokrát tomu zabránila jeho nepresná koncovka.

89
    Miesto bránenia jednogólového vedenia, sa ho snažíme ešte zvýšiť. Palec hore pre našich chlapcov.

90
    Začína nám už nadstavený čas a my sme blízko k tomu, aby sme zimovali na prvom mieste našej kvalifikačnej skupiny C.

90+1
    Chanturia je však proti a jeho tvrdá strela preverila Le Gianga. Ten však po druhýkrát neinkasoval.

90+2
    Ešte tu však bude rohový kop pre Gruzínsko.

90+3
    Slovensko dalo gól! Tak toto je už definitíva pre Gruzíncov! Po Chanturiovom rohu sa nedokázali presadiť a boli sme to my, kto podnikol rýchly protiútok, na ktorého konci prihrával Marcin IVANOVI SCHRANZOVI, ktorý rozhoduje toto stretnutie!

90+5
    Symbolické striedanie Ivana Galáda, keď Karola Mészárosa strieda Szabo.

Je dobojované a slovenská omladina získava nesmierne cenné 3 body do tabuľky! V druhom polčase sme boli jasne lepší a po góloch Dudu a Schranza sme dokázali zdolať Gruzínsko i v odvete. Z tabuľkového hľadiska to znamená, že zimovať budeme na prvom mieste s trojbodovým náskokom na Holandsko!
    Treba však podotknúť, že Oranjes majú dva zápasy k dobru. Na duo Škótsko (jeden zápas k dobru) a Gruzínsko si aktuálne velebíme šesťbodový náskok.

Naša repre si dá teraz dlhú pauzu, keď najbližší súťažný zápas odohráme až 4. septembra proti Škótsku. Kvalifikáciu následne končíme o štyri dni nato v Holandsku.
    To by nás už barážová miestenka zaujímať nemusela, keďže to máme rozohrané výborne.

Ja Vám teraz ďakujem za pozornosť a verím, že sa spolu stretneme pri ďalších športových prenosoch. (13:00:29)