Djokovič – Štěpánek 3:0 (kon.) | Lajović – Berdych 0:3 (kon.)
3
6 6 6
cz Piatok 15.11.2013, 18:50Davis Cup

3:6
    Forhend Lajoviče končí v pásce a tak Tomáš Berdych vítězí v tomto utkání 0:3 na sety a srovnává stav finále na 1:1.

3:5
    Parádní podání a Tomáš Berdych je jediný gem od vítězství.

3:4
    Berdych zariskoval na returnu, ale míček netrefil ideálně a až na první gem si Lajovič v tomto setu drží servis bez větších problémů.

2:4
    Berdych hrál skvěle tuto výměnu, ale je potřeba pochválit i jeho soupeře. Nakonec však český tenista získal své podání a vede 2:4. Pod tlakem tak bude opět Lajovič.

2:3
    Berdychův nabíhaný míček hraný hodně pod síti končí těsně v autu a Lajovič tak opět snižuje.

1:3
    Fantasticky si orazítkoval Berdych čáry na druhé straně dvorce a nakonec se i přes problémy dostal k zisku gemu bez nutnosti odvracet brejkbol.

1:2
    Dosti riskantní druhý servis, ale srbskému tenistovi risk vyšel a následně dokázal celou výměnu i gem ukončit.

0:2
    Čistou hrou Berdych v pohodě získal svůj servis a je zase o krok blíže vítězství.

0:1
    Berdych se dostal z těžké obrany a nakonec zkrácením hry rozhodl tuto výměnu pro sebe a tím se tak dostal do důležitého vedení 0:1 a navíc půjde servírovat.

4:6
    Ten druhý již zásluhou výborného servisu ano a dostává se tak do vedení už 0:2.

4:5
    Výborným podáním Lajovič ukončuje gem, ale po krátké pauze půjde český tenista servírovat na ukončení druhého setu.

3:5
    Naprosto v klidu si došel Berdych pro tento gem a je pouhý jeden od zisku druhé sady.

3:4
    Čistou hrou získává Dušan Lajovič tento gem a snížil opět na rozdíl jediného gemu. Jenže po krátké pauze půjde na servis Berdych.

2:4
    Opravdu se tak děje. Berdych tak vede už 2:4 a má nakročeno k zisku druhé sady.

2:3
    Tak zisk servisu soupeře tentokrát přichází dříve než tomu bylo v setu prvním a Tomáš Berdych tak rázem vede 2:3 a půjde navíc servírovat.

2:2
    Čistou hrou zvládl Tomáš Berdych čtvrtý gem druhého setu a v utkání nepustil soupeře prozatím ani k brejkbolu.

2:1
    Lajovič pálí na druhou stranu dvorce krásné míče a po tom posledním získal celý gem.

1:1
    Nakonec vše Tomáš Berdych zvládá bez toho, aby soupeře pustil k brejkbolům.

1:0
    Servis ven z kurtu doplněn o přesný forhend do protipohybu a naprosto zaslouženě si došel Dušan Lajovič pro tento gem.

3:6
    Po nečistě trefeném bekhendu je první set za námi.

3:5
    Naprosto bez prvního podání skončil Lajovič a Berdych jej potrestal krásným returnem a půjde tak podávat na vítězství v prvním setu.

3:4
    Další eso a celý gem je za námi a Tomáš Berdych se tak dostává opět do vedení.

3:3
    Delší výměna od základní čáry a opět ji ukončuje chyba Berdycha a nadále tak platí, že si oba tenisté drží svá podání.

2:3
    Lajovič soupeře rozběhal, ale svým posledním úderem poslal míček těsně do autu a tím je tak pátý gem ukončen.

2:2
    Lajovič ve výměnách při svém podání dokáže s favoritem utkání držet krok a krok drží také ve skóre.

1:2
    Přímým bodem z podání si došel Berdych pro poklidný zisk i svého druhého podání.

1:1
    Srbský tenista vytáhl z rukávu výtečný forhend a dokázal se tak dostat ze stavu 0:30 a srovnal na 1:1.

0:1
    Lajovič se snažil hrát aktivně, ale při posledním úderu to přehnal a český tenista se tak dostává do vedení 0:1.