J. Kórea – Švajčiarsko 2:1 (kon.) | Česko – Kanada 2:0 (kon.) | Bielorusko – Albánsko 0:0 (kon.)
Rusko – Srbsko 1:1 (kon.) | Estónsko – Azerbajdžan 2:1 (kon.) | Dánsko – Nórsko 2:1 (kon.)
Turecko – Sev. Írsko 1:0 (kon.) | Taliansko – Nemecko 1:1 (kon.) | Poľsko – Slovensko 0:2 (kon.)
Írsko – Lotyšsko 3:0 (kon.) | Anglicko – Čile 0:2 (kon.) | Škótsko – USA 0:0 (kon.)
Estónsko
2:1 (0:1)
Azerbajdžan
cz Piatok 15.11.2013, 17:45 • A. Le Coq Arena, Tallinn • Medzinárodné zápasy

To je z mé strany vše. Přeji hezký páteční večer. (19:38:34)

A je dobojováno. Sledovali jsme zajímavé utkání, které nakonec přineslo tři branky. Po prvním poločase vedl 1:0 Ázerbajdžán, ale ve druhém dějství domácí zabrali a nakonec vyhráli 2:1. Nutno dodat, že vítězství Estonska je zřejmě spravedlivé, ale Ázerbajdžán hrál také velmi dobře.

90+2
    Už se nic nestane. Tento duel nakonec vyhraje po boji Estonsko.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavil dvě minutky.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

89
    Domácí nic nevymysleli a na tahu je Ázerbajdžán, který se usadil na polovině Estonska.

88
    Domácí nikam nepospíchají, což je za současného stavu pochopitelné.

87
    U míče jsou domácí, kteří kombinují na polovině Ázerbajdžánu.

86
    Ale ani ze šestého rohu hosté nic nevytěžili a stále prohrávají o jednu branku.

85
    A následuje další roh pro hostující celek.

84
    Rohový kop pro Ázerbajdžán.

84
    Hosté tlačí, ale domácí zatím velmi dobře brání a drží cenné vedení.

83
    Ázerbajdžán nyní poslal do vápna domácích několik zajímavých centrů, ale ani jeden se neujal.

82
    Ale z tohoto rohu nic nebylo, protože domácí brankář centrovaný míč sebral.

81
    Rohový kop pro hosty.

80
    Do konce zápasu zbývá posledních deset minut, tak uvidíme, zda Ázerbajdžán ještě něco vymyslí.

79
    Domácí to nakonec zkusili dlouhým nákopem, ale hostující zadáci si s tím v pohodě poradili.

77
    U míče jsou nyní domácí borci, kteří v klidu kombinují a nikam nepospíchají.

75
    Hosté bojují a snaží se něco vymyslet, ale zatím marně. V útočné fázi se totiž Ázerbajdžánu příliš nedaří.

73
    Žlutou kartu uviděl domácí Teniste.

71
    Nyní zahrozili i hosté, kteří se prokombinovali až do vápna domácích, ale vystřelit nedokázali.

70
    Jeden z domácích hráčů to nakonec zkusil z dálky a míč skončil jen těsně vedle levé tyče!

68
    Domácí vedoucí branka nakopla a nyní se hraje pouze na polovině Ázerbajdžánu.

66
    Estonsko právě vstřelilo branku!
    A domácí jdou do vedení! Na centrovaný míč si naběhl JOEL LINDPERE, který parádní hlavičkou překonal Nazirova – 2:1.

65
    Rohový kop pro Estonsko.

64
    Domácí to nakonec zkusili dlouhou přihrávkou, ale míče se zmocnili zadáci Ázerbajdžánu.

63
    Estonci v klidu kombinují a snaží se něco vymyslet.

62
    Domácí diktují tempo hry a jsou nyní lepším celkem. Uvidíme, zda se jim podaří vstřelit vedoucí branku.

60
    Hosté se po delší době vydali dopředu, ale jejich akce skončila nepřesnou přihrávkou.

58
    Z následného rohu ale nic nebylo.

57
    Hned po další akci mohl Estonsko poslat do vedení Zenjov, ale hostující brankář míč vyrazil na rohový kop!

56
    Ale hned z další akce se domácím podařilo vyrovnat. SERGEJ ZENJOV se dostal ke střele z hranice velkého vápna a nádhernou střelou překonal Nazirova – 1:1.

55
    Vassiljev dostal krásnou přihrávku za obranu a šel sám na Nazirova, ale nepřekonal ho!

53
    Domácím se zatím ve druhém poločase vůbec nedaří a hosté z Ázerbajdžánu stále diktují tempo hry.

51
    Jeden z hostujících hráčů se dostal do zakončení, ale střela mu příliš nesedla a domácí brankář neměl příliš práce.

50

48
    Ázerbajdžán je stále u míče a snaží se něco vymyslet.

47
    Začátek druhého poločasu zatím patří hostům, kteří se stále tlačí před branku Estonska.

46

Hráči se vrací zpět na trávník. Druhý poločas začne za malý okamžik.

Druhý poločas začne přibližně v 18:50.

První poločas je za námi. Příliš nám toho nenabídl, ale jedné branky jsme se přeci jen dočkali. Ve 44. minutě chyboval domácí hráč, čehož využil Äliyev, který poslal svůj celek do vedení. Domácí byli aktivnější, ale k ničemu to nevedlo. Druhý poločas bude ještě hodně zajímavý.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

44
    Ázerbajdžán právě vstřelil branku!
    Tak jsme se branky nakonec dočkali. Artjunin pokazil přihrávku svému brankáři, míče se zmocnil RAUF ALIYEV, který neměl problém uklidit míč do prázdné branky – 0:1.

42
    Jeden z hostujících hráčů to zkusil z dvaceti metrů, ale jeho technický pokus nebyl nebezpečný.

41
    Ázerbajdžán se usadil na polovině domácího celku.

40
    Do konce prvního poločasu zbývá posledních pět minutek. Dočkáme se úvodní branky ještě v prvním dějství?

39
    Oba celky bojují, ale v útočné fázi se jim zatím příliš nedaří.

37
    Po bleskové akci se dostal ke střele domácí Zenjov, ale jeho střele chyběla přesnost a Nazirov nemusel zasahovat.

36
    Nyní se na trávníku nic zajímavého neděje. Hraje se především uprostřed hrací plochy.

34
    Ázerbajdžán se hnal dopředu, ale hosty zastavil zbytečný útočný faul.

32
    Po chybě se k míči dostali domácí, ale z centru z levé strany nebylo vůbec nic.

31
    Ázerbajdžán kombinuje na své polovině a nikam nepospíchá.

30
    Je za námi úvodních třicet minut tohoto přátelského utkání a na první branku stále čekáme. Aktivnější jsou domácí, tak uvidíme, zda se dokáží prosadit.

29
    Na druhé straně se dostal ke střele Pareiko, ale jeho rána byla hodně nepřesná.

28
    Ale ani tentokrát nedokázali hosté ohrozit branku Estonska.

27

26
    Ani z druhého rohového kopu ale nic nebylo a na první branku tedy stále čekáme.

25
    U centrovaného míče byl jako první Nazirov, který ho poslal na další roh.

25

24
    Zatím je to spíše boj, než fotbal. K vidění je mnoho nepřesných přihrávek, a to se na hře samozřejmě velmi projevuje.

22
    Ale z rohu nic nebylo, protože jeden z hostujících borců si v souboji pomohl faulem.

21
    Ale pozor, hosté mohli jít do vedení! Cavadov se ve vápně zbavil domácího hráče a ocitl se ve skvělé pozici, ale domácí brankář jeho střelu zneškodnil. Roh pro Ázerbajdžán.

20
    Hosté se snaží a také se tlačí dopředu, ale zatím se jim v útočné fázi příliš nedaří.

18
    Jeden z domácích hráčů to zkusil z dobrých třiceti metrů a po jeho dělovce skončil míč těsně nad břevnem hostující branky! Krásný pokus.

16
    Ale hosté o míč rychle přišli a dopředu šli domácí. Jenže centr z levé strany k ničemu nevedl.

15
    Akci domácího celku zastavil útočný faul u míče jsou tak borci z Ázerbajdžánu.

13
    Domácí hráči jsou stále aktivnější, ale hosté zatím dobře brání.

11
    Z následného rohu ale nic nebylo a stav zápasu se tedy nemění.

10
    Do velké šance se dostal jeden z domácích hráčů, ale z bezprostřední blízkosti hostujícího brankáře nepřekonal! Roh pro Estonsko.

8
    Hostující Shukurov poslal zajímavý centr do vápna Estonska, ale tam kraloval domácí brankář, který míč sebral.

7
    Na druhé straně to zkusil z velké dálky Äliyev, ale poslal míč pouze do míst, kde stál domácí brankář.

6
    Vzápětí to udělal výborně na pravé straně Ojamaa, který se dostal i ke střele, ale z hranice velkého vápna poslal míč nad branku.

5
    Hosté z Ázerbajdžánu to nyní zkusili dlouhým nákopem, ale domácí zadáci si s tím v pohodě poradili a míč sebrali.

4
    Jeden z domácích hráčů to zkusil z dálky, ale jeho ráně scházela přesnost a hostující brankář nemusel zasahovat.

3
    Jenže centrovaný míč doputoval až do zámezí a z prvního rohového kopu tedy nic nebylo.

2
    A domácí borci začali dobře a hned vybojovali rohový kop.

1
    Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté.

1

Hráči obou mužstev jsou na trávníku. Utkání začne za malý okamžik.

Vzájemný zápas

Oba celky na sebe narazily v roce 2002 a také to bylo v přátelském utkání. Tehdy skončil duel nerozhodně 0:0, tak uvidíme, zda se dnes branky dočkáme.

Ázerbajdžán

Ani Ázerbajdžán se nepředstaví na světovém šampionátu v Brazílii. Ázerbajdžán ale v posledních měsících hraje v dobré formě a neprohrál posledních šest zápasů. Ázerbajdžán porazil například Severní Irsko či Maltu. Bod uhrál s Ruskem, Izraelem či Katarem.

Estonsko

Estonsko bojovalo o postup na Mistrovství světa v Brazílii, ale nakonec se na tento prestižní šampionát neprobojovalo. V posledních zápasech se Estonsku nedaří a na výhru čeká už 6 zápasů. Estonsko nedokázalo totiž porazit Rumunsku, Turecko, Maďarsko, Nizozemsko, Lotyšsko ani Kyrgyzstán. Naposledy vyhrálo v červenu nad Trinidadem a Tobagem.

Zdravím všechny fotbalové příznivce. V rámci přátelských utkání narazí Estonsko na Ázerbajdžán a mírným favoritem tohoto duelu je domácí celek, ale uvidíme, jak to nakonec celé dopadne.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:45.