Izrael – Nórsko 4:1 (kon.) | Slovinsko – Rusko 0:1 (kon.) | Andorra – Estónsko 0:2 (kon.)
Grécko – Švédsko 5:1 (kon.) | Írsko – Faerské ostrovy 5:2 (kon.) | Bulharsko – Dánsko 2:3 (kon.)
Čierna Hora – Nemecko 1:1 (kon.) | S. Macedónsko – Azerbajdžan 1:0 (kon.) | Srbsko – Belgicko 2:2 (kon.)
Moldavsko – San Maríno 2:0 (kon.) | Malta – Poľsko 1:5 (kon.) | Lichtenštajnsko – Lotyšsko 0:2 (kon.)
Slovinsko
0:1 (0:0)
Rusko
cz Piatok 15.11.2013, 15:30 • ŠRC Bonifika, Koper • Kvalifikácia na ME U21

To je z mé strany vše. Hezký páteční den. (17:26:29)

A je dobojováno. Sledovali jsme utkání, které nabídlo poměrně hodně šancí, ale branka padla pouze jedna. Domácí bojovali, ale prosadit se nedokázali. Hosté z Ruska si vytvořili několik šancí, ale prosadili se až v 92. minutě, kdy se trefil Nikitin a vystřelil svému celku cenné tři body. Hosté byli aktivnější a jejich vítězství je zřejmě zasloužené.

90+3
    Slovinci to ještě zkouší, ale tři body vybojuje Rusko.

90+2
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Tak Rusko se nakonec přeci jen dočkalo vedoucí a zřejmě i vítězné branky. Po rohu se k míči na malém vápně dostal ALEXEJ NIKITIN, který ho napálil pod břevno a poslal svůj celek do vedení.

90+1
    Rohový kop pro Rusko.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavil nad rámec základní hrací doby tři minutky.

90
    Rusko se ale v pohodě ubránili a žene se dopředu.

90
    Slovinci nyní tlačí a vybojoval další roh.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

90
    Ale ani z jednoho rohového kopu nic nebylo.

89
    Další roh pro domácí mladíky.

89
    Slovinsko nakonec vybojovalo rohový kop.

89
    K míči se dostali domácí, kteří nikam nepospíchají.

87
    Hosté se snaží, ale domácí stále velmi dobře a obětavě brání.

86
    Jeden z hostujících mladíků se dostal k hlavičce, ale s tímto slabým pokusem si Jug v pohodě poradil.

85

84
    Ale hosté nevymysleli vůbec nic a domácí se osvobodili dlouhým odkopem.

83
    Rusové kombinují na polovině Slovinska, kteří ale zatím velmi dobře brání.

82
    Ale ani tentokrát nedokázali Slovinci ohrozit branku Ruska.

81
    Rohový kop pro domácí.

80
    A další žlutou kartu uviděl ruský kapitán Nikitin.

78
    Žlutou kartu uviděl domácí Benedičič.

77
    Rusko střídá. Odešel Efremov a zahraje si Nurov.

75
    Jenže ani z tohoto rohu nic nebylo a stále tak čekáme na první branku. Konec zápasu se ale velmi rychle blíží, tak uvidíme, zda se vůbec dočkáme.

74
    Po kombinační akci je tu rohový kop pro Slovinsko.

74
    Z následného rohového kopu ale hostující mladíci nevytěžili vůbec nic.

73
    Do dobré šance se nyní dostal hostující Mogilevets, ale domácí brankář byl pozorný a střelu zlikvidoval. Roh pro Rusko.

72
    Z rohového kopu ale nic nebylo. Naopak dopředu se hnali domácí, ale celá akce skončila nepřesnou přihrávkou.

71

70
    A vzápětí odchází Bazelyuk ze hřiště. Nahradil ho Davydov.

69
    Dopředu se nyní hnal hostující Bazelyuk, ale zastavil ho pomezní rozhodčí, ofsajd.

68
    A po další akci střídá i Slovinsko. Odešel Črnic a přišel Pučko.

66
    Rusko střídá. Dohrál Kajumov a zahraje si Lambarski.

64
    Po další akci Slovinska to vyzkoušel Črnic, ale jeho ráně scházela hlavně přesnost.

62
    Nakonec to vzal na sebe Jelenič, ale s jeho technickou střelou si ruský brankář v pohodě poradil.

61
    Slovinsko opět kombinuje na polovině svého soupeře.

60
    Rusům se nyní vůbec nedaří a pouze se brání. Domácí ale pouze kombinují a do šance se ještě nedostali.

59
    Nyní skvěle zasáhl Baburin, který si došel pro centrovaný míč a hodně tak pomohl svým zadákům.

58
    Po rohu se dostal ke střele Vučkič, ale trefil pouze ruského obránce.

57
    Slovinsko vybojovalo rohový kop.

56
    U míče jsou opět domácí mladíci, kteří nikam příliš nepospíchají.

55
    Nyní zahrozil i domácí, kteří se dostali až do vápna Ruska, ale tam to opět překombinovali a nebyla z toho ani střela.

53
    Vzápětí to zkusil z dobrých dvaceti metrů Kozlov a Jug měl co dělat, aby jeho dělovku alespoň vyrazil!

52
    Nyní se ke střele dostal Mogilevets, ale z hranice velkého vápna poslal kulatý nesmysl vysoko nad branku Slovinska.

51
    Rusové jsou opět u míče a tlačí se dopředu.

50
    Obrovská šance Ruska! Po přihrávce z pravé strany se ocitl zcela sám mezi penaltou a malým vápnem Kajumov, ale míč netrefil ideálně a vůbec neohrozil branku Slovinska!

49
    Už se opět hraje, u míče jsou hosté.

48
    Jeden z ruských hráčů stále leží na trávníku a nehraje se.

47
    Domácí mladíci se dobře prokombinovali do vápna Ruska, ale tam se opět provinili útočným faulem.

46
    Domácí v poločase střídali. Odešel Žibert a zahraje si Benedičič.

46

Hráči se vrací zpět na trávník. Druhý poločas začne za malý okamžik.

Druhý poločas začne přibližně v 16:36.

První poločas je za námi. Nabídl několik šancí, ale žádnou branku. Aktivnější byli mladíci z Ruska, kteří si vytvořili několik dobrých příležitostí, ale v koncovce se jim příliš nedařilo. Nutno ale dodat, že domácí borci také nehráli špatně. Druhý poločas tedy slibuje velmi zajímavou podívanou ...

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavil jednu minutku.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

44
    Na druhé straně se do kulatého nesmyslu opřel Šporar, ale jeho dělovka skončila vedle ruské branky.

43
    Rusové to nakonec zkusili dlouhou přihrávkou, ale ta nebyla příliš přesná a míč skončil v zámezí.

42
    Slovinci ale stále dobře napadají a hosté s tím mají velké problémy.

41
    U míče jsou hostující mladíci, kteří se tlačí před branku Slovinska.

40
    Do konce prvního poločasu zbývá posledních pět minutek a na první branku stále čekáme. Uvidíme, zda se v prvním dějství vůbec dočkáme.

38
    Další žlutou kartu uviděl domácí Krajnc.

36
    Žlutou kartu uviděl domácí Vrhovec.

35
    Po centru z levé strany se do zakončení dostal Kozlov, ale jeho střela z malého vápna parádně zneškodnil Jug!

33
    Hosté to nyní zkusili centrem z levé strany, ale ten se příliš nepovedl a míč doputoval až k Jugovi.

32
    Skvěle to nyní udělal Bazelyuk. Ten se prodral až do vápna Slovinska a nakonec se odhodlal ke střele, ale z dobré pozici branku netrefil. Kulatý nesmysl ale skončil jen těsně vedle pravé tyče!

31
    Rusové to nyní zkouší dlouhými nákopy, ale domácí zadáci s tím nemají problémy.

30
    A s následnou přihrávkou do vápna si poradil Jug, který vyběhl a kulatý nesmysl sebral.

29
    Kozlov se nyní prokličkoval až do vápna Slovinska, ale tam se mu míč zamotal a nakonec o něj přišel.

28
    Ale domácí výborně napadali a mladíci z Ruska museli poslat míč až ke svému brankáři.

27
    Rusové kombinují na polovině Slovinska.

26
    Nyní bylo k vidění několik tvrdých zákroků a rozhodčí musel hráče uklidňovat. Jde vidět, že se hraje o důležité body.

24
    První žlutou kartu uviděl hostující Efremov.

23
    Po závaru ve vápně Ruska se dostal ke dvěma střelám Žibert, ale ani jedna mu nesedla a míč nakonec skončil v zámezí.

22
    Nyní se to ale Slovincům povedlo a budou zahrávat první rohový kop.

21
    Domácí se snažili vybojovat alespoň rohový kop, ale to se nakonec nepodařilo a od své branky bude rozehrávat Baburin.

20
    Je za námi úvodních dvacet minutek. Viděli jsme jednu velkou šanci, ale tu Bazelyuk neproměnil a i proto je stav stále 0:0. Zatím sledujeme velmi opatrné utkání, které je plné nepřesných přihrávek.

19
    U míče jsou opět mladíci z Ruska, kteří v této fázi utkání na trávníku dominují.

17
    Na sebe to vzal Bazelyuk, který obešel domácího hráče a zkusil vystřelit z hranice velkého vápna, ale střela mu vůbec nesedla a míč skončil vedle branky Slovinska.

16
    Rusové přidali a je to znát. Neustále se hraje na polovině Slovinska, které ale zatím dobře napadá.

15
    Následnou akci Slovinska ukončil zbytečný útočný faul Žiberta.

14
    Bazelyuk vybojoval míč a řítil se sám na domácí branku, ale Juga neprostřelil! Domácí brankář předvedl velmi dobrý a pohotový zákrok.

13
    Ale hostům se zatím v útočné fázi vůbec nedaří. I tentokrát skončila akce Ruska nepřesnou přihrávkou a u kulatého nesmyslu jsou opět Slovinci.

12
    Rusové drží míč na své polovině a snaží se něco vymyslet.

11
    Domácí se opět prokombinovali až do vápna hostů, ale tentokrát z toho nebylo vůbec nic.

10
    Je za námi úvodních deset minut a na první větší šanci stále čekáme. Aktivnější jsou domácí borci, ale mladíci z Ruska zatím velmi dobře brání.

8
    Jelenič se dostal do vápna Ruska a nakonec to zkusil z úhlu, ale s jeho slabou střelou si Baburin v pohodě poradil.

7
    Jenže stejně dopadla i následná akce Ruska.

6
    Rusové ale chybovali a domácí to zkoušeli dlouhým nákopem, jenže ten byl velmi nepřesný.

5
    U míče jsou hostující hráči, kteří v klidu kombinují na své polovině a nikam nepospíchají.

4
    K vidění je zatím velké množství nepřesností a hraje se převážně uprostřed hrací plochy.

3
    Akce Ruska ale skončila nepřesnou přihrávkou, po které doputoval kulatý nesmysl až k Jugovi.

2
    Domácí ale nic nevymysleli a k míči se rychle dostalo Rusko, které se usadili na polovině Slovinska.

1
    Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté.

1

Nyní už je vše připraveno, jdeme na to...

Tak ještě moment. Pomezní rozhodčí našel při kontrole díru v síti a vše se nyní řeší...

Vše je připraveno a zápas může začít...

Oba celky jsou na trávníku. Na programu jsou státní hymny. Nejdříve ruská, poté slovinská.

Slovinsko: Jug – Janža, Blažič, Krajnc, Palčič, Črnic, Vučkič (C), Vrhovec, Žibert, Šporar, Jelenič
    Náhradníci: Cotman – Kous, Šme, Pučko, Zajc, Bratanovič, Benedičič

Rusko: Baburin – Ten, Zujev, Nikitin (C), Semenov, Kajumov, Mogilevets, Emelyanov, Efremov, Kozlov, Bazelyuk
    Náhradníci: Leonov – Terentijev, Knyjazev, Lambarski, Nurov, Davydov, Manzon

Rozhodčí: M. Avram – Nagy, V. Avram.

Vzájemný zápas

Oba celky se utkaly zhruba před měsícem a tehdy zvládlo zápas lépe Rusko, které na svém hřišti vyhrálo 2:1.O vítězství Ruska rozhodl čtyři minutky před koncem Bazelyuk.

Rusko

Mladíci z Ruska si zatím vedou o poznání lépe a bojují o první místo ve skupině. Rusko dokázalo porazit Andorru, Slovinsko a Bulharsko. Jenže pak remizovalo v Bulharsku a v posledním zápase prohrálo doma s Dánskem, což bylo poměrně velké překvapení. Rusko tedy dnes nebere nic jiného, než vítězství.

Slovinsko

Mladíkům ze Slovinska se zatím vůbec nedaří a šancí na postup do baráže tak mají minimální. Slovinsko dokázalo zatím porazit pouze Bulharsko, a to 2:1. Pak dvakrát remizovalo s Dánskem. Nestačilo na Rusko a Estonsko. Uvidíme, jak si Slovinci povedou dnes.

Skupina 2

Do baráže postupuje z této skupiny její vítěz. Šanci zahrát si baráž ale bude mít i celek na druhém místě.