Buffalo – LA Kings 3:2 (2:0 po s.n.) | NY Islanders – Nashville 3:1 (kon.) | NY Rangers – NJ Devils 2:3 (kon.)
Washington – Columbus 4:3 (po pr.) | Carolina – Colorado 2:1 (kon.) | Montreal – Tampa Bay 1:2 (0:1 po s.n.)
Ottawa – Philadelphia 0:5 (kon.) | Detroit – Winnipeg 2:3 (1:2 po s.n.) | Florida – Anaheim 3:2 (kon.)
St. Louis – Arizona 2:3 (po pr.) | Calgary – San Jose 2:3 (po pr.)
Ottawa Senators
0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Philadelphia Flyers
cz Streda 13.11.2013, 01:30 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Pro dnešek je to vše, příště opět na shledanou. (04:09:13)

Milan Michálek (OTT) 0+0, 0 střel, čas na ledě 12:57

Philadelphia rozdrtila Ottawu na jejím hřišti, Senators byli doma absolutně marní. Výkon z kategorie velmi špatných nejenže nestačil ani na bod, dokonce je z toho výrazný debakl 0:5. Philadelphia byla jasně lepší a tuto vysokou výhru si naprosto zaslouží.

60:00

59:35
    Zápas se již jen dohrává...

58:49
    Flyers nahazují puk do útočného pásma a chystají se na obranu posledních pár sekund hry.

58:15
    Domácí se snaží alespoň o čestný úspěch, proti nahození z úhlu ale stojí připravená lapačka Masona.

57:27
    Z obrany rozehrává Timonen.

56:49
    Voráčkovu střelu z dálky vyráží do rohu Anderson.

55:50
    Nejlepší obrana je útok. Tímto se nyní prezentuje Philadelphia, která dnešním zápasem korunuje poslední zlepšené výkony.

55:07
    Z pravého křídla branku těsně míjí Neil.

54:34
    I díky výroku videorozhodčího tak drží Mason i nadále čisté konto.

54:19
    A branka domácího útočníka je velmi rychle neuznána.

54:19
    Sudí bude tázat videorozhodčího, zda gól Neila padl či nepadl vysokou holí...

53:32
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Tempo utkání se začíná blížit exhibičnímu, i přesto jdou Flyers do ještě většího trháku. Střelou z pravého kruh přesilovku využil BRAYDEN SCHENN, který čistým průstřelem na vzdálenější tyč prostřelil Andersona. Asistence: Vincent Lecavalier, Erik Gustafsson.

52:39
    Domácím se daří vyhodit.

51:59
    Za podražení Downieho vyloučen Michálek.

51:42
    Ottawa dnes podává velmi bídný výkon, s tímto by nebodovala proti nikomu.

50:58
    Nic nenasvědčuje tomu, že by měla Ottawa jakkoliv zdramatizovat utkání.

50:00
    Voráček rozehrává zpoza vlastní branky.

49:01
    Hosty to ještě více nabudilo, hraje se před domácí brankou.

47:57
    Flyers drtí domácí Ottawu i nadále. Druhá formace Flyers aktivně napadala, to donutilo domácího beka rozehrát špatně, přímo na mezikruží, kde stál samotný VINCENT LECAVALIER. Ten napřáhl ke golfové střele a prostřelil Andersona. Asistence: Brayden Schenn.

47:08
    Flyers už logicky tolik neútočí, více se zaměřují na ochranu svého náskoku.

46:44
    Anderson propagační střelu od modré v klidu chytá.

46:11
    Ottawa vytváří tlak v útočném pásmu.

45:50
    Ofsajd znovu na straně Senators.

45:05
    Karlsson napálil jen prvního bránícího hráče, puk získává soupeř.

44:18
    Ofsajd Sens.

43:55
    Na druhé straně vyráží puk Anderson.

43:21
    Proti střele Borowieckého zasahuje Mason.

42:50
    Hosté nahazují puk do útočného pásma.

41:44
    Domácí Senators se snaží o rychlé snížení, domácí se ale nedostávají do lepší střelecké pozice.

41:20
    Domácí brejk zastavuje ofsajd.

40:49
    Flyers pokračují v aktivním napadání, které praktikují celé utkání.

40:01

Flyers jsou jasně lepší a naprosto zaslouženě vedou. Ve druhé třetině se dvakrát trefil český útočník Jakub Voráček, který v poslední vteřině mohl navíc zkompletovat hattrick, fantastickým zákrokem mu to ale znemožnil Anderson v brance. Ottawa dnes hraje velmi velmi špatně, Philadelphia zatím suverénně směřuje k vítězství.

Třetí třetina začne cca ve 3:28.

40:00

39:59
    Voráček mohl zkompletovat čistý hattrick, jeho gólovou střelu do prázdné branky z levého kruhu ale fantastickým zákrokem hokejkou kryje Anderson! To je škoda, český útočník mohl vstřelit čistý hattrick, zázračný zákrok Andersona ale drží Ottawu ještě jakž takž nad vodou.

39:22
    Flyers stále v útočném pásmu, dnes soupeře jasně přehrávají.

38:22
    Blíží se konec třetiny, že by se Ottawa pokoušela o snížení, to se opravdu říci nedá.

37:50
    Útok rozehrávají Sens.

37:13
    Hraje se za domácí brankou, Ottawa je dnes horším týmem.

36:12
    Mason vyráží i Spezzovu střelu z levého křídla.

35:35
    Tato přesilovka se Flyers absolutně nepovedla, hosté ani jednou nevystřelili.

34:50
    A znovu...

34:25
    Domácí vyhazují.

34:01
    Timonen blokuje střelu soupeře do ochranné sítě.

33:33
    Conacher vyloučen za krosček.

33:33
    Další vynikající zákrok předvedl Mason rozklekem na brankové čáře.

33:13
    Methotova střela od modré se mezi tři tyče nevešla.

32:36
    Flyers dnes velmi dobře brání, ani když jsou Sens v útočné třetině tak si šanci nevytvoří.

32:10
    Střelu Karlssona od modré vyráží Mason do ochranné sítě.

31:40
    Ottawě se dnes nedaří, puk končí v ochranné síti.

30:33
    Hosté využívají přesilovou hru a jdou do vedení už 3:0! Giroux z levého kruhu našel před brankou zaparkovaného Simmondse, který vtipně prostrčil na pravý kruh, kde byl zcela volný JAKUB VORÁČEK. Na něj zívala půlka volné branky, kterou už český křídelník nemohl netrefit! Asistence: Wayne Simmonds, Claude Giroux.

30:18
    Giroux dostal vynikající pas přímo před Andersona, z první ale zakončuje těsně vedle pravé tyče!

29:35
    Ottawa má druhé nejlepší oslabení na domácím kluzišti, přesilovka Flyers je naopak 2. nejhorší v NHL.

29:03
    Domácí jdou do čtyř, vyloučen je Borowiecki za nedovolené bránění.

28:35
    Voráček řádí na pravém křídle v útočném pásmu Flyers, jeho tým se ale zatím ke střelbě nedostává.

28:03
    Icing domácích.

27:40
    Vhazuje se před Masonem.

27:30
    Flyers opět pod tlakem, Mason musí Methotovu střelu od modré vyrazit do ochranné sítě.

26:45
    Senators ve druhé třetině přidali, v posledních minutách jsou lepším týmem. Schází ale větší šance.

26:11
    Karlssonovo nahození od modré jde mimo branku.

25:39
    Rychlý výpad Reada po levém křídle končí nepřesnou střelou.

24:21
    Vhazuje se ve středním pásmu.

23:27
    Sens se snaží přidat o rychlostní stupeň navíc, zatím se ale přehrát hosty prostě nedaří.

22:26
    Útok zakládají domácí.

22:18
    Philadelphii se vyplatil velmi aktivní vstup do druhé třetiny, navíc se povedlo domácího soupeře dokonale zaskočit.

21:11
    Domácí se pokouší o rychlou odpověď, obrana Flyers dnes ale pracuje spolehlivě.

20:28
    Tak to je vynikající start do druhé třetiny pro Flyers! A český fanoušek bude mít radost, protože to byl JAKUB VORÁČEK, kdo zakončil úvodní tlak hostů rychlým obtočením se zpoza branky a pohotovým zakončením forhendem na bližší tyč! Asistence: Scott Hartnell, Claude Giroux.

20:01

Flyers byli v první třetině jasně lepší a zaslouženě vedou. Jediný gól Flyers vstřelil Matt Read. Domácí byli prakticky bez ustání pod tlakem a soupeře takřka nijak neohrozili.

Druhá třetina začne cca ve 2:31.

20:00

19:54
    Ještě poslední buly ve středním pásmu.

19:32
    Flyers jsou dnes zatím jasně lepší, fanoušci domácí Ottawy budou za skóre 0:1 po první třetině určitě rádi – vzhledem k počtu šancí hostujícího celku.

18:52
    Ofsajd domácích.

18:05
    Rychlý brejk hostů dokázala pokrýt obrana Sens.

17:17
    Sám na branku uháněl Voráček, jeho pokus o bekhendový blafák na poslední chvíli zezadu ubránil obránce Sens!

16:24
    Jako první se dnes prosazují hosté, je to logické vyústění tlaku Flyers. První brance předcházela dlouhá kombinace Philadelphie v útočném pásmu. Po nečekaném odrazu puku byl Anderson zmatený a jelikož se nejrychleji zorientoval MATT READ, který se rychlým obtočením zpoza branky prosadil, nemohl domácí gólman včas reagovat. Asistence: Steve Downie, Sean Couturier.

15:40
    Karlsson nepříjemně vypálil z pravého kruhu tahem, Mason puk ale chytá do náruče.

14:48
    Po jistém zásahu hru přeruší Mason.

13:52
    Flyers sice drží útočné pásmo dlouhé minuty, do pořádné šance se ale nedostali.

12:59
    Couturier nabil na střelu z levého kruhu Downiemu, ten ale branku minul.

11:35
    Hosté jsou zatím výrazně aktivnější, letos ale doplácí na bídnou produktivitu. S průměrem 1,62 gólu na zápas jsou Flyers nejhorší v NHL.

10:18
    Hosté jsou již kompletní a opět vytváří tlak na domácí výběr.

09:47
    Přesilovka Sens se příliš nedaří, Mason hru nyní raději přeruší.

08:06
    Přesilovka pro Ottawu. Vyloučen je Streit za krosček.

07:16
    Brayden Schenn neudržel útočné pásmo, kupředu mohou jít domácí.

06:25
    Mason chytá střelu MacArthura v klidu...

05:45
    Do rozehrávky Flyers se vkládá zatím nezaměstnaný Mason.

04:47
    Hra přerušena pro ofsajd hostů.

03:47
    Až nečekaně drtivý tlak má v hlavním městě Kanady Philadelphia, která svého soupeře v úvodních minutách jasně přehrává.

03:13
    Timonen nastřelil puk od modré, Anderson opět musí přerušit hru.

02:24
    Vhazuje se opět před domácí brankou.

01:42
    Flyers jsou v úvodních minutách aktivnější, hrají v útočném pásmu.

01:11
    Vhazuje se před Andersonem.

00:01

Ottawa Senators: Anderson (Lehner) – Karlsson, Cowen, Borowiecki, Methot, Corvo, Wiercioch – Conacher, Spezza, Michálek – Ryan, Turris, MacArthur – Neil, Smith, Greening – Zibanejad, Grant, Kassian.

Philadelphia Flyers: Mason (Emery) – Coburn, Timonen, Streit, Grossman, Gustafsson, Schenn – Voráček, Giroux, Hartnell – Simmonds, Lecavalier, Schenn – Downie, Couturier, Read – Rosehill, Hall, Rinaldo

Rozhodčí: Morton, Peel – Cormier, McElman.

Začínáme v 1:30, nenechte si ujít podrobnou onlajn reportáž.

Češi a Slováci v utkání

Milan Michálek: 17 zápasů: 3+7
    Jakub Voráček: 16 zápasů: 1+4
    Andrej Meszároš: 9 zápasů: 0+1

Vzájemná utkání

Z posledních pěti vzájemných duelů vyhrála Ottawa tři. Poslední duel však opanovala Philadelphia, když vyhrála 2:1.

Tým se po krizi z úvodu sezony pomalu zvedá, pořád to ale stále není úplně "ono". Náznaky jsou však patrné. Flyers zlepšují především defenzivu. Po výhře 1:0 v Jersey přišla prohra na nájezdy v Carolině. Následovala porážka 0:3 doma s Jersey, poslední výsledek týmu je domácí výhra 4:2 nad Edmontnem.

Celek z hlavního města Kanady má zatím solidní formu. Poslední tři utkání vyhrál, postupně se tak tabulkou pomalu zvedá. Po výhře 4:1 v Columbusu tým doma dvakrát vyhrál. Zdolal totiž 4:1 Montreal, poté i těsně Floridu 3:2. Tým táhne zkušené duo Spezza Karlsson.

Další hrací den NHL je tu, my se zde budeme věnovat utkání Ottawy Senators proti Philadelphii Flyers. Příjemnou zábavu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Jiří Liebreich

Góly a asistencie: 17. Read (Downie, Couturier), 21. Voráček (Hartnell, Giroux), 31. Voráček (Simmonds, Giroux), 48. Lecavalier (B. Schenn), 54. Schenn (Lecavalier, Gustafsson)

Rozhodca: Morton, Peel – Cormier, McElman