Žilina – Košice 1:3 (kon.) | Nitra – Poprad 4:2 (kon.) | Martin – Zvolen 2:3 (po pr.)
B. Bystrica – Skalica 2:0 (kon.) | Trenčín – Piešťany 0:3 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
HK Skalica
Streda 13.11.2013, 17:30 • Zimný štadión Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:30.

Vitajte pri on-line sledovaní zápasu hokejovej Tipsport extraligy, ktorá po reprezentačnej pauze pokračuje zápasmi 20. kola. HC ´05 Banská Bystrica si zmeria sily s tímom HK 36 Skalica.

HC ´05 Banská Bystrica
    Zverenci trénera Vladimíra Országha, ktorý sa počas reprezentačnej pauzy nenudil a absolvoval svoju premiéru v pozícií asistenta trénera na lavičke reprezentačného A-tímu sú v tabuľke na 3. pozícií so ziskom 39 bodov a za druhou Nitrou sú iba vinou horšieho skóre. Bystričania sa v posledných týždňoch prezentujú vynikajúcou formou, veď vyhrali 8 z posledných 10-tich stretnutí. Na vlastnom ľade ťahajú mini sériu 4 výhier za sebou. Naposledy prehrali doma pred viac ako mesiacom, vtedy podľahli Piešťanom 1:2 po samostatných nájazdoch. V tabuľke produktivity tímu je na čele Čech Petr Kafka, ktorý si pripísal doteraz 17 bodov (9+8).

HK 36 Skalica
    V Skalici sa počas reprezentačnej pauzy udiala jedna podstatná zmena, a to: doterajšieho kormidelníka tímu Josefa Tureka, ktorý sa pobral do českého Chomutova nahradil na trénerskej stoličke banskobystrický rodák Andrej Výboh. Výkony Skaličanov v poslednom období boli veľmi slabé, veď hokejisti HK 36 dokázali uhrať iba 10 bodov z posledných 10 stretnutí. Napriek tomuto faktu sú v tabuľke extraligy na solídnom 5. mieste so ziskom 30 bodov. Tabuľka produktivity mužstva hovorí, že najlepším v tomto ukazovateli je skúsený útočník Réne Školiak, ktorý dokázal získať v tejto sezóne už 22 bodov (7+15) a drží si priemer viac ako jedného bodu na zápas.

Vzájomné zápasy v tejto sezóne
    HC ´05 Banská Bystrica – HK 36 Skalica 1:3
    HK 36 Skalica – HC ´05 Banská Bystrica 3:4

Pohľad na zápas
    Bystričania budú určite chcieť pred vlastným publikom potvrdiť svoju vynikajúcu formu z posledných týždňov a vzhľadom na tento fakt sú dnes favoritom zápasu. Čo sa týka hostí, tí môžu pod vedením nového trénera pocítiť pozitívny impulz, ktorý by sa mohol preniesť aj na ľadovú plochu v podobe zlepšenej výkonnosti.

Ako to všetko v Banskej Bystrici nakoniec dopadne a či dokážu hostia uchmatnúť nejaké body, alebo či domáci hokejisti potvrdia dobrú formu z posledného obdobia vás pozývame sledovať aj prostredníctvom nášho on-line prenosu z Banskej Bystrice.

HC 05 Banská Bystrica: Kalemba – Saraicno, Bambúch, Handlovský, White, Kafka – Macháček, Meland, Macík, Hudec, Kadura – Zošiak, Devečka, Mat. Chovan, Zigo, Lunter – Styk, Hegyi, Heizer, Dolník

HK 36 Skalica: Lipovský – Vyrúbalík, Kozák, Kuľha, Školiak, Obdržálek – Trška, Šohajda, Kropáč, Stieler, Preisinger – Mikéska, Staňo, Kutálek, B. Mráz, Jankovič – M. Romančík

Rozhodca: Juraj Konc – Martin Jobbágy, Vladimír Smerek.

Pekný podvečer z Banskej Bystrice, už o malú chvíľu odštartuje zápas 20. kola Tipsport extraligy medzi domácou Banskou Bystricou a hosťujúcim celkom HK 36 Skalica. Hráči oboch tímov nám práve vykorčuľovali na ľadovú plochu a to znamená, že hlavný rozhodca stretnutia Juraj Konc už o malú chvíľu vhodí úvodné buly zápasu. Príjemné sledovanie.

00:01

00:13
    Handlovský si z ľavého krídla nakorčuľoval pred Lipovského a strelou švihom zakončil, gólman hostí si pripísal prvý úspešný zákrok zápasu.

00:57
    Na druhej strane vystrelil bekhendom Kuľha, ale aj brankár domácich Kalemba začína zápas úspešným zákrokom.

01:28
    Šohajda tvrdo vypálil na Kalembu zo stredného pásma a domáci brankár chytil jeho puk do lapačky, vhadzuje sa v útočnom pásme Skalice.

01:43
    Veľká príležitosť Jankoviča, ktorý dostal dobrú prihrávku spoza brány od Staňa, útočník hostí však nedokázal trafiť v dobrej pozícii bránku Kalembu.

02:36
    Skaličania začali aktívnejšie, vypracovali si už aj gólovú príležitosť, teraz sa však dopustili zakázaného uvoľnenia a hra sa presunie pred Lipovského.

03:36
    Banská Bystrica dala gól!
    PETR KAFKA si pripísal už 10 gól v tejto sezóne, keď parádne vypálil z prvej na Lipovského po prihrávke od Macháčka. Lipovský nedokázal zareagovať a domáci sa dostávajú do vedenia. Asistencie: Petr Macháček a Eric Meland.

04:33
    Ďalšie zakázané uvoľnenie hostí a to je voda na mlyn pre domácich hokejistov.

05:21
    Snahu hostí o prechod do útočnej tretiny zastavil čiarový rozhodca pre ofsajd.

06:11
    Po chybe Saracina sa dostal k strele Trška, ale nedokázal trafiť priestor brány Kalembu.

07:22
    Ďalší propagačný pokus hostí na Kalembu z veľkej vzdialenosti, hostia sú po dobrom vstupe do zápasu a po inkasovaní gólu v menšom útlme.

07:36
    Vyrovnať mohol Školiak, keď sa dostal do dobrej pozície po kombinácii s Kuľhom, brankár domácich vytiahol dobrý zákrok a Školiakovi nedovolil skórovať.

09:01
    Skaličania riešia ťažké pozície vo vlastnej tretine vyhadzovaním puku cez všetky čiary a práve sa dopustili dnes už tretieho zakázaného uvoľnenia, hra je dosť rozkúskovaná.

09:34
    Domáci urobili v defenzíve ďalšiu chybu, ale Jankovič úplné sám pred Kalembom nedokázal zasunúť puk za jeho chrbát.

09:45
    Domáci odpovedali rovnakou mincou a Macík mohol zvýšiť vedenie Bystričanov, Lipovský však ľavým betónom jeho zakončenie zneškodnil.

10:11
    Banská Bystrica pokračuje v aktivite, tentokrát to bola štvrtá formácia, ktorá sa usadila v útočnej tretine a Dolník nebezpečne zakončoval na Lipovského.

11:59
    Vylúčenie Banská Bystrica – Petr Kafka – dve minúty za hákovanie.

12:12
    Bystričania už na dvakrát dokázali poslať Skaličanov počas ich presilovky vyhodením za vlastnú bránu.

12:51
    Prvá formácia hostí je usadená v útočnej tretine, ale teraz už domáci opäť vyhadzujú puk za Lipovského, Kozák musí zakladať ďalšiu útočnú akciu Skalice.

13:59
    Domáci v plnom počte. Banská Bystrica sa ubránila, hostia toho veľa počas presilovej hry nevymysleli.

14:28
    Kalemba schoval puk do lapačky po nahodenom puku od modrej čiary.

14:53
    Rozhodca Konc prerušil akciu domácich a vykazuje ich do stredného pásme – hra so zdvihnutou hokejkou.

15:09
    Hegyiho bomba z medzikružia našla brankára hosťujúceho celku na svojom mieste, skóre zápasu sa nemení.

16:11
    Mácháček si nakočuľoval za bránu Skalice a veľmi dobre videl voľného Luntera, ktorý čakal na jeho prihrávku, tá prišla, ale hosťujúca obrana dobre zapracovala a Skalica už vyráža do protiútoku.

17:31
    V druhej desať-minútovke zápasu sa nám hra podstatne zrýchlila a máme možnosť vidieť viacero pekných akcií na oboch stranách.

17:53
    White našiel pred Lipovským Handlovského, ktorý to ihneď poslal na bránku Skalice, Lipovský si pripísal úspešný zákrok.

18:51
    Hegyi hľadal prihrávkou Dolníka, ale tomu preskočil puk čepeľ hokejky a zo šance domácich nič nebolo, vzápätí to opäť skúšal Hegyi a Lipovský drží hostí nad vodou.

19:00
    Devečka pálil priamo po buly od modrej čiary, brankár Skalice však v pokľaku túto strelu chytil.

19:44
    Lunterova strela letí tesne vedľa pravej žrde hosťujúcej brány, v tejto časti hry sa už nič neudeje.

20:00

Domáci vedú po prvej tretine najtesnejším gólovým rozdielom, keď sa presadil ich najlepší strelec Kafka, hostia mali viacero dobrých príležitostí na vyrovnanie, ale neboli v koncovke úspešní. Hokej je to svižný a určite sa máme v ďalšom priebehu na čo tešiť.
    Druhá tretina začne približne o 18:17.

20:01

20:22
    Handlovský našiel na pravom krídle Kafku a ten okamžite pálil na bránu, jeho puk letí tesne vedľa, aktívny začiatok domácich.

21:10
    Vynikajúca strela hosťujúceho Kuľhu, ale taktiež mimo priestor troch žrdí Kalembovej brány.

21:43
    Lipovský opäť vychytal Macíka, ktorý sa pekne individuálne presadil, ale bez gólového zakončenia.

22:22
    Jankovič vyskúšal ľahkou strelou domáceho brankára, toto ho však nemohlo v žiadnom prípade ohroziť.

22:55
    Na pravom krídle zatiahol puk do pásma domáci Dolník a rozhodol sa zakončovať na Lipovského, ktorý jeho strelu pokryl.

23:32
    Príležitosti na oboch stranách. Najprv na domácej strane Handlovský a potom Kropáč s Preisingerom na druhej strane. Ani z jednej šance však nepadol gól.

24:02
    Vylúčenie Skalica – Peter Trška – dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

24:45
    Macík nedokázal spracovať prudký puk od svojho spoluhráča a hostia sa okamžite oslobodzujú.

25:11
    White sa ocitol pred Lipovským vo veľkej príležitosti, ale brankár hostí chytá do týchto chvíľ veľmi dobre.

26:02
    Už je koniec presilovej hry Banskej Bystrice, Trška sa vrátil na ľadovú plochu, hostia hrajú opäť v plnom počte.

27:04
    Začiatok druhej tretiny priniesol šance na oboch stranách, brankári oboch mužstiev však všetko pochytali a tak sa stav nezmenil.

27:35
    Lukáš Kozák, obranca hostí, prihral spoza Lipovského priamo na hokejku MÁRIA LUNTERA, ktorý nekompromisne zavesil puk za chrbát bezmocného brankára hostí. Bez asistencií.

28:13
    Banská Bystrica pokračuje v aktivite na bránu hostí, Meland sa dral dopredu a ohrozil bránu, domáci hrajú v pohode.

29:07
    White sa krásne natlačil pred Lipovského, ktorého tentokrát zachránila spojnica jeho svätyne!

29:45
    Vylúčenie Skalica – Martin Kuľha – dve minúty za hákovanie.

30:49
    Presilovka domácich prebieha po rohoch klziska a teraz sa hostia dokonca dostávajú do útočného pásma vo vlastnom oslabení, buly pred Kalembom.

31:11
    Presilovky zatiaľ domácim dnes veľmi nevychádzajú, ale nemusí ich to veľmi mrzieť pretože vedú o 2 góly.

31:44
    Teraz zvonila za Lipovským horná žŕdka, už druhýkrát v dnešnom zápase, bola to tečovaná strela od Hudeca.

31:45
    Hostia v plnom počte. Domáci presilovku nedokázali využiť, ale vôbec od toho neboli ďaleko.

32:58
    Kalemba vyráža Školiakovu strelu na ochrannú sieť za vlastnou bránou a bude sa vhadzovať po jeho pravici.

33:15
    Vylúčenie Banská Bystrica – Petr Macháček – dve minúty za seknutie.

33:38
    Najaktívnejší strelec hostí v dnešnom zápase Jankovič páli mimo ľadovú plochu a hostia prídu o útočné pásmo.

34:00
    Aj domáci sa počas oslabenia zatiaľ v pohode bránia, hostia majú ťažkosti s prechodom do útočnej tretiny.

34:29
    Stále sa Skaličania nedokázali počas tejto presilovky trvalejšie usadiť v útočnej tretine, hrá sa teraz v strednom pásme.

35:14
    A predsa mohli hostia udrieť! Individuálne sa presadil Preisinger, ale zblízka nedokázal prekonať Kalembu. Presilovka hostí skončila.

36:00
    Chovan si pekne obhodil obrancu hostí a vypálil na Lipovského, ktorý robí v bráne čo sa dá, aj tentokrát podržal Skaličanov.

37:06
    Heizier iba nahadzuje za bránu Skalice a odchádza striedať po vzore svojich spoluhráčov zo štvrtej formácie.

38:22
    Hostia dnes hrajú iba na tri útočné formácie, uvidíme ako na tom budú zo silami, navyše musia doťahovať nepriaznivý vývoj zápasu. Všetko hrá v prospech domácich hokejistov.

39:00
    Teraz sa nič výnimočné na ľadovej ploche nedeje a začala nám posledná minúta druhej tretiny stretnutia.

39:43
    Macík mohol ísť dopredu, ale obrana hostí ho dokázala vytlačiť zo streleckej pozície do rohu klziska, vhadzuje sa pred Lipovským.

39:48
    Ešte jedno vhadzovanie po Lipovského zásahu lapačkou, strieľal Lunter.

40:00

Aj druhá tretina nám priniesla jeden gól a opäť do siete hosťujúceho celku, presadil sa Mário Lunter. Domáci sú lepším tímom a vedú absolútne zaslúžene.
    Tretia tretina začne približne o 19:01.

40:01

40:50
    Rozohrávka domácich hokejistov bola veľmi nepresná a hra sa sťahuje pred ich bránu.

41:22
    Nádherný individuálny prienik obrancu Melanda, dostal sa až pred Lipovského, ale na škodu domácich už Lipovského nestačil prekonať presnou strelou.

41:53
    Šťastie pre hostí, po strele Hudeca sa už puk dostával za chrbát hosťujúceho gólmana, ale ten ho nakoniec stačil priľahnúť a Macháček to už nestihol dotlačiť do brány.

42:33
    Banská Bystrica rozohráva útočnú akciu spoza vlastnej brány, aj v tejto časti hry sú zatiaľ domáci aktívnejší.

43:15
    Strela hostí bola zrazená na ochrannú sieť, hra bola prerušená a vhadzovanie pred Kalembom.

43:26
    Handlovský sa dostal cez obrancu hostí Šohajdu, ale na Lipovského nedokázal vyzrieť, stav sa nemení.

44:12
    Hostia uzavreli domácich v útočnom pásme a boli tam aj nejaké strely na Kalembu, podstatné však je, že Skalica gól nedokázala streliť a priblížiť sa domácim na rozdiel gólu.

45:44
    Brankári oboch tímov si teraz mohli vydýchnuť pretože hra sa odvíjala predovšetkým v strednom pásme.

46:21
    Kalemba opäť úspešné zasahoval a stále si drží nádej na čisté konto v tomto zápase, uvidíme či sa mu to nakoniec aj podarí.

46:46
    Ofsajd Banskej Bystrice, mužstvá striedajú a vhadzuje sa v strednom pásme.

46:55
    Lipovský zakryl puk pod svoju výstroj po nahodení Kaduru od modrej čiary. Domáci získavajú útočné pásmo.

47:11
    Vylúčenie Skalica – Martin Kuľha – dve minúty za podrazenie.

47:32
    Banská Bystrica do týchto chvíľ počas presilovky nič nevymyslela a práve sa dopustila zakázaného uvoľnenia.

49:11
    Kuľha je späť na ľadovej ploche. Skaličanom ešte ostáva niečo vyše desiatich minút na to, aby sa pokúsili s výsledkom niečo urobiť.

49:27
    Mrázovu strelu dokázal obranca Devečka zablokovať, Kalemba teda nemusel zasiahnuť proti strele hosťujúceho hráča.

50:09
    Začala posledná desať-minútovka tretej tretiny, hostia sú v útočnom pásme, ale domáci kontrolujú vývoj zápasu.

51:16
    Dobrá kombinácia domácich! Hudec si nakorčuľoval za bránu Lipovského a odtiaľ v rýchlosti našiel voľného Kafku, ktorý v dobrej pozícií netrafil bránu.

51:32
    Opäť Macík, ktorý je dnes mimoriadne aktívny, ale zdá sa, že gól mu nie je súdené streliť.

51:50
    Vylúčenie Banská Bystrica – Ondrej Zošiak – dve minúty za podrazenie.

52:49
    Skaličania boli dlho usadení v útočnej tretine a "zatápali" domácim hokejistom, ale opäť sa gólovo nedokázali presadiť. Bola tam formácia Reného Školiaka.

53:39
    Vhadzuje sa v strednom pásme, zdá sa, že Skaličania nevyužijú ani túto presilovú hru.

53:50
    Domáci hokejisti sú späť v plnom počte hráčov, Zošiak práve naskočil na ľadovú plochu.

54:44
    Tvrdá strela od Zošiaka vyprášila betóny Lipovského, Banská Bystrica sa už nikam neponáhľa a s prehľadom kontroluje priaznivý stav zápasu.

55:50
    Vylúčenie Skalica – Bruno Mráz – dve minúty za hákovanie.

56:00
    Presilovka domáceho tímu uberá hosťom ďalšie dve minúty, zdá sa, že o stretnutí je už takmer rozhodnuté.

56:43
    Kutálek mal veľkú príležitosť počas oslabenia, jeho strela švihom, ale netrafila medzi tri žrde Kalembu.

57:16
    Ofsajd Banskej Bystrice, čas sa pre hostí kráti a vhadzuje sa v strednom pásme.

57:50
    Skalica sa ubránila oslabeniu a teraz už musia hostia všetky sily vrhnúť do útoku.

58:32
    Handlovský drží puk za Lipovského bránou a nedovoľuje dostať sa hosťom aspoň k power-play.

59:15
    Zigova strela na Lipovského, ten prikryl puk pod svoju lapačku, bude sa vhadzovať v obrannom pásme Skalice a tento zápasu je už rozhodnutý. Oddychový čas pre trénera hostí Andreja Výboha.

60:00

Koniec zápasu
    Domáci hokejisti si pripisujú ďalšie tri body do extraligovej tabuľky a vynikajúco sa navnadili na piatkový "nemilosrdný" derby súboj vo Zvolene. Banská Bystrica bola počas celého stretnutia o krok vpredu pred hosťujúcou Skalicou, ktorá sa snažila, bojovala, ale na domácich hokejistov hrajúcich v dobrej forme to bolo dnes málo. S týmto konštatovaním sa s vami pre dnešok lúčim a prajem pekný zvyšok večera. Dovidenia. (19:34:05)