cz Utorok 12.11.2013, 18:30 • Tipsport Aréna, Praha • Európsky pohár

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (20:07:12)

Nejlépe bodující hráči:

NYMBURK: Dylan PAGE – 24 bodů,

ARTLAND: Brandon THOMAS a Michael WENZL – 16 bodů.

Dnešní pohárové utkání basketbalového Eurocupu mezi domácím Nymburkem a německým Artlandem je u konce. Z druhého vítězství v soutěži se radují nymburští basketbalisté, kteří sice v průběhu zápasu museli dotahovat několikabodový náskok soupeře, ale ve druhém poločasu si již svůj náskok dokázali nejen udržovat, ale i trpělivě navyšovat.

40:00
    Konec zápasu. (86:70)

39:58
    Nejprve Bastian Doreth a poté, dvě vteřiny před koncem zápasu, snižuje na šestnáctibodový rozdíl Chad Topper. (86:70) (86:70)

39:26
    O pohodě domácích basketbalistů svědčí další trojka, znovu skvělý Dylan Page. (86:66) (86:66)

39:01
    Na úspěšný dvoubodový pokus Grunheida odpovídá domácí Vojtěch Hruban "trojkou". (83:66) (83:66)

38:13
    Nejlépe bodující hráč Nymburka, Dylan Page, trefuje za dva body a o osudu utkání je rozhodnuto. (80:64) (80:64)

37:56
    David Holston proměňuje oba trestné hody Artlandu. (78:64) (78:64)

37:44
    Jiří Welsch zaznamenává svůj šestý bod v utkání a osmasedmdesátý Nymburka celkem. (78:62) (78:62)

36:28
    Skóre se pohnulo na obou stranách, trefili se hostující Wenzl a domácí Mahalbašić, náskok Nymburka zůstává stále čtrnáctibodový. (76:62) (76:62)

35:55
    Rašid Mahalbašić se trefuje za dva body. (74:60) (74:60)

35:13
    Pouze jeden proměněný trestný hod Artlandu po faulu Jiřího Welsche. (72:60) (72:60)

34:59
    Ale domácí Dylan Page je v této části utkání k nezastavení, další tříbodový pokus úspěšný! (72:59) (72:59)

34:46
    Série úspěšných trestných hodů pokračuje, tentokrát se prosazují hosté. (69:59) (69:59)

34:37
    Ale vzápětí před chvílí faulující Hruban dává také oba trestné hody a hosté znovu prohrávají již o dvanáct bodů. (69:57) (69:57)

33:57
    Brandon Thomas po faulu Hrubana proměňuje oba trestné hody. (67:57) (67:57)

33:38
    Mahalbašić faulován Thomasem, míč končí v koši, navíc mají domácí jeden trestný hod. Ale ten Mahalbašić neproměňuje! (67:55) (67:55)

33:27
    Z protiútoku snižuje Michael Wenzl, hosté prohrávají o deset bodů. (65:55) (65:55)

33:08
    Oba týmy se nyní radují z úspěšných tříbodových pokusů, nejprve se prosadil hostující Hill, za domácí měl přesnou ruku Dylan Page. (65:53) (65:53)

32:36
    Veledůležitá "trojka" Tre Simmonse, kterým Nymburk "odskakuje" již na dvanáctibodový rozdíl! (62:50) (62:50)

31:50
    Až díky dvěma proměněným trestným hodům Wenzla hosté korigují stav. (59:50) (59:50)

31:29
    Vypadá to, jako by si i hosté vybírali slabší chvilku! Dylan Page úspěšným tříbodovým pokusem dostává Nymburk do jedenáctibodového "trháku". (59:48) (59:48)

30:14
    Dylan Page po čtrnácti vteřinách trefuje koš a náskok Nymburka se vyšplhal na osm bodů. (56:48) (56:48)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (56:48)

Ve třetí čtvrtině se již nic nestane, Nymburští se v ní museli vyrovnávat s velmi nepovedeným vstupem, kdy prvních pět minut nedokázali bodovat! Nakonec se v závěru "oklepali" a díky lepší koncovce znovu získali šestibodové vedení.

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (54:48)

29:00
    Přesně minutu před koncem třetí čtvrtiny zvyšuje vedení domácích Thomas Massamba úspěšným pokusem za dva body. (54:48) (54:48)

28:33
    Chad Topper zkouší za tři body, nedává a domácí spěchají do rychlého protiútoku, který nakonec zakončuje Vojtěch Hruban a Nymburk vede o čtyři body. (52:48) (52:48)

27:47
    Dylan Page prodává teprve sedmý bod Nymburku ve třetí čtvrtině, domácí vedou o dva body. (50:48) (50:48)

27:11
    Bastian Doreth také proměňuje oba trestné hody, po faulu domácího Simmonse. (48:48) (48:48)

26:46
    Chad Topper proměňuje oba trestné hody po faulu Massamby. (48:46) (48:46)

26:22
    Vojtěch Hruban se trefuje za tři body, hodně důležité body! (48:44) (48:44)

25:05
    Po více než pěti minutách třetí čtvrtiny se konečně domácí zásluhou Dylana Page prosazují. (45:44) (45:44)

23:52
    Skvělý obrat Artlandu! David Holston se trefuje za tři body a hosté vedou! (43:44) (43:44)

23:27
    David Holston oba trestné hody proměňuje a hosté prohrávají již pouze o dva body. (43:41) (43:41)

23:27
    Jiří Welsch fauluje a hosté budou mít dva trestné hody. (43:39) (43:39)

23:04
    Nymurku se nedaří, totálně "zaspaný" vstup do třetí čtvrtiny, hosté bodují osmi body v řadě. (43:39) (43:39)

22:32
    Domácí lavička si bere, po úspěšném pokusu Brandona Thomase, oddechový čas. (43:37) (43:37)

22:12
    Lepší vstup do třetí čtvrtiny mají hosté, další dva body přidává Lawrence Hill. (43:35) (43:35)

21:35
    Michael Wenzl (ART) je první bodujícím hráčem třetí čtvrtiny. (43:33) (43:33)

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (43:31)

NYMBURK: Radoslav RANČÍK – 12 bodů,

ARTLAND: Brandon THOMAS – 7 bodů.

Ve druhé čtvrtině se již nic nestane, Nymburk dokázal v této části dokonale otočit vývoj utkání a po prvním poločase vede nad svým soupeřem o dvanáct bodů.

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (43:31)

19:17
    Lawrence Hill netrefuje, Nymburk může navýšit své vedení. Ano, Thomas Massamba dává za tři body! (43:31) (43:31)

18:27
    Domácí kontrují úspěšným pokusem Rančíka. (40:31) (40:31)

18:07
    Chad Topper prolamuje střeleckou nepohodu hostů úspěšným tříbodovým pokusem. (38:31) (38:31)

17:44
    Po faulu Gravese zahrávají domácí dva trestné hody. Radoslav Rančík proměňuje jeden z nich. (38:28) (38:28)

16:11
    Oddechový čas pro hosty. (37:28) (37:28)

16:03
    No vida! Hosté již téměř pět (!!) minut čekají na nějaký ten bod a nyní, po úspěšném tříbodovém pokusu Simmonse, prohrávají již o devět bodů. (37:28) (37:28)

14:13
    Výtečná bodová série Nymburku pokračuje! Thomas Massamba dává za dva body a domácí vedou již o šest bodů! (34:28) (34:28)

13:37
    Simmonsův úspěšný pokus za dva body dostává domácí tým do čtyřbodového vedení. (32:28) (32:28)

13:11
    Vojtěch Hruban dává koš a poprvé v utkání se Nymburk dostává do vedení. (30:28) (30:28)

12:26
    Wenzl sice vrátil hostům vedení, ale hned z protiútoku se prosadil Mahalbašić, stav opět nerozhodný. (28:28) (28:28)

11:30
    Dylan Page srovnává stav! (26:26) (26:26)

11:04
    Jiří Welsch snižuje na rozdíl dvou bodů. (24:26) (24:26)

10:53
    Hosté ale kontrují úspěšným tříbodovým pokusem Holstona. (22:26) (22:26)

10:35
    Dylan Page se v úvodu druhé čtvrtiny trefuje za dva body. (22:23) (22:23)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (20:23)

Nymburští nezachytili nástup soupeře v úvodu utkání, ale v nakonec se v průběhu první čtvrtiny alespoň přiblížili na tři body, jak se bude utkání vyvíjet ve druhé čtvrtině? Sledujte i dál náš onlajn přenos!

10:00
    První čtvrtina skončila. (20:23)

09:56
    Pouhé čtyři vteřiny před koncem první čtvrtiny se trefuje hostující Bastian Doreth. (20:23) (20:23)

09:35
    Ani jeden z týmů nyní nedokázala zatížit konto soupeře. (20:21) (20:21)

08:31
    A Hruban se prosazuje i nyní, po neúspěšné útočné akci hostů domácí zakončují úspěšně svůj útok a je to již pouze o bod! (20:21) (20:21)

08:09
    Rychlý protiútok Nymburku zakončuje košem Vojtěch Hruban. (18:21) (18:21)

08:01
    Hosté však zatím velmi dobří pod košem soupeře. (16:21) (16:21)

07:46
    Simmons (NYM) dává za tři body, druhá nymburská trojka. (16:19) (16:19)

07:37
    Jenže z rychlého protiútoku se znovu prosazují hosté, jmenovitě Guido Grunheid. (13:19) (13:19)

07:24
    První bodový příspěvek Jiřího Welsche, který se trefuje za dva body. (13:17) (13:17)

06:27
    Po více než dvou minutách hry se konečně mění skóre, trefuje se hostující Guido Grunheid. (11:17) (11:17)

05:36
    Devátý bod Rančíka a jedenáctý Nymburku. (11:15) (11:15)

05:00
    Oddechový čas pro domácí. (9:15) (9:15)

05:00
    Poté i Brandon Thomas a hosté vedou o šest bodů. (9:15) (9:15)

04:38
    Pak se ale po přihrávce Holstona prosazuje hostující Wenzl. (9:13) (9:13)

04:09
    Přesná ruka Radoslava Rančíka, který se trefuje za tři body! (9:11) (9:11)

03:37
    Nejlepší střelec Nymburka, Radoslav Rančík, se také trefuje za dva body a snižuje na rozdíl pěti bodů. (6:11) (6:11)

03:01
    A to již po dalším koši hostů neplatí, za dva body se trefil Brandon Thomas. (4:11) (4:11)

02:39
    Stejně jako domácí Simmons, hosté vedou o pět bodů. (4:9) (4:9)

02:22
    Michael Wenzl dává za dva body. (2:9) (2:9)

02:01
    Ano, oba trestné hody Radoslav Rančík proměňuje. (2:7) (2:7)

02:01
    Uvidíme nyní, zda Nymburk poprvé bodově zatíží konto soupeře, po faulu Wenzla budou mít domácí dva trestné hody. (0:7) (0:7)

01:52
    Skvělý vstup hostů do utkání, Massamba nedává za dva body a hosté se zásluhou Davida Holstona prosazují za dva body. (0:7) (0:7)

01:22
    Domácí se neprosadili a Brandon Thomas dává za tři body! (0:5) (0:5)

00:35
    První střelcem utkání je hostující Michael Wenzl. (0:2) (0:2)

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

ČEZ Nymburk: Massamba, Simmons, Mahalbašič, Rančík, Pomikálek

Artland Dragons Quakenbrück:Holston, Thomas, Graves, Hill, Wenzl. (0:0)

Sestavy:

ČEZ Nymburk: Massamba, Hruban, Palyza, Welsch, Houska, Simmons, Mahalbašić, R. Rančík, Pege, Kříž, Pomikálek

Artland Dragons Quakenbrück: Hoffmann, Njei, Doreth, Holston, Grunheid, Thomas, Graves, Touray, Hill, Topper, Wenzl, Doeinck

Rozhodčí: Gkontas (GRE), Obrkněžević (SRB), Radojkovič (CRO). (20:23)

Vítejte u onlajn přenosu 5. kola basketbalového Eurocupu mužů, v němž český mistr ČEZ Nymburk přivítá německý Artland Dragons Quakenbrück.

Nymburku se zatím v pohárových soutěžích příliš nedaří, a to jak ve VTB lize, kde v neděli prohráli na své palubovce s Lietuvos Rytas 61:76, tak v Eurocupu, kde zatím Nymburk ze čtyř zápasů pouze jeden vyhrál a třikrát prohrál. V pořadí skupiny A je tak český tým na předposledním místě, se stejnou zápasovou bilancí, jako má jeho dnešní soupeř. Německý Artland, aktuálně čtvrtý tým skupiny A, zatím také pouze jednou vyhrál a třikrát prohrál a v dnešním zápase bude chtít určitě vyhrát a posílit naděje na třetí místo, které je poslední postupující.

Eurocup se hraje od sezóny 2002/2003 a aktuálně jde o druhou nejprestižnější basketbalovou soutěží Evropy. Nymburk si první účast v této soutěži připsal v sezóně 2007/2008, kdy soutěž navázala na ULEB Cup. Český tým si při své premiéře připsal postup ze základní skupiny. V další fázi sice nymburští nestačili na Turow, ale i tak byl postup ze skupiny úspěchem. Nejvydařenější sezóna z pohledu Nymburku se datuje do sezóny 2009/2010 a 2011/2012, kdy postoupil do čtvrtfinále.